Ankieta

Które brzmią najlepiej? (max 2 do wyboru).

A
1 (16.7%)
B
0 (0%)
C
3 (50%)
D
0 (0%)
E
2 (33.3%)

Głosów w sumie: 3

Głosowanie skończone: 07 Lut, 2011, 21:42:11

Autor Wątek: Blindtest pięciu mikrofonów wokalnych i prośba o pomoc w wyborze  (Przeczytany 6874 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog

Z góry przepraszam, że to nie blindtest mahoń vs lipa, mesa vs mg, czy pasywy vs aktywy, ani nawet cyfra vs lampa.

Jako, że poszukuję dobrego mikrofonu wokalnego za rozsądną kwotę, nieco poszperałem i ze znalezionych w necie próbek skleciłem taki blindtest:


1,2,3,4 i 5 oznaczają różne przykłady użycia, a A, B, C, D oraz E różne mikrofony. Tak, wiem, że brakuje "3 B.wav". Przykro mi.

W zestawieniu zawarłem dwa, pomiędzy którymi się waham oraz trzy dodatkowe, for shits and giggles. Prosiłbym Was o wysłuchanie próbek i zagłosowanie w ankiecie na maksymalnie dwóch swoich faworytów i ewentualnie napisanie komentarza. Byłbym mega wdzięczny. Powiedzmy za dwa tygodnie ankieta się kończy i wtedy ogłoszę wyniki.

Jako mały bonus, w spoilerze umieszczam nazwy i ceny mikrofonów z próbek, mile widziane zgadywanie który to który ;) :

Spoiler

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
to ja zgaduję (;))

A-Shure beta 58
B-AKG C12VR
C-EV RE20
D-SE ELECTRONICS RNR1
E-AUDIO TECHNICA AT2020

:D

a głosuję na C i E
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Musza popsuł zabawę, bo omyłkowo zostawiłem próbki mówione, w których lektor wymawia nazwę testowanego mikrofonu. No trudno, nie chce mi się tego od nowa pakować.

:facepalm:


Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
No dobra no, fail, przyznaję. Jeśli ktoś jednak mimo wszystko chce to odebrać jako blindteast to proszę pominąć próbki mówione, czyli nr 1. A jeśli nie, to najzwyczaniej w świecie proszę o poradę, który wybrać ;)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Przesluchalem i wybieram C i E choc z przewaga na E ma wieksza czystosc brzmienia i slychac wszystko . To tak wg mnie :D

Mondzio nie znam sie na mikrofonach wokalnych wiec poprostu slucham co jest najlepsze :D Tzn ja w ogole sie na muzyce nie znam ale to mi najbardziej odpowiada :P

Stawiam na E !

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
D jak dla mnie bez konkurencji :)

AT2020 mimo iż tu wypadł dość blado to jak za te pieniądze dobry mikrofon, zaskakująco uniwersalny. Używałem go od wokalu przez gitary po overhead na bębnach i sprawdzał się co najmniej przyzwoicie.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Sprawa z majkami jest dosyć skomplikowana, w szczególności jeśli chodzi o bardziej rockowe wokale, wszystko jest kwestią doboru mikrofonu do barwy i charakterystyki głosu wokalisty, czasami najtańszy szur zabrzmi lepiej z konkretnym gardłem niż jakieś wielotysięczne wynalazki tzw. Pro. Trzeba próbować.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Hmm, mi D akurat najmniej się podoba. W tym momencie najbardziej interesuje mnie Electrovoice RE20, ale jest dość drogi, więc zastanawiam się nad czymś zastępczym - Shure Beta 58A albo właśnie ta Audiotechnica od siura połowę tańsza. Niestety, nie mam możliwości obadać tych mikrofonów osobiście, więc pozostaje mi wybranie ich po próbkach :facepalm:

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
RE20 i beta to mikrofony dynamiczne, jeżeli zamierzasz rejestrować wokal w słabo zaadaptowanych pomieszczeniach to celował bym raczej w tą stronę. AT2020 wiem z doświadczenia zbiera strasznie dużo odpowiedzi pokoju, ale jak nagrywasz w dobrych warunkach to później łatwo się zgrywa :)

Na RE20 nagrywałem wokal na naszą epkę (link w syg.) - kawałki 2-4, 1 na AKG Solidtube. Jak chcesz posłuchać AT to używałem go m.in. do wokalu na demku tej kapelki.

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Hmmm sadze, ze ktorego bys nie wybral to bedziesz zadowolony. Ja nagrywam na SM57 i/lub Oktavie MK319. Na poczatku jak uslyszalem jak Oktava nagrywa to mi sie lzy w oczach pojawily, jednak w mixie siedzi bardzo fajnie i ni chuuuu go nie sprzedam, wiec nie dyskredytuj odrazu mikrofonów, które na pierwszy rzut ucha (?) Ci nie podpasily.
SM57/58 maja ciemniejsze brzmienie, z solidna iloscia dolu w porownaniu do niektorych pojemnikow, ale czasami wokalista sobie lepiej radzi jak moze wziac mikrofon w lape i powrzeszczec troche, niz stac i pluc na moja oktave na przeciwko:)

Popatrz tez na AT3035 (o ile nie pomylilem nazwy) - pojemnik, wytrzymujacy duze cisnienie akustyczne, stad mozesz nim tez nagrywac bebny/wiosla. Osobiscie nie mam (a chcialbym), kolega ma w studio i chwali sobie.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Dzięki wszystkim za porady. Wziąłem je do serca i koniec końców zdecydowałem się na ElectroVoice RE320.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
A wiecie, że jest różnica pomiędzy głosem lektorskim a śpiewaniem prawda? Nie zawsze majk do typowy do lektorki nada się do wokalu.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
6148 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2010, 21:29:20
wysłana przez Vertigo
19 Odpowiedzi
12555 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2010, 10:32:31
wysłana przez Lechu_
23 Odpowiedzi
9697 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2010, 21:32:06
wysłana przez Lightdecay
98 Odpowiedzi
33691 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2011, 22:04:29
wysłana przez commelina
14 Odpowiedzi
3756 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2014, 17:12:59
wysłana przez Stivo2005