Autor Wątek: PRZESTER ŻYCIA! Stompbox Area 51  (Przeczytany 22504 razy)

Zomballo

  • Gość
PRZESTER ŻYCIA! Stompbox Area 51
« 13 Paź, 2010, 21:02:05 »
W tym temacie wrzucamy wszelkie fuzz'y, drive'y, distortion'y. Ppodłogowe przestery, które uwielbiamy, mamy i prędko nie pozbędziemy się. Posty ze speckami, tajnymi ustawieniami gałek i innymi tipsami, popieramy fotkami i ewentualnymi próbkami.
Odpadają wszelkie rackowe preampy, procesory, modelery - only analog SIARA ON!

Co by nie być gołosłownym. Dla przykładu wrzucam swojego pupilka :*

BOSS HM-2

Przester już nie produkowany. Mój egzemplarz pochodzi z 1986 roku. Dżapan. Późniejsze były jeszcze klepane na Tajwanie. Wizualnie widac ślady z pola walki ale brzmieniowo napiernicza as hell. Śmiercionośna broń szwedzkiej młodzieży lat 80/90. Takie kapele jak Entombed czy Dismember to właśnie buzzsawsałnd. Produkowany przez to maleństwo harkot i piard sprawia, że jest dosyć mocno charakterystyczny i nie każdemu przypasuje.
Wszystkie gały na maxa w prawo (no może level nie zawsze) i mamy takie cuś:
http://w769.wrzuta.pl/audio/7zPDYc4rFkM/buzzsaw_hm2
Sorki za krzywe granie!
« Ostatnia zmiana: 14 Paź, 2010, 10:50:50 wysłana przez Zomballo »

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Panie i Paniowie, chciałbym przedstawić Wam najwspanialszy wynalazek ludzkości zaraz po cyckach i piwie! Wiem, że przynajmniej połowa z Was już wie o co chodzi ale dla niekumatych oczywiście wyjaśniam...

SONIC MAXIMIZER SONIC STOMP!!!
 



Nie wiesz co to robi? Odpowiem cytatem...
MAXIMIZUJE SONIC 
  :fire:
« Ostatnia zmiana: 14 Paź, 2010, 17:31:12 wysłana przez Frantic »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Zarejestrowałbym się jako Andy Sneap i wrzucił TS'a, ale mi się nie chcę ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
BOSS DS-1 Plastic-Fantastic mod. Mam od nowości (czyli mniej więcej od 2006), made in Taiwan ofkors. Cóż, nie byłoby w nim nic szczególnego, gdybym nie zaczął mu grzebać w bebechach. :devil:
Pamiętam, że jak go kupiłem strasznie irytowało mnie, że ma mało przesteru. Więc go zwiększyłem. Pięciokrotnie. Wrażenie, jakby gała DIST uzyskała ustawienie "11". Do 3/4 zachowuje się normalnie. Dalej jest szatan. :devil: Przy okazji wywaliłem krzemowe diody obcinające sygnał i wymieniłem na LED'y. Potem stwierdziłem, że przy tone ustawionym na maksa za bardzo ścina, to wymieniłem jeden kondensator.

Teraz brzmienie trochę przypomina piszczałkę. :)


Sorasy za jakość zdjęcia, ale pod ręką miałem tylko chujową kamerkę wbudowaną w laptopa. 8)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Może być booster życia? Xotic EP Booster, to co mi robi z sygnałem sprawiło, że jak się rozkładam ze sprzętem to wyciągam z FX'ów tylko to maleństwo. Mam jeszcze kilka efektów które uwielbiam, międzyinnymi pare replik Tone Benderów (Mk2, Mk3 z różnymi germanowcami) made in my kiczen, ale z seryjnych efektów tylko EP!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki


EHX Germanium OD. Pierdofon który pod tranzystorowymi piecami i cyfrowymi procesorami brzmi jak kupa, bo z DŻ DŻ robi BŻSZ BŻSZ, ale jako dopalacz do lampowca sprawia ze gain robi się z 10 na 11 (i to nawet na kranczach) - innymi słowy, idealny booster, nie zatyka, nie zamula, dodaje twardości, ataku i minimalnie kompresji ale ze swoim germanowym charakterkiem. Zajebiście dopala inne overdrivy i fuzzy - dzisiaj w połączeniu ze szczurowatym fuzzem i Twin Reverbem zmontowałem sobie tak rasowy dźwięk że jebłem. Idealnie ukrywa bułkowate brzmienie, fajnie boostuje każdy rodzaj przesteru, i do tego można symulować nim wyczerpaną baterię. Normalnie uwielbiam tego stwora.
Łe tej.

Zomballo

  • Gość
Bym wrzucił Sonic Maximizera Stompa ale to nie drive, fuzz, przester ani distortion :(
Wrzucaj. W sumie niewiadomo co to robi ;P
Może być booster życia? Xotic EP Booster, to co mi robi z sygnałem sprawiło, że jak się rozkładam ze sprzętem to wyciągam z FX'ów tylko to maleństwo. Mam jeszcze kilka efektów które uwielbiam, międzyinnymi pare replik Tone Benderów (Mk2, Mk3 z różnymi germanowcami) made in my kiczen, ale z seryjnych efektów tylko EP!
Sinner dawaj wszystko co tam masz. To będzie piękny kawałek lektury :D

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Sinner dawaj wszystko co tam masz. To będzie piękny kawałek lektury :D

Jak pozbieram po ludziach to porobie foty i pokaze ;) Nigdy nie ukrywalem ze bardzo lubie fuzzy - germanowe, silikonowe, hybrydy ge/si, fuzzface, bendery i wszystkie ich pochodne, muffy, octafuzzy... Jednym z dwoch moich ulubionych jest marshall supafuzz ktorego foty sa ponizej, jest to dokladna replika, ktora choc dzial, to podlega ciaglym modyfikacja. Bazuje na pozniejszej wersji supafuzzow na plytce pcb, wczesniejsze dwie wersje sa na stripboardach i roznia sie jednym kondensatorem ktory w pierwszej wersji jest (i jest to prawie dokladna kopie - robiona na licencji solasound tak btw - tonebendera mk2, roznice 2 rezystorow, 10k w jednym, 100k w drugim). Robi sie dlatego, ze chce by byl jak bajblizej oryginalowi, stad 100% replika obudowy, dokladny rysunek sciezek PCB, kondki musztardowe mullarda (myslalem by dac tam moje ukochane brazowe iskry, ale zostawie na mk2), tranzystory OC75 ktore sa w oryginale (choc zdarzaja sie tez takie z oc81d - czyli jak najbardziej legenda mk2'owcow solasound - widzialem taki na wlasne oczy, ma kolezka z leszna), rezystory... no wlasnie... w oryginale byly brazowe pihery z mixem jasniejszych beyschlagow, ten sam shit co w starych hiwattach, marshallach i innym wintydzowych brytyjczykach, trudne rezystory do zdobycia w popularniejszych wartosciach, czesciowo zdobylem, te ktorych nie mam zastapilem (na razie) carbonfilmami xicona, z czasem konsekwentnie mi sie uda zastapic wszystkie wintydzowymi czesciami, jedynie elektrolity to wspolczesnie produkowane bc components, ktore wygladaja jak stare phillkipsy, dlaczego nowe? nie trzeba tego tlumaczyc ;)

Fotka jeszcze z samymi xiconami z wczesnego okresu budowy, nie moge znalesc aktualnych. Fuzz teraz jest w bydgoszczy i robi tracki w studiu znajomego





Aktualnie jeste na etapie budowania, a wlasciwie przebudowywania mojego maxona od9, ktorego kupilem z mysla o testach wlasnie. Zalozenie jest takie, by wpakowac do niego maxymalna ilosc modow jaka tylko sie zmiesci, czesciowo plytki mam juz zaprojektowane, ale napisze o tym kiedy indziej, bo mi sie nie chce. Generalnie, takiego absurdu jeszcze swiat nie widzial :D

W sumie moglbym tak w nieskonczonosc, mam pelno efektow, czesc w domu, te ktore sie nie mieszcza leza w piwnicy, lub u ciotki na strychu, sa to efekty nowe, paroletnie jak i wintydzowe, zapytajcie budzana, byl u mnie ostatnio, pudlach w ktorych trzymam podzespoly sa pomieszane z memory manami, innymi EHX'ami , czy starymi bossami, MXR itd :D Lubie FX'y, to takie moje zboczenie i mysle, ze spokojnie mozna powiedziec, ze choroba, wiec wskazanie jednego, czy paru ulubionych jest trudne, powiedzmy, ze zawsze jest to ten ktory wchodzi do domu jako ostatni

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
ano, byłem u sinnera, to wszystkie podzespoły wynosilismy w trójke z moim kuzynem w takich ogromnych pojemnikach :D jeszczena podłodze miał od chuja płytek jakiś do efektów, miliard obudów (tak to sie odmienia? :D ) , juz o jakiś rezystorach itp nie wspomne. efektów złożonych też miał sporo, a nawet od chuja.

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Najlepszy przester to ten z pieca :) Jestem szczęśliwcem bo nic więcej oprócz niego, kaki, delaya, phasinga nie trzeba  mi do szczęścia.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Panie i Paniowie, chciałbym przedstawić Wam najwspanialszy wynalazek ludzkości zaraz po cyckach i piwie! Wiem, że przynajmniej połowa z Was już wie o co chodzi ale dla niekumatych oczywiście wyjaśniam...

SONIC MAXIMIZER SONIC STOMP!!!
 

( Obraz usunięty.)

Nie wiesz co to robi? Odpowiem cytatem...
MAXIMIZUJE SONIC 
  :fire:
Nie wszędzie i nie z każdym piecem to się sprawdza i nie do każdego pieca jest potrzeba używania tego ustrojstwa.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Nie wszędzie i nie z każdym piecem to się sprawdza i nie do każdego pieca jest potrzeba używania tego ustrojstwa.
co można stwierdzić w odniesieniu do dowolnego innego efektu
do widzenia.

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264


Niestety jeszcze nie mój. Wziąłem go z pracy na testy i jest genialny. opcji boost w ogóle nie wyłączam:D Jak tylko będę miał kasę to go łyknę
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
W tym temacie wrzucamy wszelkie fuzz'y, drive'y, distortion'y. Ppodłogowe przestery, które uwielbiamy, mamy i prędko nie pozbędziemy się. Posty ze speckami, tajnymi ustawieniami gałek i innymi tipsami, popieramy fotkami i ewentualnymi próbkami.
Odpadają wszelkie rackowe preampy, procesory, modelery - only analog SIARA ON!

Co by nie być gołosłownym. Dla przykładu wrzucam swojego pupilka :*

BOSS HM-2

Przester już nie produkowany. Mój egzemplarz pochodzi z 1986 roku. Dżapan. Późniejsze były jeszcze klepane na Tajwanie. Wizualnie widac ślady z pola walki ale brzmieniowo napiernicza as hell. Śmiercionośna broń szwedzkiej młodzieży lat 80/90. Takie kapele jak Entombed czy Dismember to właśnie buzzsawsałnd. Produkowany przez to maleństwo harkot i piard sprawia, że jest dosyć mocno charakterystyczny i nie każdemu przypasuje.
Wszystkie gały na maxa w prawo (no może level nie zawsze) i mamy takie cuś:
http://w769.wrzuta.pl/audio/7zPDYc4rFkM/buzzsaw_hm2
Sorki za krzywe granie!

Mam na chacie tego osobnika, pozyczonego od kumpla, tajwan, nie wiem ktory rocznik, nie chce mi sie sprawdzac, ale nie do użytku to jest. Chyba żebym chciał grać garażowego punka gdzie liczy się tylko siara i brud i syf ;) no a nie chce. Najkupniejszy drive z jakim miałem styczność. Już Ashton TO30 (Tube Overdrive :headbang:) ktorego dostałem gratis do wiosła był lepszy od tego :D

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Nie wszędzie i nie z każdym piecem to się sprawdza i nie do każdego pieca jest potrzeba używania tego ustrojstwa.
co można stwierdzić w odniesieniu do dowolnego innego efektu
co można stwierdzić w odniesieniu do dowolnego elementu gitary, gitarzysty bądź jego sprzętu. Przecież nawet kostki mają brzmienie! Mi to się np. ręce i uszy nie sprawdzają, ale BBE mnie trochę ratuje.

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
No a tak zeby tez coś od siebie dołożyć, miałem swego czasu stompa znanego jako Em Eks Ar Łald Ouwerdrajw. Była całkiem spoko gdyby nie to ze na hybrydzie jednak nie ma sensu czegoś takiego używać. Na cleanie dało sie ukrecić całkiem przyjemny krancz, na dopałke fajne mienso się kręciło, aż pewnego razu stwierdziłem że TF320 se jednak z miensem sam z siebie radzi i pogoniłem na rzecz chorusa. Troche za nim tęsknie no :< teraz mi jednak czegos w tym laneyu brakuje :< no i fajnie mu dioda i gałki szapanersko w ciemnościach świeciły :< i przelacznik fajnie chodzil, z takim przyjemnym oporem, fajnie sie to deptało :<

Zomballo

  • Gość
mhrok lama może ten kumpel chce sprzedać HM2? :D

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
A nie wiem, zapytam, ale chyba nie bo on tez go od kogos pozyczyl chyba :D z 4 lata temu :D

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Na moim spejsie dodałem kolejnego fuzz'a którego... KOCHAM :) http://www.facebook.com/pages/Torun/Audioclone/151411534882837?v=wall

Orange

  • Gość
A ja mam Sabbath/Deviltoy Bee. Kocham go od niedawna, śpię z nim i chcę mieć z nim dzieci.

Offline zietek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
Obadaj OCD lub coś od Xotica, a miłość do pszczoły zniknie ;p

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
a obadaj jeszcze cenę :-*
do widzenia.

Offline zietek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
a na brzmieniu się nie oszczędza :-*

Orange

  • Gość
Nie narzekam na razie. Na pewno przyjdzie czas, że będę szukał czegoś innego, ale w tej chwili jestem zadowolony

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
a obadaj jeszcze cenę :-*

bez przesady

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
4155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2009, 19:17:10
wysłana przez ACWC
1 Odpowiedzi
1315 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2010, 10:39:10
wysłana przez locco
85 Odpowiedzi
35442 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2011, 20:17:25
wysłana przez terrormuzik
12 Odpowiedzi
1557 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2012, 18:41:08
wysłana przez Matt-Carnage
8 Odpowiedzi
3018 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2023, 16:07:53
wysłana przez staryt