Autor Wątek: NGD - lutnicza kopia Sounder FG-CM  (Przeczytany 27755 razy)

Offline gitara

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Uwaga! Idą foty ;)

Zanim jednak, trochę o gitarce. Jeśli ktoś się zastanawia jeszcze czy robić sobie gitarę stolarską, to ja polecam. Najlepiej jeszcze jeśli można mieć większą kontrolę nad procesem niż tylko 3 zdjęcia na maila ;).
Jeśli ktoś chce mieć lutniczą kopię Ibaneza, to raczej był odradzał, lepiej wziąć oryginał. Ale już kopia gitar, w których drewno ma wpływ na brzmienie, tak jak Sounder FG-CM, jest jak najbardziej uzasadniona. Zwłaszcza, że kosztuje dużo taniej niż oryginał. Dobrze by było też ograć gitarkę zrobioną z tego samego klocka materiału co nasza. Wiadomo porzeczka porzeczce nierówna.
Jak już nieraz tu pisano - porzeczka muli ;). Dlatego też gitara przechodziła strój od D do A i chyba skończy się jednak na D (C w dropie). Ibanez jest dużo bardziej selektywny jak się stara grać death metal ;).
Z drugiej strony w D jest tam tyle mięcha i powera, że teraz już nie mam wątpliwości widząc taby niektórych kapel, które wydają się grać zajebiście nisko, że to tylko D :).

Podsumowując gitarze brakuje środkowej struny i będzie strojona bardzo wysoko w D lub C-dropie, czyli idealna gitara dla geja ;).

Aha. Kombinuje z przełącznikiem, więc na fotach cały czas jest ta sama gitara. Był 3 pozycyjny standard, teraz testuje 5 obrotowy (zajebiste opcje, zero wygody), stąd ta ohydna gałka :). Jeszcze trochę będę kombinował o czym się dowiecie wkrótce, gdy będzie mi potrzebna wasza pomoc ;).





 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
3408 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2010, 16:37:50
wysłana przez Rumak
3 Odpowiedzi
2361 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2012, 13:40:36
wysłana przez Orange
9 Odpowiedzi
3972 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2014, 17:52:48
wysłana przez commelina
5 Odpowiedzi
1329 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2015, 11:27:21
wysłana przez Omlet
31 Odpowiedzi
17461 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2019, 10:01:37
wysłana przez Ewolter