Autor Wątek: Jakie głośniki do Fendmessa??  (Przeczytany 6476 razy)

Offline cortx

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Jakie głośniki do Fendmessa??
« 25 Maj, 2010, 14:11:41 »
Witam. Zamierzam zrobić samemu kolumne. Skleja itp. Również zamierzam kupić sobie Fendmess MG.-50 W. Gram w stylu Comy, dream theater, ale i coś mocniejszego z czasem lubie lutnąć aby tak grubo zabrzmiało. Jakie głośniki polecacie do wstawienia?? Celestion vintage 30...?? czy może jakieś inne...Co będzie najlepiej pasowało do Fendmessa??

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Witam. Zamierzam zrobić samemu kolumne. Skleja itp. Również zamierzam kupić sobie Fendmess MG.-50 W. Gram w stylu Comy, dream theater, ale i coś mocniejszego z czasem lubie lutnąć aby tak grubo zabrzmiało. Jakie głośniki polecacie do wstawienia?? Celestion vintage 30...?? czy może jakieś inne...Co będzie najlepiej pasowało do Fendmessa??

Eminence Wizard albo Man of War. Lepiej dajom od Celków. Sprawdzone organoleptycznie. Sam też będę zmieniał.
Paczki z głów!

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Poza tym powinieneś skupić się jednak przede wszystkim na skrzyni. Ona wbrew pozorom głównie odpowiada za fajność brzmienia. Zrobisz ze sklei ale poskręcanej na śruby i kiepsko policzonej, to i najlepsze głośniki zabrzmią w tym jak kupa.
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
Nie mozna sie nie zgodzic z tym co pisza koledzy powyżej, popieram :)
.

Offline Jakób

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
  • always the hard way
    • The Corpse
W paczce 4 x 12 miałem do tej pory 4 x Eminency V12, 2 x Em. GB12 i 2 x Em. V12 (X pattern), 2 x Em. V12 i 2 x Cel. V30 ( też X pattern) a w tej chwili mam 2 x Em. Man O War i 2 x Cel. V30 (x pattern) i to ostatnie zestawienie najbardziej rwie mosznę. Wzmak to Mesa DR.
Troszkę namieszane, ale mam nadzieję że każdy zrozumie o co kaman.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Troszkę namieszane, ale mam nadzieję że każdy zrozumie o co kaman.

Bardzo rozumi i dziękuje za info - bo chciałem właśnie to wiedzieć!
Tymek - czytasz to? Teraz będziem wiedzieli ;)

A jaką muzę grasz na tym, Dźiejkob?
Paczki z głów!

Offline cortx

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Ok. Dzięki za inforamcje. Tylko strasznie cięzko zdobyć te Man of war. Nigdzie ich nie ma:(

Offline TYMEK

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
czytam czytam :)

2 x Man Of War + 2 x V30 to naprawdę musi nieźle gadać.
Chyba do deathcoru odpowiednia kombinacja ?

Offline cortx

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
A co sądzicie o eminence patriot?? Mówią że lepsze od Vintage30....

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
V30 + Man'o'War faktycznie musi dobrze gadać, choć jak zastanawiałem się nad taka kombinacją to Maniek z NoisyBoxa odradził mi, argumentując dużą różnicą w mocach tych głośników (120W Manowar i chyba 70W V30). choć jak to z tym naprawdę jest to nie wiem ;) chętnie posłuchałbym takiej paki. ogólnie miałem wrażenie, że V30 i Manowary mają podobny charakter, sporo środka, te drugie mają chyba więcej góry i dołu, imo Manowary są specyficzniejsze.
w ogóle jaką pakę chcesz zrobić? bo na Twoim miejscu wziąłbym pod uwagę Marshalla 1960 na G12-T75, mi osobiście mniej się podoba od mojego NB na Manowarach, ale gra fajnie. jest znacznie ciemniejsza, ma trochę więcej dołu, ale bardziej mulistego i ma dość specyficzny wysoki środek. w razie czego obie paki do ogrania u mnie, planuję zrobić jakieś gejparty, więc mam nadzieję, że będzie okazja ;)
do widzenia.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
V30 + Man'o'War faktycznie musi dobrze gadać, choć jak zastanawiałem się nad taka kombinacją to Maniek z NoisyBoxa odradził mi, argumentując dużą różnicą w mocach tych głośników (120W Manowar i chyba 70W V30). choć jak to z tym naprawdę jest to nie wiem ;) chętnie posłuchałbym takiej paki. ogólnie miałem wrażenie, że V30 i Manowary mają podobny charakter, sporo środka, te drugie mają chyba więcej góry i dołu
Wow! To niedobrze, ale Wizardy grały pieknie!

Cytuj
jest znacznie ciemniejsza, ma trochę więcej dołu, ale bardziej mulistego i ma dość specyficzny wysoki środek.

Która w końcu?
Paczki z głów!

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Marshall, po 7 godzinach murowania i targania materiałów tak się pisze posty ;)
do widzenia.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Takiego właśnie mogie łyknąć od Tymka
Paczki z głów!

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
hm, jeśli podobają Ci się V30, a Manowary są dla Ciebie zajebistsze to nie wiem, czy ten deal Ci się spodoba. no chyba, że jak Ci nie podejdzie to wywalasz głośniki i wstawiasz Emi, czy jak tam chciałeś to wykombinować ;)
do widzenia.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
hm, jeśli podobają Ci się V30, a Manowary są dla Ciebie zajebistsze to nie wiem, czy ten deal Ci się spodoba. no chyba, że jak Ci nie podejdzie to wywalasz głośniki i wstawiasz Emi, czy jak tam chciałeś to wykombinować ;)

Ogrywałem takieg marszałka na salce, plus zagrałem na takiej (drugiej) niedawno cały koncert. Źle nie było, ale tak bym na zawsze nie zostawił ;) Najlepszy byłby Marszałek 1960AV z dwoma Emi na krzyż ;)
Paczki z głów!

Offline Jakób

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
  • always the hard way
    • The Corpse
A jaką muzę grasz na tym, Dźiejkob?
ogólnie hard core w open C, czyli dosyć mocno i ciężko

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
4195 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2011, 09:26:00
wysłana przez Sulphur
16 Odpowiedzi
6133 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2011, 18:06:35
wysłana przez Pietryk
6 Odpowiedzi
2519 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2014, 21:21:13
wysłana przez wuj Bat
8 Odpowiedzi
2989 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2015, 20:51:03
wysłana przez wuj Bat
30 Odpowiedzi
9063 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2016, 11:51:02
wysłana przez eetfuk