Autor Wątek: Jaki zestaw car audio?  (Przeczytany 6904 razy)

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Jaki zestaw car audio?
« 26 Lip, 2010, 21:25:18 »
ponieważ ostatnio jakoś częściej poruszane są wątki motoryzacyjne to gorszy nie będę i też zapytam. ;) sprawa ma się tak, że dostałem od babci Fiata Uno (taje :D ), ogólnie furka jest bardzo przyjemna tylko ma jedną zajebistą wadę - brak jakiegokolwiek zestawu grającego (są miejsca na głośniki i radio). chciałbym wsadzić do niego 4 głośniki, raczej bez tuby (choć jakbym wykombinował jak ją upchnąć, żeby nie zawalała połowy bagażnika to może bym się i na nią zdecydował, zależy jak z kosztami), do tego oczywiście odtwarzacz i wszystkie inne graty, które są potrzebne do sklecenia tego w całość. przeglądałem allegro, nie wiem jak z jakością tanich głośników i innych podzespołów, ale ogólnie nie jest to chyba tania impreza, liczyłbym się z wydatkiem 500-800zł. nie zależy mi na studyjnej jakości, ale chciałbym żeby taki secik brzmiał conajmniej przyzwoicie (dodam, że ta furka ogólnie jest bardzo cicha). warto by wziąć pod uwagę, że może w przypadku przyszłej zmiany autka przerzuciłbym taki zestaw do nowej puszki. ma ktoś jakiś pomysł? ;)
do widzenia.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #1 26 Lip, 2010, 22:08:04 »
kup sobie bumboksa i połóż na tylnej kanapie. Kumpel tak miał w maluchu i przy wypadku bumboks rozbił przednią szybę, więc dobrze jak ma uchwyt żeby można go było przypiąć pasami

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #2 26 Lip, 2010, 22:20:33 »
Sprzęt grający w aucie za 800zł o prawie tej samej wartości to czad ;)

Kup lepiej jakiś najtańsze radio mp3, a resztę przeznacz na modernizacje auta, względnie przepij.

kolega ma to w matizie i jakoś gra:

http://allegro.pl/item1152399737_radio_dalco_dl_728_mp3_wma_usb_sd_mmc_rca_wawa.html#gallery
007

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #3 26 Lip, 2010, 22:27:44 »
Wpieprz tam wzmacniacz 5150 albo mese dr i glosniki 4 celestion vintage 30  :headbang:
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #4 26 Lip, 2010, 22:42:58 »
A na poważnie, to w drzwi zamontuj trójdrożne jakieś głośniki, byle miały maksymalne możliwe pasmo przenoszenia i możliwie dużą średnicę i kup przyzwoite, firmowe radio z mp3, bo nagrywanie płyt jest wkurwiające :)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #5 27 Lip, 2010, 00:07:23 »
Albo spróbuj zakombinować i wmontuj sobie zestaw Hertz DSK165 w drzwi, woofery na dół a do tweeterów spróbuj zrobić panelik (jakaś szpachla czy inny kit, żeby to uformować i jakoś fajnie zamontować gwizdki). Do tego jakiś wzmacniacz w miarę sensowny, wydasz gdzieś tak 600zł, trochę na te badziewia do wstawienia głośników (bo normalnie na dół się szesnasto centymetrowe głośniki nie zmieszczą, musiałbyś przerabiać) i powinno być już dobrze. Sam mam plan zrobić coś takiego, będzie ciężko i mozolnie, ale będzie grało przyjemnie. I nie dopieprzać się słowami typu "jaka szpachla synek", bo z ojcem dopiero mam zamiar zrobić coś takiego i sam do końca nie wiem jak to się robi :P. W necie można takie bajery wyszukać. Pokombinuj!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #6 27 Lip, 2010, 09:37:24 »
Ożesztychuju, telepatycznie wykradłeś mi temat ;) A poważnie, to właśnie sie szarpłem na radio. I jak się cieszę, że nie kupiłem żadnego Dalco, Lenco, VoiceKrafta, czy nawet Manty. Ale by mnie to codziennie wkurwiało!... Kupiłem dokładnie to: http://allegro.pl/item1151093610_pioneer_deh_2220ub_gwarancja_pl.html
Normalnie są po 3 stówy, ale, jak widać, można taniej. USB, Panie, jaka wygodaaaa. I czyta natychmiast, ile nie nawgrywasz, łyka do 250GB ;) I pięknie się prezentuje live.

Do tego proponuję wyprowadzić dodatkowe przewody z przednich głośników i podłączyć jakieś (nie te najtańsze) głośniczki wysokotonowe (takie pizdryki, co mają z 4-5cm średnicy). Godzina roboty. U mnie były zamontowane w okolicy przednich słupków, tak, że sound rozpraszał się na przedniej szybie. I za 2,5 stówy masz wystarczająco dobry dźwięk. Ten patent powtórzę w aktualnym autu. Potem wymiana głośników w drzwiach, jak pisał se7en. Najważniejsze jest ich wytłumienie, ale nie będziesz się przecież bawił w audio tuning Uno. I nie kupuj tuby, tylko skrzynkę. Tuby ino buczą. Fajny jest Boschmann pod siedzenie, daje radę.
« Ostatnia zmiana: 27 Lip, 2010, 09:40:31 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #7 27 Lip, 2010, 09:50:42 »
W moim pierwszym Polonezie to miałem wogóle tak zrobione, że rozmontowałem Altusy 110 i wpakowałem je do auta. Niskotonowe pod fotele, średniotonowe w drzwi a gwizdki zamiast nawiewów na  boczną szybę. Ależ to dawało!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #8 27 Lip, 2010, 10:01:30 »
W moim pierwszym Polonezie to miałem wogóle tak zrobione, że rozmontowałem Altusy 110 i wpakowałem je do auta. Niskotonowe pod fotele, średniotonowe w drzwi a gwizdki zamiast nawiewów na  boczną szybę. Ależ to dawało!

Niewątpliwie! I pewnie lepiej, jak w tej pomyłce zwanej oryginalną obudową ;)

BTW - ma ktoś pomysł na tani sub do auta? Tzn. ma coś fizycznie przetestowane? I nie buuuummm, buuuummm, tylko jeb-jeb-jeb?
Paczki z głów!

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #9 27 Lip, 2010, 10:21:50 »
dozbieraj i kup lampe ;D



sorry musiałem

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #10 27 Lip, 2010, 10:36:29 »
dozbieraj i kup lampe ;D

sorry musiałem

Już mam ;)
Paczki z głów!

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #11 27 Lip, 2010, 10:37:35 »
ponieważ ostatnio jakoś częściej poruszane są wątki motoryzacyjne to gorszy nie będę i też zapytam. ;) sprawa ma się tak, że dostałem od babci Fiata Uno (taje :D ), ogólnie furka jest bardzo przyjemna tylko ma jedną zajebistą wadę - brak jakiegokolwiek zestawu grającego (są miejsca na głośniki i radio). chciałbym wsadzić do niego 4 głośniki, raczej bez tuby (choć jakbym wykombinował jak ją upchnąć, żeby nie zawalała połowy bagażnika to może bym się i na nią zdecydował, zależy jak z kosztami), do tego oczywiście odtwarzacz i wszystkie inne graty, które są potrzebne do sklecenia tego w całość. przeglądałem allegro, nie wiem jak z jakością tanich głośników i innych podzespołów, ale ogólnie nie jest to chyba tania impreza, liczyłbym się z wydatkiem 500-800zł. nie zależy mi na studyjnej jakości, ale chciałbym żeby taki secik brzmiał conajmniej przyzwoicie (dodam, że ta furka ogólnie jest bardzo cicha). warto by wziąć pod uwagę, że może w przypadku przyszłej zmiany autka przerzuciłbym taki zestaw do nowej puszki. ma ktoś jakiś pomysł? ;)

cały czas mam uniaka :)


jak byś był w okolicach Ursusa, to mogę Ci pokaza moje audio: z przodu w miejscu fabrycznym głośniki 10cm + gwizdki, z tyłu 10cm w miejscach fabrycznych + 16cm w półce i skrzynia zajmująca dokładnie pół bagażnika :)
zasilane z radia, bo nie ma sensu do takiej fury wrzucać wzmacniach
minimum respect!


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #13 27 Lip, 2010, 11:00:46 »
W półce się nie montuje głośników :)

A jednak ;) I jeszcze tuba do kompletu. No, czasem to niezgorzej brzmi, kwestia ustawienia. Nie każdy potrzebuje 7.1 z 2x DVD w samochodzie, jak w ostatnim Mercu ML
Paczki z głów!

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #14 27 Lip, 2010, 11:05:32 »
W półce się nie montuje głośników :)

uniak ma taką konstrukcję, że się nie da... np. takie głośniki fabryczne z przodu są skierowane w dół.
minimum respect!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #15 27 Lip, 2010, 11:16:15 »
W półce się nie montuje głośników :)

A jednak ;) I jeszcze tuba do kompletu. No, czasem to niezgorzej brzmi, kwestia ustawienia. Nie każdy potrzebuje 7.1 z 2x DVD w samochodzie, jak w ostatnim Mercu ML
Nie o tym mówię. Jak potrzebujesz takiego zestawu, żeby sobie po prostu grał to wporzo, ale w półkę się nie wsadza głośników, bo nie jest to dobre miejsce na to (chociażby zamocowanie półki, przecie ona leży sobie tylko - wsadź sobie głośniki od paczki w deskę i ją gdzieś połóż, raczej nie zagra dobrze :P). Najlepszym miejscem na zamontowanie głośników są drzwi właśnie. I to nie za bardzo koaksjalne, lepiej woofer w drzwi, a gwizdek wyżej, czyli w rogach kokpitu, może w przedniej górnej części drzwi. Nie idzie zmodyfikować jakoś paneli w drzwiach, żeby wlazły większe głośniki jak 10cm?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #16 27 Lip, 2010, 11:31:16 »
Z tą półką to wiadomo, ale kiedyś po prostu taka moda była ;) Mam brata, który siedział w klimacie golfów z tubami, tylko dresu nie nosił, to wiem ;)

Stary - to jest Uno, komu by się chciało nie wiadomo jak z tym pierdolić?...
Paczki z głów!

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #17 27 Lip, 2010, 11:32:57 »
da r
W półce się nie montuje głośników :)

A jednak ;) I jeszcze tuba do kompletu. No, czasem to niezgorzej brzmi, kwestia ustawienia. Nie każdy potrzebuje 7.1 z 2x DVD w samochodzie, jak w ostatnim Mercu ML
Nie o tym mówię. Jak potrzebujesz takiego zestawu, żeby sobie po prostu grał to wporzo, ale w półkę się nie wsadza głośników, bo nie jest to dobre miejsce na to (chociażby zamocowanie półki, przecie ona leży sobie tylko - wsadź sobie głośniki od paczki w deskę i ją gdzieś połóż, raczej nie zagra dobrze :P). Najlepszym miejscem na zamontowanie głośników są drzwi właśnie. I to nie za bardzo koaksjalne, lepiej woofer w drzwi, a gwizdek wyżej, czyli w rogach kokpitu, może w przedniej górnej części drzwi. Nie idzie zmodyfikować jakoś paneli w drzwiach, żeby wlazły większe głośniki jak 10cm?

da radę, ale to kupę roboty szczególnie, że w Uno miejsca fabryczne nie są w drzwiach, tylko w przednim panelu od spodu :)
jest masa takich przeróbek, ale to nie warte zachodu moim zdaniem.

@Wybielacz666: jak chcesz to Ci sprzedam mojego Uniaka razem ze sprzętem grającym. Skrzyni z bagażnika Ci tylko nie sprzedam, ale z tego co czytam to i tak nie chcesz :)
minimum respect!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #18 27 Lip, 2010, 11:36:44 »
Ale on dostał właśnie Uno i chyba nie chce drugiego :P.
Ja tam mam mieć wyjebiste auto, bo Golfa II, ale mimo to się będę pierdolił z przeróbkami, bo chcę, żeby to grało poprawnie, a nie nadupiało bejsem i syczało wysokimi 8)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #19 27 Lip, 2010, 11:46:21 »
będę pierdolił z przeróbkami, bo chcę, żeby to grało poprawnie, a nie nadupiało bejsem i syczało wysokimi 8)

No, to ja nie wiem, na co planujesz wyhaczać lachony? Daj chociaż pluszowe kostki do gry na lusterko jak będziesz puszczał Verdiego ;)

Macie jakieś typy co do suba? Najlepiej aktywa.
Paczki z głów!

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #20 27 Lip, 2010, 11:46:48 »
Ale on dostał właśnie Uno i chyba nie chce drugiego :P.
Ja tam mam mieć wyjebiste auto, bo Golfa II, ale mimo to się będę pierdolił z przeróbkami, bo chcę, żeby to grało poprawnie, a nie nadupiało bejsem i syczało wysokimi 8)

no tak będzie miał dwa to do kupy złoży jednego znośnego :P
minimum respect!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #21 27 Lip, 2010, 12:07:09 »
Cytuj
Macie jakieś typy co do suba? Najlepiej aktywa.
A ile wydać chcesz?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #22 27 Lip, 2010, 12:28:22 »
Cytuj
Macie jakieś typy co do suba? Najlepiej aktywa.
A ile wydać chcesz?

300-400
Paczki z głów!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #23 27 Lip, 2010, 12:35:34 »
Kurde, w sumie to nie wiem :D. Proponuję rozejrzeć się po forach i szukać poprawnych językowo wypowiedzi - większe prawdopodobieństwo, że autor wie co mówi :P

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Jaki zestaw car audio?
« Odpowiedź #24 27 Lip, 2010, 12:49:19 »
Dlatego pytam o realne wrażenia właścicieli, bo fora czy aukcje w danym przedziale to już obejrzałem.
Pewnie skończę i tak z tubą Manty 3000W za 2stówy. Oby nie ;)
Paczki z głów!