Autor Wątek: Bash Sidewinder IV czy Peavey 6505  (Przeczytany 21806 razy)

Offline Jackson89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
    • http://www.myspace.com/quiettheband
Bash Sidewinder IV czy Peavey 6505
« 05 Gru, 2010, 15:36:29 »
Witam. Zastanawiam się nad kupnem nowego wzmacniacza lampowego w grę wchodzą Bash i 6505. Basha ogrywałem na moim wiośle Schecterze Hellraiser C-7 i na słabiutkiej paczce z marshalla nawet ze słabą paczką gadał fajnie, a 6505 nie ogrywałem, zaznacze że po nowym roku kupuje paczke randalla na v30tkach. Jak myślicie na co postawić? Bash czy Peavey  :)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Bash chyba radośniej będzie przyjęty na naszej giełdzie ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Jackson89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
    • http://www.myspace.com/quiettheband
też mi się tak wydaje :) wogóle basha bym chciał zamówić z el34 na końcówce tylko nie wiem czy będzie taka mozliwość i jak to będzie gadać bo basha ogrywałem na 6L6 i było zajebiście:)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Najprościej byłoby spytać Basha, ale nie rozumiem czemu miałoby nie być takiej możliwości, w końcu i tak ten wzmak będzie dopiero dla Ciebie budowany, więc wydaje mi się, że kwestia lamp jest już naprawdę kwestią wtórną ( coś a'la pickupy u Mayonesa ).

Ale mogę się mylić, oczywiście.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
też mi się tak wydaje :) wogóle basha bym chciał zamówić z el34 na końcówce tylko nie wiem czy będzie taka mozliwość i jak to będzie gadać bo basha ogrywałem na 6L6 i było zajebiście:)
Będzie, ale odradzam - sajd na EL34 traci kompletnie jaja.

Offline Jackson89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
    • http://www.myspace.com/quiettheband
Cytuj
Będzie, ale odradzam - sajd na EL34 traci kompletnie jaja.
czemu tak sądzisz? :)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Miałem Sajda IV, zamieniłem na Peaveya. Jakoś Sajd nie dogadywał się z moim wiosłem ani z moim uchem. Dużo gruzu, dość suchy (trzeba by moim zdaniem leciutko jakims reverbem zawsze podbarwiać), wali środkiem jak jasna cholera, napierdala selektywnością jak żyleta. Dźwięk, rzekłbym - englopowerballopodo bny.

5150 zaś jak brzmi to wie każdy, kto posłucha np In Flames. Bardzo żywo gra, organicznie, nie wali tak środkiem, ale jest dużo "mokrego mięsa" w brzmieniu. Lejący się gain i boskie crunche.

Takie moje odczucia. ;)

No co kto lubi, naprawdę.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Az, ale In Flamesi ponoc sporo czesc plyt nagrywali na Podach..

Ciekawe czy to prawda.. :)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Ja tam jestem w stanie w to uwierzyć.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Jackson89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
    • http://www.myspace.com/quiettheband
grałem na 5150 nie za bardzo mi podszedł ;/ bardziej podobają mi się ENGLowskie klimaty :)

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Az, ale In Flamesi ponoc sporo czesc plyt nagrywali na Podach..

Ciekawe czy to prawda.. :)
W przypadków tych nowych, to całkiem możliwe ;/ ...
Ssiecie.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
A 6505 nie jest czasem prawie identyczny co 5150? Wydaje mi się, że tak wiele osób mówiło ( ja nie grałem ), ale mogłem jak zwykle coś pochrzanić.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Az, ale In Flamesi ponoc sporo czesc plyt nagrywali na Podach..

Ciekawe czy to prawda.. :)
Az, ale In Flamesi ponoc sporo czesc plyt nagrywali na Podach..

Ciekawe czy to prawda.. :)
W przypadków tych nowych, to całkiem możliwe ;/ ...

Żeby sprecyzować - miałem na myśli np album Clayman.

A 6505 nie jest czasem prawie identyczny co 5150? Wydaje mi się, że tak wiele osób mówiło ( ja nie grałem ), ale mogłem jak zwykle coś pochrzanić.

W zasadzie to jest to samo. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
no wlasnie colony i clayman ponoc bylo pociagniete prosto z poda. :)

EDIT:

i whoracle, po tych plytach nie znam dokladnie ich nowszych dokonan, bo moim skromnym sa..
..delikatnie piszac - slabe.. :)
« Ostatnia zmiana: 05 Gru, 2010, 17:24:52 wysłana przez Grzgrz »

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Ło jezusie, jestem teraz z siebie dumny ;D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
no wlasnie colony i clayman ponoc bylo pociagniete prosto z poda. :)

EDIT:

i whoracle, po tych plytach nie znam dokladnie ich nowszych dokonan, bo moim skromnym sa..
..delikatnie piszac - slabe.. :)

"Ponoć". ;) Tedy proszę o źródło tej wiedzy. Nie, żebym bronił zespołu, ale brzmienie gitar na Claymanie jest imho bardzo fajne. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Miałem Sajda IV, zamieniłem na Peaveya. Jakoś Sajd nie dogadywał się z moim wiosłem ani z moim uchem. Dużo gruzu, dość suchy (trzeba by moim zdaniem leciutko jakims reverbem zawsze podbarwiać), wali środkiem jak jasna cholera, napierdala selektywnością jak żyleta. Dźwięk, rzekłbym -englopowerballopodobny.

5150 zaś jak brzmi to wie każdy, kto posłucha np In Flames. Bardzo żywo gra, organicznie, nie wali tak środkiem, ale jest dużo "mokrego mięsa" w brzmieniu. Lejący się gain i boskie crunche.

Takie moje odczucia. ;)

No co kto lubi, naprawdę.

???
*Po co ten reverb?!  
*Wali środkiem jak jasna cholera + englopowerballopodo bny = wtf?
*5150 organicznie? Chyba po wymianie lamp na 12at7 ;)
*5150 nie wali środkiem? Andy Sneap, który swoją drogą realizował In Flames, ustawia w nim środek=0, bo uważa, że jest go tam i tak wystarczająco dużo.
« Ostatnia zmiana: 05 Gru, 2010, 17:31:02 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Zapewne mieli D Activatory w mahoniach :D.

Jak ci nie pasuje brzmienie 5150 to łap się za Basha i będzie wporzo zią.

Offline Jackson89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
    • http://www.myspace.com/quiettheband
No też tak myślę, że Bash bardziej mi spasuję ja lubię jak jest sporo środeczka i gruzu, ale z tym środkiem to też zależy na jakiej paczce się chyba gra prawda? :)

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
"Ponoć". ;) Tedy proszę o źródło tej wiedzy. Nie, żebym bronił zespołu, ale brzmienie gitar na Claymanie jest imho bardzo fajne. ;)

Bardzo fajne, nie wyklucza użycia poda w studio, tak? :)
Trzeba go tylko użyć umiejętnie.

A źródła teraz Ci już nie podam. Jeśli dobrze pamiętam, to płyta wyszła z 8-9 lat temu..

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Miałem Sajda IV, zamieniłem na Peaveya. Jakoś Sajd nie dogadywał się z moim wiosłem ani z moim uchem. Dużo gruzu, dość suchy (trzeba by moim zdaniem leciutko jakims reverbem zawsze podbarwiać), wali środkiem jak jasna cholera, napierdala selektywnością jak żyleta. Dźwięk, rzekłbym -englopowerballopodobny.

5150 zaś jak brzmi to wie każdy, kto posłucha np In Flames. Bardzo żywo gra, organicznie, nie wali tak środkiem, ale jest dużo "mokrego mięsa" w brzmieniu. Lejący się gain i boskie crunche.

Takie moje odczucia. ;)

No co kto lubi, naprawdę.

???
*Po co ten reverb?! 
*Wali środkiem jak jasna cholera + englopowerballopodo bny = wtf?
*5150 organicznie? Chyba po wymianie lamp na 12at7 ;)
*5150 nie wali środkiem? Andy Sneap, który swoją drogą realizował In Flames, ustawia w nim środek=0, bo uważa, że jest go tam i tak wystarczająco dużo.

* do przestrzeni, men, mówię jeno o mym guście, do tego nie masz co się dopierdalać ;) Po prostu sajd brzmi sucho jak piach z pieprzem
* nie wtf, tylko takie są me odczucia. Miałem szczęście porównywać oba i co jak co, ale moim zdaniem brzmieniowo BYŁY bardzo podobne
* tak, jest organiczne, znowu sie odwolujesz do gustu
* Nie powiedzialem, ze 5150 nie ma srodka. W moim osobistym odczuciu sajd ma go o wiele za dużo. Znacznie wiecej od 5150

Zapewne mieli D Activatory w mahoniach :D.
Oby :D

"Ponoć". ;) Tedy proszę o źródło tej wiedzy. Nie, żebym bronił zespołu, ale brzmienie gitar na Claymanie jest imho bardzo fajne. ;)

Bardzo fajne, nie wyklucza użycia poda w studio, tak? :)
Trzeba go tylko użyć umiejętnie.

A źródła teraz Ci już nie podam. Jeśli dobrze pamiętam, to płyta wyszła z 8-9 lat temu..

Ależ ja nic do PODów nie mam. :D Czy ja cos powiedzialem, ze PODy są do dupy albo coś w tym kontekście? Never. ;) Po prostu mnie to zaintrygowało, that's all.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
oba się dobrze sprzedaje - i oba można kupić uzywane w dobrej cenie.

Weź to co Ci się  bardziej podoba - przejdzie Ci to sprzedasz i zmienisz ;D

Offline Jackson89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
    • http://www.myspace.com/quiettheband
A co do lamp na końcówce używał ktoś innych lamp niż montowanych seryjnie 6L6 WGC?

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Dlaczego tak naciskasz na zmianę ?

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Nie wiem jak było na prawdę, ale bodajże do Sense of Purpose z 2008 było dołączone DVD z making of... I tam poda chyba nie widziałem, ale może już nie pamiętam... Na pewno przewinął się tam Tiny Terror :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
31 Odpowiedzi
20058 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2008, 14:12:33
wysłana przez m4ody
23 Odpowiedzi
14033 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2009, 01:17:13
wysłana przez DeathMaster
10 Odpowiedzi
7376 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2010, 15:00:16
wysłana przez the faulter
642 Odpowiedzi
140967 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2011, 22:41:52
wysłana przez Ghost_of_Cain
1 Odpowiedzi
2002 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2014, 09:53:52
wysłana przez g-zs