Autor Wątek: Lakierowanie korpusu - kogoś polecacie?  (Przeczytany 15123 razy)

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Hmm, to dlaczego Zakk Wylde zawsze podkreśla, że musi mieć grubą deskę z grubym gryfem? ;)
Bo w przeciwieństwie do reszty pedałów pałujących się wyjedzonymi przez tresowane korniki frezowanymi wewnątrz deseczkami i gibolowych kastomszopowców błagających aby dali im najlżejszy cały machóń oraz ibanezowych listewkomasturbator ów z Drug's&Force ten gość ma brzmienie z łapy i takie pierdolnięcie, że zrywa papę z dachu.

 No kurwa, nie czarujmy się, ciężkie dechy i grube gryfy nie należą do najłatwiejszych do grania. Sztywne to jak chuj, niewygodne a do tego mniej odczuwalny rezonans powoduje psychodeliczne rozkminy natury egzystencjo(a)nalnej: czy tak decha nie jest czasem martwa? :D:D:D No ale gdy już się takie bydle opanuje, to się ono odwdzięcza. Raz, że daje zajebiste oparcie drgającym strunom w niskich strojach, gitara mniej pompuje, atak jest bardziej dynamiczny a sustain dłuższy.
W żadnym wypadku nie dyskwalifikuję lekkich gitar. Masa i gabaryty to nie wszystko. Gęstość, sprężystość i struktura drewna też się liczy. Powaliły mnie lekkie topolowe korpusy, co prawda w połączeniu z przykręcanymi ultragrubymi klonowymi gryfami ale dalej całkiem leciutkie wiosełka. No po prostu tak zajebiście punktowego strzału przy zadziwiająco długim jak na tak niepozorne wiosełko sustainie, w dodatku zajebiście żywo i sprawnie dającym się przez rozkręcony wzmak, do tej pory jeszcze nie uświadczyłem.
Ciężko mi się zdecydować, która szkoła brzmienia lepsza, lubię obie. Ale wiem jedno: drążenie dech i odchudzanie gryfów chuja daje. :P Poza tym, że drewno zaczyna się bujać bardziej niż struna :D
No wg mnie jednak EMG ratują dupe słabym wiosłom. Wsadzisz do SkyWaya EMG 81 i już masz METAL. Wiadomo, jeśli sie znasz i chcesz, to sie dopatrzysz lipy, ale no wiesz o co mi chodzi. To jak wlewać Verve do Czinkacza.

synkopy to guwno

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
10100 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2010, 00:39:14
wysłana przez vha
14 Odpowiedzi
6005 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2012, 21:25:47
wysłana przez bieniu26
6 Odpowiedzi
2182 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2015, 00:08:55
wysłana przez Matt-Carnage
16 Odpowiedzi
16975 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2017, 23:03:34
wysłana przez gf-factory
1 Odpowiedzi
2135 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2018, 18:28:32
wysłana przez mastEr_eXplorer