Autor Wątek: Fractal Audio AXE FX  (Przeczytany 222932 razy)

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #300 30 Maj, 2011, 12:27:20 »
Ja też nie gram metalu :)

Bo patrzycie na Skawę tylko z perspektywy Kombi... popatrzcie na inną muzykę jaką tworzył i tworzy nadal, ale nie ważne, widzę, że Was nie przekonam. Bądźcie pozdrowieni :)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #301 30 Maj, 2011, 14:41:27 »
No, i ktoś Cię dyskryminuje? :D

Wiesz co, ja tam znam trochę dokonań Skawy i ogólnie szapoba za wszystkie jego dokonania, ale mnie nigdy nie porwał. I koniec ot ;)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #302 30 Maj, 2011, 15:30:21 »
Grzesiek robi, co robi i nie zmienia to w żaden sposób jego zasług.
To jest forum muzyków grających głównie metal i ciężkie odmiany gitarowego nawalania i myślę, że zawsze osoby grające rocka i lżej, będą tutaj mniej lub bardziej wyśmiewane :-)
Ja wiem jedno, chciałbym kiedykolwiek grać chociażby w 10% tak dobrze jak Grzesiek, a jego opinie o sprzęcie są dla mnie ważne i jeśli on mówi mi, że fractal to nie jest jednak to - ja mu wierzę, zwłaszcza, że sam nie potrafiłem za bardzo się z nim zgrać.

Jakie zaslugi ma Grzesiek na swoim koncie? W moim odczuciu to dobry, ale przecietny muzyk, bez rewelacji, a to co robi przez ostatnie laty mozna zaliczyc do prostytucji artystycznej, odwalic szybki numerek bez emocji i zaangazowania, nic wiecej. Nie chcialbym grac w 10% jak on bo musialbym sie uwstecznic, sorki, ale nie spotkalem sie z jego nagraniemi ktore powalilby mnie na kolana. Zdecydowanie lepszym gitarzysta jest Jacek Krolik czy Marek Napiorkowski, nawet nie ma co porownywac, a z mlodszego pokolenia Tomasz Andrzejewski.

Dla mnie Skawa nie jest zadnym wyznacznikiem brzmienia ani ze cos "to nie jest jednak to" bo facet co chwile jara sie nowymi zabawkami, a po chwili gada ze juz "to nie jest jednak to" tak bylo z wszystkim co mial.

Nie gram metalu, tylko rocka i hard rocka.

Nazwanie kombii rockiem jest ciosem ponizej pasa i splunieciem w twarz chlopakom z Deep Purple, Whitesnake, AC/DC itd.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #303 30 Maj, 2011, 16:13:38 »
Muszę się zgodzić z przedmówcami, nazwanie Skawy jednym z najlepszych gitarzystów jest delikatnie mówiąc lekkim nadużyciem, są zarówno w PL jaki i EU znacznie ciekawsi i sprawniejsi. Ani jego dokonania w Kombii nowym i starym, ani w ONA ani w innych projektach nie potwierdzają tego, że jest on wybitnym gitarzystą, jest dobry, ale bez fajerwerków.

Podpisuję się pod tym co napisał waleczny, nie można brać pod uwagę słów Skawy na temat sprzętu, bo facet bardzo szybko zmienia zdanie, wczoraj coś co było super i były pod tego adresem same ohy i ahy dzisiaj już nie jest to jednak to, tak było z Diezlem i wszystkim co miał. Pamiętam jak jeszcze nie tak dawno chciał grać na samym AXE podpiętym do Atomicków, dzisiaj jest już be, to taki standard u tego faceta, dla mnie nie jest wiarygodny i tyle.

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #304 30 Maj, 2011, 17:13:29 »
Nic na to nie poradzę chłopaki :) każdy ma swoje zdanie. Ja go lubię i szanuję jego granie, no i dla mnie jest 10 razy lepszych gitarzystą :) nic nie poradzę, choć bardzo się staram hehehe :)

Bez przesad, nigdzie nie pisałem, że Kombii to rock. Co najwyżej masówka popowa z dużą dawką elektornicznych ulepszaczy.

Mnie takie granie się bardzo podoba i dla mnie to są świetne solóweczki -

Jak to nie? cały czas mnie dyskryminują, że szatana itp. uważam za takie same bujdy jak inne wierzenia :-D

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #305 31 Maj, 2011, 00:05:29 »
A ja Wam powiem, że zajebiście, że Skawa musi zmieniać co chwilę graty, bo inaczej nie miałbym swojego Hellstone'a :). Myślę, że oglądanie się na to kto czego używa nie ma za bardzo sensu - ważne, czy ten sprzęt mi pasuje. Mi pasuje.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #306 31 Maj, 2011, 12:14:39 »
No panowie co jak co ale O.N.A. to jeden z najlepszych projektów jaki się pojawił na polskiej scenie muzycznej. Skawa odpierdalał tam naprawdę genialną robotę i tworzył zajebisty niepowtarzalny klimat. Co mnie to obchodzi, że Chylińska teraz śpiewa dicho a Skawa gra popgówienko. Nie zmienia to faktu, że jest świetnym muzykiem i tyle, nie musi się podobać ale tego nie można podważać.
« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2011, 20:38:21 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #307 31 Maj, 2011, 15:12:17 »
Ja słyszałem kiedyś Skawę z playbacku i brzmiał dobrze.

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #308 31 Maj, 2011, 16:16:38 »
do jasnej cHolery, niech ktoś to zmoderuje, nie wiem ile już postów przeczytałem odnośnie Skawy, a to chyba temat o Fractalu, jednocześnie po moderacji proszę o usunięcie mojego posta. Dziękuję.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #309 03 Cze, 2011, 13:45:14 »



Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #310 01 Lip, 2011, 21:27:47 »
http://allegro.pl/fractal-axe-fx-ultra-i1696747502.html

Nie wiem czy to dobra cena, bo siem nie interesujem. Wy pewnie wiedzieć bedziecie ;)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #311 01 Lip, 2011, 23:57:42 »

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #312 13 Lip, 2011, 14:49:35 »
jeszcze mam pytanie

dlaczego wiekszosc z Was uzywa jednak normalnej PA a nie paczek np Atomic. Wydaje mi sie to nieoplacalne

Atomic kosztuje 900eu (nowy ), a kocnowka + paka 2x12 (uzywki ) wyjdzie podobnie

dla przykladu gdybym chciał kupix zestaw PA MESA 50 ok 3tys + paka orange 1800zł to juz wogole drożej.

Jest jakas wyższośc tego rozwiazania nad Atomickiem?

W sumie nie bardzo wiem w która strone skierowac się, może mi ktos pomoze?
mało tego, z tego co przeczytałem Atomic brzmi lepiej, wiec juz wogole nie wiem co robic, a na dniach czeka mnie decyzja.
« Ostatnia zmiana: 13 Lip, 2011, 14:55:36 wysłana przez primer »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #313 13 Lip, 2011, 15:27:43 »
z szerokopasmowka masz mniej gratow ;)
i always go full retard

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #314 13 Lip, 2011, 22:55:08 »
Sam musisz podjąć decyzje co będzie lepsze i z jakich wyjść będziesz korzystał :
- do PA z symulacjami na przody + paczka (4x12 , 2x12) + końcówka mocy (transwestyta, lampa) - jako odsłuch na scenie
- do PA z symulacjami na przody + odsłuchy sceniczne
- Nagłośnienie z majków z paczki

Ja lecę z pierwszej opcji , pałker mnie dziś nagrał , telefonem , nokia jakaś dotykowa.... , taką prostokątna że się maca ekran. Se pomyślałem wrzucę a co ,  co mnie ta jakość , niech se jest a co!



Minus , muszę nosić pakę 4x12 toteż łazi mi po głowie 2x12 meski albo coś. Na razie taki stuff.
Pochwalony.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #315 14 Lip, 2011, 01:35:49 »
Men, obgryzione blachy :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #316 14 Lip, 2011, 09:11:51 »
no brzmi to jak nagranie z telefonu.

ALe gdybym kupił Atomic-a to tak samo akustyk moze zebrac dziwek majkiem z Atomika + ewentualnie na przody?

dobrze myslę?

w takim razie Lechu chyba bede miał pake Orange 2*12 do opchnięcia, jesli zdecyduje sie na Atomica.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #317 14 Lip, 2011, 09:24:52 »
no brzmi to jak nagranie z telefonu.

ALe gdybym kupił Atomic-a to tak samo akustyk moze zebrac dziwek majkiem z Atomika + ewentualnie na przody?

dobrze myslę?
......

Myślę że zebranie majkiem z Atomica jest bez sensu , po pierwsze , każdy akustyk ustawi inaczej majka, jeden tak drugi inaczej, to już zmienia brzmienie , podpięcie poprzez wyjścia XLR (i do tego w stereo) na przody daje Ci za każdym razem taki sam sygnał na konsoletę akustyka. Czyli może on po prostu zjebać jedynie coś na tej konsoli. W pierwszym przypadku do składowych nieszczęscia dodajesz to jak i jakim majkiem nagłośni Atomica. Ale kurcze to bez sensu jak Axe daje takie możliwości podłączenia na przody ze wszystkimi symulacjami.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #318 14 Lip, 2011, 10:17:24 »
Fajny jest ten procek, na pewno, ale czy nie szkoda Wam czasu na zmiany konfiguracji, kręcenie setkami gałek, dobieranie coraz to nowych końcy mocy, paczek itp.? nie lepiej po prostu grać? :)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #319 14 Lip, 2011, 10:26:12 »
Fajny jest ten procek, na pewno, ale czy nie szkoda Wam czasu na zmiany konfiguracji, kręcenie setkami gałek, dobieranie coraz to nowych końcy mocy, paczek itp.? nie lepiej po prostu grać? :)

A czy ja nie gram? Jeszcze przed zakupem Axe ustawiłem sobie gotowy set sprzętu. Podłączenie , peryferia. Wysyłanie sygnału na PA i odsłuch na 4x12. Potem wszystko złożyłem i teraz robię materiał kręcąc różne brzmienia w numerach. Kwestia podejścia , ja miałem wszystko zaplanowane. Teraz wszystko działa , wiem co będzie na przodach , wiem co mam w numerach, wiem co będzie na płycie. I gram :) Nad 2x12 zastanawiam się tylko w kwestii mobilności , and nothing more.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #320 14 Lip, 2011, 10:27:44 »
No to rewelka :)

Moja dygresja pojawiła się na kanwie obserwacji dwóch kumpli, którzy kupili fractala i widzę, że oni więcej kręcą niż grają :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #321 14 Lip, 2011, 10:32:29 »
Ale to tylko pierwsze dwa lata!
Paczki z głów!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #322 14 Lip, 2011, 10:34:30 »
Dzieje się też tak na pewno dlatego że Fractal ma ogromne możliwości kombinacji , ale to tak jakbyś miał NAGLE racka 10U z dwoma szufladami efektów i 4 rożnych multi w racku plus 70 ampów. I to wszystko NA RAZ. Zanim opanujesz podstawy kręcenia , łączenia mija trochę. Co innego jak budujesz racka, masz head`a potem dokupujesz efekty , wtedy dokładając coś do zestawu skupiasz się tylko na "tym czymś" jako tworzywa do nowego brzmienia. Co ciekawe , mam te 70 ampów i na razie podstawowe brzmienie mam z symulacji Mesy TR (którą sprzedałem) czyli tak naprawdę "przester" smakuje mi najbardziej z meski , a nie z tych pozostałych innych 69 główek :) Za to cleany już mam na kilku piecach :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #323 14 Lip, 2011, 10:34:38 »
masz troche racji, ale moim przypadku gram brzmieniem a nie samymi dzwiękami, także to dlamnie ważne. Pozatym nie rozważamy czy to ma sens tylko jak zrobić zeby było dobrze;)


Lechu:
Rozumiem ze  najlepiej jest wypuscic na przody, ale gdyby była taka potrzeba to chyba można to tradycyjnie zmikrofonować.

Druga sprawa: pytam dla pewności.
Aby miec odsłuch w stereo bedą mi potrzebne 2 Atomici? Tak?

Póki co Atomic wydaje mi sie to lepszą opcją niż tradycyjna końcówka + paka.

Może ktoś chce sprzedac Atomic-a?

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #324 14 Lip, 2011, 10:42:59 »
Lechu:
Rozumiem ze  najlepiej jest wypuscic na przody, ale gdyby była taka potrzeba to chyba można to tradycyjnie zmikrofonować.

Druga sprawa: pytam dla pewności.
Aby miec odsłuch w stereo bedą mi potrzebne 2 Atomici? Tak?

Póki co Atomic wydaje mi sie to lepszą opcją niż tradycyjna końcówka + paka.

Żeby Ci to działało w stereo , musisz mieć dwa Atomicki. Rozumiem że odsłuch stereo potrzebujesz bo masz dużo barw z deleyami stereo , bądź innymi które słychać jak latają po kanałach?

Co to znaczy "ale gdyby była taka potrzeba to chyba można to tradycyjnie zmikrofonować"? Jeśli grasz w małym klubie to i tak lecisz z paczki , jak większa scena to ZAWSZE jest konsola i na scenie są pyty do podpięcia na przody(np perka, wokal, keye) Axe zostało stworzone do symulacji , ma do tego specjalne wyjścia XLR właśnie w stereo. Oczywiście że można omikrofonowąć tylko czy naprawdę ma to sens? Moim zdaniem nie , ale to moim :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
88494 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
919 Odpowiedzi
344081 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
2 Odpowiedzi
8347 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2011, 22:57:15
wysłana przez Yony
Fractal Audio FM3

Zaczęty przez Mat Efekty

3 Odpowiedzi
4638 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2019, 13:52:11
wysłana przez Ghost_of_Cain
17 Odpowiedzi
3256 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2021, 22:48:52
wysłana przez Bjørn