Autor Wątek: Schecter C7 Hellriser Vs. LTD SC-607 Vs. Ibanez RG 7620  (Przeczytany 7301 razy)

Offline KubaPe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
Jako, że to mój pierwszy post na tym forum to wypadałoby się ładnie przywitać - Witam serdecznie i kłaniam się nisko, by następnie przejść do istoty tematu jaką jest dylemat jaki mnie męczy od kilku dni. Mianowicie, planuję zaprzyjaźnić się z 7mą struną i tu pojawia się problem. O ile w 6tkach sprawa ma się jasno i za ok. 2500 zł można dostać dobry instrument made in japan, tak w kwestii 7mek jest to sprawa ociupnkę trudniejsza. Przeglądałem inne tematy w tym dziale i w zasadzie doszedłem do 3 potencjalnych kandydatów. Zauważyłem, że są to gitary cenione i dosyć popularne na tym forum, w związku z czym liczę na obiektywne opinie. Co mnie interesuje, to jak mają się brzmieniowo i jakościowo (głównie jakość wykonania i użytych materiałów) do siebie. Co za tym idzie, jak wygląda sprawa ze stereotypem, że Japan > Korea (z tego co wiem, zarówno Schecter jak i LTD są produkowane w Korei). Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam!

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
miałem schectera i ltd sc607b z klonowym korpusem rocznik 2005, schecter był lepiej wykonany, lepiej nabite progi, ltd z kolei było wygodniejsze, schectera jest łatwiej dostać i jest tańszy

Orange

  • Gość
W kwestii schecterów rozglądnij się za blackjackiem c-7. MA klonowy gryf w odróżnieniu od hellarisera, który muli. No i blackjacki nowe mają blackoutsy w standardzie :devil:

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Blackjacki ATX mają Blackoutsy i mahoniowe gryfy, Blackjacki zwykłe mają SH1/SH4 i klonowe gryfy.

Offline KubaPe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
Z powyższych postów wynika, że Schectery są ok, co natomiast jeżeli chodzi o Ibaneza? Bo mimo wszystko nadal moje podstawowe pytanie pozostaje bez odpowiedzi, jak ma się jakość wykonania i brzmienie Schecter'ów (wykonanych w korei) do Japońskich Ibanezów. Teoretycznie japońce powinny być sporo lepsze jakościowo (bazując na stereotypach i moich doświadczeniach z gitarami 6strunowymi).

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
schecter którego miałem pod względem nabicia progów był bardzo ok, intonacja też w porządku, skazy wykończeniowe były bardzo niewielkie, japońskie ibki moim zdaniem są rzeczywiście lepiej wykonane ale potrzebują (albo przydaje się) małej inwestycji- wymiany pickupów.
 

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
"małej", powiadasz...
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline KubaPe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
Właśnie, a propos pickapów, jak w ogóle sprawują się te Dimarzio Custom7? Nie widziałem słabych pickapów od tej firmy, więc jak na stocki to nie jest chyba tak źle.

Offline szymek299

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Zastanawia mnie to stwierdzenie o muleniu hellrisera, krótko jestem w posiadaniu tego wiosła i czegoś takiego na pewno i zauważyłem

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Zastanawia mnie to stwierdzenie o muleniu hellrisera, krótko jestem w posiadaniu tego wiosła i czegoś takiego na pewno i zauważyłem



Temat rzeka - mnie tam te wiesła nie grajo, miałem 2 damieny i imo znacznie ciekawszą wartość niż mullraisery przedstawiają :P
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
7620. pupy na dimarzio i będzie poezja.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
return to monke

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Nie widziałem słabych pickapów od tej firmy

A ja nie słyszałem dobrych...
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
6155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Maj, 2007, 21:56:15
wysłana przez Leon
14 Odpowiedzi
9606 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2012, 16:06:14
wysłana przez pele
22 Odpowiedzi
8476 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2012, 16:34:37
wysłana przez kf1986
17 Odpowiedzi
7986 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2012, 21:46:29
wysłana przez 7th
28 Odpowiedzi
7890 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2014, 23:23:05
wysłana przez Sulphur