Autor Wątek: EMG 81/60 Problem - potrzebna pomoc szpeca :)  (Przeczytany 5181 razy)

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
EMG 81/60 Problem - potrzebna pomoc szpeca :)
« 13 Lis, 2010, 21:48:11 »
Zaistniał mały problem podczas instalowania tego setu w moim nowym wieśle... mianowicie odległości potków od siebie są tak duże że kondensator (nie wiem czy to dobra nazwa - taki zielony pierdolnik w kształcie prostokąty na 2 drucikach) nie może zostać przylutowany - brakuje "drucika". Wszystko połączyłem najzwyklejszym kablem (dolutowałem do drucików) - czy można te "druciki" zastąpić kablem, tzn dolutować długość potrzebną ?
Btw. Set standardowo nie działa i sie zastanawiam czy to nie przez to (średnio montowanie setu zajmuje mi 2 dni bo lewar jestem xD)
Dzięki za odp :).

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Można, można. Na pewno nie przez to nie działa. Zobacz czy nie masz gdzieś sygnału zwartego z masą, czy bateria dobra, czy czegoś przy lutowaniu ze schematu nie pomyliłeś, etc.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Tak jak wyżej. Przedłużanie połączeń nie ma wpływu na działanie setu. Gdzieś pomyliłeś się w połączeniach pickupów.

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Buczy dalej kurestwo. Myślę że to wina kabli bo są nędzne :/ . Niestety w mojej okolicy nie ma sklepu elektronicznego... Czy mogę zastosować kable z kabla euro? ( jest on zrobiony z takich małych, podobnych)  Nie będzie jakiś strat jakości dźwięku?

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
przy takich krótkich to chyba jeden pieron co ładujesz, byle było kablem.
Zrób dobre, podkreślam, czytelne fotki/ę tego jak polutowałeś i obstaw schemat jakiego użyłeś.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Udało się (nie wiem jak O_o). Kable oderwałem ze starego kabla "ojro" (Poczułem się jak mcguliwer) Generalnie schematy ze strony EMG nie działają (na 1 vol , 1 tone, 3-way). Dopiero 2 kolejne zassane z neta , po wielkim, ciężkim boju uległy memu czarowi (do tej pory nie wiem jak to się udało) - nie brumi, nie szumi ( zauważyłem że uziemienie od mostka w tym wypadku nie ma kompletnie znaczenia O_o - nie pamiętam jak to kiedyś montowałem, ale zdziwiłem się trochu)
Jako Ps'a dodam że, zapomniałem jak to mieć EMG 81 pod mostem - ten pickup ssie :P. Jak narazie nerwy mam rozstrojone więc przez najbliższy czas nic nie ruszam w tej gitarce ^^.
Już niedługo NGD \m/ (tyko mi się zachce hehe ^^)
Dzięki za pomoc \m/ 333

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
No to dobrze :)
Przy aktywach masa na strunach lub jej brak nie ma znaczenia dla ilości szumu - tak są skonstruowane.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Wręcz zalecane jest nie przylutowywanie masy do mostka.

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Z powodu szumów czy kwestii bezpieczeństwa?
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Beastion

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Z powodu szumów czy kwestii bezpieczeństwa?
Bezpieczeństwa. Tyczy głównie wzmacniaczy lampowych.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2498 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2010, 03:30:43
wysłana przez g-zs
25 Odpowiedzi
9694 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2013, 23:45:48
wysłana przez b3ny666
15 Odpowiedzi
7119 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2015, 23:02:57
wysłana przez Mother Puncher
5 Odpowiedzi
1905 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2016, 18:19:14
wysłana przez kermcio
8 Odpowiedzi
2314 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2016, 15:49:04
wysłana przez Fizyczny