Autor Wątek: NGD fuck yeah! Flame Signum Dragon Baritone Ebony  (Przeczytany 13552 razy)

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!



Cześć miśki ;) Po prawie 3 miesiącach czekania oto jest: Flame Signum Dragon baryton z hebanową podstrunnicą. Krótka specka:


  • Korpus: Jesion
  • Szyjka: Bolt-on, klon górski
  • Podstrunnica: Heban
  • Skala: 666mm - 26,5"
  • Progi: 24 Medium Jumbo
  • Mostek: Stały, tune-o-matic
  • Stroiki: Schaller M6, 3+3
  • Przetworniki: EMG 81 + 85
  • Siodełko: GraphTech
  • Kolor: Black Gothic piaskowany na srebrno

Gitara jest wykonana przekozacko, siedziałem ponad godzinę i szukałem jakichś baboli. Znalazłem 1 - zadrapanie na lamówce długości ok 2mm - tyle! Waży kurwa tonę ale z dechy brzmi prawie jak akustyk, zajebiście wibruje przy wybrzmiewaniu. Progi nabite równiutko, ładnie wykończone. Podstrunnica czyściutka, kleju brak, całkiem fajny kawałek hebanu mi się trafił, tylko 2 małe przebarwienia ma. Klucze Schallery - fajne i precyzyjne. Stroi idealnie na progach, przyjechała wyregulowana i nastrojona chyba do drop B. Ja sobie ją nastroiłem do drop C i jest pięknie - szatan zapierdala w podskokach!. Jak ogram na czymś fajnym to napiszę. Teraz foteczki:

 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika zuosiej Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika zuosiej Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika zuosiej Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika zuosiej Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika zuosiej Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika zuosiej Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika zuosiej Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika zuosiej
« Ostatnia zmiana: 09 Lip, 2010, 21:32:51 wysłana przez zuosiej »

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Baryton do dropC? :D Masz zamiar pozostać przy tym stroju, czy myślisz o jakiś niższych rejestrach?

Przód wygląda świetnie, z tyłu trochę to piaskowanie zbyt intensywne (jak na mój gust). W ogóle najlepiej to wykończenie sprawdza się przy w miarę rzadko rozłożonych słojach, ale to trzeba by patrzeć im w Mayo na ręce w czasie wybierania odpowiedniego kawałka dechy. Chętnie bym posłuchał próbek tej bestyji ;)

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Na razie drop C bo nie lubię luźnych strun, a tu mam jakieś cienkie założone - jak dla mnie to w sam raz do E standard :D . Co do zchodzenia niżej ze strojem - zobaczymy :D Próbki będą jak się nauczę grać :D i jakiś wzmak kupię

// widzę, że z Krk jesteś :D na jakieś gejparty jak będzie to przyjadę z dragonem to sobie wymacasz :D

// ja z Pcimia jestem, serio
« Ostatnia zmiana: 05 Lip, 2010, 14:44:56 wysłana przez zuosiej »

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
super się prezentuje, gratulacje!!! Skąd jesteś bo bym się wprosił zobaczyć gitarkę :D?

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Signum ma jakies 3,8cm - 4cm korpus, nie chce mi się po suwmiarkę lecieć :D tak się przyglądam i wydaje mi się, że korpus mam z jednego kawałka - to fajnie :D

Co do lakieru na gryfie jest on idealny, ani jednej najmniejszej niedoskonałości - widocznie ślady po paluchach.

Mocowanie gryfu jest wygodniejsze niż w stratach, mi nie przeszkadza.

Jak ktoś chce jakieś foty to pisać to się pstryknie.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Na minus idzie kształt, brzydal! Chociaż i tak lepszy od standardowych SG Gibolowych które są przeohydne.

Na plus - binding, kolorek no i jesionowa decha, kurde jakbym dorwał gitarę w jesionie ...

Gratulacje men!

Tak jak MrJ mówi, zejdź w A dropa albo coś koło tego ;)

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Pikna, ale te EMG...
(rzecz gustu ofkoz)
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
no mistrz wiesło! mi w moim Signumie barytonie brakuje do szczęścia tylko stb i ew wklejanego gryfu z hebanem ;) i też cisnę w drop C :) tylko o co chodzi z
Waży kurwa tonę
? chyba, że na pasku od spodni ją trzymasz ;) waga to duża zaleta tej gitarki

jeszcze raz gratzy, mimo że ze swojej jestem zajebiście zadowolony to zazdroszczę ;)
do widzenia.

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
korpus chyba faktycznie jest z 2 części ale rezonuje mega - na sucho głośno jak mój klasyk, fotki gdzie to widać
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika zuosiej
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika zuosiej

zrobiłem sobie setup mały i mam niecałe 2mm struny nad 24 progiem i nic nie brzęczy :D
teraz tylko kasę na wzmaka nazbierać

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Witam kolejnego napierdalacza w rodzinie Signumowców ;D Kurde moja też ładna więc nie wiem noo co mi się bardziej podoba - czyt zajebiste gratulacje z powodu zajebistego sprzętu ;)!
Ssiecie.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Zresztą co się czepiam, sam bym kiedyś baaardzo chciał mieć takiego flejma. Żeby tylko chcieli zrobić piaskowanego na czerwono <ROZMARZENIE> i ewentualnie nie na ijemdżi, chociaż w sumie togo nie wiem bom jesionowej deski nie ogrywał jeszcze nigdy ;)

1. przeca robiom z czerwonom przecierkom

2. nasz Jarecki ma jesiona z 85 pod mostem i daje to przeokropecznie!
Paczki z głów!

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
A to jest oficjalne z tą czerwienią? Bo Mayo robi w Signumie, ale właśnie nigdzie nie doszukałem się konkretnego info czy Flame może tak machnąć Dragona, a specjalnie o to nie będę do nich pisał. Przynajmniej na razie :P

PS. Da się u nich zamówić gitarę bez pickupów (ewentualnie kluczy) czy nie? A jeśli tak, to czy w ogóle się opłaca? Pytam w sumie z ciekawości, ale warto wiedzieć ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
A robią set-in?
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Set-in nie chcieli zrobić, zamienić przetworniki można dowolnie tylko +150zł. Co do zamówienia bez części osprzętu wątpię że się zgodzą

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Może nie potrafią zrobić :D
+150 złotych? Też dobre - wolałbym wyjebać te EMG na alledrogo i jeszcze by mi zostało :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
150 za jeden :D na początku chciałem Blackoutsy - ale cena mnie odrzuciła. Choć w tej gitarze EMG mi pasują bardzo fajnie :) Ostro, szybko, agresywnie

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Za set-in dopłata była kiedyś koło 300PLN, ale to w zwykłym Signumie. Ale pewnie wyglądałoby to jak w Viperze, więc wieeelka stopka zalana żywicą i podszlifowana. To ja już wolę bolta bo zawsze to łatwiej do ewentualnego remontu - odkręcamy gryf i myk ;)

Tzn. jakby zamawiać bez pickupów to opuszczają 150zł/sztuce, czy każą dopłacić 150 za sztukę innego? W sumie tak czy inaczej chyba kogoś porąbało - faktycznie lepiej puścić na allegro jako nówki-nieśmigane :P
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
jak pytałem o inne przetworniki niż EMG to można wymienić tylko dopłata +150 za jeden
o gitarze bez elektroniki nic mi nie wiadomo

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Wielkie gratulacje :)
Ten dragon nawet mi się trochę podoba, chociaż ogolnie nie przepadam za tym piaskowaniem.

nie wiem czy sie zgodzą.
możesz zamówic bez elektroniki i kluczy i przywieść swoje (albo przysłać) ale gołej gitary Ci raczej nie dadzą.
jest czerwone piaskowanie, chyba też widziałem na jakiś fotkach zielone. myślę, że to  kwestia dogadania się.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Brawołłł ale wysyp NGD....za dobre oceny chyba ;d Jedyne co mi sie nie podoba to wkrecany gryf- w gitarach flame to na ogół im nie wychodzi zbytnio-uderz struny i daj lekki nacisk dłonią na gryf od spodniej strony. Jak nie slychac zmiany stroju to znaczy że możesz być szczęśliwy a jak słuchać to witaj w klubie posiadaczy Flame'ów Signumów z wkrecanym gryfem ;d Ja jestem ze swojego zadowolony i mam go już ponad 4 lata-polecam Ci struny 13-62 D'addario  EXL158 Baritone. Ja takich w zwykłym używam i stroje sie w drop B. Potęga signumów polega na ich zajebistej akcji strun-granie metalowych riffów jest dosłownie proste.


( Obraz usunięty.)

Waży kurwa tonę

 :o :o what ? Singum to najlżejsze dechy pod słońcem! Wiem bo mam, jak pożyczyłem na trasie to po występie podszedł do mnie typ że najlepsze i najlżejsze wiosło na koncert na jakim grał.

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
dla mnie signum waży sporo więcej (a jest mnie na tyle aby podnieść z ziemi 100kg) np. od takiego deana cadillaca selecta, washburna x50 pro, corta x6

co do gryfu jest bardzo stabilny, sprawdzałem go w taki sposób co pisałeś, nawet przy mocnym nacisku nic się nie zmienia, miejsce łączenia gryfu jest dokładnie zrobione, wszystko jest dobrze spasowane

kupię te struny 13-62 i myślę, że do A starczy, te co mam obecnie założone to są tak w sam raz do E standard z naciągiem, do C ciut za luźne

edit:

nowe foteczki :
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika zuosiej Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika zuosiej Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika zuosiej
« Ostatnia zmiana: 09 Lip, 2010, 21:34:13 wysłana przez zuosiej »

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Wiem, odkopałem ;)

Ale dwie prośby - jak kolega może to niech uaktualni galerię, bo gitarka jest zacna a fotki zassało :P

I druga - o fotkę zadka bardzo bym prosił, konkretnie stopka gryfu mnie interesuje i w ogóle łączenie gryfu z korpusem na zbliżeniach. Z góry thanx :tak:
dopiero teraz to przeczytałem bo 2 tyg nie miałem netu :P te fajniejsze foty mi wjebało gdzieś, tak na szybko masz: (jakbyś jakieś chciał to napisz tu lub pw)
http://forum.sevenstring.pl/media/?sa=album;in=67 nie wiem jak zalinkować tutaj :P

a i dragon waży 3,7kg :D
« Ostatnia zmiana: 31 Gru, 2010, 14:35:07 wysłana przez zuosiej »

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
W Mayo nie warto zamawiać pickapuf wedle widzimisię ("custom" których nie mają w ofercie), bo za zmianę doliczają koszt wybranych do ceny sklepowej plus montaż. Lepiej stockowe brać, i u lutnika wymienić na pożądane (najlepiej kupić w juesej), a stocki na alledrogo posłać... wyjdzie taniej. BTW chociaż miałem kilka gitar tej firmy (jedną mam wciąż jako główne wiosło) to gadki w stylu zróbcie mi tak jak chce, z reguły kończą się odpowiedzią NIE! nie do końca odpowiadają założeniom custom szopy... Ran zrobi co zechcesz, i to w atrakcyjniejszej cenie, więc mayo powinno tylko brać z nich przykład.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
W Mayo nie warto zamawiać pickapuf wedle widzimisię ("custom" których nie mają w ofercie), bo za zmianę doliczają koszt wybranych do ceny sklepowej plus montaż. Lepiej stockowe brać, i u lutnika wymienić na pożądane (najlepiej kupić w juesej), a stocki na alledrogo posłać... wyjdzie taniej. BTW chociaż miałem kilka gitar tej firmy (jedną mam wciąż jako główne wiosło) to gadki w stylu zróbcie mi tak jak chce, z reguły kończą się odpowiedzią NIE! nie do końca odpowiadają założeniom custom szopy... Ran zrobi co zechcesz, i to w atrakcyjniejszej cenie, więc mayo powinno tylko brać z nich przykład.
Powiadasz, że taniej? A ile Ran policzyłby sobie za takie malowanie choćby na ich vce - plus takie pikapy no i mniej więcej taka skala?
Ssiecie.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Ran zrobi co zechcesz, i to w atrakcyjniejszej cenie, więc mayo powinno tylko brać z nich przykład.
Czego tylko Mayo?? Gibson, Ibanez, Fender, ESP itd... też, bo Ran przecież zrobi co chcesz...
Dajże spokój...
Kiedy wreszcie zrozumiecie, ze Mayo to nie jest manufaktura, tylko firma, która robi seryjne gitary. I nie zwraca uwagi na to co się klientowi opłaca, tylko firmie. :facepalm:
"grałeś kiedyś w samoloty?"

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
7227 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lis, 2008, 16:46:58
wysłana przez Pan Sinner
76 Odpowiedzi
29571 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2011, 11:07:58
wysłana przez wuj Bat
10 Odpowiedzi
5950 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2011, 00:27:51
wysłana przez blackdahlia
35 Odpowiedzi
12999 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2011, 22:48:23
wysłana przez gkoz
35 Odpowiedzi
14677 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Kwi, 2012, 13:43:08
wysłana przez Rachet