Autor Wątek: Najbardziej wieśniacka solówka  (Przeczytany 16868 razy)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Nie widziałem wcześniej tego tematu, ale co do Batio/Bacio (nie wiem w końcu która wersja jest poprawna ;) ) to wydał fajny album nagrany na gitarze akustycznej i moim zdaniem idzie mu to lepiej niż gra na 10ciu gitarach jednocześnie.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 860
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Całość dość wieśniacka, ale mie sie podoba:
  :headbang:
4string

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja

Bardzo lubię ten utwór. Lubię solówkę z wersji albumowej i z kilku innych wykonań live. I ta też zapowiada się świetnie... Do 5:00. Rozumiem, dysonanse, rozumiem, atonalność... I lubię takie solówki. Ale tu chodzi o to, że chłop po prostu stula, co mu się rzadko zdarza.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline Ksard

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
O taaa.

"i wonder how many heads exploded when petrucci started using his world domination mode at: 5:00"

Zgadzam się w pełni z tym cytatem xd

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Przyznam, że zadziwia mnie, co niektórzy uważają za "najbardziej wieśniacką solówkę". Herman, Pietrucha - brakuje Satcha i Vaia do kolekcji ;-)
Owszem, bardzo często ociera się to o instrumentalny onanizm, ale Panowie - całe to forum (poza kilkoma numerami które wydały mi się kompletnie odbiegające od "standardu" tego Forum) mówi tylko o tym. Chwalimy kawałki które są tylko kawałkami kawałków, ale, że nagrywają to nasi koledzy - komplementujemy. A jak jeden z drugim Wielki coś puści z pod palca - już najbardziej wieśniacka solówka. Nie przesadzacie czasami?

Wiem, że bez sensu, poniżej pasa i głupawe będzie zagajenie w stylu - a czy Ty potrafisz tak zagrać?
Potrafisz? To pewnie masz na tyle wiedzy i doświadczenia, by krytykować Wielkich, Znanych (i Bogatych). Ja nie potrafię, to cicho siedzę.
;-)

Na sam koniec (zabawna mam nadzieję) dykteryjka- mam kolegę, który od lat chyba 10 uważa się za Kompozytora. Komponuje pioseneczki dla swojej kapeli. Słabo gra na gitarze i słabe te piosenki robi, ale i tak lubiłem z nim rozmawiać. To były czasy gdy pracowałem dorywczo w małym studio reklamowym (głównie kleciliśmy radiowe reklamy, ale nie tylko) i kolega był pod ogromnym wrażeniem, że potrafię rozpoznać czy dany gitarzysta użył np: flangera czy chorusa. (Rzecz oczywista dla każdego kto raz użył obu tych bajerów i usłyszał różnicę, prawda?) Przechodząc do sedna - kolega mój podczas z jednej z naszych długich rozmów wspomniał o niejakim "Malmsztejnie" i o tym, że gość gra bez sensu. Pytam - chodzi Ci o Yngwie Malmsteena? I on gra bez sensu? Tak - odpowiedział mój kolega. - On potrafi tylko napitalać milion nut na sekundę i tego nigdy nie jest w stanie zagrać ponownie! Oklapłem z bezsilności. Zapytałem: Może ty po prostu nie rozumiesz skal i melodyki jakich używa? Równie dobrze można powiedzieć o deklamującym po chińsku poecie, że to zła poezja, bo gada bez sensu. Bo JA nie rozumiem i JA tak nie potrafię.
Wtedy zrozumiałem, że nie będzie z chłopaka ani kompozytora, ani gitarzysty - a szkoda, bo i śpiewać trochę potrafił i zanucić każdą melodyjkę (czego ja nie potrafię) i sercem całym był oddany swojej kapeli.

Moje ulubione wątki na tym Forum to: Twórczość użyszkodników i zaraz po tym Potwór dnia. I jak teraz pomyślę, jakie sola podawane są na tacy jako wieśniackie w tym wątku, zastanawiam się - czy kiedykolwiek będę miał odwagę opublikować coś własnego?
Moje muzowanie.

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Najbardziej wieśniacka solówka jaką słyszałem była mojego autorstwa i była wieśniacka głównie z powodu takiego iż słaba ta solówka była. Już jej nie pamiętam na szczęście, pozostaje tylko te dziwne wrażenie które mówiło "na cholerę ja to w ogóle gram".

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Noo, wieśniacką solówkę to chyba każdy z nas ma na swoim koncie. Ja mam ze dwie nagrane w formie video nawet, więc dodatkowo przebijam Lorda wizualnie :D

Gusta się zmieniają, z pewnych rzeczy się "wyrasta", z niektórych można się już tylko pośmiać. Nie ma nad czym tu rozpaczać, a już na pewno nie nad różnicami w upodobaniach, Bielacku :) A to, że Petrucci czy inny wirtuoz jest z nas wszystkich najzdolniejszy nie oznacza, że wszystkim musi się to podobać, więc nie widzę tu powodu do oskarżania kogokolwiek o hipokryzję. Poza tym, jak widać, każdemu zdarza się przesadzić albo pomylić i nie ma w tym niczego dziwnego.

Offline Lisu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
    • Myspace
Myślałem, że o gustach się nie dyskutuje.
Po za tym to jest serio niskie zagranie:
Wiem, że bez sensu, poniżej pasa i głupawe będzie zagajenie w stylu - a czy Ty potrafisz tak zagrać?
Potrafisz? To pewnie masz na tyle wiedzy i doświadczenia, by krytykować Wielkich, Znanych (i Bogatych). Ja nie potrafię, to cicho siedzę.
;-)
,
bo gdybym nie mógł oceniać ludzi, którzy robią coś lepiej ode mnie, to nie mógłbym powiedzieć, że Kaczyński źle rządził, albo że lutnik spieprzył mi zakładanie progów.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
dokładnie, to jest podejście konsumenckie. nikt nie mówi "zagrałbym lepiej", mówią tylko "chłopie, weź przestań, albo ci przydzwonię tym klockiem!"
malmsteen, choćby nie wiem jak był zajebisty, mnie skrajnie nudzi. z tego typu grania wolę dużo bardziej loomisa. albo cooleya.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
malmsteen, choćby nie wiem jak był zajebisty, mnie skrajnie nudzi. z tego typu grania wolę dużo bardziej loomisa. albo cooleya.
Każdemu z nas podchodzi coś innego - ale gdybym Ci próbował wmawiać, że Loomis gra bez sensu i na pewno nie jest w stanie zagrać drugi raz tego samego, a płyty nagrywa ogrywając skale na gryfie w te i z powrotem - nie uśmiechnął byś się z politowaniem? Tego nawet nie ma co komentować, i to ja wychodziłbym na cymbała co się nie zna, a nie Ty, że wolisz jednego od drugiego. (Trochę gay zabrzmiało na końcu...)

Specjalnie napisałem o tym zagraniu poniżej pasa; Bardzo często oceniamy muzykę przez pryzmat lubię/nie lubię muzykanta, to samo z politykami - nie ważne co gra/mówi, ważne, że podoba mi się, lubię go, to z pewnością jest dobry - i odwrotnie. Skoro wygląda jak baran, nie podoba mi się, nie lubię - to ani nie może być dobry, ani mądry, a najlepiej go wyśmiać i zakopać.

A mi chodziło tylko o to, w którą stronę zmierzał ten wątek - od małolata który z dumą prezentuje całemu światu jak bardzo nie potrafi grać do tych, którzy potrafią jak mało kto. I własne zdanie własnym zdaniem, ale troszkę rozsądku nigdy nie zawadzi ;-)
Moje muzowanie.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
ale gdybym Ci próbował wmawiać, że Loomis gra bez sensu

No, ale przecież on gra bez sensu! :D

Cytuj
Bardzo często oceniamy muzykę przez pryzmat lubię/nie lubię muzykanta

Tak ponieważ to Twój/jego/jej charakter kształtuje to, czym się zajmujesz. Ja nie sądzę, żebym mógł zostać serdecznym kolegą Michała Wiśniewskiego, nawet gdyby wydał coś na miarę Dark Side Of The Moon. Nie i koniec, a ponoć bardzo sympatyczny z niego kolo.

A tak btw, jak sobie przypomnę czego słuchałem x lat temu i za co skoczyłbym w ogień i wytatuował sobie nazwy na czole bez chwili wahania, to teraz tak sobie myślę, że musiałem mieć uszy w dupie.

pozdro

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Już wyjąłeś? ;)

Swoją drogą, to tak sobie myślę, że w zasadzie generalnie każda solówka jest wieśniacka. O.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
Już wyjąłeś?

No, właśnie nie, bo teraz dla odmiany siedzę na ss :D

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Kurde. Założyłem to forum. I właśnie zacząłem się zastanawiać nad banowaniem wg własnego widzimisię...





:lol:




Ale wierz mi lub nie - z własnego doświadczena wiem. Przejdzie Ci :D
« Ostatnia zmiana: 09 Sie, 2010, 09:53:54 wysłana przez se7en »

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Najbardziej wieśniacka solówka?

Metal Heart ACCEPT!

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Nie wiem czy to mieści się w ramach tematu, ale ostatni band miażdży:



Pozdro;)
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Cytuj
...wysyłam wam swój filmik. Mam 18lat i gram o 2 w tym od roku gram na git elektrycznej

  filmik pokazuje jak potrafię grać, to nie jest solo;]

Ktoś mądry kiedyś po takim pokazie powiedział "no dobra..a teraz coś zagraj" ;)

Offline Yasiek777

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36


Jakoś ostatnio szukałem czegoś o tym wiośle no i trafiłem przypadkiem na coś co utkwiło w mojej głowie na dłużej  :facepalm: :facepalm:

Kto zdoła wytrzymać całe ten kozak nad kozaki ;d


Padam na kolana xD

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
29 Odpowiedzi
4372 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2012, 22:31:44
wysłana przez sylkis
25 Odpowiedzi
8239 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2012, 21:04:53
wysłana przez Sulphur
33 Odpowiedzi
8742 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2014, 17:38:40
wysłana przez Drozd
9 Odpowiedzi
5768 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2016, 17:14:21
wysłana przez bandit112
7 Odpowiedzi
3806 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2016, 22:30:54
wysłana przez FlyingV