Autor Wątek: NGD Gibson SG Standard  (Przeczytany 13202 razy)

Offline Voitas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
NGD Gibson SG Standard
« 08 Mar, 2010, 09:59:47 »
Witam,
będzie to opowieść przyziemna tak bliska sercu każdego z nas. Będą rozstania i powroty, problemy osobowościowe, zaginiona ciotka, a nawet grypa!
no może to nie jest mega baryton, ani super lutnicze cudo i ma tylko 6 strun, każdy zna specke i w ogóle całe wiosło! ba! nawet z juesej nie ściągałem! ale i tak się chciałem pochwalić bom hepi :) jakoś ostatnio odszedłem od szatanów, na kapelę czasu brak, potrzebowałem czegoś co by sobie plumkać w domowym zaciszu. Celowałem różnie, potrzebowałem czegoś uniwersalnego, jeździłem, ogrywałem - w końcu zawęziłem krąg zainteresowania do Giboli. Prawie przez miesiąc byłem bez jakiegokolwiek sprzętu! Opłacało się być cierpliwym i bycie ostoją spokoju niczym tybetańscy mnisi! Trafiłem na nią u siebie w mieście do tego jest to nówka sztuka kupiona w lutym sklepie ale gość sprzedawał jako używkę. Tutaj pojawia się wątek ciotki z Ameryki która powraca po latach do Polski i przypomina sobie o siostrzeńcu, który jest juz dawno mężem z dwójką dzieci i 3 gitarami (2 to fendery). Oczywiście tak z pustymi rękami to głupio się pokazać więc po krótkim telefonie do rodziców zainteresowanego dostaje info "lubi gitary elektryczne" wpada do sklepu z dollarsami i oczywiście pan sprzedawca mówi, że najlepsze to Gibsony :P ("to wezmę tą/tę wiśniową"). Dalej jest łatwo - gość na maksa siedzi w fenderach nawet ma lampę fendera więc jak ją dostał to od razu wylądowała na allegro :] tutaj pojawiam się ja! po 6 minutach od wstawienia dzwonię do gościa, że chce ją obejrzeć najlepiej jutro. Jadę chory że hej, cieknie z nosa, gorączka, oglądam przerażony, zdenerwowany straszeniem niejakiego Radka M na temat hujowości wykonania les pauli po 8 kafli, ale niczego się nie dopatruję (na szczęście).

No i mam! :D tada! jak ktoś jeszcze nie usnął od czytania tych pierdół to mowa tu o Gibson Standard SG. Jak dla mnie świetnie wykonany i świetnie brzmiący egzemplarz! Co prawda ogrywałem tylko na lajn sixie bo nie mam żadnego pieca aktualnie w domu ale już udało mi się ukręcić od pytki super brzmień, wiadomo jak to SG - wali środkiem. Jedyny mankament na razie to struny 10-46 gibsona bo przez nie obniżyłem tylko o pół tonu ale popracujemy nad tym.
Stąd moje pytania do zacnych doświadczonych userów tego forum-  jaki set do Drop C (CGCFAD)? czy dać do lutnika żeby wyregulował mi gibola pod ten strój? i jak tak to, komu to dać w Wawie?

no i oczywiście fotki (autorstwa sprzedającego bo mi z telfołnu słabo wychodzą) :P

Pozdrawiam tych co wytrwali do końca :D

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Odp: NGD Gibson SG Standard
« Odpowiedź #1 08 Mar, 2010, 10:22:40 »
uadny jezd! :E pogratulowac swietnego wiosla :)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: NGD Gibson SG Standard
« Odpowiedź #2 08 Mar, 2010, 10:35:59 »
Fajny tekst, przynajmniej na wykladzie mi sie nie nudzi ;). Gratuluje patyka i czekam na probki, najlepiej jakies acdc :D. A co do drop C- nie za nisko na gibsonowska skale?

Offline Voitas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: NGD Gibson SG Standard
« Odpowiedź #3 08 Mar, 2010, 10:47:35 »
podobno daje rade w drop C, pytałem kilku użytkowników tylko co do strun są rozbieżności :P

nawet  na jutubie



no i Chino gra na standardzie z Deftonsami z drop C zdaję się :P

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Odp: NGD Gibson SG Standard
« Odpowiedź #4 08 Mar, 2010, 10:53:09 »
1. Ładna bicz!
2. Mamy taką czarną w kapeli - tylko, of kors - lewą!
3. Ty chcesz na tym plumkać w domowym zaciszu? Po wsadzeniu pod most 500T to burzy mury!!! (masz tam pewnie teraz 498T)
4. gramy w drop C, set custom 10-56, ale 54 też daje radę!
Paczki z głów!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: NGD Gibson SG Standard
« Odpowiedź #5 08 Mar, 2010, 10:56:40 »
Mastodony jadą do A na Gibbonach i żyją.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: NGD Gibson SG Standard
« Odpowiedź #6 08 Mar, 2010, 11:03:26 »
To nie wiem co zrobilem nie tak ze moj szekter 25,5' mial problem w A..

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Odp: NGD Gibson SG Standard
« Odpowiedź #7 08 Mar, 2010, 11:20:18 »
Śliczna :). Skalą się nie przejmuj - u Jelonka wioślarz też gra na 24 3/4, a stroją się chyba w Gis.
Gratulacje.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Odp: NGD Gibson SG Standard
« Odpowiedź #8 08 Mar, 2010, 12:52:40 »
No mój gibolek spokojnie schodzi do drop C a widać że mógłby jeszcze niżej więc się nie przejmuj. Kwestia strun to bardzo subiektywna sprawa IMO
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: NGD Gibson SG Standard
« Odpowiedź #9 08 Mar, 2010, 13:09:11 »
Gratki. Najważniejsze, że Tobie pasi i że Ty jesteś zadowolony. Myślę, że dropped C nie będzie dla tej skali jakimś większym problemem.
Tu kolo stroi się do dropped A#:

i całkiem nieźle to brzmi. Wiem, że nie każdemu taka muza pasi, ale słucha się tego całkiem przyjemnie. Polecam inne jego nagrania.

Offline MarkMorton

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101
Odp: NGD Gibson SG Standard
« Odpowiedź #10 08 Mar, 2010, 15:19:49 »
Bardzo ładna bicz, też taką chcę tylko zdeka zrasowaną najelpiej na 500t ;P

I dziękuje też reszcie za rozwianie moich wątpliwości odnośnie zejścia gibola w dół ;d
I'm Jesus Christ, whether you accept it or not, I don't care. HEVY METYL HOBBYT

locco

  • Gość
Odp: NGD Gibson SG Standard
« Odpowiedź #11 08 Mar, 2010, 18:30:48 »
1. Ładna bicz!
2. Mamy taką czarną w kapeli - tylko, of kors - lewą!
3. Ty chcesz na tym plumkać w domowym zaciszu? Po wsadzeniu pod most 500T to burzy mury!!! (masz tam pewnie teraz 498T)
4. gramy w drop C, set custom 10-56, ale 54 też daje radę!

identycznie, jak u mnie- takie same struny i 500T, tylko nie jest standard i nie lewa. SG zajebista sprawa ;)

Offline Voitas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: NGD Gibson SG Standard
« Odpowiedź #12 08 Mar, 2010, 20:39:24 »
myślałem o DRach 10-56 ale to jeszcze popatrzę, dzięki za odpowiedź i pomoc wszystkim :) a co z regulacją? szukać lutnika? czy po prostu podnieść ciut most? bo ja to się  generalnie na prętach i klockach nie znam :P

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: NGD Gibson SG Standard
« Odpowiedź #13 08 Mar, 2010, 20:51:37 »
Dla mnie najbardziej optymalnym, wyprobówanym i ogranym setem do drop C przy 24 3/4 jest 12 16 20p 30 42 60.
Co prawda jest trochę twardszy, ale odchylenia są dużo mniejsze niż przy makaroniastym 10-52.
No chyba, że ktoś lubi głaskać struny :)

Co do regulacji, przy zmianie stroju to się pręt reguluje wpierw ;)
A jak się już ma Gibsona za 3,5 patola, to warto by się nauczyć tych podstawowych technik dbania o gitarę ;)
mniut i piah

Offline Voitas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: NGD Gibson SG Standard
« Odpowiedź #14 08 Mar, 2010, 21:15:42 »
to mi teraz pojechałeś po rajtach :P wjazd na ambicje! co ja nie dam rady!? :D szukam jakiegoś tutoriala!

eeee zaraz ale nie mam takiego klucza nawet :P nie no ja to zaraz porysuję cały lakier jak tylko dotknę tych narzędzi

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: NGD Gibson SG Standard
« Odpowiedź #15 08 Mar, 2010, 21:57:35 »
A papiery chociaż masz na tego Gibola? :>
mniut i piah

Offline Voitas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: NGD Gibson SG Standard
« Odpowiedź #16 08 Mar, 2010, 22:24:47 »
mam :D nawet paragon! no chyba że chodzi o wykształcenie :P

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: NGD Gibson SG Standard
« Odpowiedź #17 09 Mar, 2010, 11:25:24 »
Gratuluje wieslawa ;)
No pain No gain !

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: NGD Gibson SG Standard
« Odpowiedź #18 10 Mar, 2010, 20:12:29 »
Ej, jak powiem, że nienawidzę Gibsonów, a zwłaszcza LP i SG to mnie zabijecie ... ? :P

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
45 Odpowiedzi
23278 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2010, 00:19:44
wysłana przez Icchok Lejb Perec
3 Odpowiedzi
4003 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2010, 14:21:54
wysłana przez Zomballo
44 Odpowiedzi
17101 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2011, 23:27:54
wysłana przez Mikes
19 Odpowiedzi
7430 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2011, 03:22:46
wysłana przez harry_manback
9 Odpowiedzi
4278 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2012, 08:50:06
wysłana przez wuj Bat