Autor Wątek: Nju Rig MG Fendmess +HB G212  (Przeczytany 13342 razy)

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« 26 Cze, 2010, 23:54:22 »
Nie było wcześniej czasu się pochwalić więc nadrabiam.
Mój nowy siódemkowy rig.

Gitara - Rg7620 (1999)
Wiosło od Muchatka. Początkowo z  Dimarzio X2N7, obecnie siedzi w nim Evo od wiechecia. Pod gryfem stockowy New7...na razie.
Jako ,że ibanezy nie są mi obce, jakiegoś wielkiego szału nie było. Baardzo podoba mi się profil gryfu -dosłownie płaski jak patelnia, mostek -w końcu nie boje się floydować.
Po kilku przymiarkach strun chyba zostanę przy opcji 10-46 +68 (ewentualnie spróbuję jeszcze 10-52 +70). Strój Drop A. Mody jakie planuje: 3way switch zamiast 5, na volumie push-pull do rozłączania, na tone jeszcze nie wiem :P  Miało być piezo ale do Lo pro nie zamontuje :/

Amp - Mg Fendmess 50
Ten wzmak wybrał bardziej mnie niż ja jego. W telegraficznym skrócie: swojego kochanego PODzika oddałem purplowi (;(), jego Egnatera Rebela zabrałem, przejechałem ponad 350km i wymieniłem Rebela na Fendmessa :)Na razie testowany tylko na dwóch próbach i to bez czasu na większe kręcenie gałami, ale wstępnie jestem zdruzgotany....grub oziarnisty, masywny, selektywny przester, dzwoniący, szklankowy clean. Po oddaniu PODa zostałem bez efektów...ale na tym można grać bez czegokolwiek, szał macicy ogólnie.
W przeciągu miesiąca będę nagrywał na nim w studio, więc na pewno wrzucę jakieś próbki.

Paka - Harley Benton G212 - napiszę coś w już istniejącym temacie o HB, a jest o czym pisać :)

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #1 27 Cze, 2010, 01:31:27 »
Donnie, koniecznie musimy się spotkać - muszę ograć Twój sprzęt ;) We wtorek zwożę swoje graty do domu, można by się gdzieś coś ustawić.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #2 28 Cze, 2010, 09:46:13 »
Gratzy! Niech Tobie dobrze brzmi, fajnie piszesz o Fendmessie, niech MG rośnie w siłę! Ostatnio grałem koncerta i podchodzi ziom z kolejnej kapeli: "wiesz, przepraszam bardzo, mam swój sprzęt, ale usłyszałem Wasze brzmienie i czy czy mógłbym zagrać na Twoim headzie?..." Normalnie komplement :D
Paczki z głów!

Zomballo

  • Gość
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #3 28 Cze, 2010, 12:11:02 »
Ostatnio grałem koncerta i podchodzi ziom z kolejnej kapeli: "wiesz, przepraszam bardzo, mam swój sprzęt, ale usłyszałem Wasze brzmienie i czy czy mógłbym zagrać na Twoim headzie?..." Normalnie komplement :D
Przyznaj się! On miał Marshalla MG ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #4 28 Cze, 2010, 12:16:15 »
Ostatnio grałem koncerta i podchodzi ziom z kolejnej kapeli: "wiesz, przepraszam bardzo, mam swój sprzęt, ale usłyszałem Wasze brzmienie i czy czy mógłbym zagrać na Twoim headzie?..." Normalnie komplement :D
Przyznaj się! On miał Marshalla MG ;)

Wiesz, jakiś taki wynalazek, że nazwy nie pomnę...
Paczki z głów!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #5 28 Cze, 2010, 16:41:28 »
Joł men, ale to jest wersja na Vintage 30, nie? Bo nie widzę nigdzie dopisku Vintage, a chyba ze względu na te głośniki się kupuje harleja bentona.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #6 28 Cze, 2010, 18:01:57 »
Donnie, koniecznie musimy się spotkać - muszę ograć Twój sprzęt ;) We wtorek zwożę swoje graty do domu, można by się gdzieś coś ustawić.
U mnie graty jadą właśnie na tygodniu do studia..dodatkowo przygotowuje się do obrony...ale tak za dwa tygodnie bardzo chętnie, chciałbym ograć Twojego Schectera i żebyś mnie podszkolił z G-majora + sterownik. Masz jakieś lokum gdzie można się rozkręcić?

dzięki wuju :D W sumie to Twoja recka i próbki na Waszym majspejsie mnie przekonały. Chętnie poznałbym Twoje ustawienia ;)

Joł men, ale to jest wersja na Vintage 30, nie? Bo nie widzę nigdzie dopisku Vintage, a chyba ze względu na te głośniki się kupuje harleja bentona.

No oczywiście V30. Myślałem, że to się rozumie samo przez sie :)
Jak już poruszyliśmy ten temat to napiszę tu. Paczkę kupiłem oczywiście nową w thomannie. No i...okazało się, że zaraz po wyjęciu z kartonu musiałem ją rozbierać i lutować. Nie działał jeden głośnik. Otworzyłem, patrze, a tu kabelek w ogóle nie podłączony do głośnika. Jako, że paka "ładowana" od przodu, to było trochę roboty. Z ciekawostek odnośnie budowy: przednia siatka montowana na rzepach, oczywiście sklejka, komora dzielona, wytłumienie ograniczone tylko do tylnej ściany...i to dość niezdarnie przymocowane. Dodatkowo, żółtek zrobił krosa na przewodach i gniazdo stereo działa jako mono, mono jako stereo. Mimo wszystko paczka brzmi świetnie.Nie żałuje wydanych pieniędzy..wręcz myślę o kupnie drugiej :)

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #7 28 Cze, 2010, 18:16:05 »
Tylo pewnie gdyby paczka była od polskiego producenta to za takie coś psy by wieszali :)
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #8 28 Cze, 2010, 18:23:59 »
Wieszałbym psy gdyby nie kosztowała tyle co za same głośniki...i nie ma znaczenie kto ją robił.
Ale powiem szczerze ,że coś bardziej skomplikowanego od tej firmy bałbym się kupić.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #9 28 Cze, 2010, 19:41:53 »
Wieszałbym psy gdyby nie kosztowała tyle co za same głośniki...i nie ma znaczenie kto ją robił.
Ale powiem szczerze ,że coś bardziej skomplikowanego od tej firmy bałbym się kupić.
ja z pięć lat temu kupiłem gitarę+wzmak tej firmy, to były pięknę czasy :D
do widzenia.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #10 28 Cze, 2010, 20:44:59 »
ja z pięć lat temu kupiłem gitarę+wzmak tej firmy, to były pięknę czasy :D

:fotki:

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #11 28 Cze, 2010, 21:08:48 »
mówisz masz, świeżuteńkie sprzed 10ciu minut
Spoiler
w sumie z oryginału został w niej chyba tylko gryf, mostek i neckowy singiel ;) korpus wymieniłem, bo z oryginalnego, po założeniu setu Zakka 10-60 i nastrojeniu jej do E, wyrwał się mostek (fot niestety nie mam ;) ), w środek wrzuciłem singla z jakiegoś Fendera meksykańca, a pod mostem siedzi chyba pup z Highway One. grunt, że brzmi zajebiście :D do tego przełącznik aktywujący mostkowego singla w każdej pozycji przełącznika i drugi odwracający jego fazę, naprawdę super brzmienia można wykręcić (drop C ;) ), szkoda tylko, że manualnie ciężko coś z niej wycisnąć ;)
do widzenia.

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #12 28 Cze, 2010, 21:28:06 »
Silverburst  :love:

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #13 28 Cze, 2010, 21:32:53 »
Silverburst  :love:
zapomniałem dodać, że to korpus z jakiegoś Soundera albo czegoś w tym stylu, w każdym razie wiórówka :D
do widzenia.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #14 28 Cze, 2010, 21:54:11 »
Ale samo lakierowanie daje jakieś +6,3 do soundu ;). Ja się tam nie jaram silverburstem, bo nie wiem co wy ludzie w tym syfie widzicie :P

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #15 28 Cze, 2010, 22:42:47 »
Donnie, koniecznie musimy się spotkać - muszę ograć Twój sprzęt ;) We wtorek zwożę swoje graty do domu, można by się gdzieś coś ustawić.
U mnie graty jadą właśnie na tygodniu do studia..dodatkowo przygotowuje się do obrony...ale tak za dwa tygodnie bardzo chętnie, chciałbym ograć Twojego Schectera i żebyś mnie podszkolił z G-majora + sterownik. Masz jakieś lokum gdzie można się rozkręcić?
Ta, mamy teraz salkę na Piłsudskiego od Przemka Rzeszutka, w razie tam można napierdalać ile mocy we wzmaku. W takim razie odezwij się proszę do mnie jak już będziesz wolny i się jakoś ustawimy ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #16 29 Cze, 2010, 09:04:37 »
dzięki wuju :D W sumie to Twoja recka i próbki na Waszym majspejsie mnie przekonały. Chętnie poznałbym Twoje ustawienia ;)

Czekaj, jakoś tak: gain 6, b 4, m 4-5 (zależy od dnia ;)), t 3, prezes 6.  A kanał klin sobie sam ustaw ;)
Paczki z głów!

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #17 29 Cze, 2010, 09:18:46 »
A mi się mój Fendmesss na początku nie podobał. Kluchowaty taki czy cuś. Wytłumaczyłem Markowi o co mi chodzi i zajebiście go zmodował. Teraz urywa moje 22 i pół centymetra ;)

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #18 29 Cze, 2010, 09:43:28 »
Cytuj
Ta, mamy teraz salkę na Piłsudskiego od Przemka Rzeszutka, w razie tam można napierdalać ile mocy we wzmaku. W takim razie odezwij się proszę do mnie jak już będziesz wolny i się jakoś ustawimy ;)
Oki dam znać :)

Czekaj, jakoś tak: gain 6, b 4, m 4-5 (zależy od dnia ;)), t 3, prezes 6.  A kanał klin sobie sam ustaw ;)
No to moje wstępne ustawienie podobne, trochę mniejszy gain i trochę więcej górki..chociaż to pewnie spowodowane ogrywaniem na mniejszych głośnościach.
Oczywiście "modern?" ?:)

Ja też mam jakąś modowaną ciut wersję...poziomy na pętli i powerbreak na 10W. Ale w kwestii brzmienia chyba bez zmian i jest bardzo ok.
Modern/Vintage można zmieniać na włączonym wzmaku?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #19 29 Cze, 2010, 10:16:39 »
Czekaj, jakoś tak: gain 6, b 4, m 4-5 (zależy od dnia ;)), t 3, prezes 6.  A kanał klin sobie sam ustaw ;)
No to moje wstępne ustawienie podobne, trochę mniejszy gain i trochę więcej górki..chociaż to pewnie spowodowane ogrywaniem na mniejszych głośnościach.
Oczywiście "modern?" ?:)

Tak (inne głośności, paka, gita = inne ustawienia ;))

Cytuj
Modern/Vintage można zmieniać na włączonym wzmaku?

Tak ;) Można wszystko, prócz impedancji.
Paczki z głów!

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #20 29 Cze, 2010, 11:44:18 »
I trioda/pentoda. Gadałem kiedyś z gościem biegłym w tej sztuce i mówił ,że jak zmieniasz w czasie pracy to trafo dostaje pierdolnięcie z racji zmiany potencjału. Możesz tak robić i długo nic się nie stanie, ale kiedyś może coś się tam zrypać.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #21 29 Cze, 2010, 14:38:34 »
I trioda/pentoda. Gadałem kiedyś z gościem biegłym w tej sztuce i mówił ,że jak zmieniasz w czasie pracy to trafo dostaje pierdolnięcie z racji zmiany potencjału. Możesz tak robić i długo nic się nie stanie, ale kiedyś może coś się tam zrypać.

Marek (MG) mówił, że spoko, FendMek zabezpieczony jest. Ale po prostu trzeba być zdecydowanym: ustawiasz raz i jedziesz! ;)
Paczki z głów!

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #22 29 Cze, 2010, 15:26:37 »
dzięki wuju :D W sumie to Twoja recka i próbki na Waszym majspejsie mnie przekonały. Chętnie poznałbym Twoje ustawienia ;)

Czekaj, jakoś tak: gain 6, b 4, m 4-5 (zależy od dnia ;)), t 3, prezes 6.  A kanał klin sobie sam ustaw ;)
gutte ustawieren, tylko gain na 4 i middle na 6 ;)
do widzenia.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #23 29 Cze, 2010, 15:34:37 »
Właśnie u mnie middle dziwnie robi...nie jestem fanem uśmiechu Mariana na eq..ale tutaj wole trochę mniej. Tak niski środek tu trochę jest. Na powyżej 6-7 robi się karton.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Nju Rig MG Fendmess +HB G212
« Odpowiedź #24 29 Cze, 2010, 15:59:55 »
Właśnie u mnie middle dziwnie robi...nie jestem fanem uśmiechu Mariana na eq..ale tutaj wole trochę mniej. Tak niski środek tu trochę jest. Na powyżej 6-7 robi się karton.

Bo ja mam EMG ;). No i w sumie poważnie: miałem gitę z pasywem, a dokładnie właśnie z Evo i to była totalna porażka! Potem D-Sonic (lepiej), aż w sumie Hellfaja dała dopiero radę.
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
39 Odpowiedzi
33083 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2010, 12:42:09
wysłana przez Matt-Carnage
20 Odpowiedzi
14884 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2012, 14:07:17
wysłana przez Lukas
10 Odpowiedzi
4339 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2012, 17:51:18
wysłana przez Orange
1 Odpowiedzi
856 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lis, 2012, 20:47:06
wysłana przez Thoth
6 Odpowiedzi
3053 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2013, 13:40:15
wysłana przez Yakus