Autor Wątek: TC G-Major + FCB1010  (Przeczytany 12478 razy)

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
TC G-Major + FCB1010
« 09 Sie, 2010, 23:50:21 »
Panowie moi drodzy - mam do was wazny i niesamowicie mnie wkurwiący problem...

Otóż G-major ma u mnie pewne opóźnienie przy przełączaniu presetów i za cholerę nie wiem skąd się to bierze... Xpression miał to samo, w trochę większym stopniu, aczkolwiek u znajomego TC nie miał tego wcale, jak jest u was? Mam uczucie jakby TC spóźniał o pół sekundy, albo 'brał od dołu dzwięk'...

Czy to może być wina braku chipsetu UNO? Dodam, że dzieje się tak nawet gdy włączam 'prawie pusty' preset gdzie jedyne co działa to np. bramka + EQ.

Byłbym wdzięczny za każdą sensowną odpowiedź... bo jeżeli okaże się, że to tylko wina chipa - to sie wkurzę... :P

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: TC G-Major + FCB1010
« Odpowiedź #1 09 Sie, 2010, 23:57:15 »
Hmmm... mi przełącza od razu, a mam zwykły chip w FCB. A jak masz zaprogramowane kanały MIDI w sterowniku i w Majorze? Jeśli Omni i kanały porozrzucane w sterowniku, to spróbuj wszystko ustawić na jeden kanał.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: TC G-Major + FCB1010
« Odpowiedź #2 10 Sie, 2010, 01:35:34 »
Na omni w TC, ale na 1 też działał. FCB to w ogóle nie programowałem - bo szczerze mówiąc dupie mnie to okropnie.

Możesz mi po krótce coś 'podpowiedzieć' na ten temat? Chyba, że jutro wezmę podłogę i podepnę na midi bo mam do niej jakiś program. Słyszałem, że FCB wysyła do 5 PC na 5 kanałach różnych? Ja go po prostu wpiąłem i chodzi. Umiem jedynie sterować switchami bo tym steruję kanały we wzmachu.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: TC G-Major + FCB1010
« Odpowiedź #3 10 Sie, 2010, 15:08:41 »
Jak dopiąłem do swojego zestawu sterowanie midi Savage'm bardzo pomógł mi ten post: http://gitara.pl/forum/viewtopic.php?pid=923092 O dziwo idzie to całkiem szybko opanować;)
Jeśli przez midi sterujesz tylko majora, to ustaw wszystkie CC i PC na kanał pierwszy. Majora też przestaw na kanał pierwszy. Nie gwarantuję, że pomoże, ale przynajmniej ogarniesz trochę programowanie sterownika ;)

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: TC G-Major + FCB1010
« Odpowiedź #4 24 Sie, 2010, 00:00:47 »
Nie no sam post bardzo pomocny - poczytam i postaram się ogarnąć :) Z tym, że wszystko to można zrobić przez ten mały programik do obsługi FCB :) A UNO i tak zamówię bo zastanawiam się nad opcją typu 'dolny rząd - kanały, górny - efekty'. Aczkolwiek nie w tym rzecz :) Jak tylko uda mi się to przetestować to napiszę jakie wyniki :)

Edit :

Huja. To samo pomimo, że oba nadają na 1 kanale :/ Wrzucę uno i zobaczę czy coś pomoże - jak nie to przynajmniej jestem pewien, że podłoga będzie ganiać w najszybszy możliwy sposób :)

Po za tym ... sprzedałem Xpressa bo musiałem a teraz za nim trochę pochlipuję ;)

EDIT 2 :

Dalej sraka ... wszystkie ustawienia poprzekręcałem i huy. Ma ktoś FCB z Uno na miejscu w okolicach śląska?

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: TC G-Major + FCB1010
« Odpowiedź #5 24 Sie, 2010, 00:03:18 »
Ja;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: TC G-Major + FCB1010
« Odpowiedź #6 25 Sie, 2010, 00:29:57 »
Ty to mnie wiecznie musisz zdemotywować XD Dobra wpadnę do Ciebie razem z moim majorem i się zobaczy :D

Jeszcze jeden ważny question - rozebrałem FCB i niestety na górze chipa nie pipa, nie ma napisane nic prócz FCB1010 oraz ver. 2.501E

I nie wiem czy to chip 256 czy 512Kb - googlowałem ale nie mogę znaleźć nic na ten temat ponad to, że to powinno być na chipie -_-

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: TC G-Major + FCB1010
« Odpowiedź #7 25 Sie, 2010, 17:04:03 »
Który byś nie włożył to zadziała.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: TC G-Major + FCB1010
« Odpowiedź #8 26 Sie, 2010, 11:01:07 »
Odpowiedź godna mistrzów :D dZieNkóFfka zIĄą :*

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: TC G-Major + FCB1010
« Odpowiedź #9 26 Sie, 2010, 19:45:59 »
Ale uważaj na niebagatelnego hinta: na kość 256 wgrywaj wsad 256, a na kość 512 wgraj wsad 512.
To ważne!
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: TC G-Major + FCB1010
« Odpowiedź #10 26 Sie, 2010, 20:48:50 »
nie no to się domyśliłem, po prostu nie widziałem, czy fcb jest obojętne którego włożę czy czai, że jak miał 256 to z 512 nie ruszy. Po za tym daje to do programowania komuś, sam się w to nie bawię :D

Offline GNOSiS

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: TC G-Major + FCB1010
« Odpowiedź #11 04 Wrz, 2010, 22:08:01 »
Mój G-Major się już dawno zrąbał i w ogóle nie działa MIDI. Znacie kogoś kto naprawia?

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: TC G-Major + FCB1010
« Odpowiedź #12 04 Wrz, 2010, 23:13:02 »
Hmm. Ciężko - może Bash? G-Lab?

Niby TC podaje taką lokalizację :

    
TC Electronic Service Centers in Poland :

Audiostacja s.c.
Address: Glowna 20A
City:Warszawa     
Phone: 0048 22 616 13 86
Country: Poland   
Fax: (+48 22) 616 13 94
Postal Code: PL-03-113
Email: p.dygasiewicz@audiostacja.pl
State:
www: www.audiostacja.pl

Try it :)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: TC G-Major + FCB1010
« Odpowiedź #13 05 Wrz, 2010, 02:02:28 »
Mój G-Major się już dawno zrąbał i w ogóle nie działa MIDI. Znacie kogoś kto naprawia?
Między gniazdem MIDI i uC nie ma za dużo elektroniki(przynajmniej nie powinno być bo i po co). Jeżeli padło właśnie to, to byle jaki elektronik po technikum ci to zrobi.
Jeżeli padło coś w uC to tego nikt nie naprawi oprócz serwisu TC.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline GNOSiS

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: TC G-Major + FCB1010
« Odpowiedź #14 20 Paź, 2010, 19:25:05 »
Mój G-Major się już dawno zrąbał i w ogóle nie działa MIDI. Znacie kogoś kto naprawia?
Między gniazdem MIDI i uC nie ma za dużo elektroniki(przynajmniej nie powinno być bo i po co). Jeżeli padło właśnie to, to byle jaki elektronik po technikum ci to zrobi.
Jeżeli padło coś w uC to tego nikt nie naprawi oprócz serwisu TC.

Hej, wracam do tematu bo muszę pilnie to naprawić, póki co jakoś w domu sobie radziłem.

Co to jest uC? Nie znam się w ogóle na elektronice :(
Z tego co czytałem to powinien tam być w MIDI IN jakiś optoizolator, który odbiera sygnał i przekazuje go dalej. Zakładam, że dalej czyli do jakiegoś chipa?

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: TC G-Major + FCB1010
« Odpowiedź #15 20 Paź, 2010, 20:11:54 »
uC=mikrokontroler.
W TC pewnie jest jakiś specjalizowany układ, niekoniecznie uC.
Ja w swoich urządzeniach zawsze daję między wejście MIDI, a uC transoptor, który wyklucza możliwość spalenia wejścia w układzie. W razie jakichś ekscesów uszkodzi się transoptor, ewentualnie przebije się dioda lub spali rezystor przy nim.

Nie mam pojęcia jak to jest zrobione w TC, ale optoizolacja to raczej standard w tej kwestii. Jeżeli byś się dostał do środka i porobił jakieś foty to może bym mógł pomóc.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: TC G-Major + FCB1010
« Odpowiedź #16 20 Paź, 2010, 20:51:13 »
Jakbyś chciał go sprzedać to ... ;)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: TC G-Major + FCB1010
« Odpowiedź #17 20 Paź, 2010, 21:47:37 »
Może mój post będzie trochę nie aktualny ale swego czasu doszedłem do tego, że jak ustawisz taki sam routing na wszystkich presetach w majorze to opóźnienie wyraźnie spada. No i fcb z podem np. nie miał żadnego opóźnienia więc to nie jego wina.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: TC G-Major + FCB1010
« Odpowiedź #18 21 Paź, 2010, 23:40:10 »
Słuszna uwaga - sprawdzę, bo nadal aktualne, ale co dziwne - doszedłem do innych też może śmiesznych wniosków - primo, preamp engla szybciej przełącza niż mój poprzedni piec. Secundo (co jeszcze będę potwierdzał łopatologicznie za parę dni) - jeżeli sterujemy kanałami z TC a nie z FCB (tu i tu poprzez switche a nie midi) - to TC jest po prostu szybszy - a twoje spostrzeżenia sprawdzę także przy okazji :)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: TC G-Major + FCB1010
« Odpowiedź #19 22 Paź, 2010, 04:28:59 »
Mój G-Major się już dawno zrąbał i w ogóle nie działa MIDI. Znacie kogoś kto naprawia?

Dopiero teraz to zobaczyłem, stąd nekrofilia wątku ;). Jeżeli Audiostacja nie pomoże, to polecam Cinka
http://www.audiokom.pl/index.html
Sporo G-Majorów przerobił, więc powinien dać radę.

Offline GNOSiS

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: TC G-Major + FCB1010
« Odpowiedź #20 23 Paź, 2010, 14:37:43 »
uC=mikrokontroler.
W TC pewnie jest jakiś specjalizowany układ, niekoniecznie uC.
Ja w swoich urządzeniach zawsze daję między wejście MIDI, a uC transoptor, który wyklucza możliwość spalenia wejścia w układzie. W razie jakichś ekscesów uszkodzi się transoptor, ewentualnie przebije się dioda lub spali rezystor przy nim.

Nie mam pojęcia jak to jest zrobione w TC, ale optoizolacja to raczej standard w tej kwestii. Jeżeli byś się dostał do środka i porobił jakieś foty to może bym mógł pomóc.

Zaniosłem procesor do elektronika (starszy gość, zna się na rzeczy bo robi też audio).
Powymieniał diody, tranzystory i część układu zasilania bo były spalone (transoptor był ok). Mówi, że musiało jakieś napięcię duże pójść po kablu MIDI i popaliło te rzeczy - prawdpopodobnie kiedy miałem to podłaczone do kompa przez interfejs Firewire.
Niestety dalej nie działa. Jeszcze spojrzy czy nie ma tam czegoś spalonego po drodze do mikrokontrolera - bez schematu ciężko i dużo czasu mu to zajmuje. Jeśli nic nie znajdzie to wysyłam chyba do serwisu. Zastanawiam się tylko czy będą mogli wymienić sam mikrokontroler czy będą musieli całą płytę!

Dzięki za kontakt Didejek.
Sorry za hijacking tematu Vertigo ;)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: TC G-Major + FCB1010
« Odpowiedź #21 23 Paź, 2010, 15:50:38 »
Obawiam się, że jeżeli to problem mikrokontrolera to i tak skasują cię na taką niesamowitą ilość kasy, że wszyscy umrzemy.
Ale trzymam kciuki, że Pan elektronik coś wymyśli.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
6785 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sie, 2014, 15:39:50
wysłana przez redbald
7 Odpowiedzi
4446 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Gru, 2012, 21:49:22
wysłana przez Lothar
1 Odpowiedzi
1713 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2014, 11:23:49
wysłana przez franken
8 Odpowiedzi
3515 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2015, 15:04:50
wysłana przez 2BeFree
0 Odpowiedzi
1320 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2019, 20:45:46
wysłana przez koperkovsky