Autor Wątek: Twoje graty... - plusy i minusy  (Przeczytany 89779 razy)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Twoje graty... - plusy i minusy
« 26 Sie, 2008, 17:06:21 »
No to od początku ;D
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h
Music Man Axis – 10 letnia gitara sześciostrunowa :D. Korpus z lipy z klonowym topem, gryf z klonu ptasie oczko. Przystawki Dimarzio Custom, z tego, co wiem były pchane tylko do Axisów i Wolfgangów, ciężko znaleźć jakiekolwiek info o tych pickupach. Mostek Gotoh z d-tunerem.
Brzmienie!  Świetnie brzmi, jest mega uniwersalna, można grać jazzy, funki, rocki, bluesy, metale. Sustain ma długi, ale niepowalający. Mostek spisuje się bardzo dobrze, trzyma strój dość długo, chyba głównie, dlatego ze jest oparty o deskę  :), d-tuner działa ok, choć nie jakoś mega precyzyjnie... Gryf ma asymetryczny profil, co prawda jest wąski i wydaje się gruby, ale jest mega wygodny, nawet jak ktoś ma duże łapy tak jak ja  :)
Pickup przy moście jest zajefajny, można spokojnie przyłoić, grać lekki driver i na klinie coś. 
Do zalet trzeba dodać też to, że gitara się ładnie prezentuje :D klon na gryfie robi wrażenie, nie ma się do czego przyczepić, jeśli chodzi o wykonanie, no i jest bardzo lekka.
Co do wad.... Jest trochę mała jak dla mnie...śmiesznie wygląda gość 190cm wzrostu z taką małą gitarką :D
Pickup przy gryfie ma jak dla mnie za mocny sygnał i pewnie będzie szedł do wymiany. Brakuje mi pota tone...szczerze mówiąc ciężko mi dostrzec więcej wad. Dla niektórych może być to wygląd, ale to kwestia gustu  :)
Ocena :D 8,7/10

Piec, który posiadam to rodzimej produkcji Laboga RAD3.
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h
Jest to kombo na jednym głośniku v30 przeznaczone raczej do lżejszego grania. Gainu mu nie brakuje, ale moim zdaniem charakter brzmienia nie nadaje się do cięższej muzyki....
Na preampie dwie lampy 12ax7, na końcówce 4 el84, no i jedna lampa em84 tzw. Magiczne oko, która ma tylko wyglądać :D Wymieniłem lampy z JJ na Mullardy i odniosłem wrażenie, że dźwięk stał się bardziej czytelny, selektywniejszy...c hociaż ciężko powiedzieć, bo JJ już trochę przepracowały.
Czysty kanał jest bardzo ok, chociaż na pewno wadą jest to, że się szybko przesterowuje. Drive należy do tych nowocześniejszych.. . coś w kierunku Rivery Knuklehead.
Oba kanały mają przełaczniki bright, w przypadku cleanu robi się mega szklanka, a na przesterze troszke rozjasnia.   Wkurza mnie eq, jest dość nieprecyzyjne. No i brakuje jednego głośnika ;)
Reverb nie jest jakiś super, ale jest ok. Nie jest to chyba accutronics.
7/10

Zabawki :)

Fulltone Clyde Deluxe.
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h

Wyśmienita kaczka do funku, wyśmienita do bluesa, wyśmienita do rzeźni...po prostu zabija uniwersalnością. Na początku miałem mieszane uczucia co do tej kaczki, można rzec, że byłem rozczarowany, ale podniosłem swój skill gałkologi...pokręci łem, pokręciłem i moja moszna została potargana przez tego kaczora. Pisałem juz ze jest meega uniwersalna? Trzy tryby pracy, 11-sto stopniowy(0-10) potencjometr regulujący poziom sygnału wejścia, a w środku mini potencjometr dodający lub odejmujący górkę(przynajmniej ja mam takie odczucia  ).
Generalnie podpisuje się pod każdym słowem w teście Sinnera ;) Nic dodać, nic ująć :)

9/10 – 9 za to, że zostawili w środku ten mini potencjometr.

Boss SD-1
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h
Zapłaciłem 100zł za koreańską wersje, chyba  94 rok.  Wg. mnie najlepszy z najtańszych overdrive'ów, a zarazem najtańszy z najlepszych 
Uzupełnił braki w moim brzmieniu i zbliżył mnie do mojego ideału crunchowego brzmienia.
Nie omieszkałem sobie go zmodyfikować, kombinowałem z wieloma modami, ale najbardziej przypadł mi do gustu mod, który polegał na wylutowaniu kondensatora, niby nic a jednak coś dało  ktoś go nazwał "less blanket over the speaker", czyli brzmienie zrobiło sie bardziej przejrzyste, klarowniejsze.

9/10 za cene!

BBE Mind Bender – Anologowy chorus/vibrato.
O ile chorus jest zajebisty to vibrato ssie. Na czystym chorus po prostu miażdży! Ale na przesterze już nie jest tak ciekawie, ale da się grac  :)
Kontrola Speer i depth, da się na tym ukręcić coś co przypomina efekt typu univibe  :)
Vibrato ssie ponieważ nie brzmi ciekawie a na przesterze po prostu nie da się grać....choć zastanawiałem się czy to nie jest czasem spowodowane jakąś usterką...
7/10
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h

BBE Sonic Stomp Maximizer. Jak sama nazwa wskazuje jest to maximizer. Nie mam pojęcia co od strony teoretycznej robi z dzwiękiem. Ale od praktycznej strony robi dużo :D Dodaje kopa, brzmienie robi się bardziej przejrzyste, klarowniejsze...”sciąga koc z głośnika” :D Ale można też zepsuć brzmienie poprzez odkręcenie potencjometrów ponad połowe...przynajmni ej u mnie tak to działa  :)
10/10 nie dostrzegłem wad tego użądzenia, ale mam je od niedawne więc może wszystko przede mną :)

EHX Memory Man with Hazarai.
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h
Cyfrowy delay stereo... ma niesamowite możliwości, niezłą psychodele da się ukręcić:D
Ma w sumie 7 trybów działania i 30sekundowy looper. Tryby zostały podzielone na trzy sekcje: Echo, Multi Tap, Deja  vu. Pierwsze dwa tryby to normalny delay. 3 to delay + modulacja. Kolejne tryby to symulacja echa taśmowego. No i ostatni to odwrócone echo. Można sobie zapisać 7 presetów + preset dla loopera, z tym że każdy preset jest podporządkowany do trybu, który mamy wybrany.
Potencjometr Blend odpowiada za mix miedzy Delanem a sygnalem z wiosla. Decay ma kilka funkcji, w trybie echo dodaje do Delaya taki troche pojebany pogłos  :) W trybie Multi tap kontroluje głoscnosc kolejnych powtórzeń. 
Filter dodaje górki albo dołku. Delay i repeat to wiadomo, a białym potem zapisuje się preset i wybiera tryb.
8/10 – bardzo łatwo można zmienic ustawienie delaya przez lekkie dotkniecie potencjometrów np. przy przełaczaniu efektów nogą.

Tuner Ibanez LU-20. Tani, wolny nie obcina sygnału jest ok.  :)
8/10 za jego ślimacze tempo. 




 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h

Nie mam talentu do opisywania rzeczy, ale mam nadzieje ze da się coś zrozumiec z tego tekstu :D
Jak mi się coś jeszcze przypomni to dodam :)

Pozatym z drobiazgów to używam kabli proel diehard, monster, klotz. Kostki Dunlop jazz3. Pedalboard krzywy jest bo sam robilem :D
na pytania chetnie odpowiem ;)

Pozdro :D
« Ostatnia zmiana: 06 Kwi, 2009, 17:15:20 wysłana przez purple_h »
"grałeś kiedyś w samoloty?"

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
13672 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Kwi, 2008, 21:25:55
wysłana przez nikt
1 Odpowiedzi
4296 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Gru, 2009, 21:17:13
wysłana przez g-zs
22 Odpowiedzi
16298 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2010, 11:50:57
wysłana przez Budzan