Autor Wątek: NRD lans, lans, lans;)  (Przeczytany 7877 razy)

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
NRD lans, lans, lans;)
« 12 Lis, 2010, 16:26:06 »
W końcu udało mi się złożyć moją szafeczkę  ;) Skrzynie wykonał nasz forumowy kolega Hesu i zrobił to rewelacyjnie. Looper i sterownik pochodzą od EmCustom. Za naprawdę małe pieniądze robią rewelacyjne graty....
W skrzyni od góry:
- tuner Korg DTR 2000
- kondycjoner Samson PB10
- szyflada; MXR eq, Ibanez TS9, Boss DD3, ISP G-String, MXR chorus i phaser, zasilane yankee
- looper EmCustom Revolution
- BBE Sonic Max.
- jedyny najlepszy 5150  :P

Wadą całosci na pewno jest waga, ale w końcu mam wszystko w jednej skrzyni i nie musze sie pieprzyc godzine z rozkładaniem gratów. Teraz jest jeden kabel zasilający do wszystkiego, bo całość zasilana jest z samsona. Jeden kabel midi do sterownika (czyli tak jakbym miał tylko footswitch) i kabel gitara/piec. Proste  ;)   

Kilka fotek:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Leweoczkomisiarysia

locco

  • Gość
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #1 12 Lis, 2010, 16:32:48 »
 :fire:

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #2 12 Lis, 2010, 16:41:06 »
gratuluję! wygląda imponująco :). Bardzo ciężkie? :D

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #3 12 Lis, 2010, 16:48:12 »
Myślałem, ze nic nie może byc cięższe od Vadera w kejsie. Oj jak bardzo sie myliłem  :o  :D
Leweoczkomisiarysia

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #4 12 Lis, 2010, 17:14:22 »
Czołem! Przede wszystkim gratki że udało Ci się złożyć wszystko w kupę. Ja właśnie z tym walcze  :facepalm:

Spoiler

Na pewno nie spodziewasz się pytania, które zamierzam Ci zadać. Napisałeś że wszystko zasilasz z Samsona. Masz jednak tak jak ja 5150II. To wersja amerykanska ? Jeśli tak to....GDZIE UDAŁO CI SIĘ PRZYCZEPIĆ TRAFO  :D Bo ja nie całe 5minut temu zastanawialem się czy umieszczenie tranformatora pionowo na boku zaraz na plecach 5150 nie będzie strzałem w kolano (sprzęgi czy coś).

Pytanie numer dwa- jak wygląda programowanie EMCustoma ? Szybko i sprawnie ? Masz możliwość sterowania efektami przed preampem ? (mam na myśli dopałki)

pzdr
« Ostatnia zmiana: 12 Lis, 2010, 17:17:30 wysłana przez lokibalboa »

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #5 12 Lis, 2010, 17:28:34 »
Siema,
jak widzisz nad szufladą z kostkami jest dodatkowa półeczka na której przykleiłem na rzepie trafo.
Co do emcustom obsługa jest bardzo prosta i looper ma funkcje podziału na 2 sekcje. Wybierasz to w menu i musisz przeznaczyc na to jedną z pętli. Jest to tak pomyślane, że nie ma problemu z pętlą mas. Cenowo to całosc (looper + sterownik) połowa z ceny samego sterownika Mark L  ;)

Edit: patrząc na Twoją skrzynię najprosciej bedzie przykręcic szyflade na kostki o 1U wyżej, zaślepić wentylacyjnym panelem (np. takim jak u mnie  :P) i tam schowasz trafo...
 
« Ostatnia zmiana: 12 Lis, 2010, 17:31:57 wysłana przez m4ody »
Leweoczkomisiarysia

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #6 12 Lis, 2010, 17:33:17 »
Siema,
jak widzisz nad szufladą z kostkami jest dodatkowa półeczka na której przykleiłem na rzepie trafo.

Nie widzę  :D Za zaślepką ?

Co do emcustom obsługa jest bardzo prosta i looper ma funkcje podziału na 2 sekcje. Wybierasz to w menu i musisz przeznaczyc na to jedną z pętli. Jest to tak pomyślane, że nie ma problemu z pętlą mas. Cenowo to całosc (looper + sterownik) połowa z ceny samego sterownika Mark L  ;)

Pytam bo właśnie zajebiście mi się ich ceny podobają jak i sterownik Spark, który zresztą posiadasz, ma najbardziej optymalny rozmiar jaki potrzebny jest w 'naszej' muzyce.

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #7 12 Lis, 2010, 17:36:21 »
Siema,
jak widzisz nad szufladą z kostkami jest dodatkowa półeczka na której przykleiłem na rzepie trafo.

Nie widzę  :D Za zaślepką ?

Tak. Mozesz to samo zrobic u siebie przykręcając szuflade o 1U wyżej
Leweoczkomisiarysia

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #8 12 Lis, 2010, 17:48:56 »
hmmm, bliskość trafo nie robi Ci kuku z yankiem ?


EDIT: Z tego co wyczytałem na elektrodzie, autotransformatory nie generują zakłóceń. Na ile to jest prawda-nie mam pojecią-dlatego pytam
« Ostatnia zmiana: 12 Lis, 2010, 18:07:21 wysłana przez lokibalboa »

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #9 12 Lis, 2010, 18:22:31 »
jest ok
Leweoczkomisiarysia

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #10 12 Lis, 2010, 18:34:32 »
Git, ze juz nie szumi i ze wsio smiga jak nalezy ;)
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #11 12 Lis, 2010, 18:35:02 »
Dlaczego wy dajecie wzmaki na dół? Chyba nie powinno się tak robić, bo się będzie grzał jak głupi...

Offline Kubanczyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #12 12 Lis, 2010, 18:50:09 »
Jaki jest wpływ położenia wzmacniacza na jego grzanie? Najcięższa rzecz na dole, taka zasada chyba tu przyświeca, stabilniej stoi taka szafka jak jest na dole obciążona a nie u góry, choć jej wywrócenie chyba raczej nie grozi przy takiej masie, chociaż kto wie... Poza tym rig jest zajebisty, robi wrażenie a jednocześnie nie jest przebajerowany. Zachciewa mi się tego pieca jak patrzę na rig młodego i lokiego;)

edit: m4ody czemu masz uśmiech mariana na eq? Tak mocno środek wycinasz? Pytam poważnie.
« Ostatnia zmiana: 12 Lis, 2010, 18:51:49 wysłana przez Kubanczyk »

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #13 12 Lis, 2010, 18:54:57 »
Git, ze juz nie szumi i ze wsio smiga jak nalezy ;)

Ano :)

Odnośnie eq to akurat do klina go używam i takie mi brzmienie siadło...
Leweoczkomisiarysia

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #14 12 Lis, 2010, 19:14:00 »
Łoł, robi wrażenie, gratz, ale...

Myślałem, ze nic nie może byc cięższe od Vadera w kejsie. Oj jak bardzo sie myliłem  :o  :D

... pozdro 600. Masz przynajmniej w zespole ludzi, którzy Ci nie marudzą jak prosisz ich o pomoc w przeniesieniu czegoś?

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #15 12 Lis, 2010, 19:24:35 »
Dlaczego wy dajecie wzmaki na dół? Chyba nie powinno się tak robić, bo się będzie grzał jak głupi...
Nie wiem jak u m4odego ale np. u mnie jest wytłoczenie na kratkę wentylacyjną ampa.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #16 12 Lis, 2010, 19:45:08 »
Pytam z ciekawości, w każdym razie przy wzmakach audio to, że masz z tyłu otwartą przestrzeń niewiele daje - wzmaki grzeją się jak cholera. No ale jak wszystko śmiga jak trzeba to tylko pozazdrościć rigu i w sumie chęci na robienie takich cudów. Jak już zarobię pierwszy milion to też taki będę miał :P

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #17 12 Lis, 2010, 19:55:35 »

Nie wiem jak u m4odego ale np. u mnie jest wytłoczenie na kratkę wentylacyjną ampa.

U młodego wytłoczenia nie ma po to, żeby nie zagrzać efektów, wzmacniacz sobie z chłodzeniem poradzi. Co do wagi to faktycznie jest to zmora jeśli chodzi o noszenie, natomiast wygoda użytku tych wszystkich zabawek to rekompensuje :) Mimo wszystko i tak staramy się robić rackheady najleżejsze jak się da (patrz głębokość) nie bez powodu również przednia deseczka jest wyprofilowana.

Młody się nie przyznał że już mu 8U mało :) I jak Ci się lutowało te chińskie neutriki?

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #18 12 Lis, 2010, 20:00:53 »

Nie wiem jak u m4odego ale np. u mnie jest wytłoczenie na kratkę wentylacyjną ampa.

U młodego wytłoczenia nie ma po to, żeby nie zagrzać efektów

 ??? Mówiłem o wycięciu grubości 2,3 palców między kratką ampa a górą zabudowy ampa.

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #19 12 Lis, 2010, 20:11:19 »
Spoko rozumiem, ale tak czy inaczej niewiele to daje... najlepsza opcja to mały wiatraczek od tyłu (np komputerowy) bo tak czy inaczej ciepło do góry leci. Innej opcji nie widzę.

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #20 12 Lis, 2010, 20:15:36 »
Młody się nie przyznał że już mu 8U mało :) I jak Ci się lutowało te chińskie neutriki?

No mało, mało :P

Odnosnie jackow to akurat połowe mam oryginalnych neutrikow i reszta to te rean'y od Ciebie. Jakos nie zauważyłem róznicy na minus wiec git...
Leweoczkomisiarysia

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #21 13 Lis, 2010, 00:16:19 »
Sory że męczę temat midi- ten EM ma możliwość przełączania kanałów w ampie ? Trzeba by było pewnie przerobić kabel na jednym końcu z jacka zwyklego  do przechoy DIN-7 w 5150 II  :-\

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #22 13 Lis, 2010, 10:07:37 »
Pewnie, ze ma. W revolution jest 10 pętli + 6 switchy. Dostajesz w cenie kabel z jedej strony 7pin do ampa, a z drugiej 3 jacki do loopera i dowolnie przełączasz kanały, załączasz pętle i crunch. Pełna kontrola
Leweoczkomisiarysia

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 362
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #23 13 Lis, 2010, 13:16:51 »
Ładniusi rig. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: NRD lans, lans, lans;)
« Odpowiedź #24 13 Lis, 2010, 14:11:43 »
Zajebiście mi się takie rackheady podobają tylko w wypadku tego parę rzeczy bym zmienił :P

Jak się nauczę grać kiedyś to się może takiego dorobię

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
4725 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2009, 21:53:50
wysłana przez wuj Bat
22 Odpowiedzi
9764 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2013, 16:50:51
wysłana przez Bjørn