Autor Wątek: Problem z ustawieniem gryfu/strun lub menzury...  (Przeczytany 18508 razy)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Generalnie, menie, nie ma co delikatnie kostkować i delikatnie dociskać struny. Nie z tego bierze się brzmienie (przykro mi, Tadku :(). Tak samo nie mówiłem ani słowa o tym, żeby grać na przesterach czy innych przestrojach. Jeśli grasz blues, graj na klinie i kranczu, jeśli grasz nakurw metal i nie schodzisz z gejnem poniżej 90%, to może nie sprawdzenie jak gita gra przy mniejszym gejnie będzie no-pr0, ale przede wszystkim gitara ma Ci służyć do tego, do czego ma Ci służyć. Choć w sumie mimo śmierć metalowania, warto na klinie obczaić te brzęczenia, na ciężkim przejsterze możesz nie usłyszeć (choć raczej usłyszysz).
Spróbujmy koledze pomóc w tym, w czym potrzebuje pomocy, przede wszystkiem. Tak samo nie wiem wcale, czy grubsza struna pomoże. Może i pomoże, ale jeśli miała by powodować u kolegi dyskomfort, to nie widzę sensu forsować u niego grania na grubszych sznurkach, tylko dlatego, że wy tak gracie i wam jest tak wygodnie.
Grubsza struna, jak mi się wydaje, będzie się jeszcze bardziej wzbudzać, więc nie wiem czy to jest dobra droga. Graj na tym co ci pasuje i spróbuj ustawić pod to sprzęt, jak nie zadziała, to będziemy myśleć co dalej.
Skąd jesteś, typie?
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
27 Odpowiedzi
12909 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2009, 17:47:00
wysłana przez DuncanS
15 Odpowiedzi
5427 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2009, 15:33:27
wysłana przez Pan Sinner
10 Odpowiedzi
6174 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Maj, 2012, 07:39:32
wysłana przez Stivo2005
8 Odpowiedzi
4267 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2012, 17:12:25
wysłana przez dziki_band
15 Odpowiedzi
45575 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2014, 15:42:46
wysłana przez Johnny