Autor Wątek: Epiphone - badziew czy spoko sprzet za mala kase?  (Przeczytany 19527 razy)

Offline xmortex

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
Ostatnio w roznych tematach mozna doczytac sie troche zgryzliwych uwag na temat instrumentow tego brandu, a niektorym sie podoba, a wrecz te instrument sa zachwalane.
Ostatnio nawet sie natknalem na zdjecia bialego 'mahoniu' ktory byl w epi LP po zdrapaniu lakieru, co mnie powaznie zdystansowalo do tego sprzetu, a nie ukrywam ze bardzo podoba mi sie Futura EX i myslalem aby kiedys se zaopatrzyc, no ale jesli nawet specyfika drewna jest watpliwa to mam spore obawy odnosnie tej firmy. Sam tlko kiedys w RNRze macalem Epi g400 custom i byl niestety tak beznadziejnie ustawiony (wysokosc strun nad gryfem byly porownywalne do gitar defila, gdzie do progu naprawde bylo gdzies z pol centmetra) ze pop 2 minutach nie chcialo mi sie na to patrzec.

Tak wiec jestem ciekaw waszych opinii/doswiadczen dotyczacych przedmiotow tej firmy, elo

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Są Epi i są epi. Jak mówimy o LP 100 to hyhyhy nie ma o czym gadać :D Jak mówimy o standardach czy customach to już można się zastanowić. Miałem ich trochę w łapkach i z wyjątkiem jednego z paskudnie skancerowanym progiem to były całkiem najs. Na rynku wtórnym można je kupić za dobre pieniądze więc zawsze to lepsza opcja niż nic ;)
No i robią LP Baritone, który naprawdę zajo wiosłem jest. Howgh rzekłem!

O SG się nie wypowiadam bo się nie znam :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
W temacie jest blad logiczny. "Badziew" wcale nie wyklucza "spoko sprzet za mala kase".

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
W temacie jest blad logiczny. "Badziew" wcale nie wyklucza "spoko sprzet za mala kase".
Spoko sprzęt to spoko sprzęt, nie ma znaczenia ile za niego bulimy. Badziewia tragicznie wykonanego, ze źle nabitymi progami, z krzywym gryfem nie chcesz. Nawet jak kupujesz coś totalnie budżetowego, wybierasz najlepszy egzemplarz z tego modelu/tych modeli.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline xmortex

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
sorry James ale gdy cos jest badziewiem to raczej nie jest spoko sprzetem, np kostki od danelectro to spoko sprzet za mala kase, a np koda to badziew ;)

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
:facepalm:

nie czujecie tego klimatu?

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
:facepalm:

nie czujecie tego klimatu?
Ja tam mam 39 stopni gorączki, więc mogę lekko nie ogarniać. :P
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Kyusswa, żarty sobie robicie? Skoro ja na takiej gram to muszą się między nimi znajdować zajebiste wiosła.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
Ostatnio nawet sie natknalem na zdjecia bialego 'mahoniu' ktory byl w epi LP po zdrapaniu lakieru

Bo LP Epi nie są robione z mahoniu, tylko z takiej-sobie-jakości olchy przeważnie. Są tylko opitolone mahoniową tapetą z tyłu i klonową z przodu. A poza tym jest to spoko sprzęt za małą kasę. Po upgradzie pikapów na np. Merliny robi się bardzo spoko sprzęt.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
No ja miałem parę Epi LP Customów w łapie, i trochę innego szajsu i żaden mnie nie zachwycił, ale zdecydowanie powiem, że to spoko sprzęt za małą kasę.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Można szukać Japończyków w podobnych cenach, ale najczęściej za cenę nowego Epi dostaje się starego MIJ (a niektórzy wolą nowe), a jeśli szukać w używanych Epi to z MIJ jest sporo padaczki i parę perełek.

To są niezłe wiosła robione z chujwieczego i niewiadomojak, ale grają, mają pożądane kształty i nazwy, a jeśli są młodsze niż te vintagowe podróby LP to mają najczęściej hardware i progi mniej zeżarte zębem czasu.
Łe tej.

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Ja ze swpojego Epi Propehecy LP EX jestem fest zadowolony :) Nie jest to gibson, ale za taka kase jest to wioslo warte swojej ceny. Ma przecudowne pierdolniecie i taki mily gruzowaty srodek :D Po koncertach mojego drugiego bandu, gdzie uzywam wlasnie tego cuda czesto ludzicha podchodza i pytaja, co i jak, bo zajebiscie to wszystko brzmi :) Wierzcie lub nie wierzcie, ale moj IBZ Prestige z DiMarzio on board nie ma takiego jebniecia :)
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Zomballo

  • Gość
No ja swego czasu pogoniłem RG550 na konto Epi LP Standard Plus. Choć Epi napiżdżał fest, to baaaaardzo żałuję tej decyzjii :D

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
Kiedys chcialem kupic uzywanego Customa z Allegro i w celu ogrania udalem sie do RNR w Sopocie. Byl to chinol i jakos mnie nie zachwycil, ani brzmieniem, ani jakoscia wykonania. Kupilem wtedy Ibaneza SZ520 i nie zalowalem ani chwili, bardzo fajne wioslo za te pieniadze.

Zomballo

  • Gość
No ja potem sprzedałem Epi i kupiłem SZ520 :D

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Generalnie nie chce bronic Epi, bo mi to zwisa, niemniej wszystkie Epi, na jakich gralem w saloonach sa do pizdy ustawione. Jak swojego odebralem, to nie dalo sie na tym grac. Po regulacji zero problemow.

A co do IBZ SZ520... milusie wioslo :)
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Ja na swojego Epi jeszcze nigdy nie nażekałem, mam tą samą co Gohes tylko ,że SG.
Pierdolnięcie ma rodem z piekła. Po za tym ma naprawdę fajny gryf to szybkiego grania, jak dla mnie wypas ;)
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline regret

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
  • ,,l,,
dodam tyle że Epi są robione w tej samej fabryce co Samick .
r'n'r

Offline Lisu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
    • Myspace
Mam od roku prawie sheraton II z Korei i jedyne co mi w nim nie gra to pickup pod mostem i mniejsza selektywność od modeli gibola, ale zakładam, że wymiana elektroniki by to wyrównała. Na jam'ach brzmieniem nie odbiega od es-335 i fender tele(wymieniłem te graty, bo takie się na tych imprezach pojawiają cyklicznie), a po dobrym ustawieniu jest wygodniejszy od mojego poprzedniego Ibka.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Gohes przecież na Twoim się dalej nie da grać :D Kiepski przykład. Ale to akurat ogólnie znany fakt, że wiosła w sklepach są najczęściej kiepsko ustawione (albo i wcale), struny mają za sobą tripa z fabryki plus czas stania i kurzenia się na ekspozycji oraz syf z łap przynajmniej kilku osób. Słabo pozwala wyrobić opinię. Ja tam Epi darzę umiarkowanym, ale jednak zaufaniem. Jak w każdej marce zdarzają się kupy maksymalne i sensowne wiosła. Z wyjątkiem modelu ZW. To jest chujnia w każdej opcji jaką macałem :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ale Wy chyba oczekujecie od wiosła za kafla - gitary z opcjami i setupem za trzy kafle extra. Ogarnijcie się, popatrzcie w lewo, popatrzcie w prawo, może się da włam do "Ruchu" zrobić, albo na skupie i przestańcie pieprzyć. Dyskutujemy tu o gitarach BUDŻETOWYCH. Doprowadzenie setupu w DOWOLNYM wieśle (byleby miało dający się naprostować gryf i regulowany mostek) do stanu, jaki ma Kirk Hammett albo inny Jeff Loomis kosztuje u lutnika 100 zł + ewentualnie 200 zł (drogo) za nowe siodełko. Przy odrobinie samozaparcia można to zrobić samemu za 0 zł. Gitara, to nie przycisk do papieru, albo mleko w kartonie: "3,2% tłuszczu".

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Gdzieś już pisałem. Ma być gruz i dużo szatana. Dobrze ustawione Epi to zapewnia. Kiedyś sobie kupię kremowego Gibsona Firebirda za cinque milioni liri ale na razie muszę sobie radzić z tym co mam i absolutnie nie mam z tego powodu żadnych kompleksów. Wiosło daje ścianę dźwięku, stroi i jest w miarę wygodne. To czego chcieć więcej?

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Ale to siodełko za 200zł to z kości chyba ? Bo ja przy wymianie progów w '61 Reissue oraz wymianie rolek i siodełka (gołego) na grafit zapłaciłem łacznie za wsio z ustawieniem 700zł (binding!).

Co do Epi to jak już pisałem, ja mam złe doświadczenia, ale idę w Sheratona II MIK, do tego Tele MIJ i jeszcze mi zostanie po sprzedaży Giba. Tele zapewne zostawiam, jeśli Sheraton okaże się kupą, to wracam do Gibona i biere Studio.
« Ostatnia zmiana: 04 Wrz, 2010, 09:52:06 wysłana przez Page_Hamilton »
wearehelp.bandcamp. com

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Cytuj
Epi są robione w tej samej fabryce co Samick

I? Samick to IMO chyba najbardziej niedoceniana firma u nas. Jakieś 10(?) lat temu pamiętam że jedna z firm wprowadzała je na rynek, miały wyprzeć Corty. I? (ponownie) Cort-gówno-wort może i jest gówno wort, ale jest na nie podaż, a używki trzymają jako tako wartość, zwłaszcza basy, zwłaszcza serii GB i starsze Artisany. A spróbuj Samicka sprzedać w dobrej cenie - nówki z serii Concord by Greg Bennett wiszą sobie w Malko za 1000ka od ręki (Duncan Designed, flame maple top) i co? I kurz zbierają.

A w temacie - jak znowu ktoś wyskoczy z tekstem "łeee, Epi, szkoda że nie Gibol", to pogonię. Łaj? Bikoz Epiphone kosztuje 2-4 razy mniej niż odpowiadający mu Gibson. I w tym momencie należałoby skończyć dyskusję. Ale...

Pisałem parę razy, ale skoro jest konkretny temat, napiszę jeszcze raz. Mam SG GXa od Epiego*. Gitara jest jaka jest, mejdinczajna, top jest chyba tylko dla ozdoby, ma kilka niedoróbek estetycznych, do tego "w bonusie" dostałem skazę lakierniczą na fragmencie gryfu, przydałby się zrobić lekki szlif progów i wymienić siodełko na grafitowe, ale nadal jest ALE. Pierwsze to cena - dałem plusminus jedną trzecią tego ile wybuliłbym za SG faded. A po drugie, biorąc w/w Gibsona do ręki, dostaję białej gorączki. Gitara wykonana z elegancją sztachety od płotu kosztująca prawie 3000? Z gryfem jak kołek, perfidnie widocznymi spod nitro miejscami klejenia, i w której na wejściu trzeba wymienić - przynajmniej tak twierdzą znawcy - mostkowy pickup bo muli? O Explorerze z fabrycznymi zaciekami i krzywym łączenie podstrunnicy, jaki wisiał kiedyś w lokalnym RnRze za 5000, nie wspomnę. Wolne żarty :-X

Więc w podsumowaniu - masz na Gibsona, kup Gibsona, w końcu nie kupuje się Matiza jak można mieć (np.) Megankę. Sam chciałbym SG Supreme, jakiegoś LP BFG, Explorera Robota, ShredV i koniecznie set Firebird + Thunderbird :zuo: Tylko jeśli nie masz tyle kasury to się mocno zastanów, a do tego nie zdziw, jak będziesz już miał Gibsona i zostaniesz kiedyś zmieciony ze sceny przy pomocy Epiphona za ułamek ceny swojego mejdinjułesej.

Chociaż trzeba szukać, przebierać, ogrywać, mieć dużą tolerancję na niedoróbki estetyczne i być przygotowanym na mniej lub bardziej full serwis na wejściu. Ale i tak IMO (I-M-KURWA-O!!!) warto :tak:

* a co można z nim zrobić, udowadnia kolega Widek :choszatan:
« Ostatnia zmiana: 05 Wrz, 2010, 13:29:56 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline xmortex

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
hej chlopaki, spytalem sie o wasze doswiadczenia, a niektorzy z was sie spinaja jakbym zalozyl ten temat na celu skompromitowania epi, a wrecz przeciwnie jestem zainteresowany jak pisalem futura i z checia tez bym obadal sg gx, no ale wlasnie nowy gx kosztuje w okolicach 2k, a za tyle mozna ustrzelic a nawet za mniej sg faded

a z czym chcialem sie zapoznac? z waszymi doswiadczeniami co zawarlem chyba w pierwsyzm poscie
chill

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
1623 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2012, 22:48:12
wysłana przez nergal86
3 Odpowiedzi
979 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2013, 17:28:48
wysłana przez Matzer
1 Odpowiedzi
1165 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2015, 11:12:13
wysłana przez Orange
3 Odpowiedzi
943 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2015, 23:38:09
wysłana przez ITHMW
4 Odpowiedzi
2432 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2015, 14:27:50
wysłana przez sinquestsound