Autor Wątek: Rivera kr 100 opinie  (Przeczytany 3066 razy)

Offline pastOr

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Rivera kr 100 opinie
« 13 Kwi, 2012, 20:16:36 »
Postanowiłem zmienić wzmak i jestem bardzo ciekawy waszych opinii o tym headzie. Z racji tego, że udzielam się w dwóch zespołach i w jednym  potrzeba mi dobrego kanału czystego + mocny drive a w drugim hi gainowego przesteru :D  Niestety nie stać mnie na 2 ampy (bo w planie jest gibol :P) więc zainteresowałem się tą Riverką, bo wiem że clean jest w nim rewelacyjny, a drive też potrafi zaryczeć. Acha no i potrzeba mi co najmniej 3 kanałów.

Wzmacniacza nie mam gdzie ograć a na youtube to wiadomo jak to jest. Może ktoś miał z nim do czynienia i jak ma się ten amp do np. duala, 5150 na których miałem okazje grać (nagrywać) czy triple xxx, którego posiadam. Oczywiście jeśli bym się zdecydował to wiadomo, że w ciemno bez ogrania takich gratów się nie kupuje. Taki sam post zapodałem na innym forum bo każda opinia jest dla mnie ważna.

Pozdro i czekam na Wasze opinie.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Rivera kr 100 opinie
« Odpowiedź #1 13 Kwi, 2012, 20:19:06 »
Obadaj jeszcze Basha Sidewindera MK5 - Masz sliczny clean i zajebiste przestery z mozliwościami od wintydżów kranczów po moderny hajgeje
B ( o ) ( o ) B S

Offline pastOr

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Odp: Rivera kr 100 opinie
« Odpowiedź #2 13 Kwi, 2012, 20:28:44 »
Wiedziałem, że PRĘDZEJ czy póżniej padnie temat polskich producentów, ale zależy mi na waszych opiniach na temat tego konkretnego wzmaka :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Rivera kr 100 opinie
« Odpowiedź #3 13 Kwi, 2012, 20:45:57 »
a to wobec tego ten temat: http://forum.sevenstring.pl/wzmacniacze-i-kolumny/rivera-kr100/

Myślę że info tam zawarte będzie Cie satysfakcjonowało :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline pastOr

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Odp: Rivera kr 100 opinie
« Odpowiedź #4 13 Kwi, 2012, 21:21:09 »
Obczaiłem tamten temat już wcześniej, tylko że on był ponad 3 lata temu. Wtedy to było coś nieosiągalnego i recke pisał jeden człek a czasy się zmieniły i być może więcej ludzi miało do czynienia z tym wzmakiem. Zależy mi na różnych opiniach nawet tych skrajnych.
 Dzięki za zainteresowanie.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Rivera kr 100 opinie
« Odpowiedź #5 13 Kwi, 2012, 22:03:07 »
Więc może coś się wypowiem, kilka razy ogrywałem ten wzmak, na "mached cab" i... no właśnie, brzmi dobrze, na moje dość brytyjsko, bardzo czule na artykulację, i jednocześnie miękko, pasmo jest zrównoważone, bez jakiejś nie przyjemnej góry/dołu/środka. Niby same ochy i ahy, ale... miałem wrażenie lekko zamulonego brzmienia, tzn na mocnych przesterach, bo zarówno crunche jak i clean są z mojej strony bez zarzutu, kiedy miałem okazję na nim grać, zapatrzony byłem w bardzo ciężką nutę, i miałem wrażenie, że wzmak temu nie jest w stanie sprostać, jakby za mało agrsji, i... trochę brakowało mi GAIN. Porównując do wzmaków o jakich pisałeś, to zupełnie inne brzmienie, i radzę ograć byś się "troszkę" nie zdziwił gdy go dostaniesz. Marek Gierszewski coś kiedyś powiedział, że projektując kanał przesterowany do Vintage 40/20/pomarańcz Raven II, wzorował się na tym wzmaku, moim zdaniem trochę mu to wyszło, choć MG jest mniej "kremowy" i zdecydowanie agresywniejszy.

Tyle ode mnie, aha... jeszcze jedno Rivera nie jest zbyt user-freindly, ale pewnie o tym wiesz, trochę trzeba przy niej posiedzieć.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: Rivera kr 100 opinie
« Odpowiedź #6 14 Kwi, 2012, 12:13:16 »
Witam . Ja mam rivere kr 100 reverb i jak cos słuzę opinia . Pisz na maila co Cie interesuje postaram sie odpowiedzieć najlepiej jak potrafie . Poza tym sprzedaje swój rig obczaj sobie ten sprzet
http://forum.sevenstring.pl/wzmacniacze-i-kolumny/niu-rig-day

Offline pastOr

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Odp: Rivera kr 100 opinie
« Odpowiedź #7 14 Kwi, 2012, 15:04:06 »
Tomus poszło pm z pytaniami jakby co.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
10246 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2008, 08:08:47
wysłana przez Mery
4 Odpowiedzi
3859 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2010, 12:34:59
wysłana przez Jazzmichu
3 Odpowiedzi
4055 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2010, 12:01:06
wysłana przez regret
11 Odpowiedzi
3042 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2015, 23:41:33
wysłana przez Olcha
2 Odpowiedzi
1335 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2017, 00:22:14
wysłana przez Pneumonia2