Autor Wątek: MG + G-major + FCB1010  (Przeczytany 3504 razy)

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
MG + G-major + FCB1010
« 08 Sty, 2015, 21:17:44 »
Pany,

Mg Vulture + G-Major 1 + FCB1010 ktoś pomoże to zaprogramować łopatologicznie bo nie mam głowy kręcenia i rozkminy MIDI.

Na wstępie to bym chciał tak:

od 1 do 5 (dolny rząd FCB), żeby mi załączył kanały 1-4 i pętlę
góry rząd co by załączał kanały + bank z g-majora

to tak na sam początek :) chyba, że ktoś ma jakiś prosty manual jak to poczaić

Nie ograniam na chwilę obecną g-majora także jak to QWA ustawić pod siebie (brzmienia efektów itd.) - się zachciało :) zamiast przy kostkach zostać :) no ale chceeee tak jak mam teraz tylko dokończyć proces ustawiania tego w całość sterowaną MIDI

Jeśli ktoś coś to chętnie posłucham :) aha ten artykół na Forum znalazłem ale dla mnie jest to jeszcze czarna magia - ZIELONY na maxa jestem z MIDI i programowaniem tego :(

Offline yapcok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 99
  • zło jak huj
Odp: MG + G-major + FCB1010
« Odpowiedź #1 08 Sty, 2015, 22:21:42 »
http://www.sevenstring.pl/artykuly/konfiguracja-fcb1010-z-g-major-wzmacniaczem

tu masz moje wypociny
taki myk jest możliwy chyba z chipem UNO, ale nie chcę wprowadzać w błąd to było hohohoho temu

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: MG + G-major + FCB1010
« Odpowiedź #2 09 Sty, 2015, 09:42:25 »
Najpierwej to napisz jak sie steruje tym MG po midi -  komunikaty PC czy CC,  ppwonno byc w manualu.  Wydaje mi się ze powinno dać radę bez uno.  Ściągnij sobie taka aplikacje do programowamia fcb najpierw.  http://host.mtnsys.com:81/faq-fcb/PCEditorBeta.htm

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Odp: MG + G-major + FCB1010
« Odpowiedź #3 09 Sty, 2015, 12:43:26 »
gadałem z Markiem - się da się :) podobno jakiś program jest za free nawet i mozna tam wsio ustawić i sprawdzić MG + G-major + FCB działa i po kablu zrobić import do FCB w kilka minut i podobno PROSTE JEST NA MAXA

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Odp: MG + G-major + FCB1010
« Odpowiedź #4 15 Sty, 2015, 21:53:04 »
Dobra: mam kabel (MIDI -> USB), mam soft do FCB, zrobiłem sobie szybką akcję MIDI Ch.1 dla Banku 00, button 1 = PC według tabelki MG (na stronie jest) dla Ch.1, 2 = Ch.2, itd. bez G-majora na chwilę obecną.

Nie działa - znaczy się nie zmienia kanałów. W MG jest małe pokrętło do ustalenia kanału MIDI na którym chodzi wzmak tylko, że te pokrętło się kręci 360 w każdą mańkę - nie ma stopu. Ktoś wie jak to ustawić? Wiem, wiem "zadzwoń do Marka" - jutro to zrobię ale może ktoś wie na szybko to się pobawię w nocy :)

@benkai Czy coś jeszcze w tym sofcie trzeba przestawić czy tylko wybrać kanał dla MG, ustawić wartość PC (chodzi na PC) i zapisać do FCB? Marek mówił, że tym softem testuje wzmaki :) więc albo coś źle ustawiłem albo coś nie chodzi jak trzeba.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: MG + G-major + FCB1010
« Odpowiedź #5 16 Sty, 2015, 00:56:15 »
Dobrze kulego cos postaram sie wytlumaczyc

http://www.mgamp.com/strona/assets/files/download/Vulture%20instrukcja%202014.pdf

sciagnij sobie i wydrukuj strone 11 i 12. Masz tam tabelkie co robi dany program PC w vulturze. Zdziebo to zasadniczo inaczej wyglada z tymi PC niz napisales.  Troche mi sie slabo zrobilo na takie rozwiazanie, ale w sumie rozumiem zamysl konstruktora. W kazdym razie: bez tej tabelki nie skapujesz co sie dzieje z piecem. Chyba ze umiesz w glowie przeliczac binarny na dziesietny, wtedy mozesz leciec i bez tabelki.

Nie widzialem tego pokretla z tylu pieca, ale zakladam ze ma 17 pozycji zaskoku. Albo 16. popacz czy nie ma cyferek i znacznika na pokretelku. Jesli ma 16, to kazda pozycja odpowiada jednemu kanalowi. Jesli ma 17 to ktoras jest OMNI. Ustaw se jakis.

A w sofcie to panie kierowniku programujesz FCB, a nie MG. W presecie ustawiasz sobie odpowiednia komende PC z kanalem MIDI odpowiadajacemu MG i bedziesz sterowal wzmakiem. Na druga PC ustawisz sobie program na GMajorze. Grunt zeby byly na innych kanalach MIDI (ofc MG i GMajor) i borzelisciasty bron, zeby ktorys byl na omni bo sie zrobi chujnia z grzybnia.

GMajorem mozna tez ladnie sterowac za pomoca CC, ale to jest zdeka bardziej skomplikowane i szczerze poweidziawszy nie pamietam jak, bo GMajor mi sie juz dawno temu spierdolil i sie go pozbylem. Niemniej instrukcja jest w necie. Nie wiem czy po polsku, ale przeciez tero kazdy powinien angielski znac ;)



gadałem z Markiem - się da się :) podobno jakiś program jest za free nawet i mozna tam wsio ustawić i sprawdzić MG + G-major + FCB działa i po kablu zrobić import do FCB w kilka minut i podobno PROSTE JEST NA MAXA

No pewnie ze jest proste, jak sie ma jakiekolwiek pojecie o MIDI. Proponuje nabyc to pojecie. Przydaje sie ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2015, 01:04:01 wysłana przez benkai »

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Odp: MG + G-major + FCB1010
« Odpowiedź #6 16 Sty, 2015, 07:08:14 »
To inaczej :)

Wiem, że soft nie programuje Vulture - jego programowanie polega (jeśli można to tak nazwać) na wybraniu pokrętłem kanału MIDI. Mój problem to to, że pokrętło nie ma znacznika jaki obsługuje w danej chwili kanał (nie ma strzeałeczki czy cuś) i kręci się w każdą stronę bez zatrzymania (stopera). Czyli kręcąc np. 1 wydaje mi się, że może to także być przeciwstawny kanał MIDI albo jeszcze inny :).

To jedna rzecz. Druga to to czy w sofcie wklepałem wsio co trzeba aby przekazał odpowiednią komendę do Vulture - załączm plik. Wiem, że bez tabelki nie pojadę. Soft daje taką opcję:

1 - zaznaczam kanał MIDI
2 - przy tym kanale wpisuję wartość z tabelki od Marka (np. 81 - kanał 2, 115 - kanał 4 + SOLO + FX)

Ale nie bangla :( może czegoś nie odznaczyłem.

Posty połączone: 17 Sty, 2015, 09:46:59
Mały up-date:

1 - sterowanie MG Vulture mam już załatwione:

a) przestawiamy pokrętło na tylnym panelu na odpowiedni kanał sterowania MIDI - na starcie jest 1 (pokrętło kręci się w każdą stronę bez miejsca zatrzymania), ma przecięcie i to jest wskaźnik jaki kanał MIDI jest wybrany. Problem w tym, że trzeba sprawdzić organoleptycznie czy 1 czy 9 bo tak się układa linia :)

b) program w/w prosty jak baranie rogi + tabela MIDI ze strony Marka (FCB 1010 obsługuje tą ostatnią cześć czyli od 1 do 128). W programie wybieramy tylko KANAŁ MIDI i podajemy wartość jaka nas interesuje

c) potem iport do FCB - kilka sekund przy pomocy kabla USB/MIDI - allegro jakieś 15-20zł z dostawą

Co do zrobienia mi zostało? Ustawienie G-majora i podejście do doprogramowania FCB 1010 tak aby szedł Vulture i G-major pod jendym przyciskiem (w zależności co wybiorę).
« Ostatnia zmiana: 17 Sty, 2015, 09:46:59 wysłana przez 2BeFree »

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: MG + G-major + FCB1010
« Odpowiedź #7 17 Sty, 2015, 11:21:59 »
No z tym jednoczesnym sterowaniem gmajorem nie bedzie problemu,  bo gdyz zauwaz ze na kazdy preset fcb potrafi wyslac 5 roznych PC i 2 rozne CC,  tylko ustaw gmajora na inny kanal midi i zabangla. 

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Odp: MG + G-major + FCB1010
« Odpowiedź #8 17 Sty, 2015, 15:04:50 »
tak dokładnie tak mam zamiar zrobić :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
6772 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sie, 2014, 15:39:50
wysłana przez redbald
21 Odpowiedzi
12449 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2010, 15:50:38
wysłana przez Dexterek
10 Odpowiedzi
5845 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2010, 07:40:51
wysłana przez shitol
1 Odpowiedzi
1710 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2014, 11:23:49
wysłana przez franken
0 Odpowiedzi
1317 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2019, 20:45:46
wysłana przez koperkovsky