Autor Wątek: Wybor sluchawek  (Przeczytany 67554 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Wybor sluchawek
« 17 Sty, 2008, 00:08:08 »
Nie ma jeszcze odpowiedniego dzialu, ale moi ludzie pracuja nad tym, wiec pytam tutaj..

Czym mam sie kierowac w wyborze sluchawek? Zastosowanie - odsluch z POD'a bez budzenia dziecka i sasiadow z osiedla

pozdro

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #1 17 Sty, 2008, 00:58:24 »
Ja bym proponował przede wszystkim otwarte słuchawki, bo w zamkniętych pocą sie uszy po pewnym czasie. No i kabla żeby miały kawałek.
Jeśli chodzi o jakieś pasma czy sprawność to chyba im więcej tym lepiej, a najlepiej to chyba w jakimś markecie obsłuchać kilka modeli.

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #2 17 Sty, 2008, 01:32:14 »
A ja bym wziął zamknięte bo lepiej się nadadzą do odsłuchu... No i na zewnątrz jest kompletna cisza... Komfort przy takim zastosowaniu to sprawa chyba drugorzędna... Dobrze jest wziąć słuchawki znanej i szanowanej firmy :D np. AKG albo Sennheiser... Jak lukniesz na ich strony to mają specjalnie już wydzielone słuchawki do różnych zadań tylko wybrać i wyciągnąć kasę z portfela...

Hmmm... A chodzi o taki odsłuch - odsłuch :) ? Czy po prostu granie sobie na gitarce... Na słuchawkach... xD
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #3 17 Sty, 2008, 08:40:22 »
A to mi się wydawało, że chodzi o słuchawy do grania sobie na gitarce. Bo jak do jakichś wymyślnych zastosowań, to tak jak Nitram pisze, ale jeśli do zwykłego ćwiczenia po cichu to obstaje przy swojej wersji :)

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #4 17 Sty, 2008, 09:38:41 »
..... a najlepiej to chyba w jakimś markecie obsłuchać kilka modeli.
oj... slowo MARKET jest tutaj nieodpowiednie :P ale rozumiemy ze tu chodzi o DOBRA skladnice muzyczna bez slowa idiota w sloganie;]
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #5 17 Sty, 2008, 14:38:10 »
Nie no, zastosowania jak najbardziej i jedynie do odsluchu z POD'a, do zwyklych cwiczen...

W sumie nigdy sie nie zastanawialem nad parametrami sluchawek, nie wiem wielkosc membrany, pasma, chuj wie... macie jakies konkretne przyklady w cenie 300-450zl?

dzieki

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #6 17 Sty, 2008, 17:10:43 »
Jak się kiedyś tym interesowałem i pytałem po forach to polecali coś takiego:

http://muzyczny.pl/pokaz.pl?id=105089&grupa=38
http://muzyczny.pl/pokaz.pl?id=111545&grupa=38

A z droższych jak gadałem z Tomkiem z działu audio z m.pl

http://muzyczny.pl/pokaz.pl?id=117143&grupa=38
http://muzyczny.pl/pokaz.pl?id=105081&grupa=38

Możesz pomyśleć jeszcze o bezprzewodowych - zawsze będzie wygodniej... Kabel od gitary możesz mieć w pizdu długi a od słuchawek zazwyczaj jest dość krótki i może to nie być wygodne...
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #7 17 Sty, 2008, 20:05:06 »
1.mam(mecza uszy-moje... ale lubie je- zostaja.)
2.nieznam
3.gowniane miałem -pozbylem sie szybko
4.mialem to mi zajumali to postanowilem sprawdzic pkt1
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #8 17 Sty, 2008, 21:15:21 »
1.mam(mecza uszy-moje... ale lubie je- zostaja.)
2.nieznam
3.gowniane miałem -pozbylem sie szybko
4.mialem to mi zajumali to postanowilem sprawdzic pkt1

w jaki sposob je mecza? :D

ewentualnie inne propozycje, lub wprost, czym sie mam kierowac

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #9 17 Sty, 2008, 23:12:24 »
ogolnie nie lubie emitowac fal dziwiekowych gdy mieszkam z kims w pokoju wiec wiekszosc czasu spedzalem kiedys w sluchawkach... a na tych akg po 3-4h bolaly mnie uszy.. bo mam duza glowa i duze uszy :P wiec moze dlatego ;]
ogolnie mnie sie te akg podobaja (a jak pisalem mialem te "lepsze") i kupilem je 2 lata temu za 99zl (teraz widze ze cena jest wieksza) i mi starczaja.. sony ma ruchome sluchwaki za co ich nie lubi i mi to nigdy nie pasowalo,mimo ze sa wygodnijesze troche (taka opinia jakas,ale dynamicznie wydaly m isie jakies...gluche )
Aha... nie mylic akg 66 z 55 bo tamte maja magiczna funkcje "podbicia basow" co w tworczosci muzycznej raczej nei daje dobrych rezultatow:P
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline gumis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #10 18 Sty, 2008, 08:29:29 »
A wiecie może coś o takich słuchawkach?:
http://www.skleptonsil.pl/go/_info/?id=759

Bo trochę poczytałem w necie i dużo ludzi je chwali właśnie do odsłuchu gitary, ale jakoś nie mam przekonania do Tonsila...
Dajcie znać czy ktoś się z nimi zetknął :)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #11 18 Sty, 2008, 13:18:15 »
Ja właśnie kupiłem Audiotechniki ATH-40fs (znaczy się najpewniej bulbowy model :)) I bardzo mi pasują, tak samo jak mojej pani, a Ona siedzi nad muzą po kilka godzin cięgiem i się nie skarży więc muszą być wygodne :) W sklepie RMS kosztują 305 zeta. Z parametrami w sumie jak w głośnikach - jaki typ magnesu, jaka sprawność, poza tym jakie bajery (odczepiany kabel, obracanie słuchaw w kilku płaszczyznach i takie tam) i jaka waga. Zamknięte słuchawki są IMO o tyle fajne że dobrze izolują od otoczenia ( u mnie to był wymóg bo używamy ich do nagrywania wokali). A przerwy w pracy i tak trza robić bo każde słuchawy to rzeź dla uszu.
« Ostatnia zmiana: 18 Sty, 2008, 13:25:14 wysłana przez Leon »
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
« Ostatnia zmiana: 18 Sty, 2008, 13:34:14 wysłana przez Sinner »


Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #14 18 Sty, 2008, 22:15:18 »
Przeciez o to chodzi :D

pomijajac wyglad.. co myslicie o parametrach?

edit; w sumie nie wazne juz bo niejako je kupilem...
« Ostatnia zmiana: 18 Sty, 2008, 22:38:24 wysłana przez Sinner »

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #15 18 Sty, 2008, 23:59:53 »
Kurcze... Myślę, że to nie jest taka dziedzina jak gitary... Tutaj za tę samą cenę nie dostaniesz kupy gówna i wyjebanych w kosmos słuchawek... To jest dziedzina bardziej schematyczna i zwykle sprawdza się zasada im więcej kasy tym lepiej... Z tym, że jeszcze wypada wybrać dobrą firmę no i typ słuchawek... Wybrałeś typ... Kasę też... Firm dobrych się trochę znalazło... Teraz tylko "fine tuning" i masz i tu i tu świetny sprzęt... Parametry... Pasmo głównie się bierze gdzie więcej, odstępy od szumów itd. na tej samej zasadzie... Co tu więcej kombinować :) Przynajmniej do takiego użytku jak Ty chcesz to kombinować z najlepszymi parametrami nie trzeba :P A te CAMO wyglądają miażdżąco!
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #16 19 Sty, 2008, 00:21:25 »
Wim, jeden kolo mi kupil za cwierc ceny europejskiej, wiec nawet jak mi nie pykna, to sprzedam bez straty..

dzieki

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #17 19 Sty, 2008, 10:15:02 »
Kurcze... Myślę, że to nie jest taka dziedzina jak gitary... Tutaj za tę samą cenę nie dostaniesz kupy gówna i wyjebanych w kosmos słuchawek... To jest dziedzina bardziej schematyczna i zwykle sprawdza się zasada im więcej kasy tym lepiej... Z tym, że jeszcze wypada wybrać dobrą firmę no i typ słuchawek... Wybrałeś typ... Kasę też... Firm dobrych się trochę znalazło... Teraz tylko "fine tuning" i masz i tu i tu świetny sprzęt... Parametry... Pasmo głównie się bierze gdzie więcej, odstępy od szumów itd. na tej samej zasadzie... Co tu więcej kombinować :) Przynajmniej do takiego użytku jak Ty chcesz to kombinować z najlepszymi parametrami nie trzeba :P A te CAMO wyglądają miażdżąco!

przepraszam za caly cycat.. jednakze w kazdej dziedzinie masz howno i dobry sprzet za ta sama cene... globalna sciema dla idiotow i marketing powoduje ze nie mozna nigdzie uznac za pewnik ze "dobra cena"= "dobra jakosc". Sa szanujace sie firmy,ale sa tez kiedys szanujace sie firmy ktore przeszly na rynek "mniej wymagajacych odbiorcow" woobec czego zawsze przy wyborze trzba myslec,sprawdzci i rozczytac miliony opini aby nie kupic gowna... wiadomo przeciez ze co "nowe" i modne sprzedaje sie drozej.. co nie zawsze bedzie znaczylo ze jest to lepsze... Tak wiec jesli ktos mi wystrzeli sluchawki philipsa dla super mega lansowego bauncowania na ulicy z noise calceligiem bluedupa to nie znaczy ze zastosowanie studyjne tez bedzie dobre;]
Jest wiele dobrych KIEDYS firm ktore robily DOBRY sprzet a ktore z czasem zaczely produkowac sprzet 'dla mas'
A parametry techniczne... no coz.. co z tego ze pisza pasmo przenoszenia sluchawek 10-20000 skoro wiadomo ze nigdy tego 10 nie uslyszysz a jak bedzie 100-150Hz to dobrze... podaja bowiem pasmo chyba -70db... osobiscie zamiast takich zapewnien wolalbym wykres charakterystyki przenoszenia i zobacyzc wszelkie podbicia i sciemy.
A moc sluchawek? ha... kto uzywal 150mW mocy? ha.. a 300mW? a jak to sie ma do dynamiki? ha.. roznie moze byc,taka moc to i tak potega jak na glosniki BARDZO BLISKIEGO POLA ale jesli dynamika bedzie siusiakowa to mozna i 100W dac i bedzie lecialo jak z sluchawkow z kioska za 5zl
to tyle porannym wzwodem
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #18 19 Sty, 2008, 11:19:51 »
Z tymi dobrymi firmami to chodziło mi o takie typu akg, sennheiser czy takie audio-technika... Ale zgadzam się w pełni z tym co piszesz. Co do pasma przenoszenia to kiedyś słyszałem, że im więcej to to poprawia jakieś wrażenia akustyczne... Ale nie wiem ile w tym prawdy...

A te Sinner kupiłeś to wg. A-TH to są słuchawki dla DJów ;) Ale nie wiem czy to źle czy dobrze... Hmmm... A co to znaczy, że mają bardzo duże SPL możliwości :) To znaczy, że wytrzymają bardzo duże ciśnienie akustyczne czy co?
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2008, 11:30:22 wysłana przez Nitram »
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #19 19 Sty, 2008, 12:17:43 »
Że mają dużą dynamikę. http://en.wikipedia.org/wiki/Sound_pressure dr.Evil ma rację. Jak kupiwałem swoje ATH to sprawdzałem wszystkie słuchawy z tego zakresu cen (do 500 zeta) na rynku. I jakbym się miał kierować nominalnymi wartościami z opisów.. To AKG K66 były lepsze od Beyerów za dwa razy tyle. Opisom producenta rzadko można ufać niestety. Co sprawia że jest to dokładnie taka sama branża jak gitary - jak nie masz doświadczenia, słuchu i nie osłuchasz/ograsz iluśtam modeli to gówno wiesz i gówno kupisz najpewniej :)

No właśnie - Sinner czemu kupiłeś DJskie a nie studio reference? :)
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2008, 12:29:28 wysłana przez Leon »
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #20 19 Sty, 2008, 22:07:53 »
No właśnie - Sinner czemu kupiłeś DJskie a nie studio reference? :)

no wlasnie, bo gowno wiem i takie kupilem, a poza tym kupilem przypadkem w trakcie (jak mi sie wydawalo) luznej rozmowy z pewnym znajomym z hameryki :D

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #21 20 Sty, 2008, 18:40:56 »
Najwyżej sprzedasz i kupisz normalne :)
 Swoją drogą jak ja kupowałem to bez problemu znalazłem rozpiski najważniejszych parametrów dla każdego typu słuchaw profesjonalnych (audiofilskich, DJ i studyjnych).
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #22 20 Sty, 2008, 19:56:19 »
Wiesz będziesz miał niezłą izolacje od otoczenia i niezłe poziomy głośności :D To tak na starość :)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #23 02 Lut, 2008, 12:40:25 »
A co sądzicie o AKG K81 ?
Taka tańsza trochę wersja..

http://www.headphone.com/products/headphones/earpad/akg-k-81-dj.php
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline awake7

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 39
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #24 08 Lut, 2008, 13:04:48 »
Jak chcesz słuchawy które nie chałasują to kup sobie słuchawki zamknięte. Ja mam pół otwarte AKG K141 Studio i troche chałasują po nocach jak mialem sennki zamkniete to mniej trzodziły. Popatrz na słuchawy bayerdynamics

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
3398 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2011, 19:50:04
wysłana przez Sulphur
8 Odpowiedzi
4058 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2014, 00:18:37
wysłana przez BetoNova
7 Odpowiedzi
3734 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2015, 19:24:16
wysłana przez Intruz_PL
16 Odpowiedzi
3556 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2015, 20:43:45
wysłana przez Razor89
56 Odpowiedzi
13832 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2015, 18:17:03
wysłana przez vastio