Autor Wątek: Mayones Legend  (Przeczytany 25715 razy)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Mayones Legend
« Odpowiedź #25 19 Cze, 2010, 16:17:04 »
zousiej: bylem szybszy :D

MrJ: no oni generalnie maja juz bardzo wysoki poziom i spokojnie mogą konkurowac z najwiekszymi markami, no ale u nas to wszyscy chcieliby te gitary za 1000 zl bo są from PL :) a lutnikom sie płaci 3x razy tyle i nikt nie marudzi..

niemniej nie zmienia to faktu ze gitary są drogie.

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Odp: Mayones Legend
« Odpowiedź #26 19 Cze, 2010, 16:27:40 »
Budzan no trudno :D
jeszcze 2-3 tygodnie i będę miał swojego Flame'a Dragona (heban, baryton, EMG, klucze Schallera,) cieszą mnie te opinie, że gitary coraz lepsze :) sam się pewnie przekonam jak z tym będzie, ale myślę, że się nie zawiodę :)

Online oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Mayones Legend
« Odpowiedź #27 19 Cze, 2010, 16:41:10 »
Co do cen, nie wiem ile setius 7 kosztuje teraz, ale pamiętam cenne z cennika to bylo cos kolo 4,2 i moim zdaniem warta jest tych pieniędzy. Ale cena legenda mnie rozczarowała, byłem pewien, że policzą tyle ile za setiusa.

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Odp: Mayones Legend
« Odpowiedź #28 19 Cze, 2010, 19:06:13 »
ja jak pytałem o setiusa miesiąc temu to chcieli 3,7k z casem


Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Mayones Legend
« Odpowiedź #30 20 Cze, 2010, 10:47:48 »
:o

Pewnie będzie na mnie, ale co tam - jeśli to jest faktycznie mega obowiązujący cennik, to - przepraszam bardzo - ktoś ma chyba problemy z właściwym postrzeganiem rzeczywistości. Nie będę rozważał czy Setius czy Legend są warte tych pieniędzy czy nie, choćby z powodu że na żadnym nie grałem, ale jeśli naprawdę nowy Setius7 ma być droższy od nowego Loomisa (który do tego ma cal więcej), a do tego trzeba na niego czekać x-miesięcy, to osobiście (OSOBIŚCIE!) miałbym naprawdę spory problem z wyborem.
Legend... pewnie cena jest taka, bo set-in, 3 pickupy, dobre tremolo... ale kolejna wątpliwość - skoro za tę cenę można znaleźć gitarę klasy Fender Jeff Beck, tudzież wyższe Axisy, to...

Zanim Budzan podrzucił link, miałem się odnieść do zdania o lutnikach - gdybym (powiedzmy) potrzebował dobrze wykonanej, brzmiącej i wyglądającej do tego 7ki (czy nawet 6ki), a seryjne/lutniki kosztowałyby w okolicach 3koła, to bym od razu wolał dołożyć te 600-700-800PLN (czy ile tam, ustalmy że do 1000ka) do Setiusa. Bo patriotyzm, bo renoma, bo zewsząd słyszę że mimo drobnych niedociągnięć to świetne gitary.

I w podsumowaniu - nie wrzucam na Mayo bo nie mam takiego zamiaru. A do tego jak będę miał kiedyś wolnych ok. 2,5-3k, to poszukam sobie używanego Setiusa, choćby po to żeby wyrobić własną opinię. Może po kilku tygodniach sprzedam, może zostanie na lata, nie wiem.

A jak ktoś jest ciekawy, to mam w domu katalog Riffu z okolic 2005 (2004?) roku, gdzie są i Mayo/Flame, i Epiphone, i LTD. I wnioski płynące w porównania cen są zaiste bardzo ciekawe...
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Mayones Legend
« Odpowiedź #31 20 Cze, 2010, 11:15:08 »
MrJ ale familia dziewulskich ma Twoje zdanie w dupie ;)

skoro gitary mimo podwyzki cen chodza tak samo (a za granica nawet lepiej) to co za problem? :)

Po za tym, wydaje mi sie ze wiekszosc setiusów standardowych jest od reki? ale nie wiem. Prawda jest taka ze mayo juz ma wypracowana marke, jesli nie u nas to przynajmniej za granica, zobacz liste endorserow, same znane nazwiska, marka jest juz raczej ustawiona, a za marke sie placi. Co nie zmienia faktu ze gitary kosztuja kupe siana i no coz, specjalnie tego nie idzie przeskoczyc.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Mayones Legend
« Odpowiedź #32 20 Cze, 2010, 13:48:25 »
Wiem że mają moje zdanie w głębokim poważaniu, zresztą wszystkich nas wypowiadających się tutaj także  :kissmyass:

Endorserzy są mega (no może poza pojedynczymi wyjątkami ;D ) i tego gratuluję jak najbardziej, zresztą w ogóle jak każdej firmie znad Wisły która się wybiła poza naszym kartofliskiem, i życzę jak największego sukcesu, bez ironii i złośliwości :tak:
Ba, sam bym chciał mieć od nich poza Setiusem 7ką barytonowego (czy też "barytonowego" :P ) Vipera, najchętniej w wersji z piaskowaniem jak Dragon, ale czerwonej a nie srebrnej. Aha, i basówkę jakąś w sumie też :devil:

Co nie zmienia faktu że dla mnie polityka cenowa (traktowanie klienta celowo i z premedytacją pomijam, a jest o tym trochę na forum) Mayo jest... kontrowersyjna. I w sumie może na tym skończmy ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Online oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Mayones Legend
« Odpowiedź #33 20 Cze, 2010, 14:39:14 »
MrJ niepewnie zaznaczę, że wydaje mi się, że podnieśli jakość, mam w tej chwili setiusa 7 (od naszego kolegi z forum, wypust z lutego tego roku) oraz pamiętam (jak przez mgłę ale zawsze) setiusy, które widziałem wcześniej (w zbiorczym temacie o mayo z dawna nawet jest moja jakas tam opinia), to pierwsze co widzę to wybór kawałków drewna w starszych egzemplarzach pamiętam, że w tych kawałkach zawsze gdzieś była jakaś wizualna skaza, a to sęk, a to jakieś dziwne przebarwienie, w nowym ładne kawałki wybrane, czyste i starannie spasowane, druga rzecz to progi, a dokładniej jak są nabite, w starszych egzemplarzach różnie to bywało (miałem od nich signuma bez zastrzeżeń i exg7 to była tragedia) obecnie nie widzę nic co można tej kwestii zarzucić. Zmierzam do tego, że che wierzyć w to, że podnosząc ceny, podnoszą standardy. Ale żeby to sprawdzić musieliby nas wpuścić na halę, sklep, magazyn w celu sprawdzenia tej "wiary".

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Mayones Legend
« Odpowiedź #34 20 Cze, 2010, 14:46:19 »
Polityka cenowa Mayo, jak dla mnie ma działanie głównie psychologiczne. I bardzo zresztą dobrze, bo tylko tak mogą stanowić konkurencję dla innych marek. Jakby setius kosztował 500 euro, to by na niego nikt nie splunął. A tak wszyscy mówią, że zajebiste wiosła, z czym się zresztą zgadzam. Oraz porównują do uznanych marek: ibanezów, pijeresów etc., zamiast do chińsko-indonezyjskich gówien.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Odp: Mayones Legend
« Odpowiedź #35 20 Cze, 2010, 19:23:44 »
Coś czuję, że w ciągu kilku lat Mayo będzie stał na tej samej półce cenowej co Gibson (ale od serii standard w górę), PRS (ale mejd in jułesej) itd.
W ciągu swojego krótkawego życia zdążyłem jednak pomacać trochę Gibsonów i przykładowo w jednym sklepie natrafiłem na Les Paula Standard, którego lakierowanie zostawiało wiele do życzenia, innym razem mój bardzo dobry kolega zamówił Explorera, czekał na niego milion lat i pierwsze co musiał z nim zrobić, to nabić na nowo progi w najwyższych pozycjach. Mayones ma swoje za uszami, to mimo wszystko bym tak nie demonizował ich wizerunku, bo z tego co widzę, to jakość ich wyrobów zmienia się tylko na lepsze.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Odp: Mayones Legend
« Odpowiedź #36 12 Lis, 2010, 10:06:21 »
czek dis
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Odp: Mayones Legend
« Odpowiedź #37 12 Lis, 2010, 10:11:31 »
Piszesz samą prawdę!
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Odp: Mayones Legend
« Odpowiedź #38 12 Lis, 2010, 10:28:57 »
Dlaczego OT?


Foto dostałem na maila - jakiś spam z jakąś promocją, nie pamiętam dokładnie. Chodziło mie po głowie, żeby to tu wkleić i ciągle zapominałem.
Paczki z głów!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Mayones Legend
« Odpowiedź #39 13 Lis, 2010, 18:55:51 »
hmm w sumie dobrze, ze weszlo na temat Wesa.
co Wam to przypomina?:>
Spoiler
i always go full retard

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: Mayones Legend
« Odpowiedź #40 13 Lis, 2010, 19:44:24 »
hmm w sumie dobrze, ze weszlo na temat Wesa.
co Wam to przypomina?:>
Spoiler

fendera starcaster? ;)

"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Mayones Legend
« Odpowiedź #41 09 Sty, 2011, 14:44:13 »
Odświeżam bo się pojawiły (zdjęć na początku nie było) extra opcje wykończenia: http://www.mayones.pl/pl/katalog/legend/legend

Niebieska i czerwona są...



Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
7151 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2007, 19:54:26
wysłana przez zz_top
9 Odpowiedzi
12614 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2011, 16:54:39
wysłana przez Jesus
26 Odpowiedzi
11048 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2012, 23:06:45
wysłana przez Sulphur
32 Odpowiedzi
9373 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2013, 17:29:32
wysłana przez Musza
0 Odpowiedzi
1252 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2019, 20:11:40
wysłana przez ITHMW