Autor Wątek: Lampa, czy cyfra, oto jest pytanie?  (Przeczytany 6527 razy)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Lampa, czy cyfra, oto jest pytanie?
« 25 Sie, 2013, 23:07:02 »
Na szybko opiszę to co miałem na myśli.

Jeśli ktoś się zastanawia nad użyciem preampu cyfrowego tylko do napędzenia klasycznej koncowki+paki gitarowej to polecałbym bardziej Axe i/ii niż Kempera z racji, że profile zrobione na pełnym zestawie, nawet po odłączeniu koncowki i paki (mówię o tych w profilu) i tak zostawiają ślad na preampie. Dlatego odwzorowanie samego preampu z pełnego profilu nie jest do końca takie dokładne. Christopher Kemper pisał ostatnio na forum, że pracują nad rozwiązaniem tego problemu i powiedział, że będzie to rozwiązane już niedługo. Ale ną tę chwilę nie jest więc dzisiaj bardziej polecam do takiego planu Fractala.
Z drugiej strony używanie obydwu tych urządzeń z końcowka mocy i paką moim zdaniem jest po prostu ograniczaniem podstawowych założeń tych urządzeń.
Od niedawna w moim zespole mamy duet AxeII + Kemper + 2x Alto TS115A i szczerze mówiąc żaden z nas nie chce wracać do lampy. A Adam był fanatykiem lamp i 2 metrowych pedalboardów. Jest selektywniej, prościej, mamy więcej miejsca w sali i więcej miejsca w aucie. Do tego żaden z nas nie musi się martwić o posiadanie zapasowych lamp ;) Mam nadzieję, że nasze doświadczenia koncertowe będą równie przyjemne. I tutaj wraca temat akustyków/realizatorów koncertów. Do tej pory jak graliśmy koncerty to bass zawsze był wpinany prosto w mixer, ZAWSZE. Jakoś nikt nie miał z tym problemu. To czemu mieliby mieć z gitarami?

To takie moje 0,03 zł.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
2655 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2012, 00:09:14
wysłana przez CmnD
71 Odpowiedzi
16960 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2013, 12:03:31
wysłana przez sinquestsound
10 Odpowiedzi
4474 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Mar, 2013, 21:30:35
wysłana przez marczaq
10 Odpowiedzi
3187 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2013, 08:07:09
wysłana przez Piotrucci
10 Odpowiedzi
3822 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2013, 11:11:40
wysłana przez youshy