Autor Wątek: Guitar Pro 6  (Przeczytany 15787 razy)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Guitar Pro 6
« 28 Maj, 2010, 17:35:49 »
Guitar Pro 6.
Zaraz zobaczymy co za gówno tym razem nam sprowajdowali... :)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #1 28 Maj, 2010, 18:07:56 »
Na Atomie jeszcze bardziej nieużywalne niż gp5.
Ja nie wiem co to za trend, że wiele prostych aplikacji nie potrafi ruszyć na takim sprzęcie. Zwolnili ludzi od optymalizacji?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #2 29 Maj, 2010, 00:02:46 »
Jak tak sobie ogladlem ten programik to troszke go ze tak powiem przemodzili wizualnie. Odtwarzanie dzwieku jest zajebiste w porownaniu do GP5. Szczegolnie fakt nakladania efektow na gitarki itp :) Zachwycony bylem brzmieniem basu po nalozeniu tam efektow :) Gitarki jak zawsze kuleja, ale no nie jest to jakis kombajn tylko program do zapisywania :)  
Kolejna sprawa to menu ... Lewy bok :/ No to jest przeginka :D
Wedlug mnie mozna by bylo go inaczej zrobic - bardzej czytelnie... To jest jak przezucenie sie z Office 2000/XP itd na 2009...
Tylko nadal nie wiem gdzie mozna dodac ilosc strun :P

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #3 29 Maj, 2010, 00:16:44 »
Moim zdaniem menu z lewej strony to świetne posunięcie. Przypuszczam, że to z racji coraz większej popularności laptopów z matrycami panoramicznymi - w GP5, po otwarciu pliku widziałem raptem dwie linie nut, i to było dla mnie zbyt mało.
W GP6, dodatkowo od lewego menu mamy funkcjonalność klawisza F11, który działa jak w przeglądarce internetowej - błyskawicznie przeskakuje na pokazywanie kwitów na pełnym ekranie. Bardzo mi się to podoba. Do tego potencjometr "Master Volume" którego też bardzo mi brakowało wcześniej.
Ale prawdą jest, że w porównaniu do GP5 otwarcie tabulatury trwa cztery razy dłużej, a na dysku zamiast 650Mb zajmuje 2,2Gb...
Moje muzowanie.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #4 29 Maj, 2010, 00:37:27 »
Sluchaj co do ustawien z nutami to sie nie zgodze :) Bo wystarczylo pokombinowac (nawet sie nie spocisz) a masz widok na 4 linie nut/tabow.
Co do master'a i jak juz wspomnialem efektow jestem bardzo milo zaskoczony, lecz jak wspomniales otwieranie plikow trwa wieki :) Dodatkowo nie patrzmy sie na monitory panoramiczne (choc oczywisce one przejma niedlugo rynek) jesli chodzi o ustawienie ! ja wole miec szeroka piecolinie niz taki wypierdek jak mam w GP6... No ale kto co lubi :)
Ja jestem za tym aby wyglad byl jak w GP5 , ale zostawienie zabawy z efektami :) Oczywiscie moga sie otwierac inne karty np z efektami zeby bylo ladnie graficznie (takie +10 do lasnu), ale podstawy jednak to GP5 :)

Edit:
Co jeszcze mi sie podoba :) To ze sam wylicza metrum taktu :D
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2010, 11:40:44 wysłana przez mlodysatan »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #5 29 Maj, 2010, 02:33:39 »
niech kto zarzuci screenem, chce zobaczyc jak to wyglada :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #6 29 Maj, 2010, 11:39:37 »
Jest ich trochę na oficjalnej stronie -.-
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline anton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #7 29 Maj, 2010, 14:46:36 »
Ja się odważyłem zakupić oryginalną wersje z racji tego ze Guitar Pro mnie nauczyło grac na gitarce praktycznie i pomyślałem że się chłopakom należy  :angel:

Co do funkcjonalności to żeby gitarki dobrze brzmiały z RSE trzeba naprawdę się napracować z ustawieniami przetworników efektów itd, no i po exporcie z gp5 trzeba często bardzo dużo ustawień pozmieniać/poprawiać żeby w ogóle można było grać, ale za to perkusja i bas brzmią świetnie nawet bez dłubania czyli jak zawsze coś za coś... Generalnie aplikacja się bardziej "pro" zrobiła ale trzeba posiedzieć żeby otrzymać zamierzony efekt.
Less is more, but more gain is more.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #8 29 Maj, 2010, 15:26:14 »
To troszke wydales kaski :P Podeślij mi klucz na pw :D
Ale zanim ja go zakupie najpierw musze go sprawdzic zeby bylo dla mnie to naprawde oplacalne

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #9 29 Maj, 2010, 16:53:51 »
jako że klucz jest autoryzowany, to chyba, drogi satanie, nie ma bata...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #10 30 Maj, 2010, 01:24:20 »
jako że klucz jest autoryzowany, to chyba, drogi satanie, nie ma bata...
Wiem o tym :) Ale napisac zawsze mozna :)
Moge juz napisac na czym sie zawiodlem, badz ja nie umiem tego zrobic. W GP5 po klikneciu dwa razy na dana sciezke pojawialo nam sie okienko z ustawieniami itd danego instrumentu, a tu tylko nazwa i zmiana koloru... Z tego co jak na razie zauwazylem nie da sie edytowac sciezek, innymi slowy nie zmienimy z 6 strun na 7 :/ Tez nie wszystkie pliki z GP5 i Gp4 da sie odlaic na GP6 - wyskakuja mi bledy :( Pisac bede na bierzaco jesli cos dorwe i ktos tego nie opisze pozdro !

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #11 30 Maj, 2010, 02:20:13 »
W sumie co oni zmienili poza "super" brzmieniami, "pięknym" interfejsem i zabezpieczeniami nie do pokonania?
W sensie pytam - co ja, przeciętny user, zyskuję migrując z 5 do 6, pomijając 2 giga straconego miejsca na dysku, whuj zajętego ramu i procesora? Oczekiwałbym jakiejś rewolucji, a tu, jak mi się zdaje to samo gówno klepią.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #12 30 Maj, 2010, 11:23:45 »
No Tolein masz tu troche racji z zajebaniem kompa przez GP6. Odpala sie szybko ale laduje pliki GP bardzo wolno. Plusem jest fakt iz nie trzeba odpalac GP kilka razy aby miec otwarte dwa rozne taby, teraz mamy wszystko w zakladkach, ale cos za cos. Czym wiecej zakladek tym dluzej sie odpala i bardziej zamula :)
Interfejs ? czy jest taki piekny ? IMO zjebany po maksie ! Nic nie ma pod reka wszystko w pojebanych zakladeczkach to co bylo juz pod reka na wierzchu, to ze mozemy sobie zakladke zostawic otwarta przy pisaniu to mnie nie rajcuje bo trace miejscie widocznosci nut/tabow ! Mile zaskoczenie ze mozna pliki przewalac do WAV jakosc jest nawet nawet, lecz aby to wszystko ladnie brzmialo trzeba sie bawic glosnoscia kazdej sciechy i pozniej jeszcze master...
Zlikwidowali chyba gryf i klawisze, bo jeszcze ich nie odkrylem, a ja lubie jak mi kropki skakaly.
Dodatkowa "fajna" opcja jest mozliwosc zmiany pickupow w gitarce i slychac ta roznice ! Jeszcze nie sprawdzilem czy ta zmiane mozna walnac na jakas ilosc taktow, ale znajac zycie to raczej watpie w to. Dlatego piszac sobie rytmike i uzywajac brigde jedna sciecha na to, a solo np neck to juz druga sciecha. Jeszcze czym mozna ich pochwalic to opcja gry tzn czy kostkujemy czy uzywamy paluszkow ablo czy kosteczka i paluszek :) Pojawil sie tez suwaczek od akcenowania, ktorym raczej nie musze mowic co ustawiamy :P
Jak na razie to tyle na ta chwile :D moze pozniej sklece jednego posta jak bede w domciu :D
Pozdro
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2010, 11:25:38 wysłana przez mlodysatan »

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #13 30 Maj, 2010, 13:20:03 »
Opcję zmiany instrumentu w trakcie utworu zauważyłem, mimo że przez 3 minuty bawiłem się demem (opcja bez otwierania i zapisywania plików to jakiś żart).
Ja się pytałem o nowe rzeczy ułatwiające życie. Nie wiem, wrzucasz mp3 i wyskakuje ci tab, albo host vsti do podłączania własnych wtyczek, albo kurwa cokolwiek, co wiąże się z krokiem na przód.
No chyba że ta firma z założenia chce robić projekt do pisania tabów i kropka.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #14 30 Maj, 2010, 13:38:52 »
Tolein krotko :) IMO - Nie ma tam nic co Ci zycie ulatwi :P
Raczej beda szli caly czas na taby.

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #15 30 Maj, 2010, 15:55:52 »
W sensie pytam - co ja, przeciętny user, zyskuję migrując z 5 do 6
Przyznam, że nadal korzystam z wersji 5, bo taby pisane pod GP3-5 które ściągam z sieci brzmią na tym jako-tako, a w GP6 w większości brzmią dziwnie. Dziwnie do tego stopnia, że grać się z tym nie da. Z pewnością da się to wszystko poustawiać, ale mi się po prostu nie chce - chciałbym ściągnąć taba, znaleźć interesujący mnie fragment i przećwiczyć. Dodatkowe pół (lub więcej) godziny ustawiania mnie nie interesuje.
Taki stan rzeczy z pewnością się zmieni, gdy w sieci pojawi się więcej tabów pisanych stricte pod GP6, ale na dzień dzisiejszy, aktualizacja z 5 do 6 to nie były najlepiej wydane pieniądze.
Moje muzowanie.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #16 30 Maj, 2010, 16:23:06 »
Ja nie wiem co to za trend, że wiele prostych aplikacji nie potrafi ruszyć na takim sprzęcie. Zwolnili ludzi od optymalizacji?
Od dłuższego już czasu w inżynierii oprogramowania funkcjonuje filozofia "User może kupić sobie lepszy komputer". Ktoś się zorientował, że poprawienie infrastruktury taniej wychodzi niż wytwarzanie niemulącego oprogramowania.
Właśnie dlatego np. Java jest taka popularna, choć jest potwornie pamięciożerna (rzadko się zdarza, żeby jakiś blok pamięci został wykorzystany powtórnie po tym, jak zajmujący go obiekt zostanie usunięty).

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #17 30 Maj, 2010, 17:07:44 »
Java to jest akurat popularna ze względów portowania aplikacji bez portowania ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #18 30 Maj, 2010, 18:20:00 »
GuitarPro 6 pisany jest w C++ z wykorzystaniem QT, więc nie powinno być źle z szybkością. Gwoździem do trumny chyba jest to ich chujowe RSE. Powinni zrobić jakąś wersję "lite" bez tego szmelcu.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #19 30 Maj, 2010, 19:27:01 »
Java to jest akurat popularna ze względów portowania aplikacji bez portowania ;)
Zwłaszcza że 90% userów i tak używa Windowsa. :D


Ja największą różnicę odczuwałem w tym, że w Javie wszystko jest na zasadzie "zrób mi to". :)
Nie wiem, może dzięki Qt wrócę do C++, ale na razie przedkładam łatwość tworzenia kodu nad możliwościami.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #20 30 Maj, 2010, 19:46:36 »
czy ja wiem, zadziwiająco, produkty ms ostatnio zdają się iść pod prąd.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #21 30 Maj, 2010, 19:51:34 »
RSE to ja nawet nie instalowałem - z góry to skazałem na porażkę.
I całe szczęście, że sam piszę dla urządzeń na których nawet systemu operacyjnego nie ma ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #22 31 Maj, 2010, 17:28:54 »
To ja jeszcze zapytam Panów, ktoś ma pełną wersję do udostępnienia? ( :facepalm: )
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #23 31 Maj, 2010, 21:34:51 »
ja mom :) A chcesz :> Patrz PW
« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2010, 21:37:35 wysłana przez mlodysatan »

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Guitar Pro 6
« Odpowiedź #24 31 Maj, 2010, 21:52:18 »
-20% offer w newsletterze dali jakby ktoś chciał kupować.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!