Autor Wątek: [NGD] Złoty Prosiaczek  (Przeczytany 5425 razy)

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: [NGD] Złoty Prosiaczek
« 15 Maj, 2012, 23:11:55 »
Danke, Danke po raz wtóry :)

A teraz do konkretów - dzisiaj pojechałem na salę i zapiąłem to to cudo w palnik! Najpierw pojechałem na ustawieniach, jakie mam zrobione pod Flying V... nie :) To nie to, jednak Classic 57, a mocny ceramiczne pickup z V'ki potrzebują jak dla mnie nieco innego podejścia.

Okazuję się, iż LP pracuje w tak zajebiście szerokim paśmie i tak dobrze odzywa się w każdym punkcie wykresu, że nogawy mi opadły! Chwila kręcenia przy potach i jest - piękny, dynamiczny overdrive z lejącym się miodem z głośników, o co właśnie mi chodziło! V'ka pracuję zdecydowanie bardziej w dole, przy wycofanym górnym paśmie, a tutaj mamy prawdziwie rock'owy łomot na pełnym wypasie. I zupełnie nie przeszkadza mi niski sygnał Classic'ów 57 - wręcz przeciwnie! Mam tutaj zdecydowanie większą kontrolę nad przesterem; więcej gain'u i mamy mocny, metalowy czadzior; skręcamy przester w lewo i już jesteśmy na hard rockow'ym drive'ie. Zresztą po co kręcić wzmakiem, skoro potencjometr volume w LP robi nam to samo i to w lepszym stylu :D A na dodatek nic mi nie sprzęga, kiedy tego nie chcę (czego nie można powiedzieć o Flying'u :P).

Na sam koniec zostawiłem sobie to, co mnie najbardziej zaskoczyło w moim Goldasku - kanał kliiiin. Ojezuuuuu jak to gra na czystym, jak to pracuje, jaki to ma atak, jaki sustain, jakie brzmienie! Po wszystkim kolana mi się ugięły, szczena opadła, a zwieracze popuściły.

Podsumowując - mam teraz w arsenale dwie petardy, jedną typowo szatanowsko-metalową (flying) oraz full-wypaśnego, uniwersalnego Prosiaka. Oba wiosła na ten moment mają swoje miejsce i już nie mogę doczekać się nagrywek na nową płytę :D Oj będzie się działo!

EDIT:
A totalnym szokiem dla mnie jest to, jak ta gitara jest wygodna  Lubię, kiedy wiosło wisi mi pod klejnotami, co często utrudnia grę, a tutaj niespodzianka, wszystko ładnie leży w łapce
« Ostatnia zmiana: 15 Maj, 2012, 23:20:21 wysłana przez Gohes »
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
12191 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Paź, 2009, 15:56:06
wysłana przez Drevniak
11 Odpowiedzi
7865 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2009, 12:54:21
wysłana przez Vin$
11 Odpowiedzi
7803 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2009, 16:13:51
wysłana przez Aston
NGD! - RG2228

Zaczęty przez deely « 1 2 3 » Gitary 8-strunowe

53 Odpowiedzi
29327 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2009, 19:27:40
wysłana przez Dale Cooper
7 Odpowiedzi
3853 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Paź, 2009, 23:21:05
wysłana przez mondomg