Autor Wątek: Co nas w życiu cieszy ;)  (Przeczytany 1751727 razy)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10575 25 Cze, 2015, 23:34:06 »
Tym lepiej ustawionym bardziej opłaca się zapłacić karę niż ponosić koszta wynikające z przestrzegania przepisów. Patrz na mandaty za łamanie praw pracownika. Serio wierzysz, że prawo jest tworzone dla nas? Prawo tworzą ci przy korycie pod swoje biznesy, by im żyło się lepiej.

@niedziak błagam,  nie karm lewaka.

@gizmi7 i tak jeż jest tylko jeden, drugi, do tego czerwony, niepotrzebny ;)


Czy w tym dziwnym kraju jakiekolwiek nie neoliberalne poglądy mają mieć jakieś komunistyczne podteksty? Po prostu uważam, że recepta "puść wszystko luzem i tak będzie najlepiej" jest nieskuteczna. W Stanach żyje teraz pierwsze pokolenie w gorszej sytuacji finansowej od rodziców w całej historii tego kraju. I głównym czynnikiem, który na to wpłynął są właśnie liberalne reformy. Ostatni kryzys finansowy też jest konsekwencją pęknięcia bańki nabrzmiałej takim myśleniem. Ogromny, polski dług publiczny też jest napompowany przez głupotę wyznawców liberalnej ideologii. Nie mówię, że w wielu przypadkach takie podejście nie jest złe, a wręcz najbardziej skuteczne. Ale traktowanie poglądów jednej grupy ekonomistów jak dogmatów nie prowadzi do niczego dobrego i proszę, nie wracajmy do shitstormu z innego tematu, bo faktycznie - nie chcę być Jeżem w wersji z innego topicu, wymachującym bezskutecznie tęczową flagą swoich poglądów.

PS "Lewak" to słowo, które wzięło się ze stalinowskiej nowomowy, pozdrawiam gorąco tę rażąco słodką nieznajomość historyczną ;)

A to, że prawo w tym kraju jest niepraktyczne dla "szarego obywatela" nie znaczy, że samą ideę prawa należy negować; uważam, że trzeba po prostu to mniejszymi lub większymi krokami zmieniać i przeforsowywać. Bo jeśli sytuacja ekonomiczna dalej będzie szła w stronę w którą idzie, skończy się to przewrotem, rewolucją, ewentualnie wojną - a przynajmniej tak się niejednokrotnie działo w historii przez ostatnie co najmniej 300 lat.
« Ostatnia zmiana: 25 Cze, 2015, 23:36:13 wysłana przez gizmi7 »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10576 25 Cze, 2015, 23:41:12 »
Czy w tym dziwnym kraju jakiekolwiek nie neoliberalne poglądy mają mieć jakieś komunistyczne podteksty? Po prostu uważam, że recepta "puść wszystko luzem i tak będzie najlepiej" jest nieskuteczna. W Stanach żyje teraz pierwsze pokolenie w gorszej sytuacji finansowej od rodziców w całej historii tego kraju. I głównym czynnikiem, który na to wpłynął są właśnie liberalne reformy. Ostatni kryzys finansowy też jest konsekwencją pęknięcia bańki nabrzmiałej takim myśleniem. Ogromny, polski dług publiczny też jest napompowany przez głupotę wyznawców liberalnej ideologii. Nie mówię, że w wielu przypadkach takie podejście nie jest złe, a wręcz najbardziej skuteczne. Ale traktowanie poglądów jednej grupy ekonomistów jak dogmatów nie prowadzi do niczego dobrego i proszę, nie wracajmy do shitstormu z innego tematu, bo faktycznie - nie chcę być Jeżem w wersji z innego topicu, wymachującym bezskutecznie tęczową flagą swoich poglądów.
No chyba właśnie nie bardzo... Chyba że gdzieś mi w ciągu ostatnich 25 lat uciekł epizod żeby u władzy była jakaś parta która nie była za rozdmuchiwaniem socjalu.

A to, że prawo w tym kraju jest niepraktyczne dla "szarego obywatela" nie znaczy, że samą ideę prawa należy negować; uważam, że trzeba po prostu to mniejszymi lub większymi krokami zmieniać i przeforsowywać. Bo jeśli sytuacja ekonomiczna dalej będzie szła w stronę w którą idzie, skończy się to przewrotem, rewolucją, ewentualnie wojną - a przynajmniej tak się niejednokrotnie działo w historii przez ostatnie co najmniej 300 lat.

Tylko tak można coś w tym kraju zmienić. Niestety.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10577 25 Cze, 2015, 23:55:01 »
Co do długu: http://nienaszdlug.pl/materialy/dlug-polska/skad-sie-bierze-polski-dlug-publiczny/

Co do rewolucji - mam nadzieję, że nie. Choć nadzieja matką głupich, jak to mówią.

Choć mówię, skończmy na tym, że każdy uważa inaczej i ja postaram się już nie stękać na widok podobnych mądrości ks Stryczka

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 836
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10578 26 Cze, 2015, 00:07:55 »
Aaaaaaa, to może ja się z czegoś zacieszę? ;)... Wczorajszą noc spędziliśmy z synkiem pod namiotem :). Było twardo, trochę zimno, w ogóle to na podwórku, w nocy latały śmigłowce (po prostu plaga i utrapienie moich okolic), a od szóstej jeździły ciężarówki - ale i tak było super!

Spoiler
Paczki z głów!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10579 26 Cze, 2015, 00:27:25 »
w nocy latały śmigłowce (po prostu plaga i utrapienie moich okolic

Nie martw się Maciek, śmigłowce to pikuś przy F-16, które ciągle latają z dopalaczami ;D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 836
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10580 26 Cze, 2015, 07:04:58 »
Oczywiście, tak to można w nieskończoność, AIDS gorsze od kiły (kiłeczki! ;)). Przy czwartej pobudce za pomocą wirnika vel rotora 100m nad głową wróciły wspomnienia jak Szymonek nie miał jeszcze pierwszego tortu ;).

Ed: bonus, co przyszedł z Hameryki w polskiej cenie :)

« Ostatnia zmiana: 26 Cze, 2015, 07:55:10 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10581 26 Cze, 2015, 08:20:11 »
Co do budownictwa, chodziło mi o brak odpowiedniego ubezpieczenia od wypadków losowych, które mogą wpłynąć na zdolność do wykonywania pracy

Biorąc pod uwagę że pracodawcy na większości budów nie zapewniają nawet środków ochrony indywidualnej to i tak nie ma znaczenia :)
IMO ma tym bardziej i właśnie do tego piję, że lepiej ustawieni przepisy mają gdzieś i uchodzi im to na sucho, a często uczciwych ludzi się upier*ala o paragrafy tylko do tego stworzone

No widzisz ale jest paragraf aktualnie , który mówi ze jeśli pracownikowi coś wydarzy sie w pracy złego lub bardzo złego lub fogle zejdzie to rodzina ma prawo dochodzić roszczeń , zadośćuczynienia i odszkodowania od pracodawcy. I wtedy pracodawca sam ubezpiecza ludzi zeby pozbyć sie takowego problemu. Ale fakt o tym trzeba wiedzieć.

Co do umów śmieciowych. Taki system jaki mamy sam zmusza pracodawców do takich praktyk. Co ciekawe aktualnie więcej tzw "państwówek" lub jak kto woli spółek skarbu państwa, zaczyna przechodzić na taki system pracy. Koszty pracy są takie a nie inne i od tego bym zaczął a nie od umów smieciowych. One same znikną jesli system będzie ludzki i pozwoli zarobić jednym i drugim. Po co ta ironia w wydaniu tego jak to mówisz klechy ( sam nie lubisz lewaka ;) ) ano IMO po to ze niektórym ludziom trzeba uzmysłowić fakt ze jeśli tak by sie stało nie bedzie gdzie paracowac i co robić. po prostu jak mawiał klasyk nie bedzie NIC. Bo do ludzi w  większości nie dociera nic po za pismem obrazkowym, a wyobraź sobie taki obrazek wszystkie prywatne firmy sie zamykają.  Skąd weźmiesz kasę na te Twoje socjalne roszczenia ? na redystrybucję podatków jedynie słuszną, no skąd. Jaki masz pomysł na taki stan rzeczy ?
« Ostatnia zmiana: 26 Cze, 2015, 08:34:10 wysłana przez commelina »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 836
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10582 26 Cze, 2015, 08:41:50 »
Żodyn ma. Mądrzejsi nie mają ;).
Paczki z głów!

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10583 26 Cze, 2015, 08:42:22 »
Co do budownictwa, chodziło mi o brak odpowiedniego ubezpieczenia od wypadków losowych, które mogą wpłynąć na zdolność do wykonywania pracy

Biorąc pod uwagę że pracodawcy na większości budów nie zapewniają nawet środków ochrony indywidualnej to i tak nie ma znaczenia :)
IMO ma tym bardziej i właśnie do tego piję, że lepiej ustawieni przepisy mają gdzieś i uchodzi im to na sucho, a często uczciwych ludzi się upier*ala o paragrafy tylko do tego stworzone

No widzisz ale jest paragraf aktualnie , który mówi ze jeśli pracownikowi coś wydarzy sie w pracy złego lub bardzo złego lub fogle zejdzie to rodzina ma prawo dochodzić roszczeń , zadośćuczynienia i odszkodowania od pracodawcy. I wtedy pracodawca sam ubezpiecza ludzi zeby pozbyć sie takowego problemu. Ale fakt o tym trzeba wiedzieć.

Co do umów śmieciowych. Taki system jaki mamy sam zmusza pracodawców do takich praktyk. Co ciekawe aktualnie więcej tzw "państwówek" lub jak kto woli spółek skarbu państwa, zaczyna przechodzić na taki system pracy. Koszty pracy są takie a nie inne i od tego bym zaczął a nie od umów smieciowych. One same znikną jesli system będzie ludzki i pozwoli zarobić jednym i drugim. Po co ta ironia w wydaniu tego jak to mówisz klechy ( sam nie lubisz lewaka ;) ) ano IMO po to ze niektórym ludziom trzeba uzmysłowić fakt ze jeśli tak by sie stało nie bedzie gdzie paracowac i co robić. po prostu jak mawiał klasyk nie bedzie NIC. Bo do ludzi w  większości nie dociera nic po za pismem obrazkowym, a wyobraź sobie taki obrazek wszystkie prywatne firmy sie zamykają.  Skąd weźmiesz kasę na te Twoje socjalne roszczenia ? na redystrybucję podatków jedynie słuszną, no skąd. Jaki masz pomysł na taki stan rzeczy ?

A z czego tu się cieszysz?
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10584 26 Cze, 2015, 09:26:23 »
A no mnie mimo wszystką cieszą tacy księża i takie podejście do sprawy. Tacy którzy pomagając, nie rozleniwiają społeczeństwa czyniac go roszczeniową magmą.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10585 26 Cze, 2015, 10:11:27 »
Tym lepiej ustawionym bardziej opłaca się zapłacić karę niż ponosić koszta wynikające z przestrzegania przepisów. Patrz na mandaty za łamanie praw pracownika. Serio wierzysz, że prawo jest tworzone dla nas? Prawo tworzą ci przy korycie pod swoje biznesy, by im żyło się lepiej.

@niedziak błagam,  nie karm lewaka.

@gizmi7 i tak jeż jest tylko jeden, drugi, do tego czerwony, niepotrzebny ;)


Czy w tym dziwnym kraju jakiekolwiek nie neoliberalne poglądy mają mieć jakieś komunistyczne podteksty? Po prostu uważam, że recepta "puść wszystko luzem i tak będzie najlepiej" jest nieskuteczna. W Stanach żyje teraz pierwsze pokolenie w gorszej sytuacji finansowej od rodziców w całej historii tego kraju. I głównym czynnikiem, który na to wpłynął są właśnie liberalne reformy. Ostatni kryzys finansowy też jest konsekwencją pęknięcia bańki nabrzmiałej takim myśleniem. Ogromny, polski dług publiczny też jest napompowany przez głupotę wyznawców liberalnej ideologii. Nie mówię, że w wielu przypadkach takie podejście nie jest złe, a wręcz najbardziej skuteczne. Ale traktowanie poglądów jednej grupy ekonomistów jak dogmatów nie prowadzi do niczego dobrego i proszę, nie wracajmy do shitstormu z innego tematu, bo faktycznie - nie chcę być Jeżem w wersji z innego topicu, wymachującym bezskutecznie tęczową flagą swoich poglądów.

PS "Lewak" to słowo, które wzięło się ze stalinowskiej nowomowy, pozdrawiam gorąco tę rażąco słodką nieznajomość historyczną ;)



NO ALE PRSZECIESZ SOCJAL, GÓRNICY I W OGÓLE, HURHURHURURURRRR.

Dżiiiiiz, ludzie, poczytajcie czasem coś innego niż wykop i Kurwina.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10586 26 Cze, 2015, 12:31:57 »
Lewicowość kończy się w momencie, kiedy z pierwszych uczciwie zarobionych stu złotych 50 trzeba oddać tzw. "państwu", które to przepierdoli na jakieś głupoty typu klub integracyjny dla pedałów, albo ekran dźwiękochłonny w szczerym polu.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10587 26 Cze, 2015, 13:18:18 »
Skąd weźmiesz kasę na te Twoje socjalne roszczenia ? na redystrybucję podatków jedynie słuszną, no skąd. Jaki masz pomysł na taki stan rzeczy ?

Ja wiem! Ja wiem! 50% dochodowego za nadwyżkę ponad 100k rocznie.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10588 26 Cze, 2015, 13:26:13 »
Skąd weźmiesz kasę na te Twoje socjalne roszczenia ? na redystrybucję podatków jedynie słuszną, no skąd. Jaki masz pomysł na taki stan rzeczy ?

Ja wiem! Ja wiem! 50% dochodowego za nadwyżkę ponad 100k rocznie.

Pivo skarbie, ale od jakiej nadwyżki jak wszyscy na bezrobotnym będą. Założenie jest proste ,wszyscy prowadzący firmy zamykają działalność, bo to krwiopijcy źli i fogle.

Może to dziwna konstatacja ale okazuje sie ze bez kapitału nie ma socjau (lizmu) ?
« Ostatnia zmiana: 26 Cze, 2015, 13:27:44 wysłana przez commelina »

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10589 26 Cze, 2015, 13:39:46 »
Socjalista z definicji jest i będzie złodziejem, co po prostu należy tępić. W najlepszym razie będzie dystrybutorem biedy i niesprawiedliwości. Tak czy siak - wieszać :D

Zomballo

  • Gość
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10590 26 Cze, 2015, 14:03:56 »
Co ja czytam?

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10591 26 Cze, 2015, 14:06:20 »
Skąd weźmiesz kasę na te Twoje socjalne roszczenia ? na redystrybucję podatków jedynie słuszną, no skąd. Jaki masz pomysł na taki stan rzeczy ?

Ja wiem! Ja wiem! 50% dochodowego za nadwyżkę ponad 100k rocznie.

Pivo skarbie, ale od jakiej nadwyżki jak wszyscy na bezrobotnym będą. Założenie jest proste ,wszyscy prowadzący firmy zamykają działalność, bo to krwiopijcy źli i fogle.

Może to dziwna konstatacja ale okazuje sie ze bez kapitału nie ma socjau (lizmu) ?

Meh, to był sarkazm. Sam siedzę w II progu i w ramach "optymalizacji" robię sobie bardzo długie wakacje. Tyle mojej nadwyżki zobaczycie, lewaki kochane ;) Osobiście uważam, że praca CHUJOWA jest lepsza niż ŻADNA.
« Ostatnia zmiana: 26 Cze, 2015, 14:16:53 wysłana przez pivovarit »

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10592 26 Cze, 2015, 14:42:01 »
Ja lubię piękne przysłowie:
"Głupi kocha robotę, bogaty kocha głupiego" :)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10593 26 Cze, 2015, 15:39:47 »
Skąd weźmiesz kasę na te Twoje socjalne roszczenia ? na redystrybucję podatków jedynie słuszną, no skąd. Jaki masz pomysł na taki stan rzeczy ?

Ja wiem! Ja wiem! 50% dochodowego za nadwyżkę ponad 100k rocznie.

Pivo skarbie, ale od jakiej nadwyżki jak wszyscy na bezrobotnym będą. Założenie jest proste ,wszyscy prowadzący firmy zamykają działalność, bo to krwiopijcy źli i fogle.

Może to dziwna konstatacja ale okazuje sie ze bez kapitału nie ma socjau (lizmu) ?

Mam lepszy pomysł, jak szaleć, to szaleć. Konfiskata majątków i czerwony październik vol. II   :devil:

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10594 26 Cze, 2015, 16:35:04 »
Może zróbmy od razu drugą Koreę Północną? Poświęcę się i zostanę okrutnym oraz bezwzględnym dyktatorem.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10595 28 Cze, 2015, 23:04:34 »
Może zróbmy od razu drugą Koreę Północną? Poświęcę się i zostanę okrutnym oraz bezwzględnym dyktatorem.

Do tego grubym

Cieszy mnie SD Pegasus w Mayo, to że mogę przez tydzień zmacać Shectera Omena 8 i zrozumieć czemu jest to tania seria (chociaż wykonany jest przyzwoicie) oraz to że wreszcie z mojego zestawu wykręciłem dla gitary preset który kuuuurwi aż miło
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 836
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10596 29 Cze, 2015, 07:52:09 »
Naszym gościem jest Leia Skywalker!



Ma 3 tygodnie. Niestety mamy ją tylko na przechowanie, do wtorku. Ależ toto pociesznie bryka!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10597 29 Cze, 2015, 13:27:30 »
Dołączyłem do forumowego grona singli... Chociaż, jako, że redukcję dopiero zaczynam, to czuję się bardziej p-90'tką ;)

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #10598 29 Cze, 2015, 13:29:43 »
Dołączyłem do forumowego grona singli... Chociaż, jako, że redukcję dopiero zaczynam, to czuję się bardziej p-90'tką ;)

Fajnie, że od razu w tym temacie :tak: tak trzymaj
i pamiętaj, nic tak dobrze nie działa na złamane serce jak martwy ciąg
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399