Autor Wątek: Jakie głośniki Eminence łączyć ze sobą w pary  (Przeczytany 2990 razy)

Offline nieblabla

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Siema,

Chciałem zapytać was o wasze spostrzeżenia dotyczące tego jakie głośniki Eminence warto ze sobą połączyć żeby uzyskać najlepszy efekt. Planuję zakup kolumny 2x12 właśnie na głośnikach emi ale mam ogromny dylemat co do niej zapakować. Rozchodzi się wiadomo o to, żeby nadawało się to do death/thrash no i o to żeby obeszło się bez tej bzyczącej górki co w V30. Z tego co się orientowałem do paczki będę wybierał pomiędzy Governor, Texas Heat, Swamp Thang, Wizard i może ManOWar. Co według was będzie najlepiej dogadywać sie w tej kompozycji. Z technicznych spraw: wzmak MG Raven II 50w, gitara: Schecter Hellraiser C-1. Dzięki za wszelkie sugestie.


Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Nie kombinuj z mieszaniem. Kup dwa Governory i osrasz się za szczęścia. Dla mnie te głośniki deklasują wszystko. Wcześniej mieszałem Governora 75W z Celkiem G12T-75W, a ostatnio z Celkiem V30 60W. ManOWar i Wizard mi nie odpowiadają barwowo. Gość w próbowni ma paczkę Palmera na tych dwóch Eminencach. Ja po wpierdoleniu do paki mojego Laney'a dwóch Governorów stwierdzam, że mieszanie ich z Celkami w moim przypadku kategorycznie odpada. Governory tak zajebiście warczą na rozkręconym wzmaku, że łeb urywa. Musisz też wziąć pod uwagę głębokość paki. Mój Laney jest dość głęboki. 36cm już czuć w porównaniu do standardowych naleśników. Nie mam w posiadaniu, ale polecam polskich producentów HESU i DL.  Co do wzamka to mam ENGL'a Fireball 60Wz modem lamp preampu, ale coś takiego jak fizz z Governorami nie istnieje.
Jeżeli patrzysz na głośniki 150W to moim zdaniem Texas jak i Swamp nie zmiotą Cię tak jak to zrobi THE TONKER. Jest ciemniejszy niż Governor, ale nadal bardzo czytelny w środku i na tyle jasny by wyeliminować wcześniej wymienione 150W głośniki, które dla mnie są trochę za matowe i dudniące.
Mając piec 50W nie zdecydowałbym się na opcję 2x The Tonker 150W. Ja swojego Tonkera po wyjebce Celka V30 trzymam w paczce 1x12 Harley Benton i wzmak buja go bardzo ładnie. Polecam Governory w zestawieniu dwóch głośników. Tonker chodzi mi zajebiście solo. Nie mam pojęcia jak zareagowałby w dualu ze wzmakiem 50/60W.
INTERSTELLAR

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Też polecam Governora - ma zalety i nie ma wad V30. Możesz dorzucić MoW dostanie paczka więcej dołu i łupnięcia - ciężko je przesterować na czystej. Same Gov - starczają w 101%

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Nie kombinuj z mieszaniem. Kup dwa Governory i osrasz się za szczęścia.
A nawet Wizardy ;).
Paczki z głów!

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Mam mixa Texas i V128 nie z wyboru ale z musu...brałem paczkę na szybko i takie były głośniki. Texas ciemniejszy a V128 jaśniejszy (klasyczny).Jestem bardzo zadowolony a Ci którzy grali na zestawie twierdzą że kurwi to to. Polecam połączenie ale może do Twojej muzy warto odpuścić V128.
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Gov + Wizard - mam, gram i nie oddam. Koniec tematu :D
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline nieblabla

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
W takim razie stoję jeszcze przed dylematem tego typu: Wybierając Governora jest sens ładować się do garażowego grania w pakę 212 czy może odpuścić i wziac Buzzaro albo MG 1x12?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
:)...   ...jeżeli planujesz grac na tym ostro gdziekolwiek poza domem to moim zdaniem powinieneś zacząć od 2x12.  Jak dla mnie 1x12=dom/mały jam session itp
INTERSTELLAR

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
6477 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2010, 23:11:33
wysłana przez Jakób
7 Odpowiedzi
4195 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2011, 09:26:00
wysłana przez Sulphur
9 Odpowiedzi
4250 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2011, 15:30:03
wysłana przez gluchy3845
6 Odpowiedzi
2519 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2014, 21:21:13
wysłana przez wuj Bat
37 Odpowiedzi
10315 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2016, 11:02:14
wysłana przez KamilOli