Autor Wątek: NAD & NCD czyli H&K Triamp + NB 112  (Przeczytany 5693 razy)

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
NAD & NCD czyli H&K Triamp + NB 112
« 15 Sty, 2010, 21:26:47 »
W końcu po efekcie wow mogę napisać coś na temat tego wzmacniacza - poprzednim właścicielem był Dale ;)
H&K Triamp MK1



Co by tu napisać kawał dobrej roboty - najlepszy amp jaki miałem do tej pory. 6kanałów (3 pełna i każdy z nich po 2 tryby) osobny gain dla każdego trybu. Krótki opis każdego kanału po kolei.
1A - czysty typowo fenderowski dzwon.
1B - ciemniejsze brzmienie podchodzące pod voxy - całkiem brzyjemnie to brzmi po odkręceniu gainu można osiągnąć bardzo fajny łamiący clean. Brzmi dobrze, ale tylko po rozłączeniu cwek w pickupie, albo zjechaniem z volumem.
2A - tutaj za wiele nie można wyciągnąć - od taki zwykły crunch ala AC/DC po dopaleniu CDO można osiągnąc mocne hardrockowe marshallowskie pierdolnięcie.
2B - troche bardziej mulisty od poprzedniego nie znalazłem innego zastosowanie niż dopalenie - po tym zabiegu mamy lejące brzmienie bardzo przypominające dopaloną JCMe.
3A - Charakterem przypomina mese dr, mulisty nie zbyt szybki dół na prawde bardzo podobnie brzmi do mesy chociaż na pewno to nie to samo - porównanie mam bezpośrednie.
3B - Mój ulubiony kanał. Świetne mocne pierdolnięcie - nie jest to 5150 (mniej suchy i troszeczkę wolniejszy) nie jest to mesa DR (szybszy i mniej bułkowaty) nie jest to też nic w kierunku bognera ubershalla (mniej nowoczesny, mniej lejący i robi bardziej grrgrr ;D) Śmiem napisać, że najbardziej przypomina diezela VH4 na którym nie grałem, a jedynie słyszałem w nagraniach toola - można osiągnąć praktycznie identyczne brzmienie. Naprawdę mocny i najlepszy kanał przesterowany na jakim do tej pory grałem.

teraz podsumowanie:
+ brzmienie kanałów 3B, 1A, 1B (ewentualnie można dodać 2A o ile wliczać dopalenie)
+ wygląd! (plexa na froncie i widok lampek robią mi dobrze ;))
+ duże możliwości kreowania brzmienia
+ całkiem nieźle brzmiący reverb sprężynowy
+ wbudowany Di Box

- brzmienie całego kanału 2 bez dopalania
- WAGA! (31KG :O)
- brak aktywacji reverbu z jakiegokolwiek sterownika, czy nawet panelu głównego. Z tyłu jest jedynie potencjometr którym ustawia się nasycenie reverbem i to wszystko. Więc aby go włączyć trzeba odkręcić potek, a żeby wyłączyć skręcić.
- dużo lamp ;D

Noisybox 112 V30

Co by tutaj dużo pisać - paczka zakupiona od Jaco - swoją drogą dzięki za ofertę, bo miał bym pewnie teraz wiórową laboge 112 ;). Jak na tak małą kolumnę to brzmi naprawde dobrze. Może nie ma takiego uderzenia jak 212, ale jest bardzo mobilna i lekka.

+ lekka i mała
+ miły dla oka wygląd

- Nie ma 4 głośników i loga orange...ale kolor się zgadza ;D
- nie ma wygaru jak 2x12 ;)


Tak się prezentuje całość.
« Ostatnia zmiana: 15 Sty, 2010, 23:17:06 wysłana przez Bloo »

Offline fearlon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
gratulacje :D dobry wybór ;D
ESP LTD EC-400 STBC 18V
Korg DT-10 + Dunlop Crybaby + BBE Sonic Stomp Maximizer + Boss SE-70 & FC-50
H&K TriAmp + Harley-Benton G212 Vintage

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Gratuluje, jak Ci lampy padną to trochę jest ich do wymiany :D

<ten temat jest kupa wart bez próbek!>
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Gratuluje, jak Ci lampy padną to trochę jest ich do wymiany :D

<ten temat jest kupa wart bez próbek!>
A dyktafon was zadowoli? ;)
Jutro rano mogę coś nagrać jak znajdę chwilę, ale w warunkach domowych i ze zwykłym dyktafonem to fajnie nie zabrzmi. ;P

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
telefon, dyktafon, aparat-lepsze niż nic, ciekaw jestem jak to brzmi. Szkoda że ta głowa marnuje się na malutkiej paczuszce, nie masz już ENGLa212?
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
telefon, dyktafon, aparat-lepsze niż nic, ciekaw jestem jak to brzmi. Szkoda że ta głowa marnuje się na malutkiej paczuszce, nie masz już ENGLa212?
Aj tam od razu się marnuje ;) w tej chwili marnowaniem można nazwać to, że wszystko leży w domu, bo ani salki nie ma, ani kompletnego zespołu.
Engl poszedł dzień przed tym jak napisałeś do mnie na gg oferte wymiany na orenga. Gdyby nie poszedł, to zamiast tej małej pomarańczowej paczuszki stała by 2x większa, a kupić od Ciebie też nie miałem jak, bo sprzedałem tego engla za mniej niż chciałem i zamiast dołożenia 300zł musiałbym dołożyć prawie 2x więcej.

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
Bloo jak się sprawdza 1*12?
ja właśnie ze względu na mobilność,jak już sprzedam Vettę,  chcę kupić też 1*12.. metalu nie gram, rock,funky,pop. nada się? w przyszłości chcę potem dokupić drugą 1*12 zeby mieć stereo

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
nada się, nada
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Bloo jak się sprawdza 1*12?
ja właśnie ze względu na mobilność,jak już sprzedam Vettę,  chcę kupić też 1*12.. metalu nie gram, rock,funky,pop. nada się? w przyszłości chcę potem dokupić drugą 1*12 zeby mieć stereo
Zawsze możesz wpaść i sprawdzić ;) Nada się jak najbardziej. Nie grałem na wielu 112, ale ten NB jest naprawde miłym zaskoczeniem - spodziewałem się że triamp zabrzmi jak jakieś małe combo, a jak na takiego kurdupla ten noisy potrafi dać czadu. Jednak ma sporo więcej góry w porównaniu z englem 212 mimo tych samych głośników. Jak na englu odkręcałem presence prawie na 10, tutaj mam pomiędzy 4 a 5.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
40 Odpowiedzi
14116 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2010, 16:15:04
wysłana przez fearlon
16 Odpowiedzi
6667 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2009, 09:01:49
wysłana przez g-zs
18 Odpowiedzi
12554 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2012, 10:57:20
wysłana przez kguitark
1 Odpowiedzi
2019 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Gru, 2011, 08:54:18
wysłana przez Rachet
9 Odpowiedzi
2713 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2013, 09:30:08
wysłana przez sinquestsound