Autor Wątek: lutnicza 7 w stanie koncepcyjnym  (Przeczytany 20658 razy)

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
lutnicza 7 w stanie koncepcyjnym
« 20 Lut, 2011, 23:49:37 »
mam nadzieję ,że trafiłem w końcu na odpowiednie forum

jestem w trakcie zbierania informacji na temat przyszłej mojej 7 . Z racji tego , że gram już na wiosłach pana Witkowskiego , więc i 7 chciałem u niego zamówić . Długo przeglądałem informacje o tym z czego powinno się robić, jakie drewno, jakie to , jakie tamto .
Na chwilę obecną tak to sobie poukładałem :
korpus - mahoń
szyjka - mahoń
podstrunnica - heban
konstrukcja - NTB
kształt - Jackson DeathAngel (Death Kelly)
kształt gryfu i główki - ESP
binding na gryfie i główce
malowanie - Urban Camo
mostek - Lo pro 7
elektronika - Duncan Blackout
menzura 27"
muzycznie będę szedł w stronę Fear Factory i takie zestawienie wydaje mi się OK!
Ale proszę o ewentualne korekty . W kwietniu chciałem zamawiać wiosło i do tego czasy chciałem dopiąć wszystkie szczegóły
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Część Użyszkodników zapewne doradzi Ci na korpus zamiast mahoniu (bo muli ;)) jesion. To też dobre rozwiązanie.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
A gdy się na to zdecydujesz to część użyszkodników poleci Ci jednak mahoń bo ciężej :D To też dobre rozwiązanie :D

Fajny plan, kształt taki 6/10 jak dla mnie ale ja stary już jestem :) Czekam na efekty z ciekawością :)

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Pomyśl jeszcze nad klonowym (hard rock maple) neck thru. W niskich strojach poezja, a do FF moim zdaniem idealne. Skrzydła wtedy już jak lubisz, mahoń/olcha, jesion raczej nie, imo byłoby za jasno trochę.
Co do mostka to jeżeli nie używasz floyda, to radzę hipshota i struny przez korpus.. Do 6tki są na pewno fixed LoPro ale nie mam pojęcia czy do 7 też robią.

Tak w ogóle 'mahoń' to mówi mi tyle co nic. Jaki mahoń?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Jestem całym sobą za jesionem z mahoniowym gryfem i blekałtem. IMO kombinacja doskonała.
Paczki z głów!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Z tą kombinacją doskonałą to też nie szalejmy, bo dla niektórych kombinacja doskonała to np. brzmienie a'la Lost Soul, podczas gdy innym ( np mi ) kompletnie ono nie podejdzie z powodu klinicznego wręcz braku pierdolnięcia i wskażę choćby taką Lacunę Coil ( nie komentować ), jako świetne gitarowe brzmienie z potężnym pierdolnięciem ;)

I inna będzie kombinacja doskonała do Heavy, inna do Djentu, inna do Blacku, a jeszcze inna do Poezji Śpiewanej, pany!
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Rachet - Bozia dała mie IQ lekko powyżej nowej pralki Samsunga, żebym wiedział jakie jest prawdopodobieństwo poezji śpiewanej na barytonowej siódemce Death Kelly ;)

ED: wiele też wskazuje na rodzaj muzyki, jaka będzie tu grana. Od avatara czereza, poprzez jego powitanie, na pierwszym poście na górze tematu kończąc ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Lut, 2011, 14:12:42 wysłana przez wujo Batman »
Paczki z głów!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
W dalszym ciągu na barytonowej siódemce death kelly da się grać tak brutal tech death, jak i doomowo-progresywne miazgi brzmieniowe, a to już dwa kompletnie różne brzmieniowo światy, ale rozumiem o co Ci chodzi, nie czepiam się już.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Ja Ciebie też rozumiem, ale ziąą chce Firfaktora, to mu mówię, żeby lekko dosypał jesionu do specyfikacji, bo mu nie wyjdzie selektywnie, a powinno i to bardzo, ale zostawił szczyptę mahoniu, żeby nie zgubił ciężaru ;)
Paczki z głów!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Dobra, zwracam honor, umknęło mi zdanie o FF w pierwszym poście. Przy okazji popieram propozycję specyfikacji :D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Jeżeli ma dodawać jesion to lepiej na korpus, a mahoń na gryf :)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
A jak mówił Wujo? ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ja dołączam się do propozycji wujaszka :)
ew zamiast mahoniu orzeszek :)
i always go full retard

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
no właśnie - wszędzie gdzie pytałem o rodzaj drewna , to wszyscy chórem - mahoń !!!
i jak czytałem sobie tu i ówdzie to właśnie z mahoniu tłustego będzie sporo
a wy mi tutaj - orzech  :o jesion :o
kiedyś miałem z jesionu Climaxa customa i ciężki był jak cholera - po dwugodzinnej próbie , bark mnie bolał całą noc !!!
tak naprawdę to mam w tej chwili największy problem z menzurą . Myślałem o 27" ale jak czytam to na 25,5 wszystko smiga jak ta lala i już sam nie wiem  :-\
i oczywiście kształt - chciałem rogaty , ale nigdy na takim nie grałem  :devil: w zanadrzu jest jeszcze Jackson Warrior , Ibanez XP albo BC Rich Stealrh
Floyda używam podczas grania więc musi zostać - tak szczerze to nigdy nie miałem z nim problemów

kurde !!!
czy w Wawie jest jakiś sklep gdzie bedzie 7 tak od ręki ?
nawet nie ma jak porównać tej menzury bo w mordę jak się pytam czy mają jakąś 7 co z słyszę "co? teraz? nieeeee!"
a jaki walę , że chciałem porównać 27" i 25,5" to moje zdziwienie przewyższa ich !!!
cięzko to wszystko poukładaćw całość
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Powinni mieć jakieś w Riff Mega Store, z resztą jak chcesz, to się dowiem, mój master tam pracuje.

A co do skali, to też zależy, czy lubisz grube struny i jak nisko chcesz się stroić, bo jeżeli nie zamierzasz zestrajać się do dolnego D jak co poniektórzy tutaj, i nie masz nic przeciwko strunom powyżej 60, to 25,5 raczej Ci styknie :)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Ja bym brał 27" tym bardziej, że FF stroili się niżej niż standardowe B.
Co do ogólnego pomysłu na wiosło, potraktuj to jako radę, nie żadne personalne wycieczki - widać, że nie bardzo wiesz co chcesz, a gitary lutniczej nie sprzedasz bez dużej straty, dlatego poprzerzucaj trochę używanych gratów, zobacz co Ci pasuje a co nie, czy chcesz 27" czy 25,5", jakie drewno, konstrukcja, bo możesz wtopić kupę kasy..

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
wiesz - jak bym miał do ogrania 20 siódemek z różnymi kombinacjami to wtedy bym był pewniejszy co do drewna i menzury . No niestety w naszych sklepach ciężko ograć kilka lepszych 6 a co dopiero mówić o 7 .
nie martwię się o sprzedaż - nie robię jej na handel tylko dla siebie . Mam dwie gitary lutnicze - obydwie są u mnie 14-15 lat i nadal nie mam zamiaru ich sprzedawać . Co do menzury byłem zdecydowany na 27" . To na tym forum przeczytałem , że 25,5 też jest ok - więc jestem skłonny zrobić właśnie taką .
jak wskazuje tytuł tematu wiosło jest na razie koncepcyjne i mogą jeszcze wszystko zmienić . Będę ja zamawiał chyba w kwietniu i do tego czasu wszystkie szczegóły muszę dograć .
Nie należę do tych , którzy łapią co popadnie bo w dobrej cenie albo dlatego bo na razie lepszej nie potrzeba .
Chciałbym zamówić wiosło dla mnie - więc szukam rozwiązań i pomocy na forum .
Niby jak by to miało wyglądać ? Kupuję Demona 7 - gram 6 miechów i już wtedy wiem co i jak ? Gram tak długo na lutniczych wiosłach ,że takie rozwiązania pośrednie mogę sobie darować .
Sam pewnie zamawiając wiosło miał byś tysiące dylematów
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Lejesz miód na moje serce czerez:) A to dlatego, że za kilka dni odbieram lutnika i cieszę się, że są jeszcze inni wariaci oprócz mnie  ;D
Ale do rzeczy: ja zamawiając nie pytałem! Bo ilu userów tyle zdań... wielu radzi i każdy w dobrej wierze, ale w jednej gitarze nie da się tych wszystkich "rad" zmieścić. Zrobiłem tak jak JA uważam za słuszne, choć wcześniej oczywiście poczytałem i pooglądałem aby wyrobić sobie opinię. Więc mój kamyczek: zrób tak jak TY uważasz i jak TOBIE będzie się podobało!
ps. moja gita będzie miała 25,5'.. taka nudna i mało ekstrawagancka skala :D
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
no właśnie - wszędzie gdzie pytałem o rodzaj drewna , to wszyscy chórem - mahoń !!!
i jak czytałem sobie tu i ówdzie to właśnie z mahoniu tłustego będzie sporo
a wy mi tutaj - orzech  :o jesion :o

kiedyś miałem z jesionu Climaxa customa i ciężki był jak cholera - po dwugodzinnej próbie , bark mnie bolał całą noc !!!

Całkiem normalne drewno, ten jesion. Od czasu jak mam (a miałem klasykie olcha+klon, jak i full mahoń) - love!
Ale jesion + mahoń = dopiero!
Waga gity zależy od wymiarów. Mam wielkiego jesiona barytona, ale z cienką deską i jest lżejszy od strata olcha-klon.

Cytuj
tak naprawdę to mam w tej chwili największy problem z menzurą . Myślałem o 27" ale jak czytam to na 25,5 wszystko smiga jak ta lala i już sam nie wiem  :-\

Teraz widzę, że IMO najlepsza to 26,5 - czyli loomisowo-szekterowa.

Cytuj
i oczywiście kształt - chciałem rogaty , ale nigdy na takim nie grałem  :devil: w zanadrzu jest jeszcze Jackson Warrior , Ibanez XP albo BC Rich Stealrh

Mam jedno takie mocno rogate cudo w domu - lepszy będzie kształt, który będzie ekstrawagancki, ale i nie zaleci wiochą za pół roku.

Ale do rzeczy: ja zamawiając nie pytałem! Bo ilu userów tyle zdań... wielu radzi i każdy w dobrej wierze, ale w jednej gitarze nie da się tych wszystkich "rad" zmieścić. Zrobiłem tak jak JA uważam za słuszne, choć wcześniej oczywiście poczytałem i pooglądałem aby wyrobić sobie opinię. Więc mój kamyczek: zrób tak jak TY uważasz i jak TOBIE będzie się podobało!

:tak:! Masz czas, to teraz myśl. To bardzo przyjemne w takim kontekście ;)
Paczki z głów!

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Jest was tu wielu , którzy posiadają 7 . Możecie napisać jaka jest różnica w brzmieniu przy menzurze 25,5 i 27 . I na co jest jeszcze 26,5 - czy te pół cala ma znaczenie ?

Mam jedno takie mocno rogate cudo w domu - lepszy będzie kształt, który będzie ekstrawagancki, ale i nie zaleci wiochą za pół roku.

teraz poważnie myślę nad BC Rich-em Stealth
Wiosło zrobione dla Chucka Schuldinera prawie 20 lat temu a teraz gitarzysta z Suolfly-a robi sobie taką sygnaturkę.
Może nie jest to kultowy kształt tak jak Jackson RR, ale na pewno nie będzie walić wiochą.

Co do drewna - tak sobie teraz myślę - ja mam olchowy korpus i klonowy gryf a kumpel , który gra ze mną ma korpus jesionowy i u mnie brzmienie jest zdecydowanie cięższe (tłustsze :P) a u niego bardziej takie ostrzejsze. Ogram sobie jeszcze jego wiosło może mi się coś rozjaśni.

Lejesz miód na moje serce czerez:) A to dlatego, że za kilka dni odbieram lutnika i cieszę się, że są jeszcze inni wariaci oprócz mnie  ;D ...


Miałem jeszcze jedno lutnicze wiosło. Już pisałem - był to Climax customowy , ale niestety został skradziony  :'(

jak znam życie na 100% jeszcze sobie jakieś nabędę - nachodzi mnie na Explorera Ken Lawrence bo nie mam jeszcze wiosła ze stałym mostem  :devil:
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Jest was tu wielu , którzy posiadają 7 . Możecie napisać jaka jest różnica w brzmieniu przy menzurze 25,5 i 27 . I na co jest jeszcze 26,5 - czy te pół cala ma znaczenie ?

Nie mam teraz 7, ale mam obie menzury na jamie. Różnica w brzmieniu zero, chodzi o możliwość grania na cieńszych strunach w tej samej tonacji. 25,5" - set 11-58, 27" struny 9,5-56 (w H).
26,5" - te pół cala pozwoli mniej rozciągać palce, ot.

Cytuj
Co do drewna - tak sobie teraz myślę - ja mam olchowy korpus i klonowy gryf a kumpel , który gra ze mną ma korpus jesionowy i u mnie brzmienie jest zdecydowanie cięższe (tłustsze :P) a u niego bardziej takie ostrzejsze. Ogram sobie jeszcze jego wiosło może mi się coś rozjaśni.

Dlatego do znudzenia: jesion + mahoń. Selektywność + moc ;)
Paczki z głów!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Jest was tu wielu , którzy posiadają 7 . Możecie napisać jaka jest różnica w brzmieniu przy menzurze 25,5 i 27 . I na co jest jeszcze 26,5 - czy te pół cala ma znaczenie ?

Nie mam teraz 7, ale mam obie menzury na jamie. Różnica w brzmieniu zero, chodzi o możliwość grania na cieńszych strunach w tej samej tonacji. 25,5" - set 11-58, 27" struny 9,5-56 (w H).
26,5" - te pół cala pozwoli mniej rozciągać palce, ot.

Cytuj
Co do drewna - tak sobie teraz myślę - ja mam olchowy korpus i klonowy gryf a kumpel , który gra ze mną ma korpus jesionowy i u mnie brzmienie jest zdecydowanie cięższe (tłustsze :P) a u niego bardziej takie ostrzejsze. Ogram sobie jeszcze jego wiosło może mi się coś rozjaśni.

Dlatego do znudzenia: jesion + mahoń. Selektywność + moc ;)

+1
A jak tak nie zrobisz to Ci wyjdzie duży drewniany niegrający kloc :D

Spoiler

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Tylko stefany chyba są full mahoń, ale co się dziwić, do tych 4 akordów na piosenkę miazga idealna ;D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Tylko stefany chyba są full mahoń, ale co się dziwić, do tych 4 akordów na piosenkę miazga idealna ;D

EC-1000, Viper 400 (miałem)...
Paczki z głów!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Ale ja o seryjnych siódemkach wuju, tak, to wiem, że szóstków jak psów.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
55 Odpowiedzi
27620 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2010, 15:35:12
wysłana przez gitara
3 Odpowiedzi
2345 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2012, 13:40:36
wysłana przez Orange
61 Odpowiedzi
28175 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lip, 2012, 23:29:32
wysłana przez mondomg
34 Odpowiedzi
10933 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2013, 17:28:43
wysłana przez admaxo
31 Odpowiedzi
17209 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2019, 10:01:37
wysłana przez Ewolter