Autor Wątek: Iso box  (Przeczytany 7662 razy)

Offline Line6-Fanatic

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
  • milczenie jest srebrem - dźwięk jest złotem
Iso box
« 15 Kwi, 2013, 20:34:12 »
Może kogoś zainspiruje a ja po blisko czterech latach na forum wreszcie naklepię te 50 postów, żebym mógł legalnie coś sprzedać lub dać ogłoszenie, że coś kupię :facepalm:

Historia jest prosta. Remont nad salką prób spowodował, że nie mogła już być salką prób i trzeba było znaleźć rozwiązanie na ćwiczenie palców w domu. Żadne małe, duże wzmacniacze, pody nie dawały rady, więc padło na słuchawki. Proszę mnie nie pytać o próbki, bo nie nagrywam gitar - ogłuszam się nimi.  Generalnie bardzo miłe zaskoczenie. Marshall Vintage Modern 50W rozkręcony na 12 nie przekracza poziomu konwersacyjnego.  Gąbki kryjące od góry będą jeszcze dopracowane (usztywnione doklejonym czymś i w jednym kawałku).

Specyfikacja:

Wymiary coś pomiędzy Randallem Iso a Rivera Silent Sister.
Case firmy Light Case - sklejka 6 mm. Najtańszy z możliwych.
Gąbki 30 mm.
Skrzynka wewnętrzna sklejka 18 mm.
Reszta to drobiazgi: gniazda, krótkie gęsie szyje, kable, kółka, białe krążki pod nóżki heada, żeby nie niszczył góry, nie jeździł to podkładki pod pralkę.  Można tam położyć wycieraczkę i pewnie jeszcze bardziej wyciszy skrzynkę.

Wyjścia na dwa mikrofony.
Gniazda jack połączone równolegle - można podłączyć zewnętrzną kolumnę.

Spokojnie możecie budować. Wszystko kupione na allegro lub od sprzedających na allegro, więc na wyciągnięcie ręki. Sklejkę cięła Castorama. "Dziurę" na głośnik zakład stolarski obok domu, więc palce były ryzykowane tylko przy wierceniu otworów pod gniazda. Najbardziej nieprzyjemną rzeczą był zapach kleju do gąbek.

Union Jack "dający" brytyjskie brzmienie to nalepka nie sztuka - też z allegro. Wyjątkiem nie-do-kupienia, jest nalepka ostrzegająca przed hałasem - wyciągnięta z pudełka z efektem DOD, który już nie jest produkowany.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi, 2013, 20:57:07 wysłana przez Line6-Fanatic »
moody self-obsession is only attractive in men who can play guitar

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Iso box
« Odpowiedź #1 15 Kwi, 2013, 20:42:24 »
świetne!
dwie rzeczy mnie ciekawią :)
1. jakiego kleju do gąbek użyłeś? bo też potrzebuję trochę pokleić :)
2. mikrofony mają tam jakieś mocowanie, czy leżą na gąbce? bo nie widzę ;/

anywhore...
gratki bo wygląda świetnie :)
i always go full retard

Offline Line6-Fanatic

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
  • milczenie jest srebrem - dźwięk jest złotem
Odp: Iso box
« Odpowiedź #2 15 Kwi, 2013, 20:48:16 »
Klej to "Klej Bonikol T-701 do ovaty filcu gąbki styropianu". Jest czerwony przy robocie i czerwony po wyschnięciu - widać fragmenty, gdzie poplamiłem sklejkę.
 
Mikrofony są na krótkich, czarnych gęsich szyjach (chyba 9 cm) a gęsie szyje wkręcone w... gniazda do gęsich szyjek

Mogę podawać linki do konkretnych sprzedających, u których kupowałem wszystko, ale nie wiem, czy to nie łamanie regulaminu.





moody self-obsession is only attractive in men who can play guitar

Offline sogard

  • Gaduła
  • Wiadomości: 169
  • ciężej grubiej
    • Mixture
Odp: Iso box
« Odpowiedź #3 15 Kwi, 2013, 21:13:18 »
Z ciekawośći: skąd taki pomysł na urządzenie wnętrza? skąd wiedziałeś jak to zrobić? myślałem, że wnętrza takich isocabów powinny być raczej całe w gąbce. Wytłumacz mi to jeśli możesz  ;)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Iso box
« Odpowiedź #4 15 Kwi, 2013, 21:22:42 »
Próbki nagraj! ;)

Offline Line6-Fanatic

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
  • milczenie jest srebrem - dźwięk jest złotem
Odp: Iso box
« Odpowiedź #5 15 Kwi, 2013, 21:30:26 »
Desperacja do grania w domu to mocny drive. Przekopałem wszystko, co znalazłem w sieci. Od Iso Randalla, przez Iso Jet City po Riverę. Próbowałem nawet kupić Jet City, ale w sklepie powiedzieli "nie ma i raczej nie będzie". Później poszły amatorskie projekty i manufaktury małe i większe. Trafiłem wreszcie na jeden bardzo inspirujący projekt Box of Doom:

http://www.boxofdoom.nl/outofthebox (warto zassać pdf http://www.boxofdoom.nl/files/20120206_boxofdoom-isocab-documentation.pdf)

a później już poszło dalej:

http://www.grossmann-audio.de/SG-BOX_silent-guitar-box_english-version.html

Przesądziło jednak zdjęcie z trasy Iron Maiden:

http://www.premierguitar.com/Magazine/Issue/2010/Nov/GALLERY_Iron_Maidens_2010_Touring_Gear.aspx?Page=13

Jak Iron Maiden dał szansę najbardziej znienawidzonemu Isoboxowi w sieci, to pomyślałem, że ja też dam szansę.

Tak przy okazji małe zaskoczenie w poszukiwaniach - isobox na pakę 4x12:

http://www.ampclamps.com/images/LoGweb.jpg

Myślę, że osoby z garażem mogłyby to zrobić i kable przepuścić przez ścianę, podłogę czy może nawet jakoś bezprzewodowo - to będzie trzeci iso, jaki zbuduję - po drodze mam w planach drugi :devil:




moody self-obsession is only attractive in men who can play guitar

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Iso box
« Odpowiedź #6 16 Kwi, 2013, 08:34:12 »
Nie złamiesz regulaminu. Możesz spokojnie dać info gdzie kupowałeś podzespoły. Leniwcom się przyda.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Zomballo

  • Gość
Odp: Iso box
« Odpowiedź #7 16 Kwi, 2013, 09:04:01 »
Zajebisty projekt! Fajnie, że ktoś w końcu wrzucił tu diy isoboxa.

Offline Line6-Fanatic

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
  • milczenie jest srebrem - dźwięk jest złotem
Odp: Iso box
« Odpowiedź #8 16 Kwi, 2013, 10:06:56 »
Dzięki za zgodę:

Case: http://allegro.pl/sklep/11934874_light-case

Dogadywałem indywidualnie wymiary. Ja zamówiłem z taką specyfikacją "o wymiarach wewnętrznych 80x50x50, 50x50 bez wieka. Wysokość wieka do uzgodnienia wedle wymogów potrzebnych do zamontowania okuć".

Wieko wyszło idealnie - po wklejeniu gąbki 3 cm gąbka lekko wystaje. Błędem były wiszące luźno rączki z boku - lepiej zamówić takie, które nie będą luźne (np. ze sprężyną i gumową okryciem). Generalnie trzeba robić to tak, żeby nic nie było luźne, bo będzie hałasowało.

Klej: http://allegro.pl/klej-bonikol-t-701-do-ovaty-filcu-gabki-styropianu-i3176073208.html

Pianka: http://allegro.pl/mata-pianka-wygluszajaca-wygluszenie-scian-halasu-i3165952198.html

Gęsie szyje sklep Pasja: http://allegro.pl/gesia-szyja-statyw-mikrofonu-on-stage-msa9030-06b-i3175843427.html

Gęsie szyje mają swoje wady, ale te krótkie idealnie pasują do tego wymiaru - mikrofony trafiają centralnie w środek głośnika.

Mocowania szyjek: http://allegro.pl/podstawa-gesiej-szyjki-do-statyw-micas7-faktura-i3120091798.html

Gniazda do mikrofonów i jack to banały - do wykopania na allegro. Można to zrobić w terminalach, żeby było jeszcze bardziej profi, ale jest więcej wiercenia. Myślę, że można dogadać to u producenta case'a i zanituje dwa terminalne na poziomie produkcji - odpadnie cięcie w domu.

Nalepka: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=25600403 - projekt, to jakiś obrazek z sieci. Każdy będzie tu umieszczał własne demony.

Kółka każdy wybierze indywidualnie - można zamówić już z casem.

Sklejkę sprzedają i przycinają w wielkich marketach budowlanych bez problemu. Nie wycieli mi jednak otworu na głośnik.

Mocowanie głośnika to nakrętka pazurkowa M6 - 4 sztuki.

Jeśli, ktoś przemyśli sprawę, to może dopasować wymiary case do jakiejś paczki, jako tutaj:

http://www.gearslutz.com/board/so-much-gear-so-little-time/383993-building-isolation-box.html

To ma nawet sens, jak ma się już paczkę 1x12.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwi, 2013, 12:10:04 wysłana przez Line6-Fanatic »
moody self-obsession is only attractive in men who can play guitar

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: Iso box
« Odpowiedź #9 04 Cze, 2013, 22:36:35 »
Witam. Bardzo spodobał mi się ten pomysł. Nie mam w chacie możliwości grania bez słuchawek więc katuje zestaw POD Farm +UX2 + słuchawki. Chciałbym jednak częściej niż na próbach pograć na prawdziwym wzmaku i taki ISO box może tu być rozwiązaniem. Od dawna chodzi za mną jakiś Terror do domu, tylko pytanie jak się taki zestaw sprawdzi. Myślę o konfiguracji Terror ISO box UX2 słuchawki. Wtedy od razu będę mógł nagrywać. Paru kolesi mnie trochę przed tym powstrzymuje, bo twierdzą że przepuszczenie sygnału przez UX2 spowoduje zcyfrowienie sygnału z pieca i efekt będzie taki jakby to był kolejny preset POD farma a jak chciałbym coś bardziej żywego co przynajmniej zobaczy różnicę pomiędzy różnymi gitarami i da poczucie gry na lampowym wzmacniaczu. Co o tym myślicie?
No i pytanie drugie mam jeden mikrofon czy konieczne jest użycie dwóch?

Offline Line6-Fanatic

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
  • milczenie jest srebrem - dźwięk jest złotem
Odp: Iso box
« Odpowiedź #10 05 Cze, 2013, 11:10:25 »
> No i pytanie drugie mam jeden mikrofon czy konieczne jest użycie dwóch?

Drugi mikrofon daje, jakby drugą ścieżkę w brzmieniu. W sumie spora część gitar, które słyszysz na płytach ma zmieszane dwie ścieżki.

Jak grasz na słuchawkach z jednym mikrofonem to nie masz tej możliwości poszerzenia brzmienia i przestrzeni. Można to samo próbować osiągnąć wpinając krótki delay (powiedzmy 20ms) lub chorusa (nie każdy lubi).  W przypadku ISO drugi mikrofon ma jeszcze zaletę w postaci mieszania dwóch mikrofonów umieszczonych w innych miejscach głośnika. Poszerza się zakres sterowania tym, co zbiera mikrofon bez konieczności otwierania skrzynki - na mikserze wycinasz lub dodajesz z jednego z mikrofonów.

Nie pamiętam już, jak to jest w oprogramowaniu do UX2, ale chyba tam jest możliwość wyłączenia na poziomie programu symulacji wzmaka, paczki i odebranie tylko tego, co wchodzi przez XLR.

> Myślę o konfiguracji Terror ISO box UX2

Jak się nie sprawdzi, to zawsze dokupisz sobie tani mikser i pograsz bez włączania komputera. Zaletą tego ISO jest to, że obsługuje wzmaki o naprawdę ciekawej mocy - odkręcam MG Plexi mocno (w środku głośnik G12-80) i jest spokojnie na zewnątrz.

Przy okazji - widzę, że wytłumienie na tym filmie to żart przy projekcie zastosowanym u mnie (sklejka/gąbka/sklejka/gąbka) a spadek hałasu mówi sam za siebie:

« Ostatnia zmiana: 05 Cze, 2013, 11:18:55 wysłana przez Line6-Fanatic »
moody self-obsession is only attractive in men who can play guitar

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: Iso box
« Odpowiedź #11 05 Cze, 2013, 16:59:56 »


Drugi mikrofon daje, jakby drugą ścieżkę w brzmieniu. W sumie spora część gitar, które słyszysz na płytach ma zmieszane dwie ścieżki.

Jak grasz na słuchawkach z jednym mikrofonem to nie masz tej możliwości poszerzenia brzmienia i przestrzeni. Można to samo próbować osiągnąć wpinając krótki delay (powiedzmy 20ms) lub chorusa (nie każdy lubi).  W przypadku ISO drugi mikrofon ma jeszcze zaletę w postaci mieszania dwóch mikrofonów umieszczonych w innych miejscach głośnika. Poszerza się zakres sterowania tym, co zbiera mikrofon bez konieczności otwierania skrzynki - na mikserze wycinasz lub dodajesz z jednego z mikrofonów.




I tak i nie.  Drugi mikrofony moze zwiększyć pasmo, ale złe ulozenie majka moze spowodowac problem z fazami. Co prawda przy takich rozmiarach boxa zmiany faz mogą być minimalne, ale warto mieć ten problem na uwadze.

przestrzeń i głębię uzyskuje się na nagraniu robieniem dubli gitar, a nie  przesuwaniem ścieżek. Proponuje zrobić test i przesunąć sobie zdublowana ścieżkę o polowke fali. Ladnie brzmi ? :)

Z innej beczki:

Sprobuj zamiast gąbki uzyc gestej welny mineralnej do wygłuszenia. Efekt tłumienia powinien być większy. Tylko trzeba ja zawinąć w jakaś gęsta tkaninę (ja polecam zawsze agrowloknine, bo tania i elegancka :) )

Pozdro
« Ostatnia zmiana: 05 Cze, 2013, 17:03:09 wysłana przez benkai »

Offline Line6-Fanatic

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
  • milczenie jest srebrem - dźwięk jest złotem
Odp: Iso box
« Odpowiedź #12 05 Cze, 2013, 17:27:28 »
Osobiście nie nagrywam gitar przez ISO, więc skupiam się na tym, co aktualnie wychodzi ze słuchawek.

ISO miało tylko jeden cel - umożliwić grę w domu o 24/7.

W takim sensie wymagania wobec drugiego mikrofonu sprowadzają się do dwóch rzeczy - poprawić dźwięk przy zachowaniu zasady "keep it simple".

Sprawa jest prosta - sprzęt ma być gotowy do grania po włączeniu prądu i cały proces miał wyglądać tak:

1. Pstryk listwa, która odpala mikser i pedalboard.
2. Pstryk Power na piecu.
3. Strojenie gitary, kiedy nagrzewają się lampy.
4. Uderzenie w Standby i... lift-off czasami o 2 w nocy a czasem o 5 rano.

Komfort, jaki trudno osiągnąć bez specjalnego pomieszczenia wpinając się do 50watowej Mesy.

Każdy inny proces poszerzony o komputery tylko oddalał od tej prostoty. Nie mówię, że to jest dla każdego.
moody self-obsession is only attractive in men who can play guitar

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Iso box
« Odpowiedź #13 06 Cze, 2013, 01:15:22 »
Buzzaro wypuścił ISO BOX


















Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: Iso box
« Odpowiedź #14 06 Cze, 2013, 06:43:38 »
Nie wiesz ile taka przyjemność z V30?

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Iso box
« Odpowiedź #15 07 Cze, 2013, 21:20:34 »
Nie wiesz ile taka przyjemność z V30?
nie wiem, napisz do nich http://www.buzzarocabs.com/contact/img/index.html

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: Iso box
« Odpowiedź #16 07 Cze, 2013, 23:07:53 »
1650 sama buda do tego v30 za 350. Drogawo...

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Iso box
« Odpowiedź #17 08 Cze, 2013, 02:39:34 »
2000 zł to drogo za profesjonalną ręczną robotę wykonaną przez fachowca? 2200 zł kosztuje chińska taśmówka Randall

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Odp: Iso box
« Odpowiedź #18 09 Cze, 2013, 13:55:00 »
1650 sama buda do tego v30 za 350. Drogawo...

A będzie jeszcze drożej ;)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Iso box
« Odpowiedź #19 09 Cze, 2013, 15:53:56 »
na zachodzie ludzie zamawiają customy i płacą dwa razy więcej, bo tam mieć customa to prestiż, w PL ludzie zamawiają customy bo chcą mieć taniej niż chiński bubel i jeszcze bezczelnie się bulwersują, że tylko trochę taniej, a nie np. o połowę

TripleXXX uderz w zachód, tam ludzie będą cię bardziej szanować i to pod każdym względem  :)

Offline Line6-Fanatic

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
  • milczenie jest srebrem - dźwięk jest złotem
Odp: Iso box
« Odpowiedź #20 10 Cze, 2013, 06:25:55 »
Branża ISO rozwija się dynamicznie:

http://www.jacksonampworks.com/product/cabinets/isocabinet/

Cena koszmarna - 1000 USD.





moody self-obsession is only attractive in men who can play guitar

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
11131 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2010, 20:47:20
wysłana przez mondomg
6 Odpowiedzi
3920 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Paź, 2010, 11:59:12
wysłana przez Yony
7 Odpowiedzi
2977 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Cze, 2012, 21:45:26
wysłana przez Stivo2005
di box?

Zaczęty przez mattuck Hardware

22 Odpowiedzi
9104 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Mar, 2015, 14:29:42
wysłana przez przemak
6 Odpowiedzi
3325 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2013, 11:02:53
wysłana przez birthmark