Autor Wątek: Combo lub Stack do 2500 zł Metallica Slayer  (Przeczytany 13883 razy)

Offline Bartekbow

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Combo lub Stack do 2500 zł Metallica Slayer
« 17 Sie, 2010, 17:21:08 »
Hej witam wszystkich forumowiczów.
Szukałem już na wielu forach, niestety nie wszystkie okazały się pomocne.
Mam pytanie. Udało mi się uzbierać 2500 zł, które chciałbym przeznaczyć na jakiś wzmacniacz. Wierzę, że jesteście bardziej obeznani w tym temacie niż ja.
Do tej pory miałem Marshalla MG4 15 Watt, którego z powodów małej mocy musiałem zmienić. Potem kupiłem Head Crate FW 120, który jak dla mnie okazał się porażką. Teraz myślę o jakiejś lampie, która nadawała by się do grania trashu, heavy metalu, ale czasem także spokojniejszego rocka. Co proponujecie? Szukałem dotychczas wśród Peaveyów, Marshalli, słyszałem także, że Blackstar to dobra firma, ale czy wystarczy na taki wzmak, żeby się przebił przez zespół?

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Eh... :facepalm:

No ale żeby nie było, że nikt nie może Ci biedaku nigdzie pomóc i że chamstwo i w ogóle- Witaj misiu kolorowy  ;D

Kupowanie stacka za takie pieniądze moim zdaniem mija się z celem.
Proponuję dozbierać, i poszukać używki, np 5150.
Wyrwałem takiego za 2900 + marszaloska paczka na dwóch V30 i dwóch 75-kach i gra to czadersko i nieawaryjnie.

Jak ci tak bardzo zależy, to Laneya GH 50 albo 100 L , ale też raczej używany.
Nie polecam żadnych comb made in china/tajwan na lampach, bo się przejechałem na Peaveyu 6505+ , który co i rusz charczał, coś się paliło i kupa kasy szła.




 

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Do takiej muzy 5150? eeeee.
Kup Marszczala i będzie git.
Ewentualnie tego Laneya, ale to ewentualnie.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Jak się pokręci to tym piecem można wszystko :D (tak tak- mesa lepsza:D)
A ten marszczalek to w sumie niegłupia myśl...

Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
Z Engli leci tez "krystaliczny clean" wiec ;D Polecilbym Blackstara bardzo fajnie gada do rock/metalu lub wyzej wspominanego marszczala

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Jaka gitara i jak strojona?

Offline Bartekbow

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Gdy byłem w sklepie muzycznym, odradzili mi Marshalla, mówiąc, że żeby Marshall dobrze brzmiał, to na pewno nie może być za 2500. No tylko, że fakt faktem, że doradzali Spidera, więc chyba próbowali mnie urobić...

Co do Blackstara, to jedynym w zasięgu ręki byłby chyba HT 5, ale czy 5 Watt wystarczy, żeby się przebić przez zespół?

Co do 5150, to raczej nie mam gdzie się zakręcić za używkami, ew. allegro, ale tam też za drogo. No bo co do dozbierania, to wolałbym już nie czekać... z resztą, nie pracuję (mam 17 lat) więc dozbieranie mogłoby trochę potrwać...

Mówisz, że nie polecasz combo, ale, gdy kupię jakieś oryginalnie, to będzie na gwarancji, prawda? Czy rzeczywiście proponujecie bardziej używki?

A jeśli Marszczala, to jakiego?

Gitara na razie Epiphone Les Paul Special II, ale też będę się rozglądał za nową. Stroję zazwyczaj do es, d ew. drop des, albo c.
« Ostatnia zmiana: 17 Sie, 2010, 23:10:19 wysłana przez Bartekbow »

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Kup uzywanego JCMa na 2x12

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179

W kwestii Blackstara to masz w zasięgu modele Studio (20W) lub Club (40W), które brzmią niegłupio i już wystarczająco głośno.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
za 2500 masz na styk na basha studio 20 i bashowa paczuszke

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
  • Cornford Fanboy
Na pigmeju jest do sprzedania byly Bash Studio Budzana z paka NB 1x12

Offline Bartekbow

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
No tak ten bash to może być niezłe rozwiązanie, ale:
1. Czy nada się do tej muzyki?
2. Czy przebije się 20 Watt przez zespół?
3. Słyszałem, że trzeba nieźle grać, żeby nieźle brzmieć, a to może zniechęcić do dalszej gry, jak będę brzmiał niedobrze... co o tym myślicie? Gram dopiero rok... w sumie muzyką zajmuję się 4 lata.

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
1. tak
2. tak, slyszales kiedys choc 5w lampke ?
3. pierdolenie z pigmeja wziete

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
3. Słyszałem, że trzeba nieźle grać, żeby nieźle brzmieć, a to może zniechęcić do dalszej gry, jak będę brzmiał niedobrze...

3. pierdolenie z pigmeja wziete

Racja, dobre brzmienie wynika z kostkek, a nie z tego czy sie dobrze gra. Do Twojego stylu polecam Bossa Heavy Metal, on da Ci porzadany efekt. Jak wolisz cos bardziej vintage to polecam Vintage Sound tej samej firmy, a jak cos mocniejszego to legendarny Metal Zone.
« Ostatnia zmiana: 18 Sie, 2010, 13:11:32 wysłana przez James Dean »

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Bash to dobre rozwiązanie, poszukaj też czegoś inne (z rodzimych firm) - np. Kisiel - probelm tylko z nim taki, że nie każdy egzemplarz brzmi jak należy. Sam posiadam jednego i jest ok - często mnie dziwią opinie na jego temat (Chociaż jak słysze dostępne próbki to się już nie dziwię :P).
Jak dla mnie używanie kostek typu metal zone, które same z siebie "są przesterem" trochę sztucznie brzmi.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
James, kolega jest młody i jeszcze na serio to weźmie ;)

3. Słyszałem, że trzeba nieźle grać, żeby nieźle brzmieć, a to może zniechęcić do dalszej gry, jak będę brzmiał niedobrze... co o tym myślicie? Gram dopiero rok... w sumie muzyką zajmuję się 4 lata.
dobre wzmacniacze nie ukrywają błędów, są bardziej wymagające ale oferują tym samym dużo więcej. im wcześniej zaczniesz na nich grać, tym Twoje umiejętności będą szybciej wzrastały. ja kupiłem pierwszą (i jak do tej pory jedyną ;) ) lampę po 3 latach gry i na początku jego brzmienie ani trochę mi nie leżało - mało gainu (ustawiałem 10/10), dużo siary. po pół roku, jak się nauczyłem grać zaczął(em) brzmieć tak, jak chciałem, a gain zszedł do 4/10 ;)

morał z tej opowieści taki - bierz Basha i wspieraj polską produkcję :D ;)
do widzenia.

Offline globus

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Do 3k można teraz znaleźć wiele wzmacniaczy w zależności od preferencji muzycznych.
Po pierwsze Marshall + kostki, Peavey 51, Krank, Mesa... Od koloru do wyboru. Odradzam wynalazki

PablosPortos

  • Gość
"wynalazki" tzn. co niby?

Offline globus

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Nie chcę nikomu robić anty reklamy, ale z mojej strony wspieranie polskiego przemysłu w postaci zakupu wzmacniacza, skończyło się albo niepowodzeniem na scenie, albo w studio. Proponuje dołożyć jakiś grosz i kupić sprawdzone konstrukcje.Proponu je marshalla, jest teraz parę modeli w dobrej cenie np: MA 100H
« Ostatnia zmiana: 02 Wrz, 2010, 13:55:06 wysłana przez globus »

PablosPortos

  • Gość
Może jednak podziel się z nami informacją co to za wzmaki i od kogo, bo ja się przymierzam do zakupu od polskiej manufaktury i chętnie sie dowiem różnych "ciekowstek" ;)

Offline globus

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Chociażby MG Vulture 2x 50W, na początku byłem zadowolony mimo, że czekałem 3 m-ce, ale później w tej cenie mogłem mieć wiele innych selektywniejszych wzmaków. Wszystko zależy od tego do czego się dąży w brzmieniu zespołu, tak uważam.

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Do 3k można teraz znaleźć wiele wzmacniaczy w zależności od preferencji muzycznych.
Po pierwsze Marshall + kostki, Peavey 51, Krank, Mesa... Od koloru do wyboru. Odradzam wynalazki

Nie chcę nikomu robić anty reklamy, ale z mojej strony wspieranie polskiego przemysłu w postaci zakupu wzmacniacza, skończyło się albo niepowodzeniem na scenie, albo w studio. Proponuje dołożyć jakiś grosz i kupić sprawdzone konstrukcje.Proponuje marshalla, jest teraz parę modeli w dobrej cenie np: MA 100H

Chociażby MG Vulture 2x 50W, na początku byłem zadowolony mimo, że czekałem 3 m-ce, ale później w tej cenie mogłem mieć wiele innych selektywniejszych wzmaków. Wszystko zależy od tego do czego się dąży w brzmieniu zespołu, tak uważam.

Pindolenie. Każdemu wg potrzeb i gustu.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Panowie... Chłopak za 2500 chce mieś full stacka a nie samego heada...
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Tylko Hartke Piggy i tyle w temacie. Jest full stack i jest lampa

:D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Nooooo. Marshall MA to bardzo sprawdzona konstrukcja. Od wielu lat na rynku to to nie jest :/

A oprócz Hartke mamy jeszcze http://www.arttechnology.pl/Instrumenty_Muzyczne/GITARY/WZMACNIACZE_GITAROWE/MEGA_AMP_T_64RS-t16960.html .
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Slayer...

Zaczęty przez Matt-Carnage « 1 2 3 4 » Muzyka

82 Odpowiedzi
35283 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Cze, 2009, 01:05:43
wysłana przez Matt-Carnage
145 Odpowiedzi
54607 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2010, 23:08:23
wysłana przez Maciek
9 Odpowiedzi
4851 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2011, 01:18:43
wysłana przez Bjørn
4 Odpowiedzi
3926 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2017, 13:23:04
wysłana przez Johnny
19 Odpowiedzi
4226 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lis, 2020, 17:37:00
wysłana przez Duży Czarny Kogut