Autor Wątek: NAD! Hughes & Kettner Triamp MK1  (Przeczytany 12658 razy)

Offline joonior

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
NAD! Hughes & Kettner Triamp MK1
« 09 Maj, 2010, 20:58:44 »
Jako, że to mój pierwszy wątek wypadałoby wszystkim powiedzieć Cześć.

Wczoraj po kontrolnym ograniu u sprzedającego przywiozłem zakupionego Triampa MK1.
Jest to w pewnym sensie spełnienie sprzętowych marzeń w temacie wzmacniaczy gitarowych.
Jednym z pierwszych wzmacniaczy zakupionych w moim życiu był H&K Attax 100 wraz z jego kupnem zacząłem się interesować innymi sprzętami tegoż producenta. Wtedy właśnie po raz pierwszy zobaczyłem i usłyszałem Triampa w akcji i od razu wiedziałem, że wcześniej czy później muszę go nabyć.
Po wielu latach oczekiwań i rozwiązań zadowalających mnie jedynie pośrednio (Peavey Triple XXX Combo) mam wielka przyjemność bycia posiadaczem tegoż niemieckiego monstrum :)

Jeśli będziecie chcieli to mogę w tygodniu napisać dłuższą recenzję dziś niestety z braku czasu nie dam rady.

Pozdrawiam

Offline fearlon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Miło widzieć kolejnego użytkownika tego świetnego wzmacniacza :D
ESP LTD EC-400 STBC 18V
Korg DT-10 + Dunlop Crybaby + BBE Sonic Stomp Maximizer + Boss SE-70 & FC-50
H&K TriAmp + Harley-Benton G212 Vintage

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
A ile to waży? ;)
Gratulacje oczywiście i witam serdecznie :)

Offline joonior

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Cytuj
A ile to waży? ;)

W manualu piszą, że 27 kg ale po pokonaniu z nim w ręku schodów u sprzedającego a później u mnie na salce jestem pewien, że niemcy pomylili jednostkę i powinno być ton zamiast kg :D

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Cytuj
A ile to waży? ;)

W manualu piszą, że 27 kg ale po pokonaniu z nim w ręku schodów u sprzedającego a później u mnie na salce jestem pewien, że niemcy pomylili jednostkę i powinno być ton zamiast kg :D
z reverbem waga kuchenna wskazała 33kg z tego co pamiętam. +/- 1 lub 2kg ze względu na szwankującą pamięć.

Gratuluję bo to kawał porządnego wzmacniacza. Za to waży jak czołg niestety.

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Cześć, gratuluję zakupu - sam jestem użytkownikiem TriAmpa od kilku lat i bardzo sobie cenię ten wzmak. Bardzo ważne jest dobranie do niego paki. Przez kilka lat działal u mnie na 4x12 na vintage 30, ostatnio zastąpiłem ją paką triampową na greenbackach i diametralnie zmienił się charakter brzmienia, a kanały z AMP2 ożyły. Jeżeli ciągnie Cię bardziej w kierunkach mesowatych to V30 jest optymalnym wyborem, ale moim zdaniem ten wzmacniacz jest stworzony pod greenbacki - i to również do ciężarów. Praktycznie cały zakres presence jest pozbawiony na tych głośnikach siarki. Warto wypróbować.

Offline Aron04

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Witam. Słyszałem też Triampa MkI w akcji na paczce Marshalla JCM 900 te wzmaki są poprostu genialne, uniwersalne chciałbym mieć w przyszłości II tylko musiał bym dokładnie ograć i stwierdzić jak bardzo różnią się od mod. Alexa Lifesona. I co mnie w nich zachwyciło jeszcze to, to, że nie ma tu żadnego brumu, jest tu czystość i selektywność.
Jeśli ktoś miał do czynienia z H&K Tri. II Stand i Alex L. To mile widziane opinie. Chciałbym się dowiedzieć więcej na ich temat, jak bardzo się różnią ?

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Cześć. Grałem na II na Musikmesse i szczerze mówiąc - nie czułem, żeby był jakoś szczególnie zajebistszy od mojej I. Może trochę się różnił, ale nie była to różnica warta wywalania znacznie większej kasy, a MK II chodzą sporo drożej.

Model Alexa Lifesona różni się od II wyłącznie wyglądem i tym, że przy zakupie jakaś tam kasa idzie na Unesco.

Offline Aron04

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Czaje, Ja patrze za czymś co jest naprawde uniwersalne i wysokiej klasy generalnie nie lubie piasku, degustuje raczej w śpiewnych, sterylnych przesterach. :)
Mam jeszcze jedno pytanie ogrywałeś, porównywałeś kiedyś swojego H&K z ENGL Savage 120 ? bardzo ciekawi mnie też ten amp, podejrzewam że i tu nie bedzie siary, to kolejne cuś co musze kiedyś ograć. Pozdros.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Czaje, Ja patrze za czymś co jest naprawde uniwersalne i wysokiej klasy generalnie nie lubie piasku, degustuje raczej w śpiewnych, sterylnych przesterach. :)
Mam jeszcze jedno pytanie ogrywałeś, porównywałeś kiedyś swojego H&K z ENGL Savage 120 ? bardzo ciekawi mnie też ten amp, podejrzewam że i tu nie bedzie siary, to kolejne cuś co musze kiedyś ograć. Pozdros.
Egnater Tourmaster 4100? Daleko masz do Częstochowy? jak coś to zapraszam na ogranie.

Offline kguitark

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
Przepraszam, że odkopuję temat, ale nie chciałem śmiecić nowym.
Otóż po mozolnych poszukiwaniach heada również stałem się posiadaczem triampa.
Jestem super zadowolony z brzmienia - miękkie, podatne na artykulacje na każdym kanale. Ale że o triampach napisano już wszystko, zmierzam do meritum:
Wzmacniacz gra głośno (nie ma żadnych spadków głośności, szumów czy trzasków), artykulacyjnie - jak już pisałem - super. Natomiast nie świecą się lampki z przodu, ok.4 z tego co pamiętam. I teraz pytanie - czy to jest normalne ? Inne świecą normalnym, pomarańczowym światłem, a kilka albo świeci naprawdę bardzo słabo, albo wcale.  Lampki są jeszcze fabryczne, z logo h&k, wyglądają w porządku (żadnych uszkodzeń mechanicznych, osmoleń, przepaleń czy czegokolwiek). Nie mam pojęcia ile grały zanim kupiłem heada.  Czy to już czas, żeby wymienić lampy ? Nie chcę po prostu uszkodzić wzmacniacza, stąd moje pytanie.
« Ostatnia zmiana: 02 Kwi, 2012, 15:31:54 wysłana przez kguitark »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Jak nie widać żaru to nie znaczy, że coś jest ok, niektóre lampy niemal zupełnie nie wytwarzają "swiatła", np Sovtek 12AX7 LPS (które bardzo lubię). Wiele razy ziomki którym użyczałem Raven II (gdzie miałem te lampy) mówili, że coś mam zjebane z ampem bo mi lampy "nie świecą".

Jak gra wszystko i śmiga to jest ok, choć jeżeli to MK I i masz jeszcze "firmowe" lampy, to chyba wypadało by je już wymienić.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline kguitark

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
Wiem, przymierzałem się do wymiany w najbliższym czasie. Chciałem po prostu wiedzieć, czy to coś alarmującego. Dzięki za odpowiedź. :)

Offline coven1983

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Witam, mam pytanie: czy ktośjuż podłączał do Triampa G-system? chodzi mi konkretnie o mozliwośc przełączania kanałów wzmacniacza za pośrednictwem g-systemu - czy jest to mozwliwe tylko poprzez midi, czy da się cos zrobic żeby sygnał kierowac do triampa przez wejscie na seryjny footswitch (rs232 bodajże)? z góry dzieki za podpowiedzi, pozdrawiam

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Ja sterowałem Triampem przez midi przy pomocy G-Systemu. W G-Systemie jest z tego co pamiętam za mało przekaźników, żeby zrealizować sterowanie kablem rozgałęziającym. Lepiej kup moduł midi.

Offline coven1983

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Hej, dzięki za odpowiedz. Kupiłem msm-1, założyłem i.......jedna wielka kupa - wzmacniacz mi siadł....nie działa całe sterowanie przedniego panelu - żadna gałka i przełącznik...nie wiem, czy to może znaczyć że uszkodzona została cała płytka sterująca? normalnie włosy rwać z głowy....wzmacniacz niby gra, ale bardzo cicho, prawie niesłyszalnie....po wyjęciu sterownika midi nie ma żadnej poprawy. spotkało kogoś coś takiego? ma ktoś ewentualnie jakieś namiary na serwis? pozdrawiam...
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi, 2012, 13:19:15 wysłana przez coven1983 »

Offline kguitark

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
Panowie ewidentnie coś robię źle, niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu:
Chcę wpiąć PODa X3 Pro w pętle mojego H&K - głównie do delaya i w ogóle po to, żeby zobaczyć jak to zagada (albo nie zagada) - ma to być rozwiązanie tymczasowe zanim nie przesiądę się na kostki.
No i lecę - FX send z poda w return pieca, send pieca w return poda. Gitara wpięta w wzmak. FX Loop włączony. I dupa blada - wzmacniacz gra jak grał, wszystko mu jedno czy pod jest podłączony. I o co teraz chodzi ?

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Tu masz jak to zrobić na 4 kable - wtedy kaczka/kompresor i co tam jeszcze masz działają na sygnale z gitary (bez przedwzmacniacza), co przyjęło się za rozwiązanie lepsze/typowe:


A jak na 2 kable to:
Gitara -> wzmacniacz (in) -> wzmacniacz (FX send) -> POD (input) -> POD (output) -> wzmacniacz (FX return).
« Ostatnia zmiana: 12 Cze, 2012, 08:25:29 wysłana przez Mordimer »

Offline kguitark

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
O ! Dzięki wielkie. :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
4800 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2007, 14:51:28
wysłana przez steve2
11 Odpowiedzi
6196 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Cze, 2008, 20:04:34
wysłana przez Page_Hamilton
8 Odpowiedzi
5899 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2010, 23:12:30
wysłana przez Bloo
31 Odpowiedzi
13502 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2012, 18:04:15
wysłana przez Chomick
16 Odpowiedzi
8492 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2012, 12:22:11
wysłana przez Bjørn