Autor Wątek: Komu oddac do naprawy toneporta?  (Przeczytany 7943 razy)

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Komu oddac do naprawy toneporta?
« 24 Lut, 2010, 01:06:46 »
Droga redakcjo...

Rozje...pospulo mi sie wejscie sluchawkowe do mojego Toneporta GX, probowalem go otworzyc i zobaczyc coz to za pierunstwo spowodowalo me dzisiejsze nieszczescie, lecz nic nie zauwazylem :/
Miewał już ktoś problemy z cyfrowymi sprzetami? Co prawda to uszkodzenie wejscia sluchawkowego, wiec moze zwykly spec moglby rzucic uchem?
Ratujcie, gdyz to moje jedyne urzadzenie wydajace jakis dzwiek z komputera!

wasz niepokorny,
matełusz

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
tak to ejst z tymi cyfrowymi pizdzielstwami :/ rozjebie sie i nie wiadomo potem o co kaman. zanies do jakiegos sklepu elektronicznego, moze poradza, jak to tylko wyjscie to powinni ogarnac

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Problem rozwiązany? Jak tak to co się rozje... popsuło? Sam mam GXa i ciekawy jestem Drogi Matełuszu o co mogło chodzić.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Gdybyś zaniósł to do serwisu, wymieniliby całą płytkę na której jest to wejście.

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
ciezko zeby gniazdo padło, obstawiam na cały blok wejscia. moze sie spalił jakis wzmacniacz operacyjny, a takiego czesto nie sposob wymienic.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 371
    • CTG TV
Od Line6 to chyba jest Lauda nie? Możesz do nich napisać, ale pewnie oleją Cię ciepłym moczem.
mniut i piah

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
wyslij do serwisu w Niemczech

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
sprzedaj na allegro :D

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
ciezko zeby gniazdo padło, obstawiam na cały blok wejscia. moze sie spalił jakis wzmacniacz operacyjny, a takiego czesto nie sposob wymienic.
Nie sposób nie srosób - nie takie rzeczy się robiło. :)

A gwarancję na to masz jeszcze?

BTW nie jest to przypadkiem wyjście słuchawkowe? :)

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
hmmmm jeszcze nie mialem czasu sie tym zajac, bo mam urwanie glowy ostatnio...

jest rozwalone tylko wejscie - jest sygnal pod warunkiem, ze sie ''wygnie'' wtyczke od sluchawek/wieze do gory, wiec spalone czy uszkodzone po calej linii chyba nie jest
Ciezko to wytlumaczyc i szczerze mowiac, nie bede probowac tego teraz zobrazowac bo ledwo zyje w tej chwili.
slucham muzyki przez toneprota ale mam polozona kaczke na wtyczce, zeby byla 'wygieta' wewnatrz.

sprobuje jakiemus pirotechnikowi dac w Poznaniu to moze mi cos poradzi, ten TP GX mam juz ponad 2 lata i zycia bez niego sobie nie wyobrazam, tym bardziej ze metal packa wgralem...

i tak, chodzi o wyjscie sluchawkowe :P

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Upewnij się czy ktoś Ci to weźmie bo z tym może być problem. Sam kiedyś chodziłem z V-Ampem 2 i nikt się tego podjąć nie chciał...

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
w weekend wlasnie planuje komus oddac, ciezko mi znalezc czas, bo generalnie uzywam tego caly dzien...
ale poszukam kogos, kto bedzie chcial sie tego podjac...

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!
A tam nie jest klasyczne gniazdo neutrika? Tylko wylutować i wlutować nowe?  bo w V-ampie to jakieś behringerowe dziwadła chyba...

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Jeśli jest tak że przerywa sygnał w gniazdku (co innego gdyby zawsze nie dochodził) to możliwe że po iluś-tam włożeniach i wyjmowaniach odgięły się styki w gniazdku. A takie coś to kilka sekund roboty... o ile ktoś wie co doginać, i faktycznie to o to chodzi.

Mozliwe, ze trafiles w sedno. Zabrzmi to kuriozalnie ale:
- Mam problem zarowno ze sluchawkami (musze jakos kablem ruszac czy wyginac zeby byl dzwiek stereo, inaczej jest mono i jest cos schrzanione z wtykiem - ale jak znajde drugi wkrecany, fajny, to sobie go utne i zlutuje nowy

- Co do TP - wlasnie tutaj problemem jest te ''zmeczenie'' gniazda. Zeby muzyka byla, musze wtyczke wlozyc ''pod kątem'' czyli nie normalnie prosto, tylko delikatnie nacisnac na wtyk/kabel zeby sie wewnatrz gniazda wtyk sie podniosł i wtedy dziala.

Strasznie ciezko mi to zobrazowac, bo jestem gula w tym temacie - ale mozliwe, ze zrozumiales o co mi chodzi (dostaniesz nobla :P). Ja nie mam zielonego pojecia, jak sie za to zabrac, tym bardziej, ze nie chce eksperymentowac na tak waznym dla mnie urzadzeniu

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!
Ja bym polecał rozkręcić i zobaczyć jakie dokładnie gniazdo tam siedzi. Może nie będzie Ci potrzebna żadna wiedza żeby to naprawić ;)

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
wiem, ze troche minelo ale w koncu oddalem do naprawy TP.
Pan Stachu, ktorego z miejsca pragne serdecznie pozdrowic, za cene 16,50 zl (6,5 nowe gniazdko, 10 operowanie radziecka lutownica) w 5minut dokonal brawurowej wymiany gniazdka w TP i teraz chodzi ''jak ta lala''.
Co najdziwniejsze...ko les juz podobno mial taka zabawke do naprawy...

anyway - udalo sie :)

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Lauda by wziela 200zl + przesylki. :D

Dobrze, ze sie udalo!

Offline Icchok Lejb Perec

  • Leśnik
  • Zbanowany
  • Wiadomości: 126
Lauda by wziela 200zl + przesylki. :D

Dobrze, ze sie udalo!
Gówno by wzięła, bo Toneporty w ktorych padła elektronika się wymienia, a nie naprawia.
Gniazdko heteroseksualny samiec wymienia sam. Bez Stasi.
Kto kupi u niemca ten pedał.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
4734 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2009, 15:55:02
wysłana przez terrormuzik
2 Odpowiedzi
1939 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2009, 22:09:30
wysłana przez Aston
0 Odpowiedzi
2027 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lis, 2009, 18:40:36
wysłana przez GNOSiS
92 Odpowiedzi
8410 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2013, 16:59:30
wysłana przez headcharge
1 Odpowiedzi
1736 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2019, 09:53:43
wysłana przez a197