Autor Wątek: Jakiego ibaneza wybrać - Wielki dylemat  (Przeczytany 15969 razy)

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
To byłoby dobre do kwiatuszków, z aukcji exg-1 :

"Na dzisiejszej aukcji mam sprzęt z wysokiej półki Jest nim orginalny Mayones EXG-1 nie jakieś FALME.
Jest to na prawde bardzo dobre wiosło Japońskiego wykonania."

fALmy i majonesy (ale te made in japan XD) są zależne bardzo od tego jak się 'im to zrobiło' więc może być super a może być do dupy, szczególnie w starszych.

Z pacyfiką miałem do czynienia 2 razy i nie przemawia do mnie. Jest niezła. Średnia. Dobra. Jest OK. Ale to tyle :P Jeżeli dobrze mnie rozumiesz :) Bezduszna bym rzekł.

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
pacyfica i mayo i tak nie mieli u mnie dużych szans. A Jackson i Lootnick?

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
Pisze w tym temacie bo idiotyzmem jest zakładać nowy temat o prawie identycznej formie. Temat był o ibanezie, dalej przebieram w ibanezach, ale podałem alternatywy gdyby nie było dobrych ibków.
Nie jestem specem od gitar, ale tez nie jestem idiotą.
Wstępne założenie było max 1500zł (im mniej tym lepiej), stąd wzięła się ta Yamaha na EMG, jest brzydka, i to bardzo, ale chyba brzmienie się liczy (przynajmniej dla mnie), wygląd jest drugorzędny.
Po urodzinach budżet wzrósł do 2300zł (czego się nie spodziewałem) i stąd droższe modele.

moje wytyczne:
Gitara ma mieć floyda możliwie jak najlepszego;
Wyścigowy gryf (wizard dobrze mi leżał w łapie);
Co do elektroniki - obojętne, mają być szybkie i nie zamulać podczas szybkiej gry' (raczej zostanie wymieniona na aktywny set Merlina)
W ostrym metalowym graniu gitara ma czuć się jak ryba w wodzie. Clean schodzi na drugi plan.


Co do Lootnick'a - Imo kupowanie używanych gitar lutniczych to naprawdę dobry interes bo mamy gitarę wysokiej klasy za niewielkie pieniądze. (np. http://pasguitars.com/index.php?a=custom&model=custom3 - na allegro za 1500zł)
ten most wydaje się podejrzany ale dopytam się właściciela i może napiszę do Lootnick'a.

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
Tego pasa mi podwinęli, w sprawie lootnicka idzie zapytanie do właściciela. Jeszcze czekam na odpowiedź gościa w sprawie Rg570.
« Ostatnia zmiana: 20 Mar, 2010, 17:19:37 wysłana przez Shogun »

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Jak się wyśpi po nocnej robocie to Ci napisze:) Z tym ,że tak jak Ci pisałem nie jestem pewny czy to była 570 czy 5coś. Na pewno japonia.

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
Dostałem wiadomość od tego gościa i:
Jest to ibanez RG520 (2001), body mahoniowe, top z sapeli, gryf wizard.
Gitara w stanie bardzo dobrym, zadbana. Zamontowany killswitch, nowe potki i Merlin Sabotage.
W zestawie sztywny case, cena 2200zł. Propozycja ciekawa, tylko nie wiem czy opłacalna.

P.S.
W podobnej cenie mam to: http://www.allegro.pl/item967446067_ibanez_prestige_rg_2570_zawodowy_japonski.html
Ale nie wiem jak to się ma do starych ibków RG

Offline Mihau

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Mam dokładnie ten sam model, tylko że z Seymour Duncan JB i 59, i gorąco polecam. Ze stówke mógłby zejść ewentualnie :) Jak na RG to dosyć rzadka sprawa że ma dechę z mahoniu. Mostek działa jak należy, nigdy nie miałem problemów, można dosyć intensywnie używać a nie rozstraja się , zresztą to znana i lubiana konstrukcja.

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
No to zagadam z nim. Gość jest z Rezszowa więc godzina jazdy i jestem u niego.

Offline Mihau

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
No to zagadam z nim. Gość jest z Rezszowa więc godzina jazdy i jestem u niego.
Mająć taką możlwość to musisz spróbować:) Jedyne rozczarowanie odnośnie tej gitary to IMO ten top z sapeli, widać w zasadzie te fale przy intensywnym oświetleniu wyłącznie(ja mam QSTB czyli przezierny granatowy w praktyce, drugi kolor to był jakiś brązowy, może na nim to lepiej widać).

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
Tamta wersja tez jest QSTB. A jak z brzmieniem? Do ciężkich odmian metalu się nada i czy nie zamula?

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Rzeszów/Ropczyce/Sędziszów. Gdzie Ci bliżej.
W przypadku ogrywania w Rzeszowie możecie wpaść do mnie. W domu mam POD + monitory lub H&K Attax 80

Tamta wersja tez jest QSTB. A jak z brzmieniem? Do ciężkich odmian metalu się nada i czy nie zamula?
Słucham już jej chwile i zdecydowanie nie, bardziej wyeksponowany środek/górka niż moje stare lipowe rg.

Offline Mihau

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
U mnie na Seymourach zajebiście środkiem gada, brzmieniowo wolę go, niż mojego RG7620. Generalnie taki mam już sentyment do tej gitary, że mimo wielu problemów finansowych jeszcze jej nie sprzedałem :) Jak ograsz, ew kupisz to się pochwal koniecznie! Ciekaw jestem jak to się sprawdza z Sabotage. Tutaj jakieś staare nagranie, trochę porażka ale, to ta gitara:

A tu kumpel od którego odkupiłem i jego piekielny shred:

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
zy nie zamula

nie wiem jak gitara ale generalnie z Sabotage mało co zamula:)
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
I co, jakaś decyzja podjęta :D? Czy na razie czekasz aż ktoś Ci resztę gitar wykupi XD?

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
Muszę troszkę do tych 2200zł dozbierać, ale raczej tego RG520 biorę.

Offline Mihau

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Muszę troszkę do tych 2200zł dozbierać, ale raczej tego RG520 biorę.
Na przyszłość polecam zbierać a potem patrzeć za tym na co w danej chwili Cię stać, nigdzie wyżej :) Sam się nieźle na tym ślizgałem :p Ciągle kasy nie miałem, bo zawsze była okazja, i stówke wystarczyło "dozbierać". To Cię zniszczy.

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
Kasę miałem gotową, ale trochę mniej... ta stówka to raptem kilka dni, żeby do weekendu.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
8895 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2010, 23:58:57
wysłana przez jaca2303
0 Odpowiedzi
1199 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2011, 14:44:33
wysłana przez Matt-Carnage
10 Odpowiedzi
3524 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2013, 11:11:40
wysłana przez youshy
15 Odpowiedzi
8589 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2014, 08:25:33
wysłana przez rafalek
17 Odpowiedzi
8412 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lip, 2018, 23:31:02
wysłana przez blendamed