Autor Wątek: MOTO-MOTO, czyli czym się lansujecie oraz czym lansować byście się chcieli  (Przeczytany 302668 razy)

Orange

  • Gość
Tez takom chcialem.

Spoiler

« Ostatnia zmiana: 22 Wrz, 2017, 00:27:13 wysłana przez Orange »

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 205
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
A ja zdziadzialem. Przesiadłem sie z Imprezy (RIP) do takiej Skody:



Skoda Octavia 1 - napęd 4x4 i silnik 1.8T
2001r., wersja L&K

Samochód kupiłem, bo musiałem, ale zakup uważam za udany. Jeździ sie przyjemnie i jest pakowny w chuj. I w porównaniu z Subaru - tani w utrzymaniu. Demonem prędkości nie jest, wyglądem nie powala, za to funkcjonalnością (ten bagażnik!) bije na głowę wyszystko w tym przedział cenowym. Wygoda jest ok, choć pod tym względem tęsknie do Subaru
B ( o ) ( o ) B S

Orange

  • Gość
Tez takom chcialem.

Spoiler

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
@g-zs Popieram, może nie wygląda powalająco, ale kurwa ten bagażnik to jest miód... Ja teraz właśnie w Superbie mam jednak taki no sedanowy i trochę po chuju bo ledwo gitara wchodzi, a i to pod kątem muszę jakoś dziko kłaść :D Za to osiągi i wygoda w trakcie jazdy nie do pobicia jak na razie :D

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
imo octavia II 1.9 tdi wygrywem. Jeszcze modele gdzieś od circa 2009 roku mają te śmieszne nowe kierownice które jak dla mnie zajebiście leżą w łapach. Zresztą jedynki też spoko, tylko ta najnowsza trzecia seria kompletnie mi nie leży.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
( Obraz usunięty.)

Nawrót choroby :/
Brerka fajna. Całkiem fajny osiągowo jest 2.4, można dużo wycisnąć z niego, ale to dizel :/
3.2 jest bardzo nierozsądny. 2.2 jeszcze można rozważać.
Jedyny sensowny silnik w Brerze to TBI, ale i najdroższy w zakupie.
A to co na zdjęciu to nieoficjalny model Brera S produkowany przez firmę Pro-drive, niestety tylko na rynek UK.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrz, 2017, 11:17:01 wysłana przez purpleman »
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 205
Żadnych diesli. 3.2 czytałem że rozrząd kosmicznie drogi i spalanie które nie przekłada się na jakieś oszałamiające osiągi.
Strasznie mało tego jeździ. We Wrocku póki co widziałem może 2 albo 3 sztuki. A szkoda bo wyglądają moim zdaniem mega.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
No osiągi nie są mocną stroną tego auta, bo ma nadwagę. Za to prowadzenie to poezja ;)
Gdybyś się jednak decydował, to mój głos jest na TBI, który jest lekki i całkiem dynamiczny. Wymaga jedynie drobnej poprawki, żeby cieszyć się bezawaryjnąścią (jakieś sitko przy turbinie trzeba usunąć, żeby był swobodny przepływ oleju).
Fakt, że mało. Chociaż u nas po Rz jeździ co najmniej 5 (przynajmniej ja tyle kojarzę).
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Żadnych benzyniaków w Alfie*.

Spoiler
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Żadnych benzyniaków w Alfie*.

Spoiler
Nie znam się to się wypowiem, co? ;)

Poza 3.2v6 jest jeszcz 3.0v6, 2.5v6, 2.0tbv6, 1.75tbi w giuliettcie i 159, 1.4 w giuliettcie, 1.8mpi(to niestety opel, ale w alfie), 1.9jts i 2.2jts w 159 (mają problem z rozciągającym się łańcuchem, ale po wymianie są solidnymi silnikami - wymiana wbrew pozorom w cale nie jest droga). I był jeszcze jeden twin spark, który był dobry ale nie pamietam który. Każdy jakiejś tam obsługi wymaga, ale nie są to złe silniki ;)
No a problemem w większości tych silników jest wysokie spalanie.... ale to raczej wynika z tego, że je się chce cisnąć ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Wrz, 2017, 22:25:10 wysłana przez purpleman »
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Trochę się znam... Alfy jeszcze nie miałem (aczkolwiek GT jest na oku), ale swoje widziałem :)

Alfa ma 1.9 jtd do którego nie można się przypierdolic o nic. IMHO jest to silnik lepszy i przyjaźniejszy (konstrukcyjnie) niż 1.9tdi od vaga. I to jest wg mnie najlepszy silnik w alfach. Ts i jts to jest totalna porażka. To właśnie przez te silniki do alfy została przyklejona plakietka laweciary. Łańcuszek to jedno. Napinacz który jest źle zaprojektowany to dwa. Wałki trzy. Wtryski cztery. Serio. Benzyny w Alfie nie polecam :)

Oni mają 3.2 Busso i 3.2v6 które jest całkowicie innym silnikiem.

Nie pamietam w której benzynie, ale w jakiejś jest przepustnica plastikowa xD.

O spalaniu nie mówię bo każdy kto kupuje auto się z tym liczy ;)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
No akurat JTS z TS wiele wspólnego nie ma. W 159 JTS jest mniej obsługowym i mniej awaryjnym silnikiem niż jtdm, wbrew powszechnej opinii i niezawodności jtdm. Ale jtdm się fajniej jeździ pomimo kle kle kle ;)
Alfa tak na prawdę ma jeden 3.2v6 i jest nim busso, ten drugi to jest silnik GM.
« Ostatnia zmiana: 23 Wrz, 2017, 13:00:02 wysłana przez purpleman »
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 775
Widzą się regularnie na warsztacie i dalej nie mogą się nagadać ;).
Paczki z głów!

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
 :D :D :D

Ej chłopy, mam zagwozdkę. W Touaregu 2.5 TDI 2004rok, komputer nie widzi mi modułu ABS i Zawieszenia pneumatycznego. Ponadto nie ma sterowania przekaźnikiem od zawieszenia (napięcie na przekaźnik dochodzi). Kompresor podpięty na krótko pompuje. Miał ktoś może coś takiego? Ma ktoś jakiś schemat elektryczny do niego? Posiadam ELSA z bazą 2017 ale nie mogę znajść. Już tylko te dwie rzeczy mi zostały i bym sobie śmigał :D
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 205
Trochę się znam... Alfy jeszcze nie miałem (aczkolwiek GT jest na oku), ale swoje widziałem :)

Alfa ma 1.9 jtd do którego nie można się przypierdolic o nic. IMHO jest to silnik lepszy i przyjaźniejszy (konstrukcyjnie) niż 1.9tdi od vaga. I to jest wg mnie najlepszy silnik w alfach. Ts i jts to jest totalna porażka. To właśnie przez te silniki do alfy została przyklejona plakietka laweciary. Łańcuszek to jedno. Napinacz który jest źle zaprojektowany to dwa. Wałki trzy. Wtryski cztery. Serio. Benzyny w Alfie nie polecam :)

Oni mają 3.2 Busso i 3.2v6 które jest całkowicie innym silnikiem.

Nie pamietam w której benzynie, ale w jakiejś jest przepustnica plastikowa xD.

O spalaniu nie mówię bo każdy kto kupuje auto się z tym liczy ;)

Diesel w ogóle nie wchodzi w grę przy przebiegach jakie robię rocznie i dystansach dziennie. Szkoda silnika.
Tak samo nie ma opcji na V6 i pojemności powyżej 2.0. Jakbym celował w taki silnik to bym brał 350Z.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
A u mnie w piwnicy leży rozłożony na czynniki pierwsze VR38 DETT i nie wiem jakie nadwozie dokupić do tego, a Wy tu na temat spalania debatujecie... ;D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
@niedziak : RX-8! :D

S-Line z czarną podsufitką robi klimat... :D W piątek zabierałem jakąś dziewczynę przez blablacara i po chwili powiedziała, że przyjemnie się czuje w tym aucie. :)

O, i zrobiłem przez weekend 600km ze średnią 7,8l/100l. Wg kompa, ale już tłumaczyłem, że po tankowaniach nie liczę, bo po co. :P Dramatu nie ma, a za kółkiem jeszcze przyjemniej niż na fotelu pasażera. Jeszcze zamknęli odcinek mojej stałej trasy i nawigacja mnie poprowadziła przez jakieś wioski i lasy. Droga wąska, kręta, ale nawierzchnia OK - sama radość. :)
« Ostatnia zmiana: 24 Wrz, 2017, 21:45:41 wysłana przez aciek_l »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
RX-8 mi się nie podoba, w RX-7 się ledwo mieszczę. Jeżeli ten silnik odpali i w międzyczasie nie pójdzie do ludzi to albo Nissan S30 albo R33. Pożyjemy, zobaczymy, do roku 2020 jeszcze kawał czasu jest :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
A zmieści się to do mojego A4? :P (chodzi o silnik, nie o Ciebie :P )

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Bez problemu. Napęd na cztery koła masz, podwójny układ wydechowy też. Jedynie będzie trzeba pokombinować ze sprzęgłem i spasowaniem ze skrzynią biegów.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Ech, marzenia. :) Ale fajnie by go było wstawić do takiej budy, nawet wolnossącego. :) Jak wygram w totka, to bierzemy się do roboty! :D

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Ostatnio przyjechał do nas klient w Audi RS4, rocznik chyba 2015. Miał zainstalowaną instalację gazową piątej generacji, a w normalnym baku było C16 :D

Z rozbrajającą szczerością stwierdził, że delikatny spadek mocy odczuwa dopiero w okolicach 6500-7000 obrotów. Najzabawniejsze jest to, że nie jest to jakiś janusz-cebulak tylko gość, który równowartość mojej czteromiesięcznej pensji z nadgodzinami zarabia w tydzień.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Buda 200sx jest na allegrze. Try this :)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***