Autor Wątek: Twoje graty... - plusy i minusy  (Przeczytany 89777 razy)

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: Twoje graty... - plusy i minusy
« 25 Paź, 2008, 11:10:30 »
No to i ja wrzucam swoje a przy okazji witam wszystkich bo to mój pierwszy wpis na forum.

1. Ibanez SZ-520QM
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika birthmark
Strojony do Dropped C, pickupy Dimarzio: Evolution pod gryfem i Super Distortion pod mostem.
+ Jako 6stka całkowicie spełnia moje wymagania
- Nie ma siódmej struny

2. Peavey VTM-60
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika birthmark
Stary (lata 80.) prototyp 5150, 60W, preamp: 2x6l6GC+12AX7, końcówka: 3x12AX7. Mam nadzieję że uda mi się go odzyskać, bo zaginął podczas przeprowadzki salki (jakby ktoś takiego zobaczył na allegro to dawać cynk).
+ Dużo opcji brzmieniowych (ma 8 DIP switchów: podbicia przesteru, low,mid,high; kompresor)
+ Jak najbardziej odpowiada mi brzmieniowo (gra jak połączenie USA z UK)
- Ciężki jak pigmej a do tego muszę z nim nosić zewnętrzne trafo (amerykaniec)
- Jeden kanał

3. Marshall JCM800 Lead 1960B
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika birthmark
Świeżo kupiona paka na G12T-75 od Muchatka (to jego zdjęcie, mam nadzieję że się nie obrazi  :P), nie miałem okazji jej jeszcze sprawdzić w boju, ale jak tylko to zrobię, wyedytuję opis.

4. Pedalboard:
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika birthmark
W kolejności przepływu sygnału:
A/B Box mojej roboty
wyjście A do tunera Ibanez LU10 (dość słaby tuner w warunkach koncertowych, wprowadza masę hałasu, nie ma wyłącznika; poza tym mój egzemplarz ma wadę i nawet jak jest wyłączony to impulsowo zjada baterię więc musiałem dorobić mu dodatkowy wyłącznik)
wyjście B do Kaczki Voxa V847 - kaczka jak kaczka, kwacze.
z kaczki do delaya Marshall EchoHead - bardzo fajny cyfrowy delay, sporo możliwości ustawień, tap tempo ("nabijacz" z czerwonym przyciskiem również mojej roboty ;) ) i przyjemne brzmienie. Nie wpinam go w pętlę pieca bo brzmi trochę bardziej analogowo przed preampem.

Wspólną zaletą wszystkich powyższych sprzętów jest ich cena (całkowita suma nie przekracza 5k).
Suto wędlin kładź na chleb

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
13672 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Kwi, 2008, 21:25:55
wysłana przez nikt
1 Odpowiedzi
4296 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Gru, 2009, 21:17:13
wysłana przez g-zs
22 Odpowiedzi
16298 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2010, 11:50:57
wysłana przez Budzan