Autor Wątek: MOTO-MOTO, czyli czym się lansujecie oraz czym lansować byście się chcieli  (Przeczytany 311183 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
Jakby ktoś się zastanawiał to przy wjechaniu Audi A4 Allroad w dupę Hyundaia ix35 większe szkody są w Audi a nie w koreańcu. ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Eregeth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
A moje "kochane" Audi dziś podczas wyprzedzania ciężarówki postanowiło, że sobie, ot tak zgaśnie  :)
"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Kierwa, mrozek przyjebał.

Zamarznięte szyby? Nie ma problemu.
Przymarznięty zamek w drzwiach? Bez spiny.
Przymarznięte drzwi? Z rozkoszą przyjmuję na klatę.

Ale oblodzone, ubłocone drogi, na których przy 30km/h wpadasz w poślizg a z płaskiego ludzie mają kłopot by ruszyć (a pod górkę? Zapomnij :D) to już żyłka mnie pulsuje.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Jakby ktoś się zastanawiał to przy wjechaniu Audi A4 Allroad w dupę Hyundaia ix35 większe szkody są w Audi a nie w koreańcu. ;)

Praktycznie zawsze tyłek obrywa mniej, niż przód w takich sytuacjach.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
Domyślałem się ale kwotowo wyjdzie niezła różnica. U mnie do wymiany zderzak i lekko do prostowania klapa, chyba uda się ją wyciągnąć bez malowania.
Gość, zderzak , grill, maska, reflektor i uszkodzenie chłodnicy.

Wyjeżdżał z domu i zagapił się na navi. Słabo rozpoczął długi weekend.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce


Ale oblodzone, ubłocone drogi, na których przy 30km/h wpadasz w poślizg a z płaskiego ludzie mają kłopot by ruszyć (a pod górkę? Zapomnij :D) to już żyłka mnie pulsuje.
Dodaj do tego jeszcze RWD :) Wczoraj musiałem brać górkę po drodze do domu 'z rozpędu' :) Ale jest fun, bo każdy pusty zakręt można bokiem przelecieć.
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.


Ale oblodzone, ubłocone drogi, na których przy 30km/h wpadasz w poślizg a z płaskiego ludzie mają kłopot by ruszyć (a pod górkę? Zapomnij :D) to już żyłka mnie pulsuje.
Dodaj do tego jeszcze RWD :) Wczoraj musiałem brać górkę po drodze do domu 'z rozpędu' :) Ale jest fun, bo każdy pusty zakręt można bokiem przelecieć.

Przez taki 'fun' jak wracalem do domu na swieta, to TIR mi z naczepa na czolowke strachu narobil. Nie ma co opowiadac calej sytuacji, ale zimny pot na plecach był.

Czasem chyba TIRy tak mają, ze je znosi na przeciwległy pas na prostej jak strzala drodze? :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Niby zawodowi kierowcy, a -5 i trochę górki i pół miasta zablokowane...
Paczki z głów!

Orange

  • Gość
Ja wam mogę przybliżyć jedną sytuację z tirem blokujący drogę. Jest koło Parkosza- okolice Malinka taka wredna Górka na zakręcie. Kiedyś, kiedy byłem młodszy często było tak, że przy zjeździe z tej górki był korek bardzo czesto. Sam byłem świadkiem jak stojąc w korku naczepa najzwyczajniej w świecie zeslizgiwala się na przciwlegly pas blokując ruch absolutnie. I trudno winić kierowcę w takiej sytuacji, skoro tylko stał i to zgodnie z Koranem.
A widzieliście kiedyś cysternę wyhamowujacą z 60km/h przed światłami i co się potem dzieje?
Spoiler

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Faktycznie to nie wina kierowców choć czasami jakby zbyt optymistycznie podchodzą do sprawy i lekceważąco do skutków czyli blokady miasta. Niedoinwestowanie w opony, pokażcie mi choc jednego na zimówkach, choćby na napędzie. W Norwegii za brak łańcuchów w taka pogodę dostali by taki mandat ze głowa mała. Jeszcze na starym miejscu dzieliliśmy plac z firma transportową która jezdziła tylko do Norwegii i nie było sytuacji zeby któryś z nich nie wyjechał, z takiej nawet nie zaspy, tylko lekko zasniezonej drogi.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Faktycznie to nie wina kierowców choć czasami jakby zbyt optymistycznie podchodzą do sprawy i lekceważąco do skutków czyli blokady miasta. Niedoinwestowanie w opony, pokażcie mi choc jednego na zimówkach, choćby na napędzie.
Z moich obserwacji 90% na zimówki zmienia. Skąd to wiem? Te pozostałe 10% jeździ na zasadzie "rączki mam tutaj". :D Oprócz tego rozkraczają się, zanim gdzieś pojadą. Starym samochodem wyjechałem kiedyś na letnich w gołoledź. Nie minęło 10 minut walnąłem w barierkę jadąc jakieś 20km/h i tyle było z jazdy.

Z świeższych wydarzeń: Ja głupi zapomniałem, że mam letni płyn wlany, to się przy -10C zrobił kloc lodu(w sumie dobrze, że nic nie rozsadził - chyba). Dolałem zimowego kod korek to poszło, ale jak pizdnęło -17 to wróciliśmy do punktu A. Wlałem ile wlezie zimowego, ale wtedy z kolei spryskiwacze zatkał śnieg/lód. Zabrałem na mycie/wosk to sobie z tym poradzili, tylko że wtedy z kolei pizdnęło -22, więc płyn "do -20C" również zamarzł.

Ogólnie spryskiwacze odzyskałem jakoś tak na poziomie Słowacji. :facepalm:

Natomiast jedna ważna zaleta tego samochodu: Co i rusz widzę/słyszę historie, że komuś coś nie odpaliło albo akumulator padł(przy minus pięć stopni  :D ). U mnie nie ma różnicy między odpalaniem przy 30 a -20 stopniach. :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Jakie auto/autokumulator - bo pamięć krótka?
Paczki z głów!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
@Tadeo  ja mówiłem o Tirach w Polsce a nie o gawiedzi w osobowych.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Jakie auto/autokumulator - bo pamięć krótka?
Auris Hybryda.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Przecież jeszcze wiosny nawet nie ma... :/ :P ;)

Orange

  • Gość

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
e tam, u nas na południu lato przychodzi wcześniej :D
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Przecież jeszcze wiosny nawet nie ma... :/ :P ;)
W Poznaniu już jest :P
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Przecież jeszcze wiosny nawet nie ma... :/ :P ;)
W Poznaniu już jest :P

On mieszka na Malcie.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Orange

  • Gość
Jest tu jakiś radosny właściciel Hondy Civic VII generacji? Miałem VW upatrzone ale nagle wpadła mi w oko 1.6 vtec z lepszym wyposażeniem i nie wiem czy brać :D 2004 rocznik, czyli ten z matowiejącymi lampami i kierunkami w lusterkach (ten konkretny dość bogato wyposażony)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Jest tu jakiś radosny właściciel Hondy Civic VII generacji? Miałem VW upatrzone ale nagle wpadła mi w oko 1.6 vtec z lepszym wyposażeniem i nie wiem czy brać :D 2004 rocznik, czyli ten z matowiejącymi lampami i kierunkami w lusterkach (ten konkretny dość bogato wyposażony)

Kumpel ma. Dolewa pół litra oleju co 200 km.

Orange

  • Gość

Kumpel ma. Dolewa pół litra oleju co 200 km.
Wycieka cY wypija?

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars

Kumpel ma. Dolewa pół litra oleju co 200 km.
Wycieka cY wypija?

Wypija pięćdziesiątkę co 20 km i zapija paliwem ;)