Autor Wątek: Hagstrom - podstrunnice  (Przeczytany 1954 razy)

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Hagstrom - podstrunnice
« 24 Cze, 2010, 10:42:50 »
Haj bojs end gerls,
Zainteresiły mnie ostatnio wiosła szwedzkiego Hagstroma, niestety (aktualnie) nie mam możliwości ich zmacać nigdzie z mojej okolicy, więc moje pytanie kieruję do Was.
O co chodzi z podstrunnicą w Hagstromach? W specyfikacji napisane jest że robią je z jakiegoś badziewia zwanego Resinator. Mniemam iż jest to po prostu zmielone drewno (oby nie tworzywo) + żywica. Miał ktoś już z tym kontakt?

Edytka: za jakimś forumem i wikipedałem:

Ebonol is an artificial material similar to ebony (Diospyros crassiflora), a black wood from Africa, which sometimes includes grey streaks. Ebonol is commonly used in place of ebony in the construction of stringed instruments, like fretless bass fingerboards, because it is easy to work with and resistant to forming grooves from roundwound strings. Ebonol is technically known as "XXX Paper Phenolic", and is a paper-based high pressure laminate made from layers of black paper and phenolic resin.

Nadal jednak pozostaje pytanie - macał to ktoś?
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2010, 12:22:33 wysłana przez Omlet »
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Hagstrom - podstrunnice
« Odpowiedź #1 24 Cze, 2010, 13:43:29 »
to zwykły laminat fenolowy - jak do płytek drukowanych. tylko odpowiednio dostosowany do potrzeb ;)
Ssiecie.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Hagstrom - podstrunnice
« Odpowiedź #2 27 Cze, 2010, 21:19:34 »
Jak to ten sam Ebonol co w basach Cort Curbow to ode mnie powiem słów kilka - ogólnie brzmieniowo trudno oceniać bo akurat Curbow drewniany ma tylko gryf :P * ale manualnie - dość śliskie, przyjemne w obyciu, ale cholernie wrażliwe na zmiany temperatury czy silne nasłonecznienie/naświetlenie podczas gry.

*chociaż o mega-pożądanym-hebanie czytałem, i to także na tym forum, że podstrunnica z niego to ma właściwości akustyczne deski klozetowej, ale nie wiem ile w tym prawdy ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
10742 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2011, 14:58:04
wysłana przez MrJ
27 Odpowiedzi
12165 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2012, 23:27:39
wysłana przez Mery
16 Odpowiedzi
5494 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2012, 19:25:57
wysłana przez sylkis
4 Odpowiedzi
2796 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2014, 18:32:42
wysłana przez PrzemekSki