Autor Wątek: Rivera Pubster 45 użytkowanie  (Przeczytany 3859 razy)

Offline Jazzmichu

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Rivera Pubster 45 użytkowanie
« 14 Maj, 2010, 02:18:37 »
W zeszłym roku kupiłem okazyjnie w Szwedzkim sklepie muzycznym swoje pierwsze lampowe combo-Rivera Pubster 45. Do niedawna grałem na nim z niemałym zadowoleniem aż nadszedł moment konieczności wymiany
lamp. I tu przygoda z piecykiem zaczęła nabierać brzydszych kolorów. Oryginalnie wzmacniacz posiadał na wejściu 2 lampki 12ax7lp i EL 34 na wyjściu (wszystkie SOVTEKa). Wybrałem się do sklepu i kupiłem następujące lampy:(innych nie było) -Sovtek 12AX7WA i Electroharmonics EL-34. Po zamontowaniu lamp piec odzyskał dynamikę i jakiś czas grał poprawnie, aczkolwiek inaczej. Od kilku dni gra się na nim coraz gorzej
na czystym brzmieniu ma się dobrze lecz gdy chcę go przesterować dusi się i gra ciszej niż kiedyś i ucina dźwięki. Proszę o pomoc w jakiejkolwiek formie. Czy ktoś miał podobne problemy? Czy grał ktoś na tym combo lub podobnym np. Clubster ? Czy posiada ktoś instrukcję obsługi tego pieca (kupując okazyjnie nie otrzymałem takowej)

Poniżej podaję konfigurację sprzętową:
Po kolei:
Kaczka G-LAB -- TU-8 BOSS -- Noise reduction BOSS -- Compresor EBS -- Overdrive OD3 BOSS -- MT2 Metal Zone BOSS - Booster SEYMOUR DUNCAN -- Noise reduction BOSS (pętla reduktora)
A w pętli efektów wzmaka : Uni Horus EBS -- Nova Reverb -- Nova Delay
Wzmacniacz jest jednokanałowy posiada footswitch z przyciskami Boost i Reverb
lekki przester uzyskuję z OD3 cięższy z MT2 BOSS.
   

locco

  • Gość
Odp: Rivera Pubster 45 użytkowanie
« Odpowiedź #1 14 Maj, 2010, 07:03:46 »
a ustawiles bias lamp el-34 ?

Offline Jazzmichu

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: Rivera Pubster 45 użytkowanie
« Odpowiedź #2 14 Maj, 2010, 23:16:14 »
Nie ustawiłem biasu.
Wiem że coś takiego istnieje, ale nie wiem jak się do tego zabrać,nigdy tego nie robiłem.
Uprzejmie proszę o jakąś metodę postępowania.

locco

  • Gość
Odp: Rivera Pubster 45 użytkowanie
« Odpowiedź #3 15 Maj, 2010, 09:37:33 »
uuu, to nieladnie. w skrajnym przypadku mogles ladnie zepsuc wzmacniacz, choc to srednio prawdopodobne. proponuje udac sie do specjalisty celem przegladu urzadzenia i wstawienia biasu, co jest absolutnie potrzebne i czego tlumaczyl raczej nie bede, bo w sieci i na forum mozna wszystko znalezc. jesli kupiles w szwecji, to pewniej jestes gdzies z pomorza, moge ci polecic dobrego fachowca z gdyni. nie grzeb nic sam, bo przy tym poziomie wiedzy o wzmacniaczach bankowo narobisz klopotow ;)

Offline Jazzmichu

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: Rivera Pubster 45 użytkowanie
« Odpowiedź #4 15 Maj, 2010, 12:34:59 »
Niestety aktualnie przebywam na kontrakcie w Szwecji i gram codziennie "sztuki" więc Gdynia chwilowo nie wchodzi w rachubę, spróbuję gdzieś  w Sztokholmie. Dzięki bardzo za pomoc.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
10246 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2008, 08:08:47
wysłana przez Mery
3 Odpowiedzi
4055 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2010, 12:01:06
wysłana przez regret
7 Odpowiedzi
3065 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2012, 15:04:06
wysłana przez pastOr
11 Odpowiedzi
3041 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2015, 23:41:33
wysłana przez Olcha
2 Odpowiedzi
1335 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2017, 00:22:14
wysłana przez Pneumonia2