Autor Wątek: Epiphone - badziew czy spoko sprzet za mala kase?  (Przeczytany 19528 razy)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Proste - kupuj używane. Zresztą w ogóle to jest najlepszy sposób na dostanie dobrej gitary w dobrej cenie.

Przy odrobinie szczęścia (i cierpliwości) kupisz SG Prophecy EX/GX w bardzo dobrym stanie, nieraz jeszcze z gwarancją, za 1000-1200PLN. LP z tej serii mniej więcej 300-500 drożej. 2k za nówkę GXa to moim zdaniem gruba przesada. U Tumana SG EX/GX/TonyIommi są po ~1700 nowe, więc można jeszcze tam uderzyć.

LP Custom potrafią być jeszcze tańsze, w skrajnych przypadkach za <1000 można kupić prawie-nówkę-sztukę "z szafy", którą jakiś synek kiedyś nabył a potem zrozumiał że nie zostanie jednak Slashem :P I wtedy już alternatywy w ogóle nie ma.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Ja swojego ex'a wyrwalem za 1000 zł na allegro praktycznie nówke po xa jedym drobniusieńkim obiciem ;)
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline regret

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
  • ,,l,,
I? Samick to IMO chyba najbardziej niedoceniana firma u nas.
no i właśnie o to mi chodziło, że po hui przepłacać za epi skoro samick jest robiony w tej samej fabryca a do tego jak wspomniales ma lepszy hardware i to w jakiej cenie!!
r'n'r

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Nie do mnie z tym pytaniem :P Chociaż ktoś już poruszał kiedyś temat że ta sama fabryka =/= ta sama jakośpordukcji, ale nie sprawdzałem. Za to wiem tyle, z własnych obserwacji, że Samick się totalnie nie przyjął, i dzisiaj można kupić dobre modele za grosze. Tylko potem spróbuj to odsprzedać w cenie chociaż trochę przekraczającej SrajŁeja*

*wiem, dziwny argument, ale jak się patrzę czasami na wątki w dziale "sprzedam" to...

PS. Sam chętnie kiedyś połasiłbym się na coś w stylu http://www.malko.pl/go/_info/?id=592 ;) Nie wiem po co, ale jest ładny :D O, nawet jest na allegro: http://allegro.pl/gitara-elektryczna-samick-av-7-typu-les-paul-i1205489579.html ...

A TO CO?!? http://allegro.pl/gitara-samick-av-6-wzmacniacz-super-komplet-i1212166833.html - jaja se ktoś robi zaczynając od takiej ceny? :o

Tudzież dla amatorów dziurawców ;) http://allegro.pl/gitara-samick-rl-3-royale-semi-hollow-body-i1212629979.html
« Ostatnia zmiana: 06 Wrz, 2010, 22:07:39 wysłana przez se7en »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline regret

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
  • ,,l,,
no to fakt ,polska to kraj zabobonów i słodkiego pierdzenia :P ale ja u siebie nie mam źle ,samicki się pięknie sprzedją :)
r'n'r

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
no to fakt ,polska to kraj zabobonów i słodkiego pierdzenia :P ale ja u siebie nie mam źle ,samicki się pięknie sprzedją :)
dlatego u nas 90% ludzi jeździ VW, bo "nie kupuje sie samochodów na F"...
minimum respect!

Offline regret

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
  • ,,l,,
haha to prawda :)) wlasnie o tym mowie ...
r'n'r

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
powiem tak:
osobiscie mialem epi lp sp II (moje 2 wioslo zaraz po presto lang ;) )
i bylo zrobione z mahoniu! (bylo widac po odpryskach lakieru ;) )
natomiast kumpel kupil jakiegos lp standard i to brzmi jak by bylo w calosci z klonu :/
a nie tego sie chyba oczekuje po gitarze typu lp ;)
idac dalej za swojego sp2 dalem ok 600 pln, a standard kosztowal ~1500
i teraz moja konkluzja nie stac Cie na gitare za ok 3k? kup urzywke!
zaplacisz 1/3 mniej a masz (prawie) zawsze 2x lepiej grajacy sprzet.
a co do epi to jak chyba w kazdym sprzecie zdarzaja sie te lepsze i gorsze a ostatecznym sedzia jest zawsze nasz sluch i nasze rączki :)
i always go full retard

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Epi, Dean, Wash,  czy Flame... Podobna jakość, trafiają się lepsze i gorsze egzemplarze. Nie porównywałbym tego do rynku samochodów. Ze szczególnym uwzględnieniem VW. Troche inna specyfika. Chyba, że VW to Ibanez a Epi to Skoda ;)

Cytuj
kup urzywke!

ała.
007

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Nie, no panie kochany - gdzie Ty Washburne'y i Deany do Epi i flejmow porownujesz? Chyba, ze made in far east, to tak.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Chyba, że VW to Ibanez a Epi to Skoda
No. Passat 1.6d vs Octavia RS w pewnych warunkach...

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Moim zdaniem Epi są dla ludzi którzy zaczynają grać i chcą sobie kupić coś za małą kasę, bo jakoś zawsze z dystansem do tej chińszczyzny podchodziłem :| bo zawsze na jakim nie grałem to był w jakiś sposób niedobrobiony jak by atutem firmy było to że zawsze coś spierdolą, ale to moje zdanie.
Nie wiem co powiedziec, zamurowalo mnie...
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Grałem kiedyś w RNR i Epi LP Custom gadał moim zdnaiem bardzo podobnie do Gibsona sg faded, tylko ze wtedy cena za nówki też była jakaś dośc podobna, nie było kolosalnej różnicy, więc jak ktoś wolał giba to prosta sprawa, aleee na allegro juz roznica miedzy uzywanymi wioslami zdecydowanie sie powieksza.

W kazdej marce zdarza sie babol i zajebiscie wykonana gitara. Trzeba isc i ograc jesli cos fajnie gra to kupowac bez kompleksów (chodzi mi o tanszy sprzęt).

Offline regret

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
  • ,,l,,
Moim zdaniem Epi są dla ludzi którzy zaczynają grać i chcą sobie kupić coś za małą kasę, bo jakoś zawsze z dystansem do tej chińszczyzny podchodziłem :| bo zawsze na jakim nie grałem to był w jakiś sposób niedobrobiony jak by atutem firmy było to że zawsze coś spierdolą, ale to moje zdanie.
no epi byly robione jeszcze caliem nie dawno w korei więc to nie znowu taki ultra chinczyk . Ale ogolnie z tym spierdolemiem wszytkiego  to lekka przeginka ;-)
r'n'r

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Moim zdaniem Epi są dla ludzi którzy zaczynają grać i chcą sobie kupić coś za małą kasę, bo jakoś zawsze z dystansem do tej chińszczyzny podchodziłem :| bo zawsze na jakim nie grałem to był w jakiś sposób niedobrobiony jak by atutem firmy było to że zawsze coś spierdolą, ale to moje zdanie.
Ojej, jestem początkującym amatorem, jak fajnie!
Mogę przestać stroić gitary? :D
A poważnie? Gitarzysta, który umie grać zagra na kiju od szczotki z naciągniętymi strunami. I różnice w brzmieniu między Gibsonem SG a Epi SG400 będą tak naprawdę kosmetyczne, jeśli tylko używa tego świadomy instrumentalista, nawet o niezbyt wielkich umiejętnościach ale o świadomości tego co robi.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrz, 2010, 09:10:10 wysłana przez se7en »

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Gohes nic nie mów, zrób tylko zdziwioną minkę :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Gohes nic nie mów, zrób tylko zdziwioną minkę :D
Nie rozumieeeem....  :'(

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ty nie musisz. Dla mnie jesteś za stary i za mało seksowny. Gohes z kolei, to kompletnie inna para pedałóweee kaloszy :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Moim zdaniem Epi są dla ludzi którzy zaczynają grać i chcą sobie kupić coś za małą kasę, bo jakoś zawsze z dystansem do tej chińszczyzny podchodziłem :| bo zawsze na jakim nie grałem to był w jakiś sposób niedobrobiony jak by atutem firmy było to że zawsze coś spierdolą, ale to moje zdanie.
Ojej, jestem początkującym amatorem, jak fajnie!
Mogę przestać stroić gitary? :D
Mam to samo... a juz sie balem, ze znowu bede musial sie starac, a tak :D

Leon Misiu, Ty zawsze wiesz jak mnie podejsc... gdybys jeszcze tylko mial tego bialego... echhh zjebales :D
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Cytuj
Moim zdaniem Epi są dla ludzi którzy zaczynają grać i chcą sobie kupić coś za małą kasę, bo jakoś zawsze z dystansem do tej chińszczyzny podchodziłem :| bo zawsze na jakim nie grałem to był w jakiś sposób niedobrobiony jak by atutem firmy było to że zawsze coś spierdolą, ale to moje zdanie.
A na czym grają zawodowcy ??:)
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
na peresach, szczurach, dizlach i mieso bułkach :D.
Temat coś w ślepą uliczkę zmierza, wydaje się, że chcecie postawić uogólnienie zawsze prawdziwe :D.
Proponuje rozwiązanie: epiphone to spoko sprzęt, jeśli nie trafi się na kiepski egzemplarz. 

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Cytuj
Proponuje rozwiązanie: epiphone to spoko sprzęt, jeśli nie trafi się na kiepski egzemplarz
Popieram w 100%
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Proponuje rozwiązanie: epiphone to spoko sprzęt, jeśli nie trafi się na kiepski egzemplarz. 
dokładnie tak jak z każdą inną marką ;)
do widzenia.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Nie do końca, ponieważ wniosek może brzmieć: epiphone to spoko sprzęt jeśli się trafi na dobry egzemplarz ;D.
 

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Tak czy siak wychodzi na jedno - poszukasz a znajdziesz. Tak samo dobrego Epiego jak spindolonego Gibola ;)

A co do...
Cytuj
Moim zdaniem Epi są dla ludzi którzy zaczynają grać i chcą sobie kupić coś za małą kasę, bo jakoś zawsze z dystansem do tej chińszczyzny podchodziłem :| bo zawsze na jakim nie grałem to był w jakiś sposób niedobrobiony jak by atutem firmy było to że zawsze coś spierdolą, ale to moje zdanie.
Nie wiem co powiedziec, zamurowalo mnie...

Ja wiem, ja wiem!



;D
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
1623 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2012, 22:48:12
wysłana przez nergal86
3 Odpowiedzi
979 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2013, 17:28:48
wysłana przez Matzer
1 Odpowiedzi
1165 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2015, 11:12:13
wysłana przez Orange
3 Odpowiedzi
943 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2015, 23:38:09
wysłana przez ITHMW
4 Odpowiedzi
2432 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2015, 14:27:50
wysłana przez sinquestsound