Autor Wątek: Co nas w życiu cieszy ;)  (Przeczytany 1716897 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13550 04 Kwi, 2019, 22:00:10 »
Nowy LACS w drodze do mnie.
Dokładnie 13 lat poszukiwań...
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13551 05 Kwi, 2019, 00:23:34 »
Nowy LACS w drodze do mnie.
Dokładnie 13 lat poszukiwań...

Oho. Przebija tamto 14-strunowe cudo wyprodukowane w jednym egzemplarzu ogólnie jeżeli dobrze pamiętam?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13552 05 Kwi, 2019, 03:20:06 »
Mój Shoggazer już pomalowany, wygląda ślicznie, jaram się na niego fest. Ogólnie jaram się na spełnianie marzeń/zakładanych celów. Po kilku latach w takim limbo braku perspektyw i inicjatywy, w końcu zdobyłem wymarzone stypendium w grancie już od następnego miesiąca i przestanę żyć na kredycie studenckim, niedługo przyjdzie do mnie wymarzona gitarka, niedawno dorwałem w dobrych pieniądzach (kopię, ale dobrą) Mooga, dziesiątki godzin spędzone nad teorią mentalności spiskowej popłaciły tym, że udało mi się dobrze zrobić własne badanie. Po naprawdę chyba najgorszym okresie w życiu, gdy rozpadała mi się rodzina, finanse leżały, mój związek wisiał na włosku i wszystko wydawało się zmierzać ku gorszemu bez wytchnienia, nareszcie zaczęło być dobrze. Ale tak już naprawdę bardzo dobrze, że w końcu nie boję się o przyszłość.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13553 05 Kwi, 2019, 07:41:14 »
Oho. Przebija tamto 14-strunowe cudo wyprodukowane w jednym egzemplarzu ogólnie jeżeli dobrze pamiętam?

Nie wiem czy przebija bo to elektryk a nie akustyk ;) Ale wioseł do rzeźni nigdy dosyć.
Już się nie mogę doczekać.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13554 05 Kwi, 2019, 12:23:21 »
Oho. Przebija tamto 14-strunowe cudo wyprodukowane w jednym egzemplarzu ogólnie jeżeli dobrze pamiętam?

Nie wiem czy przebija bo to elektryk a nie akustyk ;) Ale wioseł do rzeźni nigdy dosyć.
Już się nie mogę doczekać.

Explorer 7s? :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13555 05 Kwi, 2019, 13:35:06 »
Nie był robiony 13 lat temu i nie ta firma. Ale jak znajdę jakiegoś w przyzwoitym stanie to na pewno kiedyś też się pojawi ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13556 05 Kwi, 2019, 14:54:45 »
sorki, przeoczyłem fragment o 13-letnim LACS. A więc Ibanez. Nudy :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13557 05 Kwi, 2019, 21:27:18 »
Nie był robiony 13 lat temu i nie ta firma. Ale jak znajdę jakiegoś w przyzwoitym stanie to na pewno kiedyś też się pojawi ;)

O wiem - wiosło grubasa(to z odwróconą główką)? :D

Mnie cieszy że dzisiaj trochę na randomie kupiłem to:


Lordzie jak to kurwi. :o

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13558 08 Kwi, 2019, 15:42:06 »
Sranie życia...
Paczki z głów!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13559 08 Kwi, 2019, 20:24:38 »
Sranie życia...

Było nie jeść tłustej foki :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13561 09 Kwi, 2019, 01:28:24 »
za późno, w końcu zeszło
Paczki z głów!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13562 13 Kwi, 2019, 19:50:23 »
Kupiłem gitarę, więc niniejszym poszło jebać się noworoczne postanowienie :D

NGD soon :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13563 13 Kwi, 2019, 20:34:15 »
Nie był robiony 13 lat temu i nie ta firma. Ale jak znajdę jakiegoś w przyzwoitym stanie to na pewno kiedyś też się pojawi ;)

O wiem - wiosło grubasa(to z odwróconą główką)? :D

Mnie cieszy że dzisiaj trochę na randomie kupiłem to:
( Obraz usunięty.)

Lordzie jak to kurwi. :o

Wiecej info prosze :)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13564 13 Kwi, 2019, 21:20:45 »
ja czy Tadeo? ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13565 13 Kwi, 2019, 21:26:49 »
Wiecej info prosze :)

Chciałem wrzucić temat do stosownego działu, ale ostatnio za cholerę nie mam czasu. xD

W każdym razie skrótowy opis: to jest "multiefekt" ale eeeee analogowy(w dużej mierze)? :o

Co ważne to jest druga iteracja tego pomysłu, która powstała po zapoznaniu się z opiniami użytkowników pierwszej, czyli Red Truck. Tę też próbowałem(zwłaszcza że tańsza xD), ale do grania :evil: zła :evil: taka sobie., więc nie wziąłem.

Efekty idą mniej więcej tak:

Comp -> OD -> HI-GAIN -> EQ -> Pętla efektów -> Mod -> Space.

  • Comp - kompresor. Ma swoje pokrętło tonu z jakiegoś powodu nazwane "EQ". Oprócz tego pokrętło do ogólnej regulacji kompresji.
  • OD - overdrive prawdopodobnie w schemacie jak TubeScreamer sądząc po brzmieniu.
  • HI-GAIN - distortion, ale nie jak jakiś pedalski DS-1, tylko z właściwą zawartością diabła. Wbudowany noise gate(nie używam), tone, podbicie midów(z reguły włączone u mnie) oraz pokrętło Tweak, które to po prostu jest regulacją basu, ale taką dziwną. Subtelny efekt raczej.
  • EQ - pięć kanałów + level. Można przełącznikiem zamienić go miejscami z HI-GAIN - zajebista sprawa IMHO.
  • Mod - cyfrowy phaser/tremolo/flanger do wyboru - wolałbym chorus w tym ostatnim ale cóż.
  • Space - cyfrowy reverb i/lub delay.

Oprócz tego wyjścia stereo do wzmaka oraz wyjście słuchawkowe z symulacją paczki oraz własnym pokrętłem volume. A, i można sobie do 5 presetów uruchamianych footswitchami skonfigurować, które po prostu uruchamiają określoną kombinację efektów - kompresora np. tym niestety nie przełączysz.

Dodatkowo jest tuner - używałem, działa.

Chyba najlepsza rzecz na temat tego urządzenia to to, że każdy z tych efektów samodzielnie brzmi dobrze. Zwłaszcza EQ jest dobry, bo z jednej strony jest mocny (+/- 18dB), a z drugiej podbija dosyć szeroko, czyli jeżeli dasz jedną częstotliwość na max. to nie brzmi jak kaczka, tylko po prostu zmienia brzmienie.

Z wad to nie dość że każde pokrętło jest podświetlone na zielono, to jeszcze napierdala Ci w twarz dosyć mocny, zielony LED wskazujący że efekt działa. Z tego powodu w ciemnościach - na przykład na scenie - musisz kręcić na czuja bo Cię ten festyn oślepia. Oprócz tego nie ma wyłącznika, więc musisz za każdym razem wypinać zasilacz z kontaktu.

Ja dałem za niego €279, czyli 1200zł - patrząc ile zabawek dostajesz w pakiecie zdecydowanie dobrze wydany pieniądz.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13566 13 Kwi, 2019, 21:42:19 »
ja czy Tadeo? ;)

Oczywiście, że Ty. Kogo by interesował chiński multiefekt ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13567 13 Kwi, 2019, 22:51:52 »
xD

Na cle w Wawie. HGW kiedy puszczą dalej
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13568 14 Kwi, 2019, 00:55:16 »
Oczywiście, że Ty. Kogo by interesował chiński multiefekt ;)
Gdzie jest emotka smutnej żaby kiedy jest tak potrzebna? :'(

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13569 14 Kwi, 2019, 10:46:25 »
xD

Na cle w Wawie. HGW kiedy puszczą dalej

Z ciekawości - formalności celne ogarniasz sam, czy zleciłeś do biura celnego wyliczenie VAT, cła i wypełnienie papierologii?
B ( o ) ( o ) B S

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13570 14 Kwi, 2019, 11:08:15 »
Za każdym razem jak miałem pakę przez cło puszczaną to z automatu wszystko wyliczali i dostawałem tylko info ile do zapłaty.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13571 14 Kwi, 2019, 11:40:35 »
Za każdym razem jak miałem pakę przez cło puszczaną to z automatu wszystko wyliczali i dostawałem tylko info ile do zapłaty.

To przypuszczam, że idzie za pośrednictwem firmy kurierskiej? Bo przy poczcie musiałem ogarnąć sobie wszystko sam
B ( o ) ( o ) B S

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13572 14 Kwi, 2019, 15:39:35 »
Powiem Wam że ja to bym się bał taki kawał słać instrument po tym, jak zobaczyłem co koledze z lotniczego kufra zostało po powrocie z USA. Albo może: bałbym się słać tak unikalny instrument. Przecież to nie jest tak, że możesz sobie kupić następny.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13573 14 Kwi, 2019, 18:56:24 »
Powiem Wam że ja to bym się bał taki kawał słać instrument po tym, jak zobaczyłem co koledze z lotniczego kufra zostało po powrocie z USA. Albo może: bałbym się słać tak unikalny instrument. Przecież to nie jest tak, że możesz sobie kupić następny.

Wiosło leciało ze mną do LA z Oslo w gigbagu, w luku bagażowym. Po wyjęciu na drugim końcu świata... stroiło.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #13574 14 Kwi, 2019, 23:42:44 »
Powiem Wam że ja to bym się bał taki kawał słać instrument po tym, jak zobaczyłem co koledze z lotniczego kufra zostało po powrocie z USA. Albo może: bałbym się słać tak unikalny instrument. Przecież to nie jest tak, że możesz sobie kupić następny.

Wiosło leciało ze mną do LA z Oslo w gigbagu, w luku bagażowym. Po wyjęciu na drugim końcu świata... stroiło.



Taka średnia to reklama :P
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***