Autor Wątek: Mesa Boogie Triple Rectifier Solo 3ch + pętla efektów  (Przeczytany 10787 razy)

Offline b3ny666

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
  • Guitars&Gear Collector
    • Tam gdzie gram :)
Witam,

Czy ktoś z Was miał już doświadczenie z podpinaniem multiefektów w równoległą pętlę? Podpinałem kilka urządzeń (Boss GT-8, POD Live i G-Major 1) - w każdym z nich występuje jakiś problem - mocne zniekształcenie sygnału nawet przy mix 30% w przypadku PODa i GT (oczywiście ustawiony tylko lekki delay z wyłączonym preampem, kręcenie gałami w Mesie tylko pogarsza sprawę, takie samo ustawienie potków na multi + Triple XXX z szeregowcem daje oczekiwany rezultat) , G-majora natomiast nie było słychać, po podkręceniu Mix zaczyna ostro przesterowywać. Do tego po przełączeniu na LOOP ON wzmak traci kopa i zaczyna strasznie mulić dzwięk.

W domciu podpinam to pod szeregową pętlę, wzmak Fender 1x12" i hula wszystko tak jak powinno :)

Przewertowałem kilkakrotnie instrukcje obsługi Mesy (postępuje dokładnie tak jak sobie tego chce producent), , pan Google oraz search sevenstring.pl nie daje odpowiedzi na moj problem, fachowcy z Laudy radzą przerobić pętle efektową czego chce uniknąć.

Może ktoś z Was ma analogiczny rig i jest w stanie mi pomóc ?

Dzięki z góry

locco

  • Gość
panowie fachowcy maja racje. myslisz, ze sa tu wieksi fachowcy, ktorzy poradza lepiej?
« Ostatnia zmiana: 26 Maj, 2010, 19:51:27 wysłana przez locco »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
ew zawsze mozesz jeszcze wbic na elektrode tam sie zapytac, niektorzy sa calkiem ogarnieci, ale tez nie wszyscy niestety :P
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Takoż i ja radzę. W mojej Miśce RK też pętla była przerabiana.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Na elce to panowie poradzą przerobić pętle. Za dużo tu nie da się niestety wymyślić.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
w swojej mesie miałem podobnie, jedyna rada przerobić pętle, albo olać ją i wpiąć multi bezpośrednio do inputa, jak kocham brzmienie mesy to jednak pętle efektów mają do du...

Offline b3ny666

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
  • Guitars&Gear Collector
    • Tam gdzie gram :)
oki, skoro wszyscy radzą przerobić pętlę to trzeba wysłać wzmak do szpeca - już i tak po gwarancji. Szkoda jednak bo gała od solo jest megaprzydatna

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
ale co ma do tego solo, jak Ci przestawią pętle to ta gałka i tak powinna działac, u mnie chodzi normalnie i sobie wyrównuje głośności, lub na kanałach  master rozkręcam bardziej a na solo ściszam i ciekawie gada bo lampki dostają więcej i działają lepiej a nie jest aż tak piekielnie głośno. Chociaż bez brami szumów to miałem troche szumów i pisków, no ale może się mylę?:)

Offline b3ny666

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
  • Guitars&Gear Collector
    • Tam gdzie gram :)
a naczytałem się na forach że przerobienie pętli na szeregową wiąże się z odłączeniem gały SOLO, która jest w jednym bloku z pętlą efektów. Generalnie są dwie szkoły - jedna mówi że przy przerabianiu przestaje działać solo, natomiast goście z Voodoo chwalą się że zostawiają funkcje potka, jednak traci się FX assign (co mogę zrozumieć bo nie wiem po co komu pętla tylko na jednym kanale), oraz włączanie pętli z footswitcha, co jest zdecydowanie mniej korzystne.

Offline Jakób

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
  • always the hard way
    • The Corpse
Coś chyba źle odczytałeś, bo jaki sens miało by przerabianie pętli, tracąc przy tym możliwość włączanie z foota? Chociaż z drugiej mańki, to jeśli masz pętlę włączoną cały czas, a w niej jakiegoś majora etc. to może rzeczywiście nie jest to potrzebne. Ja w każdym bądź razie mocno bym się zastanowił.

Offline bee

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
Mam pętle szeregową, działa solo i footsw i fx assign.
Są rożne patenty na przerobienie, od odlutowania kabelka, po bardziej skomplikowane opcje.
Jedną z nich możesz wraz ze schematem otrzymac od samej mesy. Ja wyslalem maila i dostalem schemat w pdfie, wraz z odrecznymi dopiskami samego Randalla Smitha (podobno) :)

Z tego co pamiętam, (dawno się tym bawiłem, a teraz mam szeregowa) w opcji równoległej, jeśli "return" od petli odkręciłeś na maxa, to na stopień mocy wchodził tylko sygnał powrotny z pętli, nie było słychać tego "oryginalnego, równoległego". Nie pamietam tylko, czy zeby tak było, trzeba było coś odlutować przy potencjometrze czy nie...
« Ostatnia zmiana: 10 Cze, 2010, 22:52:34 wysłana przez bee »
ESP/Ltd VB-400 Baritone
Mesa/Boogie Triple Rectifier 3ch.
Mesa/Boogie 4x12 Rectifier Std. Slant
POD X3 Live

Offline b3ny666

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
  • Guitars&Gear Collector
    • Tam gdzie gram :)
Wygrzebałem to z archiwalnych maili.

Poniżej dokument, który dostałem od Mesy, mam nadzieję że komuś się przyda :)



Offline bee

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
ESP/Ltd VB-400 Baritone
Mesa/Boogie Triple Rectifier 3ch.
Mesa/Boogie 4x12 Rectifier Std. Slant
POD X3 Live

Offline shadows3

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Cześć, chciałbym się dołączyć do tej dyskusji i zapytać czy w Waszych wzmiankach (Mesa TR czy DR) jest tak, że jak kręcicie potencjometrem od pętli (z tyłu) to zmienia się brzmienie gitary. Nawet jak pętla jest wyłączona lub nic do niej nie jest wpięte.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Nie, nie zmienia się, miałem Tripla i miałem RK, w tym drugim była pętla szeregowa w pierwszym przy ustawieniu miksu na 100% z moim rigiem nie działy się żadne cuda i nic przerabiać nie musiałem, ot taki ze mnie szczęściarz :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
4168 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2009, 22:13:55
wysłana przez pstry
14 Odpowiedzi
12576 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2010, 15:01:13
wysłana przez mondomg
2 Odpowiedzi
1997 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2012, 00:02:30
wysłana przez Drozd
9 Odpowiedzi
4042 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2012, 15:51:48
wysłana przez Dexterek
5 Odpowiedzi
2092 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2017, 10:58:11
wysłana przez shadows3