Autor Wątek: Nagrywanie bębnów - wybór interfejsu  (Przeczytany 20335 razy)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Chociaz myślę, żeby spliter jednak wyeliminować poprzez 2krotną rejestrację materiału odtwarzanego z głośnika. To powinno dać nam jasny obraz sytuacji.
no tu sie zgadzam najlepsze rozeznanie daje np. reampowana gitara ;), wtedy w każdym przypadku mamy do czynienia z tym samym sygnałem mikrofonem wzmakiem pomieszczeniem paczką, ważne żeby wysterować sygnał na każdym z preampów tak samo ;), tyle że gitara higain to mało "złożony" sygnał do porównania brzmień preampów, ja w tym teście powyżej preampu PSC w reampboxa wpuszczałem wokal jak słychać hehehe, mam na stanie 5 budżetowych preampów i robiłem sobie zestawienie ;) zresztą tutaj: http://www.brickwall.pl/index.php?threads/kr%C3%B3tki-test-tanich-preamp%C3%B3w.107/  mamy właśnie zreampowany ślad gitary na różne preampy i podane ceny za kanał, kolejna sprawa że taki sygnał trzeba by poddać np, mocnej kompresji albo normalizacji żeby zobaczyć jak się zachowuje ;)

Cytuj
Co do samej zasady zgadzam sie z Toba - wybor preampu nie pelni kluczowej roli. Jednak nie marginalizowal bym jego roli w procesie kreowania brzmienia.
ale właśnie tez o to mi chodzi, ludzie potrafią się pałować interfejsem brzmieniem preampu i innymi duperelami, a nie potrafia zagrać 2 razy równo tej samej partii, strun przed sesja nie zmieniają, nie pracuja nad artykulacją i innymi rzeczami, bo łatwiej marudzić i szukać dziury tam gdzie jej nie ma.

Trochę z innej beczki
Porównanie wtyczkowych kompresorów UA1176 LN



co jest co tutaj: http://www.brickwall.pl/index.php?threads/ni-vc76-tracks-black76-modern-seventhsign-waves-cla-76.248/
Wolimy wierzyć że coś za co płacimy jest najlepsze bo płacimy, często nie sprawdzamy darmowych odpowiedników bo, albo nie musimy albo lepiej nie bo jak zagada tak samo albo lepiej ???]

Wiem że po moich wypowiedział rysuję się pewny wizerunek mojej osoby, negującej wiele rzeczy i przeczącej temu co mówi większość, tyle że większość tych rzeczy sprawdziłem sam baaa i nawet dziele sie tym z innymi, a co zrobią ich sprawa.

Pozdrawiam,

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2315 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2011, 10:59:45
wysłana przez Michau
2 Odpowiedzi
2571 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2011, 15:50:47
wysłana przez Page_Hamilton
10 Odpowiedzi
4596 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2012, 22:14:35
wysłana przez sinquestsound
10 Odpowiedzi
4847 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2014, 23:08:54
wysłana przez Rot
7 Odpowiedzi
3759 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2015, 19:24:16
wysłana przez Intruz_PL