Autor Wątek: Siódemka lutnicza  (Przeczytany 28181 razy)

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #25 27 Lip, 2012, 00:36:42 »
yy.. czy mówiłem już że zbieram pomysły ? Ja dobrze wiem czego chce, nie jestem za to dobrze obeznany w różnych gitarach i jakiś ekstrawaganckich w nich rozwiązań, dlatego pisze na tym forum, bo wole ćwiczyć technikę przy gitarze niż siedzieć przy kompie. Bez obaw drodzy Koledzy :) , kasy też od tak sobie nie wyrzucę i później będę płakał. :D
Uwaga trochę lania wody o moim guście - Ogólnie jak już pisałem na początku gram instrumentalny prog metal, z tech/prog death. Zależy mi bardzo na dynamice i barwie gitary(nie chodzi tu o kolor :facepalm:) i cleanie, i nie mam zamiaru nigdy używać żadnych kompressorów itp. bo psują dźwięk, to samo sie tyczy aktywnych przetworników.
Gitara z jednej strony ma kurwić nieziemsko i mieć przy tym dobrą że tak sie wyrażę dykcje(czyli jak gramy sobie superultra szybki riff to to się nie zlewa w cięcie blachy czy też dźwięk silnika harleya).
Z drugiej strony gitara ma być dobra w średnio/długich sustainowych solówkach i też superultra szybkich shredingach, ale też, uwaga, w jazzowych spokojniejszych zagrywkach. I tak, wychodze dalej niż za 12 próg.. :D
To tyle jeśli chodzi o moje gusta muzyczne. I jeszcze jakieś przykłady fajnego nakurwiania :D(zespoły) - Textures, Blotted Science, The Faceless. Solo - LTE, Piertucha, jazz - jazzowe kawałki Opeth'a i Cynic.
Grał ktoś na przystawkach dimarzio liqiufire i crash lab ? bo jak na razie nie widzę innych sensownych konkurentów do siódemki.

I tak pewnie jesteście zbyt zdemotywowani żeby jeszcze myśleć, ale za wszelkie propozycje serdeczne Bóg zapłać  :D  :headbang:
.

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #26 27 Lip, 2012, 01:16:24 »
Po pierwsze MM to straszna cena, a mogę więcej rzeczy wybrać pod siebie robiąc u lutnika, z resztą jak on to będzie robił to ja u niego koniecznie muszę być co drugi dzień  :D
Dzięki za przystaweczki, ale znasz kogoś kto je ma, albo sam czy grałeś na nich ? A najfajniej byłoby je samemu ograć.
.

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #27 27 Lip, 2012, 01:58:55 »
Dzięki. :)
 Petrucci za to ma swoje ręce :D
.

Orange

  • Gość
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #28 27 Lip, 2012, 02:57:28 »
A inni mają swoje gitary. Zazwyczaj ibananezy. Coś w tym musi być. Chociaż ja pałam sympatią do nich tylko ze względu na mosty. Ale jak rzekłem - Skervesen.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #29 27 Lip, 2012, 07:43:08 »
Hmmm Tak czytam... i czytam... Istotną kwestią jest, ile chcesz wydać i co za to możesz mieć. To pierwsze primo :) Drugie primo :D to że sama gitara Ci nie zagra, więc w co ją wepniesz to też ma znaczenie jeśli chodzi o finalne brzmienie...
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #30 27 Lip, 2012, 08:24:24 »
z resztą jak on to będzie robił to ja u niego koniecznie muszę być co drugi dzień  :D

Słusznie, Twoja obecność będzie tam niezbędna.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #31 27 Lip, 2012, 08:27:16 »
Po pierwsze MM to straszna cena, a mogę więcej rzeczy wybrać pod siebie robiąc u lutnika, z resztą jak on to będzie robił to ja u niego koniecznie muszę być co drugi dzień  :D
Dzięki za przystaweczki, ale znasz kogoś kto je ma, albo sam czy grałeś na nich ? A najfajniej byłoby je samemu ograć.

Tutaj nietypowe pytanie, nie do autora postu tylko do Micha ;D Ty wiesz michu co mnie w tym cytacie cieszy prawda ? ;D  .......He  he Didejek też wie ;D

Rzekne za krtkiem  "ach joj"

Dalej kolego przekazujesz obraz siebie jako kola o ambitnych ukierunkowaniach muzycznych i ultra umiejętnościach.
Jesli chcesz szybki selektywny pickup to Warpig Jesli zajebiście selektywny to zdejmij gain :P
A tak poważniej to Holy diver bardziej klasyczny z poteznym dzwonem lub Aftermath bardzo selektywny z konkretnym jebnieciem i tu w zależności od drewna zagra zupełnie inaczej. Dimarzio to dla mnie osbiście najwieksza kupa z tych znanych i lubianych i chyba tylko Dactivatory w 8 ce od biedy mi podpasowały ale one zagrają zupełnie inaczej w 7 i 6ce.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #32 27 Lip, 2012, 08:43:38 »

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #33 27 Lip, 2012, 09:07:13 »
Podobał mi się ten cytat że Opeth gra jazz :)
Moje pytanie brzmi: ile masz lat? Bo brzmisz na 16 :) (noł ofens)
Jak dla nie 16 lat to trochę za wcześnie jak na gitarę custom. Spędź czas ucząc się grać, a nie planując jak Twoja gitara powinna wyglądać i jakie mieś drewno na podstrunnicy i czy progi mają być jumbo czy nie i czy Crunch Lab lepszy jest D-Activatora .
Jakbyś Ty widziała jaką ja miałem pierwszą elektryczną gitarę to zaręczam Ci że byś się dziwił że nie rzuciłem jej w chuj do kąta. Także jako stary pryk powiem - kup coś seryjnego (nawet takiego LTD MH-417, wymień w nim przystawki jak nie lubisz aktywnych), i graj wszystko co lubisz puki masz na to czas, szukaj tabów do czego się da, potem rób swoją muzykę i się ciesz tym wszystkim. Bo jak będziesz już taki stary jak ja to jedyne co Ci zostanie to wchodzenie na fora i pisanie odpowiedzi na podobne posty.

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #34 27 Lip, 2012, 09:11:37 »
Hola Jarełke. Crunchlab i Liquifire to bardzo specyficzne przetworniki, które mają jeden wymóg, żeby zagrały dobrze (chociaż jak sam powiedziałeś, sound DT Ci nie robi - mi akurat robi) - trzeba je podłączyć do Mesy lub wzmacniacza opartego na Mesie. Żeby zobaczyć jak te pickupy brzmią w dobrych warunkach studyjno-ręcznych, wystarczy odpalić dwie ostatnie płyty DT. OP gra techniczny death prog, więc jestem pewien, że w jego łapach też to tak zabrzmi.

Staram się unikać stereotypów i uprzedzeń, ale mimo olbrzymich chęci w tym wątku wszystko mi się składa w spójną całość. :)

Samjesteśfizyk - moja rada, całkiem na poważnie jest taka: Kup jakąkolwiek używaną japońską 7 Ibaneza - Rg7620, rg1527 itp. Pograj na niej ze dwa lata i ewentualnie wymień przetworniki na takie, które Ci będą odpowiadać i jeśli na tym etapie uznasz, że czegoś Ci w niej brakuje to sprzedaj ją bezstratnie i zamów wtedy customa.

Żeby zamówić customa i tego nie spieprzyć trzeba co najmniej:
- Trafić na bardzo dobrego lutnika
- Przejść przez etap posiadania co najmniej kilku dobrych gitar
- Ograć jeszcze więcej gitar
- Mieć na to taki budżet, żeby nie wytanić na żadnym elemencie

To wszystko po to, żebyś zrozumiał jakie masz w rzeczywistości preferencje brzmieniowe i manualne. Nie jesteś w stanie tego ocenić na podstawie tekstu w internecie i próbek audio. Nie jesteś w stanie tego stwierdzić nawet na podstawie ogrania kilku gitar w sklepie przez 20 minut.

Moja pierwsza gitara lutnicza od Witkowskiego była stosunkowo tania (2000 zł) - w praktyce to była kopia BC Richa Warlocka z EMG81. Jak ją kupowałem to miałem 16-17 lat i byłem przekonany, że to będzie wiosło na całe życie. Potem stopniowo wymieniałem w niej każdy element, który mi nie odpowiadał - mostek, przetworniki, klucze, aż doszedłem do etapu kiedy nie było już co wymieniać, a gitara nadal brzmiała cienko i mi nie pasowała. W dodatku mój gust na tyle się zmienił, że cała czarna gitara nie wydawała mi się już szczytem zajebistości. Kupiłem seryjnego Ibaneza, który tego Witkowskiego wciągnął nosem. Ot tak.

Na tym etapie nie pozostało mi nic innego jak wyjąć cały osprzęt, który kupiłem do tej gitary i zamówić kolejnego customa - tym razem u Malwooda. Byłem przekonany, że wiem co robię, ale z perspektywy czasu stwierdzam, że też było to działanie nieco na oślep, chociaż nieco bardziej usystematyzowane. Na szczęście trzymałem się tym razem bliżej seryjnej specyfikacji Ibaneza RGT z lekkim podrasowaniem i ta gitara okazała się udana - nawet podobała mi się bardziej brzmieniowo od Ibaneza. Kolejne customy również wyszły dobrze, ale etap "zamawiam kopię Ibaneza" to też nie jest tak na prawdę czas na customa.

Z robieniem gitar jest tak, że im więcej wiesz, tym więcej nabierasz pokory i rozumiesz, że jest cała masa rzeczy, których jeszcze nie wiesz i będziesz je poznawać przez całe życie. Tak jak z budowaniem domu. Pierwsza gitara lutnicza dla wroga, druga dla przyjaciela (w moim przypadku również trzecia i czwarta, bo powstały razem), kolejna dopiero dla Ciebie.

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #35 27 Lip, 2012, 09:29:52 »
Wróbel, daj już spokój :D
weimar guitar gently weeps

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #36 27 Lip, 2012, 09:31:55 »
Didej mówi to samo, a mi to nie pasuje do klimatu Wroo :D

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #37 27 Lip, 2012, 10:59:12 »
yy.. czy mówiłem już że zbieram pomysły ? Ja dobrze wiem czego chce, nie jestem za to dobrze obeznany w różnych gitarach i jakiś ekstrawaganckich w nich rozwiązań, dlatego pisze na tym forum, bo wole ćwiczyć technikę przy gitarze niż siedzieć przy kompie. Bez obaw drodzy Koledzy :) , kasy też od tak sobie nie wyrzucę i później będę płakał. :D
Uwaga trochę lania wody o moim guście - Ogólnie jak już pisałem na początku gram instrumentalny prog metal, z tech/prog death. Zależy mi bardzo na dynamice i barwie gitary(nie chodzi tu o kolor :facepalm:) i cleanie, i nie mam zamiaru nigdy używać żadnych kompressorów itp. bo psują dźwięk, to samo sie tyczy aktywnych przetworników.
Gitara z jednej strony ma kurwić nieziemsko i mieć przy tym dobrą że tak sie wyrażę dykcje(czyli jak gramy sobie superultra szybki riff to to się nie zlewa w cięcie blachy czy też dźwięk silnika harleya).
Z drugiej strony gitara ma być dobra w średnio/długich sustainowych solówkach i też superultra szybkich shredingach, ale też, uwaga, w jazzowych spokojniejszych zagrywkach. I tak, wychodze dalej niż za 12 próg.. :D
To tyle jeśli chodzi o moje gusta muzyczne. I jeszcze jakieś przykłady fajnego nakurwiania :D(zespoły) - Textures, Blotted Science, The Faceless. Solo - LTE, Piertucha, jazz - jazzowe kawałki Opeth'a i Cynic.
Grał ktoś na przystawkach dimarzio liqiufire i crash lab ? bo jak na razie nie widzę innych sensownych konkurentów do siódemki.

I tak pewnie jesteście zbyt zdemotywowani żeby jeszcze myśleć, ale za wszelkie propozycje serdeczne Bóg zapłać  :D  :headbang:


Nie masz pojęcia o czym napisałeś.

W sumie nic do tego nie mam, bo to przywilej Twojego wieku, ale więcej pokory by się przydało, nie każdy kto pisze na forum jest teoretykiem który nie gra zamiast dzielnie ćwiczyć. Stereotypy oduczają samodzielnego myślenia. Natomiast wiedza to wiedza, nieważne jak przyswojona. Tobie jej ewidentnie brakuje.

Kolega Didej dobrze Ci radzi, unikniesz sporo rozczarowań. Musisz wiedzieć jak grają instrumenty o których rozmawiasz, inaczej Twoje robienie gitary u Pana Ziutka, czy kogokolwiek nie ma sensu. Okaże się że miało być pięknie, a wyszło jak wyszło.
Obserwowałem to już niejednokrotnie i to na przykładach ludzi którzy przerzucili już ładne ilości sprzętu.

Opeth, Pietrucha? Men, instrumenty których używają ci goście różni absolutnie wszystko pod każdym względem.

Na każdej gitarze da się zagrać po pewnych zabiegach wszystko - pytanie czy efekt będzie CIEBIE zadowalał. A tego nie wie nikt poza TOBĄ.

Pytasz o takie rzeczy jak brzmienie przetworników, a zapominasz że przetwornik sam  nie gra - zawsze jest jakiś kontekst. w tym przypadku drewno z którego zbudowany jest instrument. A to tylko czubek góry lodowej.

 Może to jest brutalne co powiem, ale dużo jeszcze przed Tobą. Młodyś i głupiś. Brakuje Ci doświadczenia i lepiej daj sobie spokój z "instrumentem na całe życie" robionym u jakiegoś lutnika bo wtopisz hajs. No ale to Twoje pieniądze(czy tam rodziców, bo wnioskuję że jesteś licealistą po tym co i jak piszesz).

Każdy jak był młody miał głupie pomysły - Twoim wyborem jest to czy będziesz się uczył na swoich czy cudzych błędach.

Moja rada(chciana czy nie chciana) - kup ibaneza, jeżeli nie podpasi to co innego i tak do momentu aż dowiesz się o co w tym wszystkim chociaż trochę kaman.
« Ostatnia zmiana: 27 Lip, 2012, 12:25:27 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #38 27 Lip, 2012, 11:46:43 »
A napisałeś do kola by go pogonić z tymi pickupami ?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #39 27 Lip, 2012, 11:47:27 »
będący leworęcznym basistą, jestem pogodzony z tym, że zamawiam customy :)

Ze zbliżonego powodu (a jesteś na razie jedynym basistą, którego tak naprawdę lubię :D), to ino jedną miałem standardową gitę w życiu, a tak to same "customy", no i wreszcie customa pełną gębą. I z tego samego leworęcznego powodu Jarek niedługo będzie strugał tyle samo lewych gitar, co prawych. Bo leworęcznych wersji większości fajnych gitar nie ma.
Kolega założyciel tematu nie docenia ergo zajebistości swojego położenia. Może w końcu go przegłosujemy, kiedy napiszę, żeby jednak se kupił choćby Ibka i wrócił za minimum rok... ;)
Paczki z głów!

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #40 27 Lip, 2012, 13:38:54 »
Samjesteśfizyk moze kup se cos takiego
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #41 27 Lip, 2012, 14:16:26 »
Michu czy wyobrażasz sobie mnie i kola odwiedzającego  mnie co dwa dni ? ;D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #42 27 Lip, 2012, 14:18:21 »
Jak zgrabny, to co Ci by przeszkadzało? Co drugi dzień to tak akurat :D.
Paczki z głów!

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #43 27 Lip, 2012, 14:25:07 »
A napisałeś do kola by go pogonić z tymi pickupami ?

sprawdź w wysłanych ;)
ed.
Po pierwsze MM to straszna cena, a mogę więcej rzeczy wybrać pod siebie robiąc u lutnika, z resztą jak on to będzie robił to ja u niego koniecznie muszę być co drugi dzień  :D
Dzięki za przystaweczki, ale znasz kogoś kto je ma, albo sam czy grałeś na nich ? A najfajniej byłoby je samemu ograć.

Tutaj nietypowe pytanie, nie do autora postu tylko do Micha ;D Ty wiesz michu co mnie w tym cytacie cieszy prawda ? ;D  .......He  he Didejek też wie ;D

Rzekne za krtkiem  "ach joj"
w sumie to nie mam pojęcia. halucynuję lekko w tym tygodniu, do dentystki wczoraj na 12ą zaspałem...
ale poza tym, że autor wątku chcąc grać muzę do której sportowe Ibki i Music Many Petrucciego zostały specjalnie stworzone kombinuje jak qń pod górkę cieszy mnie to niedopowiedziane
"nie stać mnie na MMJP7, zrobie se kastoma, bedzie taniej".
cieszy mnie to w sumie od momentu, jak przeczytałem, że koleś u którego to będzie strugane zrobi tak samo dobrze jak Jacek Kobylski tylko taniej.
:devil:

Wiesz, ja dziś przeczytałem na naszym FB, że może ktoś w Pl zrobi taniej kopię Taylora baritone 8. Nawet kawy nie potrzebowałem z rana :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #44 27 Lip, 2012, 14:47:56 »
No wiesz Leoś, można kupić  lutniczą 7mkę z gryfem universe z hebanowaną podstrunnicą i mahoniowanym korpusem za 700 zł :)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #45 27 Lip, 2012, 14:59:57 »
No wiesz Leoś, można kupić  lutniczą 7mkę z gryfem universe z hebanowaną podstrunnicą i mahoniowanym korpusem za 700 zł :)
chwila...
(kojarzy fakty)
i always go full retard

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #46 27 Lip, 2012, 15:47:09 »
Nasze wizje rożnią się zasadniczo :P.
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Siódemka lotnicza
« Odpowiedź #47 27 Lip, 2012, 16:03:59 »
Co kraj to obyczaj ;D

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #48 27 Lip, 2012, 17:23:00 »
Napiszę krócej od kolegów.

Nie kupuj lutnika, wszystkie Twoje wymagania spełniają Ibanezy (których nie lubię) i MM. I taka mała uwaga. Jak zamawiałem, swojego "lutnika", to spełniałem dwa moim zdaniem niezbędne warunki do zamówienia takiego wiosła, których Ty nie spełniasz:

- serio, nie znalazłem seryjnego wiosła które by spełniało moje wymagania (u Ciebie takich gitar jest od groma);
- kasa nie była problemem, jak kupujesz lutnicze wiosło, moim zdaniem, nie powinieneś szczędzić na nie kasy, ma przecież być wyjątkowe i wyjątkowo brzmieć, za 2-3k nie zrobisz takiego wiosła, bo da się je zastąpić pierwszym lepszym seryjniakiem.

No i kwestia przetworników BKP Painkiller :D (foreva!)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Odp: Siódemka lutnicza
« Odpowiedź #49 27 Lip, 2012, 17:38:07 »
Podobał mi się ten cytat że Opeth gra jazz :)
Ma kilka kawałków takich, no jazzowych/prog rock.
No fakt na sprzęcie się mało/bardzo mało znam bo jak mówiłem wole siedzieć nad gitarą.
Tak jestem licealistą i co z tego ?
Ludzie, piszecie niektórzy jakbyście mnie zabić od razu chcieli, spokojnie. Lubie to forum(nie jacyś gitarzysci.pl  ::) ) bo zawsze fajny klimat na nim jest i często na nim siedziałem do póki teraz sam nie potrzebowałem czegoś.
Didejek dzięki, przekonałeś mnie, a szczególnie to żeby nie stanić na niczym. :) i dzięki wszystkim co sobie za bardzo jaj nie robili ze mnie :D.
Jeszcze pytanko, gdzie ogrywać dobry sprzęt(przystawki, gitary,mosty, ...) nie kupując go ?
.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
53 Odpowiedzi
20661 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2011, 11:14:09
wysłana przez Sebastian
3 Odpowiedzi
2345 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2012, 13:40:36
wysłana przez Orange
34 Odpowiedzi
10949 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2013, 17:28:43
wysłana przez admaxo
25 Odpowiedzi
6044 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2019, 02:33:19
wysłana przez niedziak
31 Odpowiedzi
17260 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2019, 10:01:37
wysłana przez Ewolter