Autor Wątek: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5  (Przeczytany 10989 razy)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« 25 Sie, 2010, 14:25:27 »
Patrzyłem sobie przez ostatnie tygodnie na moją podłogę, tzn. najzwyklejszy pedalboard-skrzynkę i trochę mnie skręcało. Wszystkie efekty jakie kupowałem brały się z tego, że miałem tam wuchtę miejsca i chciałem mieć taaaaaaaką podłogę, a tak prawdę mówiąc to mało z tego używałem, chyba żeby zrobić niepotrzebny pierdolnik w jakiejśtam piosence. Stwierdziłem że sru, wypieprzam to czego nie używam i chcę mniejszy.

Dzięki chłopakom z Firmy Muzycznej w naszym pięknym grajdołku w ludzkiej cenie można dorwać Pedaltrainy, podejrzałem sobie je w paru miejscach, stwierdziłem że ładny patent i bierę. Rozmiarówka jest na miarę, od tej wielkiej krowy której test zamieścił Leon jakiś czas temu na portalu, do zupełnie malutkiego Pedaltraina Mini. Tak bardzo małego nie chciałem, stanęło na Pedaltrain Jr.

Dzień po rozmowie z Adamem (pozdro!), znanym u nas jako Cygan, DHL podrzuciło mi na chatę spory kartonik, a w nim rzeczonego Pociąga i masę dodatków; poza podłogą w komplecie jest mientki pokrowiec (jest też wersja z Hardcase, z tym że jej cena jest yyy... duża), dwa zwitki rzepów do montowania efektów, trytytki, szyny do instalacji zasilacza oraz instrukcja do tegoż.

Wziąłem sobie to wszystko, obmacałem, obwąchałem, pośliniłem się trochę i zabrałem do roboty. Jako rzecze instrukcja "great pedalboards are not born in five minutes", wziąłem sobie tą poradę do serca, więc wziąłem wszystkie gajgi jakie miały tam wylądować i rozpoczęła się akcja puzzle. Układanie puzzli było zajebiste, trwało mniej więcej dwa dni, bo ilekroć już było fajnie i wszystko mieściło się tak jak powinno, to okazywało się że niewygodnie depcze się któryś z efektów, a poza tym niektóre wdeptuje się częściej niźli inne, to znowu trzeba było wszystko rozwalić. Pan który pisał instrukcję miał bardzo dużo racji, bo upakowanie wszystkiego tak, żeby było wygodnie jest kluczowe. Teraz nie muszę myśleć o tym, żeby uważnie wciskać coś, bo inaczej wcisnę coś innego (używam proszku Pollena 7000 a moje koszule są wciąż jak nowe!).

W międzyczasie wyskoczył problem z zasilaczem. Dotychczasowy Yankee PS-M2 nie mieścił się pod Pedaltrainem tak, żeby mi się to wydawało fajne i bezpieczne. Oczywiście - da się go tam upchnąć, zresztą właśnie tak zrobił nasz forumowicz Maślak i jest zadowolony, ale mnie to do końca nie przekonało. Yankee był fajny, potrafił nakarmić wszystkie efekty jakie miałem i pewnie jeszcze parę, miał fajny ficzer z regulowanym napięciem (5V-9V), i tak dalej, i tak dalej, ale nadal nie pasował pod Pedaltraina. Chcąc nie chcąc trzeba było wykminić coś nowego - chłopaki z FM polecali zasilacze Voodoo Labs, Sikor polecał Fuel Tank od T-Rex. Ja z uwagi na specyficzne zasilanie Univibe potrzebowałem czegoś co może mi dać 18V - padło na Voodoo Labs ISO-5, chociaż Fuel Tank też potrafi uciągnąc rzeczone 18V, ale z pomocą specjalnego kabelka Y.

Przez weekend kurierzy nie chcieli mi podrzucić nowego zasilacza, więc zająłem się różnymi innymi bzdetami (praca, dziewczyna, takie tam mało ważne zajęcia), ale w poniedziałek rano ponownie DHL podrzucił mi śliczną paczuszkę z ISO-5 w środku. Z nim w komplecie przyszła kolejna instrukcja (może by dorzucać wersję spolszczoną, co wy na to panowie dystrybutorzy?), duuuużo kabelków, naklejka i cośtam jeszcze, a na to wszystko jeszcze gratisowy kabelek daisy-chain. Po małych problemach z lutownicami i brakiem odpowiednich kabelków jacek-jacek, wczoraj misja została zakończona.



Jak widać, ciasno nie jest, ale wcisnąc kolejnego efektu w dolny rządek się nie da (chyba że jakiegoś Lovepedal). Miejsce na prawo od Univibe jest zarezerwowane na ruskiego Big Muffa, którego szukam i szukam i znaleźć nie mogę, ale do aranżacji pedałtrejna zrobiłem sobie atrapę z kartonu ;) a że to jest wielka krowa, to wpakowanie go w jakikolwiek sensowny sposób jest obrzydliwie trudne.



Jestem wielkim fanem prostych i skutecznych rozwiązań, więc to mie się podobie bardzo: te dwie dziury są domyślnie zaślepione plastikowym wihajstrem, ale jedna z nich i tak jest zajęta przez gniazdko zasilacza, a drugą wykorzystać można w dowolny sposób.



Zasilacz można sobie wpakować w dwa miejsca, przy użyciu drugiej dziury zasilacz jest umieszczony centralnie, ale ja chciałem mniej więcej wyważyć cały pedalboard bo Univibe i kaczor są ciężkie jak diabli i trochę to było niewygodne. Jeśli uda się dorwać tego Muffa, to pewnie wyrówna się idealnie, na razie (mimo zasilacza niesymetrycznie) nadal jest nie do końca fajnie.

Przy okazji słowo o samym Pedaltrainie - jest aluminiowy, więc lekki jak cholera. Zaskakujące to było, wiedziałem że ma być lekki, ale on jest jeszcze bardziej niż sie spodziewałem.



Tu mamy naszego Voodoo Laba. Kompatybilność tych dwóch rzeczy jest zajebista - zasilacz pasuje idealnie pomiędzy poprzeczne raszki, gniazda wystają akurat tak żeby wtyczki z zestawu wchodziły w sam raz, a otworki w obudowie zasilacza zaczynają się akurat tam, gdzie kończą się szyny do przykręcenia zasiłki do Pedaltraina. Jedyne czego nie kumam, to faktu ze w momencie przykręcenia zasilacza nie mam dostępu do oznaczeń gniazd, szczególnie że jedno z nich to 12V a drugie 18V. Ok, nie jestem debilem (?), poradziłem sobie, ale nie wiem czemu producent nie mógł dać tam chociaż naklejki, albo czegokolwiek.



Makaron pod spodem skutecznie okiełznałem trytytkami z zestawu, jest ich tyle, że dałoby się pewnie wyremontować nimi całego Fiata 126p, a dzięki temu nic nie szura po podłodze i nic nie będzie się brudzić o sceny w tych wszystkich zajebistych klubach muzycznych w Polszce!



Tak prezentuje się całość od dołu. Maślak montował zasilacz Yankee w ten sposób, że kabel zasilający (który podłączamy od góry zasilacza, tzn. od dołu podczas używania go z Pedaltrainem) przechodził przez przestrzeń pomiędzy nóżkami, starczyło go lekko naciąć żeby na nim nie opierał się cały ciężar i było git.

Wniosek finalny jest taki, że zakup był dobry, bo:

1. był dobry.

Tzn. podłoga sprawuje się fajnie, nie ma problemu z kaczkowaniem mimo tego, że całość jest pochylona. Tzn. rzepy z zestawu są pancerne i mogę nawet trzymać cały ten burdel do góry nogami - nic nie spada na ziemię. Tzn. zasilacz Voodoo Labs jest cichszy niż Yankee i wprowadza mniej szumów (a ja mam szumiący piec i wszystko co zmniejsza szumy zmniejsza też mój ból głowy). No na sam koniec - mam małą podłogę, tak jak chciałem, nie mam miejsca żeby pakować tam bezużyteczne efekty, a jeśli trzebaby to wszystko jakoś powiększyć, to też są rozwiązania i niedługo będzie je można dostać w Polsce.

Serdeczne dzięki i wielkie pozdro dla dystrybutora, który jak wszyscy wiedzą daje zniżki forumowiczom. Chłopaki, dajecie radę i to bardzo! :)
« Ostatnia zmiana: 25 Sie, 2010, 14:30:32 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« Odpowiedź #1 25 Sie, 2010, 19:01:12 »
Gratulelejszyn, wygląda mega zacnie :).
Jak nie będę miał na co siana wydawać to też se kupie, a co!
mniut i piah

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Odp: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« Odpowiedź #2 25 Sie, 2010, 23:42:20 »
Kaczkę (?) też na rzep mocowałeś?
aa no i w ogóle to gratki, bo podłoga zacna jest. ;d
« Ostatnia zmiana: 26 Sie, 2010, 00:51:18 wysłana przez mati304 »
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« Odpowiedź #3 26 Sie, 2010, 11:58:42 »
tak, na rzepy. paradoksalnie trzyma się lepiej niż ten czerwony bufor który jest plastikowy i pożaliłem mu dużej ilości rzepów :D
Łe tej.

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« Odpowiedź #4 09 Wrz, 2010, 22:02:30 »
Rozmiarówka jest na miarę, od tej wielkiej krowy której test zamieścił Leon jakiś czas temu na portalu, do zupełnie malutkiego Pedaltraina Mini.
Niedawno pojawił się jeszcze mniejszy od Mini - mianowicie Nano, ale to już chyba przegięcie :)
http://prostagegear.com/products/pedalboards/nano/
Dzień po rozmowie z Adamem (pozdro!), znanym u nas jako Cygan,
Tak już mam po ojcu... Pozdro również!
Z nim w komplecie przyszła kolejna instrukcja (może by dorzucać wersję spolszczoną, co wy na to panowie dystrybutorzy?)
Cenna uwaga. Instrukcja do VL PP2+ jest do ściągnięcia z naszej strony - reszta w trakcie tłumaczenia... Powoli ale do przodu.
zasilacz Voodoo Labs jest cichszy niż Yankee i wprowadza mniej szumów
Nie od dziś wiadomo, że VL wygrywa z Yankee w wielu kategoriach. Wiem, że są droższe ale warte swojej ceny.

Domin - ześ się spisał chłopie!
PZdr!

Offline yapcok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 99
  • zło jak huj
Odp: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« Odpowiedź #5 09 Wrz, 2010, 23:04:50 »
pytanie 100% serio, w czym VL jest lepszy od Y ?? mam Y i jestem zadowolony, ale myślę o żeby sobie zakupić Pociąg i jakiś zasialcz do drugiego zestawu i rozważam opcję VL

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« Odpowiedź #6 10 Wrz, 2010, 00:03:23 »
Mniej szumi, a że ja nie używam czystego kanału to mi to robi różnicę ;) poza tym nie wiem. Zauważalnie spadł mi poziom szumów, podejrzewam że jak wymienię kable na lepsze to już w ogóle. I lampy. I pickupy. I tak dalej :D

Niedawno pojawił się jeszcze mniejszy od Mini - mianowicie Nano, ale to już chyba przegięcie :)
http://prostagegear.com/products/pedalboards/nano/

Fajny. Za pięć lat go kupię, jak będę miał na podłodze tylko tuner :D
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz, 2010, 00:08:25 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« Odpowiedź #7 10 Wrz, 2010, 08:37:04 »
Niedawno pojawił się jeszcze mniejszy od Mini - mianowicie Nano, ale to już chyba przegięcie :)
http://prostagegear.com/products/pedalboards/nano/
Jaka tam przeginka? Wchodza na niego 4 standardowe efekty i mozna go nawet do gigbaga przypiac.

Juz sie nie moge go doczekac az dotrze do Europy :D
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« Odpowiedź #8 10 Wrz, 2010, 08:39:28 »
no fajniusi, idealny dla mnie (nano) :D tylko kaka trochę kiepsko by w nim wyglądała ;)

to teraz mów o co kaman z buforkiem i czerowną puchą wtf? ;)
do widzenia.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« Odpowiedź #9 10 Wrz, 2010, 09:22:10 »
rzepy z zestawu są pancerne i mogę nawet trzymać cały ten burdel do góry nogami - nic nie spada na ziemię.

Mozesz to zademonstrowac? :)

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« Odpowiedź #10 10 Wrz, 2010, 10:05:17 »
pytanie 100% serio, w czym VL jest lepszy od Y ??
1. Cichszy - jak pisał Domin
2. Każdy tor separowany, nie jak w Y - kilka torów w sekcji
3. Miejsza waga
4. Ładniejszy dizajn
5. 5 lat gwarancji
6. Kompatybilność z Pedaltrain

Jaka tam przeginka? Wchodza na niego 4 standardowe efekty i mozna go nawet do gigbaga przypiac.

Juz sie nie moge go doczekac az dotrze do Europy :D
Właśnie dziś dociera :) U nas będzie za jakieś 10 dni - rezerwować? :)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« Odpowiedź #11 10 Wrz, 2010, 10:40:09 »
Musze obczaic te voodoolaby w koncu, problem z moim setem jest taki, ze oba moje memorymany mykaja na 24vdc, moj flanger na 18vdc, poza tym modeler na 9vA, a reverb trexa ktory mam w planach na 12vdc i jak to wszystko ogarnac w VL?

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« Odpowiedź #12 11 Wrz, 2010, 00:34:32 »
VL PP2+ da radę dzięki kabelkom Y.
Pzdr!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« Odpowiedź #13 11 Wrz, 2010, 14:23:22 »
Z moja iloscia FX'ow musialbym wtedy wiekszosc owijac Daisy chainem, co w tym wypadlu osobne separowane sekcje poszly by sie jebac... Ok, jak Was splace to siorbne takiego jednego

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« Odpowiedź #14 12 Wrz, 2010, 09:15:26 »
Do PT-Pro mieszczą się 2 zasilacze :)

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« Odpowiedź #15 21 Wrz, 2010, 09:01:13 »
Jaka tam przeginka? Wchodza na niego 4 standardowe efekty i mozna go nawet do gigbaga przypiac.

Juz sie nie moge go doczekac az dotrze do Europy :D
Właśnie dziś dociera :) U nas będzie za jakieś 10 dni - rezerwować? :)
Jezeli dacie rade zrobic lepsza cene z wysylka do DE niz Thomann (69EUR) to jak najbardziej! :)
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« Odpowiedź #16 27 Wrz, 2010, 20:29:06 »
Jaka tam przeginka? Wchodza na niego 4 standardowe efekty i mozna go nawet do gigbaga przypiac.

Juz sie nie moge go doczekac az dotrze do Europy :D
Właśnie dziś dociera :) U nas będzie za jakieś 10 dni - rezerwować? :)
Jezeli dacie rade zrobic lepsza cene z wysylka do DE niz Thomann (69EUR) to jak najbardziej! :)

Wybacz, że tak późno... targi nas pogrążyły a Pedaltrainy czekały spokojnie na swoją kolej.
Cena na Nano to 220zł PLN minus dla Ciebie forumowe 7% - sam policz czy opłaca Ci się kupować u Niemca
Wysyłka nie więcej niż 10 euro.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« Odpowiedź #17 27 Wrz, 2010, 23:50:33 »
Ładnie to wygląda, choć szkoda Twojego autorskiego pedałbordu. Bardzo widzi mi się rozwiązanie Junior + Voodoo Lab, akurat tyle zapowiada mi się żelastwa pod nogami.

Co do rosyjskiego Big Muffa, to jest jeden w Riffie w Lublinie, jeśli interesuje Cię nówka.

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« Odpowiedź #18 28 Wrz, 2010, 08:21:41 »
Jaka tam przeginka? Wchodza na niego 4 standardowe efekty i mozna go nawet do gigbaga przypiac.

Juz sie nie moge go doczekac az dotrze do Europy :D
Właśnie dziś dociera :) U nas będzie za jakieś 10 dni - rezerwować? :)
Jezeli dacie rade zrobic lepsza cene z wysylka do DE niz Thomann (69EUR) to jak najbardziej! :)

Wybacz, że tak późno... targi nas pogrążyły a Pedaltrainy czekały spokojnie na swoją kolej.
Cena na Nano to 220zł PLN minus dla Ciebie forumowe 7% - sam policz czy opłaca Ci się kupować u Niemca
Wysyłka nie więcej niż 10 euro.
Super, wchodze w to! :)

Poprosze szczegoly na priv co dalej.
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« Odpowiedź #19 28 Wrz, 2010, 09:00:43 »
Ładnie to wygląda, choć szkoda Twojego autorskiego pedałbordu. Bardzo widzi mi się rozwiązanie Junior + Voodoo Lab, akurat tyle zapowiada mi się żelastwa pod nogami.

Co do rosyjskiego Big Muffa, to jest jeden w Riffie w Lublinie, jeśli interesuje Cię nówka.

jak wrócę do PL to zadzwonię do nich, dziękuję za cynk! Chociaż teraz jakoś dziwnym trafem nie planuję mieć jakichkolwiek pieniędzy...
Łe tej.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« Odpowiedź #20 28 Wrz, 2010, 16:08:11 »
Spoko. Ograłem go jakiś czas temu razem ze Small Stonem rosyjskim i oba działają jak należy. Do tego to cudne drewniane pudełko :D

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« Odpowiedź #21 29 Wrz, 2010, 11:34:25 »
nie gadaj że mają oba na stanie? ja tej. masakra. już byłem tak zajebiście szczęśliwy że nie da się ich kupić, nastawiłem się na inne wydatki :/
Łe tej.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NPD! Pedaltrain Jr + VL ISO-5
« Odpowiedź #22 29 Wrz, 2010, 20:47:20 »
Niestety, mają. Co więcej, jak byłem jeszcze młody i głupi, to zamiast kupić od nich ruska wziąłem Small Stone Nano :/ lincz me now.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
28 Odpowiedzi
12869 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2011, 16:18:58
wysłana przez Omlet
16 Odpowiedzi
8011 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Maj, 2010, 02:28:52
wysłana przez Dale Cooper
9 Odpowiedzi
5547 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2011, 15:42:56
wysłana przez yapcok
20 Odpowiedzi
7569 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2013, 06:25:55
wysłana przez Line6-Fanatic
0 Odpowiedzi
1430 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Gru, 2018, 17:10:54
wysłana przez Mat