Autor Wątek: Niezły typ z allegro  (Przeczytany 14738 razy)

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Niezły typ z allegro
« 19 Lut, 2010, 20:01:51 »
Kupiłem na allegro takie coś:

http://allegro.pl/item915724443_e_mu_1212m_v2_z_dodatkami.html

niby gościu mało komentarzy, ale karta tania, więc stwierdziłem, że wezmę za pobraniem.
Wysłałem mu maila, że wybieram przesłykę kurierską za pobraniem.
Dostaję od niego maila:

Witam!
W porządku, wyśle za pobraniem, karty będą zapakowane w kartonik
bezpiecznie i do tego dołączone wszystkie rzeczy z nimi związane które
miałem. Dołączam sample na trzech płytach DVD które obejmują sample
perkusyjne i loopy.
Tak dla satysfakcji było sporo propozycji innych co do kupna, gratuluję,
było 11 obserwacji. Pozdrawiam!.


Już sobie myślę, że z gościem jest coś nie tak, ale nieważne... czekam.
W środę siedzę sobie w robocie na mega zajebistym kacu po wtorkowej imprezie firmowej (tej z epicko - legendarnych) i dostaję sms:

prosze do mnie zadzwonic na numer (tu numer telefonu) emu1212

no to dzwonię i gościu mi mówi, że wysłał mi maila, że się nie odzywam, a on był w firmie kurierskiej i przesyłka to wyniesie 15 złotych i (UWAGA!!!) on nie ma pieniędzy, żeby mi wysłać paczkę, więc żebym mu przelał i najlepiej całą kasę, albo nie, bo wybrałem za pobraniem, to chociaż żebym mu przelał te 15 złociszy.
Myślę, sobie, że jakiś kurwa żart, ale dobra. Chyba jeszcze trzeźwo nie myślałem, więc stwierdziłem,że ok i kasę na przesyłkę przeleję. Obiecałem i tak zrobiłem.

Swoją droga mail od gościa z wtorku:

Witam! Dziś byłem wysłać paczkę za pobraniem i kurierem jak Pan
życzył... lecz nie mogłem wysłać ponieważ kasjerka zażądała
"opłaty za
przesyłkę z góry". Nie posiadam pieniążków więc nie mogłem wysłać.

Prosiłbym o przelew kwoty na moje konto. Przesyłka jest w granicach 15
zł... + 460 zł za E-MU 1212m. Dla potwierdzenia proszę zadzwonić na mój

nr. tel. (tu numer telefonu) Pozdrawiam!:)

No i wczoraj dostaję kolejnego maila:

Bracie. Przesyłka mnei wyniesie 22 zł ale zapłacę za nią swoją drogą

jeśli już wysłałeś mi na konto te 15 zł... przesyłka będzie za pobraniem
ale za samą przesyłkę nie zapłacisz listonoszowi... chyba że jeszcze
nie wysłałeś kaski na konto :) to dojutra mamy z tym czas jutro o 16 idę na

pocztę wysłać paczuszke:) zapakowane jest w karton w środku usztywniony,

paczka będzie ekonomiczna, bo priorytet i kuriem razem z 40 zł... a tak
i tak w poniedziałek dostaniesz paczkę, a ja hajs za tą paczkę chyba z
kwietniu jak dobrze pójdzie ;)) dobra to pozdrawiam. Proszę do mnie
zadzwonić jesli pan czyta tego maila a jeszcze pan nie wysłał na konto
tych 15. Pozdrawiam.

No to mu napisałem tak:

W aukcji była informacja, że przesyłka kurierem kosztuje 15 złotych.
wybrałem przesyłkę za pobraniem i wg. mnie to jest aż śmieszne, że
musiałem przelać te 15 złotych, bo Pan nie miał pieniędzy, żeby wysłać mi
kartę. Mogłem tego nie robić, ale ponieważ zależy mi na czasie przelałem
na Pana konto 15 złotych, które pokryje koszty przesyłki. Rozumiem, że
będę musiał zapłacić kurierowi 460 złotych.

Stwierdziłem, że już nie będę z siebie robił kretyna pisząc, żeby mi przelał złotówkę, bo tyle mnie kosztował przelew.

Kurwica mnie już bierze po prostu jak widzę coś takiego  :fire:

BTW. kiedyś kupiłem coś od gościa, który po aukcji do ceny towaru i przesyłki doliczył sobie 3 zeta za folię bąbelkową i taśmę.

No i tak na koniec: karta mi po to, że phobh kończy robić sobie własne studio :P
minimum respect!

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #1 19 Lut, 2010, 20:59:15 »
Wiesz, prędzej czy później każdy trafi na jakiegoś aparata robiąc transakcje na allegro. Grunt to zachować spokój i przetłumaczyć jak dziecku. Z reguły działa.

Ja miałem taką sytuacje, że sprzedawałem kolekcje płyt w komplecie. Dziewczyna zalicytowała, wygrała aukcję. Po czym napisała maila "Witaj, wygrałam aukcje. Z tych płyt co wylicytowałam to chcę tylko..... (wymienione kilka pozycji).... resztę nie chcę bo mam. To w takim razie prześlę Ci mniej pieniędzy. Podała kwotę.....

Odpisałem, że licytowała komplet płyt. Powiedziałem, żeby przelała całość kasy. W innym wypadku zgłoszę sprawę do allegro.

I teraz uwaga. Przesłała mi zdjęcie pieniędzy, które ma na dowód, że tylko tyle ma. Śmiałem się z tego później pół dnia.

Myślałem, jak tu wybrnąć z sytuacji. Dałem jej 2tyg czasu na zapłacenie całości. Widocznie jakoś dozbierała i przelała kasę. Wtedy wysłałem płyty. Tak to jest jak się dzieci dopuści do komputera. Gorzej jak trafi się na dorosłego głupka.


spooky_head, może najlepszym rozwiązaniem będzie mu wytłumaczyć na jakich zasadach odbywają się transakcje na allegro. Prawa i obowiązki.
007

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #2 19 Lut, 2010, 21:18:32 »
ja sprzedawałem kiedyś mikser na allegro, kupił jakiś dzieciak, a parę minut później zadzwonił do mnie jego ojciec i poprosił o skasowanie oferty, powiedział że kasę którą muszą zapłacić allegro to mi przeleje żebym nie był stratny na tym, po czym (!!!) dał do telefonu syna i kazał mnie przeprosić :D. Nie wiedziałem co powiedzieć ;)

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #3 20 Lut, 2010, 16:40:07 »
no dobra to mamy nowy temat wątku: jakie jadziwniejsze akcje przytrafiły Ci się na allegro/ebayu :)
minimum respect!

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #4 20 Lut, 2010, 22:37:54 »
Do mnie jakiś typ po zakończeniu aukcji napisał, czy nie sprzedam mu rzeczy którą ktoś inny wygrał, bo on zapomniał zalicytować.  :facepalm:
Suto wędlin kładź na chleb

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #5 20 Lut, 2010, 22:54:13 »
sprzedałem płytę z muzyką relaksacyjną o tytule "4 pory roku: wiosna, lato, jesień, zima". Koleś wygrał aukcje, dostał paczkę i dzwoni z pytaniem gdzie są 4 płyty z różnymi porami. Chyba 20min straciłem na tłumaczeniu mu że to 1 płyta o takim tytule i z różnymi utworami. W sumie zyskałem 10min na rozmowy :D (opcja 1min za 2min odebranego połączenia :D )

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #6 20 Lut, 2010, 22:59:40 »
Kumpel mi opowiadał jakiś czas temu że kupił sobie coś na allegro i po zakończeniu aukcji dostał mejla z danymi do przelewu. Robił już przelew, kiedy dostał drugiego mejla od innej osoby z danymi (innymi). Okazało się że pierwszy mejl był od jakiegoś randomowego typa z allegro który chciał się podszyć. Jeszcze parę minut i by mu się udało ;)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #7 21 Lut, 2010, 09:33:52 »
terrror - mialem kiedys identyczna sytuacje, ale zanim wlalem siano sprawdzilem typa bo wydawalo mi sie to podejzane, ze pisze z innego maila niz na allegro i inaczej sie podpisuje :D
 

Offline MarkMorton

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #8 21 Lut, 2010, 15:56:09 »
http://www.allegro.pl/item929323531_jackson_made_in_u_s_a.html

ten koles jest niezly. To jest stary mayonez z nowym logo albo nawet nie. xDDDDD
I'm Jesus Christ, whether you accept it or not, I don't care. HEVY METYL HOBBYT

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #9 21 Lut, 2010, 16:29:13 »
Ja miałem akcje jak sprzedawałem Duncana SH-2 kiedyś.
Wystawiony był na allegro za 200zł no i gość zalicytował po czym zapytał się, czy nie mogę skończyć aukcji przed czasem, żeby ktoś go nie przebił bo nie ma go w domu, w dniu kiedy aukcja się kończy, a nie chce żeby go ktoś o 2,50 przelicytował.
Odpowiedziałem, że aukcji przed czasem nie kończę, bo takie mam zasady, a jeśli nie chce być przelicytowany to niech zalicytuje więcej, a jeśli nikt inny nie będzie licytował to przecież zapłaci 200. Gość nic nie odpisał, i o czywiście pod koniec aukcji ktoś go przelicytował i pickup sprzedałem za 202,50...
Potem gość się rzucał, że jestem chujem, bo nie skończyłem aukcji wcześniej. Nawet sobie taki opis na gg ustawił: "Jebani handlarze od 2,50" czy coś takiego :D
Padłem na cyce normalnie.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #10 22 Lut, 2010, 11:52:03 »
Hmmm.

Ja kupiłem swego czasu "OKAZYJNIE" - Adobe Web Premium CS4. Cena dość dziwaczna : 4499zł. Dla tych co się nie orientują dodam, że ten pakiet kosztuje normalnie w granicach 8500zł.

Po paru dniach dostałem takiego oto maila od legalne@adobe.com :

"Witamy serdecznie,

mamy podejrzenia co do legalności sprzedanego Panu/Pani produktu. Jeżeli życzy sobie Pan/Pani sprawdzić legalność pakietu prosimy o kontakt na adres email: legalne@adobe.com.

Pozdrawiamy

Dział walki z piractwem Adobe Systems"

Okazało się, że wyszła partia chińskich podróbek ze znaczkami ze starych Adobe - żółtki odzyskiwali seriale ze starszych wersji korporacyjnych, naklejali na nowe piraty i leciało w świat ...

Nie pamiętam jaki gość miał nick ale chyba "lapokazje" albo coś takiego.

Oczywiście nie zapłaciłem. Nigdy nie dostałem żadnego maila od gościa w tej sprawie.

Offline Nep

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #11 22 Lut, 2010, 21:11:09 »
Wiesz, prędzej czy później każdy trafi na jakiegoś aparata robiąc transakcje na allegro. Grunt to zachować spokój i przetłumaczyć jak dziecku. Z reguły działa.
Heh, powiedzmy. Ja jak sprzedałem kolesiowi chorusa EHX (który po włączeniu gra ciszej - każdy chorus od EHX tak ma i w tej sprawie nawet pisałem do ww. firmy), zażądał ode mnie zwrotu pieniędzy. Kulturalnie.
Odmówiłem, gdyż towar był w 100% sprawny, tylko jemu się coś nie podobało. Wtedy nagle okazało się, że ponoć go przerabiałem, że efekt był ch..-wie-jak-stary (dostał nawet link do aukcji na której go kupiłem, niecałe 2 miechy wcześniej) i dlatego chce go zwrócić ;) Mowy nie było o reklamacji (standardowa procedura na Allegro), chciał tylko zwrot - a nawet kartę gwarancyjną dostał. Po -nastu mailach, w których mu wytłumaczyłem, że nie jestem wypożyczalnią sprzętu zrozumiał, że nie dostanie zwrotu - i dostałem takiego maila:
"Pierdolę negatyw CHUJU !!! po prostu zacznij się bać! Będę niebawem w Łodzi! Z kolegami !!! Nie chcesz po dobroci no to czekaj ze sraczką w dupie!!!!!"
Najlepsze było to, że oskarżał mnie o oszukiwanie ludzi, po czym po 2 dniach wystawił na Allegro aukcję z tym efektem jako...Pełnosprawny m ;) Kradnąc przy okazji moje zdjęcia i opis.
I kolejne dwie fajne rzeczy - raz, że przedstawiał się jako muzyk z 20toletnim doświadczeniem, który "się zna". Dwa - reakcja Allegro na takie groźby? Zablokowali mu konto...na jakiś miesiąc...

Także dalej jestem za wprowadzeniem jakichś testów psychologicznych przed wpuszczeniem ludzi do neta.
nie chcę słyszeć, że
my zamieniamy w manekiny się
bez czucia trwamy
dzień za dniem

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #12 23 Lut, 2010, 13:45:37 »
Także dalej jestem za wprowadzeniem jakichś testów psychologicznych przed wpuszczeniem ludzi do neta.

Allegro powinno w ramach rejestracji konta wymagać wypełnienia ankiety sprawdzającej poziom osobnika z obowiązkowym zdjęciem...
minimum respect!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #13 23 Lut, 2010, 18:16:35 »
Przez bardzo długi czas można było się zarejestrować nie mając nawet 18 lat.. Ja mając 15-16 dostałem list od Allegro że jak nie zapłacę to mi przyślą firmę windykacyjną do domu :P (pomimo że przy rejestracji podałem prawdziwy wiek). A teraz chyba nieletnie osoby są oznaczone "junior"

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #14 23 Lut, 2010, 19:05:16 »
Nep a udało Ci się coś odkręcić w sprawie tego negatywa?

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 399
    • CTG TV
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #15 23 Lut, 2010, 19:13:59 »
Cytuj
Kumpel mi opowiadał jakiś czas temu że kupił sobie coś na allegro i po zakończeniu aukcji dostał mejla z danymi do przelewu. Robił już przelew, kiedy dostał drugiego mejla od innej osoby z danymi (innymi). Okazało się że pierwszy mejl był od jakiegoś randomowego typa z allegro który chciał się podszyć. Jeszcze parę minut i by mu się udało ;)

Ten koleś podszywał się pode mnie kilka razy i co najlepsze raz się mu się udało.
Jakiś ziomeczek kupił ode mnie mały piecyk Orange i zanim doszedł mail od Allegro dostał właśnie mail od oszusta.
Nic nie sprawdzając (mimo że w aukcji zawsze mam napisane ze konto i dane przylecą w mailu) przelał pieniądze na złe konto. Co najlepsze, oszust podał moje imię i nazwisko i ADRES! Skurwysyn był dobry albo ktoś mnie bardzo nie lubił.
Po kilku dniach napisałem maila do kolesia który kupił piecyk, odpisał mi, ze przecież wysłał potwierdzenie i kasa już dawno powinna być. Po kolejnych kilku dniach znowu pytam, a ten z ryjem że piecyka nie ma, że mu nie ufam, że on już dawno zapłacił i wysłał potwierdzenie na uwaga numer gg (którego nie podaję!).
Wyjasniłem mu sprawę. Po chwili koleś dzwoni i kolejne 20 minut tłumaczyłem mu że został oszukany.
Po godzinie znowu zadzwonił i dopiero wtedy zrozumiał. Powiedziałem, żeby zadzwonił do banku, cofnął przelew no i niech od razu idzie na policję.
Po kilku dniach znowu sie odezwałem, powiedział ze bank nic nie moze zrobic bez zgody odbiorcy przelewu (lol) a na policje nie poszedł, bo to bez sensu.

Od tej pory zawsze mam w aukcjach, żeby nie odpowiadać na maile spoza allegro.

Ogólnie to miałem sporo mega akcji, ale jednak 90 procent ludzików jest uczciwych, na szczęście.
mniut i piah

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #16 23 Lut, 2010, 19:26:12 »
a na policje nie poszedł, bo to bez sensu

zgłoszenie sprawy na policji jest warunkiem wypłacenia przez Allegro odszkodowania :)
« Ostatnia zmiana: 23 Lut, 2010, 19:27:54 wysłana przez terrormuzik »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 399
    • CTG TV
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #17 23 Lut, 2010, 20:27:18 »
Nie musisz mi mówić, koleś był delikatnie mówiąc, nieżyciowy ;)
mniut i piah

Offline Nep

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #18 23 Lut, 2010, 22:26:27 »
Nep a udało Ci się coś odkręcić w sprawie tego negatywa?
Nie. Allegro nie ingeruje w komentarze, nawet jeśli zostały wystawione bezpodstawnie. Takie jest ich oficjalne stanowisko. Mnie bardziej martwi to, że po takich groźbach (wysłałem im kopię korespondencji w xml) zablokowali mu konto tylko na miesiąc...powinno być CONAJMNIEJ usunięte, a Allegro powinno zgłaszać takie rzeczy.
nie chcę słyszeć, że
my zamieniamy w manekiny się
bez czucia trwamy
dzień za dniem

Offline davqoniu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 164
  • Brotherhood of Lefties ;)
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #19 23 Lut, 2010, 22:44:42 »
Allegro ma Cię w dupie, dopóki nie zalegasz im z płatnościami. Wtedy stają się groźni i bezwzględni.

Ogólnie to Allegro się spierdala w dół po równi pochyłej - wystarczy spojrzeć na zmiany wprowadzone na przestrzeni ostatnich 6 miesięcy.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #20 23 Lut, 2010, 22:46:34 »
jakie zmiany? Mi się tylko rzuciły w oczy powiększające się po najechaniu myszą miniaturki przedmiotów- jak na ebaju- bardzo to denerwuje jak się któryś powiększy i nie chce zniknąć :P

Offline davqoniu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 164
  • Brotherhood of Lefties ;)
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #21 23 Lut, 2010, 22:53:49 »
1. Zmieniony layout (imo, zjebany całkowicie)
2. ukryte nicki licytujących (bezsens imo)
3. wszystkie chujstwa związane z aplikacjami pomagającym w masowym wystawianiu aukcji.

Wystarczy poczytać forum allegro żeby zobaczyć, jak wielu użytkowników coraz bardziej się gotuje...

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #22 23 Lut, 2010, 23:02:08 »
Ale z poziomu osoby która wchodzi na tą stronę żeby coś kupić albo znaleźć, jaką różnicę robi layout, ukryte nicki czy masowe aukcje? Mi brakuje tylko jednej rzeczy- żeby w każdej kategorii był podział na nowe/używane- jak w gitarach czy wzmacniaczach, bo już w dziale z efektami tego nie ma. No i jedna irytująca rzecz- ale to stare jak świat- promowane przedmioty. Zawsze mnie wo wkurzało- ustawiam sobie przedmioty wg ceny, a tu pierwsze 3 struny to promowane przedmioty..

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #23 23 Lut, 2010, 23:14:29 »
Mi sie bardzo nie podoba nowa wyszukiwarka, ktora sie dluzej laduje i jak klikam w jakis dzial, to tak na prawde klikam w dzial nizej (np. zamiast elektryczne zawsze klikam akustyczne;/), bo przeskakuje do gory.
Wkurza mnie tez to, ze jest slaba kontrola, np HR guitars od jakiegos czasu wpierdala wszystko do kategorii Gibson, w ktorej tak na prawde zazwyczaj jest moze kilka prawdziwych Gibow...
wearehelp.bandcamp. com

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Niezły typ z allegro
« Odpowiedź #24 23 Lut, 2010, 23:44:58 »
Potwierdzam, dzień po terminie zaczynają się maile o zaległościach z wpłaceniem 1,12zł i groźby zablokowania konta.
Natomiast gdy miałem do czynienia z ewidentnymi oszustami to negatyw zwrotny z wyzwiskami który bezpodstawnie dostałem w ramach koment-za-koment nie mógł zostać usuniety ponieważ
"Komentarze nie są własnością allegro" czy jakoś tak...jedyne na co ich stać to przekreślenie komenta jakąś kreską z pod której i tak można przeczytać koment. Żal jakich mało, jeden z bardziej znanych portali nie moze sie dorobić ludzi którzy porządnie zajęli się moderacją.

Jak już jesteśmy przy "niezły typ". To uwielbiam 99% aukcji na ktorych koszt przesylki przewyższa 800% wartość towaru. Przykładowo kupując za pobraniem 10 rezystorów za 25groszy....płacę razem 12,25. Ani pobranie ani koperta (dodam że polecony priorytetowy to 3,50 na drugi koniec polski) nie kosztuje 12zł. Nie wiem czy przyjęło się że na porządku dziennym jest ruch.nie ludzi na wysyłce ale jest to coraz częściej powód dla którego ludzie rezygnują z zakupów przez allegro. Ostatnio o mało nie kupiłem Karty SD....ile waży taka karta każdy wie...poczcie płaci się za WAGĘ PACZKI....zatem przy przelewie na konto -czyli najczęściej tańsza o parę złotych opcja- 20zł....priorytet 25zł.

NO KU.WA! Za 11zł wysłałem priorytetem cieżkiego jak skur.syn racka 4u komuś z Was. 11zł!!! Ciężka duża paczka!
« Ostatnia zmiana: 23 Lut, 2010, 23:46:48 wysłana przez lokibalboa »