Autor Wątek: Pierwsza lampa  (Przeczytany 12223 razy)

Offline pandos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Pierwsza lampa
« 13 Lut, 2011, 21:28:56 »
Witam

Otóż przymierzam się w końcu do zakupu swojej pierwszej lampy. Niestety mam dość ograniczony wybór (bo bidny student jestem) dlatego najchętniej wydałbym jakieś 1500 zł a zapędach do max 2000 choć wydawałbym je z niemałym bólem serca:)

mam 3 opcje i szczerze nie wiem co jest lepsze. A niestety nie miałem okazji tego nigdzie ograć. Dlatego liczę na opinię. Muzyka do której planuje ten zakup to głównie death metal. Za te cene raczej nic ciekawego mieć nie będę do takiej muzyki ale w razie czego mam dopałkę w postaci MetalMuffa

1. BlackHeart BH15 + BlackHeart BH110
http://guitarcenter.pl/catalog/crate/gitara/wzmacniacze/glowy-gitarowe/crate-black-heart-bh15h
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/kolumny-gitarowe/crate-black-heart-bh110

2. Crate V33H + BlackHeart BH110
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/glowy-gitarowe/crate-v33-h
Kolumna ta sama co w 1 opcji

3. Kustom Defender 112
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/kustom-defender

Jeżeli macie w głowie ciekawsze pomysły na pierwszą lampkę (head+kolumna albo combo) za ok 1,5 tys do 2 tys to proszę o poradę gdyż jestem zielony w tej kwestii:)
Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj stanie się światłość” i dalej nic nie było, tylko teraz można to zobaczyć.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #1 13 Lut, 2011, 23:17:05 »
Może coś z polskich manufaktur? Używkę za 2k wyrwiesz z tego co się orientuję.
Poza tym co chcesz młócić? Death metal? Grind? Blues? :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #2 13 Lut, 2011, 23:21:03 »
za 2k nawet i nowke wyrwie http://www.mgamp.com/sklep/index.php?cPath=1&page=1&sort=4a
i sadze, ze jak dorbze zagada, to i inne modele niz vintage na zamowienie zrobilby w mniejszej mocy tak, aby i na paczke starczylo, albo w ogole wersje combo

pytanie tez gdzie tego chcesz uzywac: dom, czy tez proby i mniejsze gigi? bo od tego bedzie tez zalezec wybor mocy zwmaka ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #3 13 Lut, 2011, 23:29:04 »
Hmm to ja zadam pytanie takie samo jak Omlet . Do jakiej muzy ?

Do metalu, mocniejszego rocka itp z polskich polecal bym Bash'a, a do jakis blues rock jazz to raczej MG :)

Offline pandos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #4 13 Lut, 2011, 23:30:24 »
Napisałem że potrzebne mi to do głównie do Death metalu:)

A grać planuje w domu i kolegami na jam'ach bądź małych próbkach:)

A co do polskich manufaktur to chodzi wam o konkretne modele? Czy też może zlitują się nad człowiekiem i na zamówienie coś uklecą:P?
« Ostatnia zmiana: 14 Lut, 2011, 21:28:08 wysłana przez pandos »
Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj stanie się światłość” i dalej nic nie było, tylko teraz można to zobaczyć.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #5 13 Lut, 2011, 23:36:36 »
sadze, ze jakbys dobrze zagadal z MG, to moglby ci wykonac jakiegos fendmessa mniejszej mocy (moze nawet combo?) i tez by zagadal dobrze do metalu. kwestia utargowania, czy bedzie chcial wykonac jego taka wersje, ktora sie zmiesci w tej cenie.
« Ostatnia zmiana: 13 Lut, 2011, 23:38:20 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline pandos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #6 13 Lut, 2011, 23:37:31 »
ehhh gdyby ten Bash Studio Head 20 kosztował 1000-1200 zł... wtedy jeszcze na kolumienke chociaż 1x12" by zostało:)
Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj stanie się światłość” i dalej nic nie było, tylko teraz można to zobaczyć.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #7 13 Lut, 2011, 23:39:24 »
Za tyle spokojnie możesz kupić używanego - nawet jest teraz jeden taki na giełdzie, przynajmniej jak Ci nie podejdzie to w wypadku sprzedaży nie stracisz jak na nówce

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #8 13 Lut, 2011, 23:41:27 »
napisz maila do MG o Ravena albo Fendmessa (15-20W, moze nawet combo?), ktory by sie zmiescil w tych 1500-2000zl. nic ci nie szkodzi, najwyzej odmowi, trudno.

ew bez kitu poszukaj uzywek.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline pandos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #9 13 Lut, 2011, 23:43:22 »
to bardzo by mi ten Bash pasował. Na ich stronie odsłuchałem jak to gra mniej więcej i chociaż grali tam nie lubianych przeze mnie SOAD to spodobał mi się selektywny mięsisty dół :)

Więc chyba będę na niego polował jak coś:) Niestety fajniejsza kolumna poczeka na lepsze czasy:)
Aaa i Basha ogrywałem u kolegi i brzmiał zacnie niesamowicie:) Tylko, że on miał Sidewindera xD
Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj stanie się światłość” i dalej nic nie było, tylko teraz można to zobaczyć.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #10 13 Lut, 2011, 23:45:12 »
kolumne zbuduj sam! :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline pandos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #11 13 Lut, 2011, 23:46:35 »
Zawsze by było to jakieś wyzwanie:P Ale obawiam się raczej opłakanych efektów mojej pracy manualnej:P
1x12" na start musi starczyć:P
Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj stanie się światłość” i dalej nic nie było, tylko teraz można to zobaczyć.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #12 13 Lut, 2011, 23:50:50 »
oj cos slabo kombinujesz. nie wiem jak sie do takich pomyslow odniosa inni forumowicze, ale ja mam zamiar kiedys wyczaic gdzies jakas wzglednie ogarnieta sklejke (taka, byle sie nie rozpadla po pol roku), przewertowac wzdluz i wszerz elektrode i pokonsultowac sie tutaj tez i zaprojektowac sobie kolumne i... zlecic budowe pudla jakiemus stolarzowi, przeciez to grosze beda :D a do montazu glosnikow itp ogarnac kumpla po technikum, co by mi to wrzystko zrobil za piwo, a moze i nawet za darmo, bo dla niego to przyjemnosc ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #13 13 Lut, 2011, 23:59:02 »
ehhh gdyby ten Bash Studio Head 20 kosztował 1000-1200 zł... wtedy jeszcze na kolumienke chociaż 1x12" by zostało:)
http://allegro.pl/bash-studio-head-sh20-sidewinder-mesa-engl-vht-i1456352636.html
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #14 14 Lut, 2011, 00:02:18 »
WAL GO! WAL GO W DUPE! :D
http://allegro.pl/mg-raven-okazja-lampowa-glowa-death-metal-i1443550598.html - za ile?!?!

Chociaż ciekawe za ile pójdzie...
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline pandos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #15 14 Lut, 2011, 00:04:49 »
Niestety zakup pewnie mi uciekanie bo fundusze odłożę pewnikiem dopiero na środek-koniec marca. Ale napisałem w nadziei do posiadacza. Bo właścicielem tej licytacji jest forumowicz ss.pl:) i na forum krzyknął za niego 1300. Wątpię by ktoś tyle czasu zaczekał ale spróbować nie zaszkodzi. Ryzykuje najwyżej wyśmianie xD


Tak jak sobie poczytałem tego Basha to chyba nawet lepiej mi wyjdzie jak nówkę kupie.
Bo czas oczekiwania na wzmacniacz to 1 do 3 miesięcy. Czyli płacę 700zł zaliczki i mam 1-3 mies. na dozbieranie reszty:D Ależ jestem zajebi*sty:D Wybaczcie ten narcyzm:D
« Ostatnia zmiana: 14 Lut, 2011, 00:27:42 wysłana przez pandos »
Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj stanie się światłość” i dalej nic nie było, tylko teraz można to zobaczyć.

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #16 14 Lut, 2011, 00:31:51 »
Z chęcią bym poczekał, ale nie mam żadnej gwarancji, że na pewno wtedy go kupisz.
Poza tym śpieszy mi się ze sprzedażą i potrzebuje kasy, na szybciutko.
Pozdr
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline pandos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #17 14 Lut, 2011, 00:36:11 »
Całkowicie kolegę rozumiem:)
Ale chyba i tak zrobię jak napisałem:)
Czyli zamówię wzmak na Bash'u akurat mieszkam na Ursusie a z tego co się doczytałem tam mogę gotowy produkt odebrać:) Więc miałbym niemal na miejscu.
700 zl zaliczki na start a potem mam od 1 do 3 miesięcy czasu by 800 zł wyhaczyć:P
Najwyżej przez jakiś czas odmówię sobie piwa, pizzy i chipsów:D No i trochę nadgodzinek w pracy przyłożę:P

tym sposobem pewnie dostanę go dopiero jakoś w maju, bo złożę zamówienie w ostatnim tyg marca. Ale wole poczekać i mieć coś przaśnego:)
« Ostatnia zmiana: 14 Lut, 2011, 00:40:19 wysłana przez pandos »
Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj stanie się światłość” i dalej nic nie było, tylko teraz można to zobaczyć.

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #18 14 Lut, 2011, 13:08:51 »
hej. mam podobny dylemat, z tą różnicą, że lampa tylko do domu. chociaż sklanialem się już ku Bash SH20,
to raczej zamówię Engl Gigmaster 15 head, jak dobrze poszukasz to jest w sklepie internetowym do wyhaczenia poniżej 1800zl,. przewiduję do tego jeszcze paczkę Harley Benton G212 na V30 z Thomann'a.
myślę, że wybór między Bash'em a Engl'em jest wlaściwy. powodzenia

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #19 14 Lut, 2011, 13:29:19 »
Ja bym brał Basha, może z wrodzonej niechęci do produktów Engla. Grałem na 5 wzmacniaczach Engla i tylko jeden mi się trochę spodobał.
A Bash jest wyjebany  kosmos i do tego jest jeszcze tańszy -:) (już sprzedałem więc nie jest to reklama ;) )
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #20 14 Lut, 2011, 13:55:44 »
Na mnie Bash Studio Head 20 zrobił niesamowite wrażenie i baaardzo go polecam + jakaś kolumna 112, może ta baszowa?

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #21 14 Lut, 2011, 13:59:12 »
no. ale ja bajam się tych 20W w domu :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #22 14 Lut, 2011, 14:03:53 »
Ja jestem bardzo strachliwy jeśli chodzi o głośności w domu, a spokojnie go rozkręciłem żeby fajnie brzmiał unikając przy tym eksmisji. Ewentualnie ciśnij Basha o SH5, może się wkurwi i zrobi ;)

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #23 14 Lut, 2011, 14:10:05 »
nie chcę wyręczać Szymona, niech się wypowie sam co do SH05, ale z tego co się dowiedzialem ...potrwa + inne wyrzeczenia

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Pierwsza lampa
« Odpowiedź #24 14 Lut, 2011, 14:11:24 »
Sam go rozkręcałem w bloku na maxa przy paczce 4x12.
Było trochę za głośno, ale na 1x12 grał tak że się dało wytrzymać w pokoju :P
SH20 brzmi całkiem fajnie ciszej, na co dzień go rozkręcałem na 1/4 z orange 4x12 i było fajnie
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Mała lampa

Zaczęty przez D_Rivv Wzmacniacze i kolumny

3 Odpowiedzi
2681 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2008, 23:28:49
wysłana przez Grzgrz
14 Odpowiedzi
10720 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2010, 18:43:08
wysłana przez Johnny
82 Odpowiedzi
22319 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lip, 2011, 09:46:26
wysłana przez Stivo2005
97 Odpowiedzi
29198 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2012, 05:53:54
wysłana przez Drevniak
11 Odpowiedzi
2522 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2017, 21:07:13
wysłana przez Yony