Autor Wątek: Podłączenie laptoka z klawiaturą do grania na żywo  (Przeczytany 2716 razy)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Elloooo
Zastanawiam się jak podłączyć laptoka z Abletonem sterowanego Akaiem MPK do mixera ? Zwykły kabel audio, czy jakaś wyższa pierdolencja ?
wearehelp.bandcamp. com

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Nie masz specjalnie co kombinowac. Output z dzwiekowki w lapku spinasz z inputem miksera. Oczywiscie w mikserze najlepiej byloby znalezc jakis wolny slad stereo, zeby kontrole nad dzwiekiem miec na jednym komplecie potencjometrow.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Na razie mixer na salce mam i tak tylko wyprowadzony na jedną kolumnę, ale luz. Dzieki. Dobrze, że nie trzeba się z tym już pierdolić :)
wearehelp.bandcamp. com

Offline are_you_me

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
  • Permanentny brak czasu.
    • Hunted By The Waves
Ze tak powiem podkręce temat.

Próbowałem podłączać lapka przez wyjście słuchawkowe do miksera i porównywałem to z podłączeniem interface'u na USB i łączenie przez outputy.

Dla mnie różnica była bardzo duża. Przede wszystkim latencja zewnętrznej karty dźwiękowej była o niebo lepsza. W abletonie masz test latencji w ustawieniach. Przy 20-30 ms na outpucie wkurzało mnie opóźnienie, a dodatkowo od czasu do czasu pstryknięcia przez konwersję. Przy interface latencja była w okolicach 5-8 ms na wyjściu. Granie z klawiaturki miało wtedy sens.

Dodatkowo przez wewnętrzną kartę muzyczną słychać było brumienie. Prawdopodobnie przez lapka podłączonego do listwy, ale tutaj nie miałem wyboru. Przez zewnętrzny interface dźwięk był czysty i wydaje mi się, ale to subiektywne wrażenie, że była większa dynamika. Acha i na pewno było głośniej.

Polecam Ci zatem kupić najtańszy interface usb i podpinać się wtedy do miksera. Dodatkowo masz wtedy możliwość wyjścia metronomem abletonowskim dla siebie/perkmana/klawiszowca itp.
Mówię mało, ale myślę dużo.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Koniecznie sterowniki ASIO
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
10279 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Cze, 2008, 17:17:34
wysłana przez headcharge
14 Odpowiedzi
8686 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2009, 22:48:25
wysłana przez pele
10 Odpowiedzi
9960 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2011, 23:55:41
wysłana przez majkelk
13 Odpowiedzi
10605 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2012, 16:27:18
wysłana przez pc131
27 Odpowiedzi
9204 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Kwi, 2021, 18:07:32
wysłana przez Meliton