Autor Wątek: Dopalanie ampa  (Przeczytany 20115 razy)

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Dopalanie ampa
« 19 Lut, 2010, 12:15:25 »
Panowie ostatnimi czasy bawię się w dopalanie Peavey`a dla zdobycia jeszcze większego "punktu". Używam do tego kopii TSa 808. Sukces jest połowiczny, pojawia się fajne brzmienie jednak bardzo irytuje mnie mocne zawężanie pasma. Tutaj moje pytanko:
Czy Maxon 808 spełni moje oczekiwania i wykona odpowiednio tą robotę? Czy znacie inne dopałki, które nie kompresują tak mocno pasma?

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #1 19 Lut, 2010, 12:34:54 »
zawezanie pasma (obcinanie jesli rozumiem) a kompresja to sa dwie rozne rzeczy.

obcinanie dolu w TS mozna zalatwic modyfikacjami, albo kupnem juz zmodowanego TS, ale nie wiem czy Maxon 808 ma ten problem wyeliminowany. podobno mody sa tanie i proste, ktos z forumowych budowniczych sie odezwie pewnie.

a niekompresujace dopalki to ciezka rzecz, bo dopalanie to miedzy innymi kompresowanie :) nie tylko dodawanie gainu. jak przystalo na pałownika, to bede sie palowal moim Germanium OD ktory prawie nie dodaje gainu i prawie nie dodaje kompresji, ale za to dodaje +1 do ogolnosci. jakbys rozkrecil jeszcze bardziej gain, nasycenie, czad, czy jak inaczej to nazwac. do tego nie zabiera klarownosci i nie muli.

a poza tym to z roznymi piecami rozne kostki dzialaja roznie (yeah). z marszalopodobnymi TS gra fajniej niz Germanium. z Mesowymi roznie. z Sunnem tylko Germanium gra fajnie ;)
Łe tej.

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #2 19 Lut, 2010, 12:49:36 »
no to ja dowalę 0.00000000000000000 00000001 grosza

używam wzmaka MG vintage (czyli jak taki marszałowy) + sabbath bee overdrive od deviltoya

opinia
hmm
już nie umiem grać bez tego żółtego klocka
i tak jak już domin napisał:
a niekompresujace dopalki to ciezka rzecz, bo dopalanie to miedzy innymi kompresowanie :) nie tylko dodawanie gainu.
plusem BEE jest to że nie zmienia właściwie charakteru i EQ wzmaka tylko tak go trochę popycha do przodu,
 lepiej słychać wzmak w miksie

i największym chyba plusem jest to że jest bardzo tani i kontakt z jego twórcą jest bezproblemowy
myślę że nawet mógłby powstać u niego jakiś kustom :)

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #3 19 Lut, 2010, 13:20:03 »
Kuźwa dom?n jaki ja głupi jestem, że zapomniałem o modach :)
Shitol kupiłem kopię TSa od DevillToya bo sam byłem za leniwy (BTW jest to wierna kopia z tonepad).
Zrobię sobie Fat lub Keeley mod (albo oba) zobaczymy co z tego zielonego pudełka można wyciągnąć :)

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #4 19 Lut, 2010, 13:22:08 »
plusem BEE jest to że nie zmienia właściwie charakteru i EQ wzmaka tylko tak go trochę popycha do przodu,
 lepiej słychać wzmak w miksie

A testowałeś z innymi piecami ? Bo z naszych testów wynika że Vintage tak się dogaduje z BEE że niewiele się zmienia, u Leosia na Labodze różnice w ustawieniach podobno były kolosalne.
Wszystkie trzy BEE które testowaliśmy na moim piecu tak miały  :)

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #5 19 Lut, 2010, 13:41:17 »
hmm...
może to przez to że mój ma customową niebieską diodę zamiast czerwonej :D

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #6 19 Lut, 2010, 13:51:31 »
Harv też ma niebieską :P
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #7 19 Lut, 2010, 23:30:17 »
ja mialem tsa od veiltoya i zoltego bee. roznica byla bardzo niewielka. czysty dopalony dawal podobny efekt do kanalu przesterowanego ze wzmaka, a dopalony przestel podobny jak boost ze wzmaka, a dopalony drive z boostem to juz było za duzo i w sumie uttaj juz to wszystko w ogole zanikało.

mimo ze w sumie fajne te efekty były to z moim vintage totalnie bezuzyteczne i bezcelowe.. odnosze wrazenie ze szuaknie dopaly to czasem grubsza sprawa i nie ma rozwiazania uniwersalnego

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #8 20 Lut, 2010, 00:38:16 »
Ja odnoszę wrażenie że szukanie dopały to zawsze grubsza sprawa. Czasem po prostu zaczynasz szukanie od właściwej kostki ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #9 20 Lut, 2010, 09:20:11 »
Bardzo niedocenioną dopałka jest zwykły eq w kostce podłączony w linii gitara-piec, daje dodatkowy gain nie obcina pasma, nie "zmiękcza" brzmienia

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #10 20 Lut, 2010, 12:17:43 »
Bardzo niedocenioną dopałka jest zwykły eq w kostce podłączony w linii gitara-piec, daje dodatkowy gain nie obcina pasma, nie "zmiękcza" brzmienia

ale tez nie kompresuje, nie dodaje harmonicznych, nie dodaje swojego charakteru itd. a to bywa bardzo fajne.
Łe tej.

Offline BartoszKa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #11 21 Lut, 2010, 22:18:34 »
Nie żebym nie miał w tym interesu :D ale naprawdę fajna rzecz: http://www.allegro.pl/item931622922_jean_paul_electronics_preamp_p6_booster_bufor.html

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #12 21 Lut, 2010, 23:37:03 »
Nie żebym nie miał w tym interesu :D ale naprawdę fajna rzecz: http://www.allegro.pl/item931622922_jean_paul_electronics_preamp_p6_booster_bufor.html
polecam zapoznać się z http://forum.sevenstring.pl/regulamin/, w szczególności punktem 10. :)
do widzenia.

Offline BartoszKa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #13 22 Lut, 2010, 12:25:48 »
Mea culpa! Biję się w piersi i obiecuję poprawę... Z drugiej strony nie będę nabijał postów żeby wrzucić coś na giełdę ;)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #14 23 Lut, 2010, 22:16:56 »
Mea culpa! Biję się w piersi i obiecuję poprawę... Z drugiej strony nie będę nabijał postów żeby wrzucić coś na giełdę ;)
To nie nabijaj, tylko napisz coś mądrego ;)

A co do tematu - nie gadaliście już o tym tutaj? http://forum.sevenstring.pl/wzmacniacze-i-kolumny/dopalanie-wzmacha-czym-jak/20/

bo teraz nie wiem gdzie zadać pytanie, czy ktoś mial doświadczenia z dopalaniem lampowych wzmacniaczy dystorszonowymi tranzystorowymi kostkami, typu Metal Muff albo nawet zwykły Big Muff?

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #15 24 Lut, 2010, 10:54:03 »
ja mam. big muff z moim wzmakiem brzmiał jak gówno. tego samego dnia ktorego do mnie przyszedl wyladowal na allegro. a tyle nocy o nim myslalem i tyle dni i ze bedzie zajebisty wygar. i chuj nie wygar, siara i nic wiecej

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #16 24 Lut, 2010, 11:05:43 »
Mam troche inne wspomnienia jak chodzi o dopalanie lampy muffem- kustom defender dopalony metalmuffem pocket brzmial fajnie i mialem kupowac, ale padlo na L6 bognera.. A moglo byc tak pieknie :P

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #17 24 Lut, 2010, 12:24:12 »
metal muff, a big muff to nie to samo :)

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #18 24 Lut, 2010, 15:19:38 »
Mam troche inne wspomnienia jak chodzi o dopalanie lampy muffem- kustom defender dopalony metalmuffem pocket brzmial fajnie i mialem kupowac, ale padlo na L6 bognera.. A moglo byc tak pieknie :P
a czemu tak psioczysz na ten wzmacniacz kurde,tak Cie rozczarował?
Sie.. sie.. sie..

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #19 25 Lut, 2010, 14:02:52 »
Leos, marchewa bys sie pochwalil, a nie... ;-)
jebac master volume.

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #20 25 Lut, 2010, 15:00:31 »
Kutfa zrobiłem Fat mod i solo brzmi to fajnie, ale nie polecam tej opcji do dopalania. Buuuuuła jak cholera.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #21 25 Lut, 2010, 18:30:12 »
Mam troche inne wspomnienia jak chodzi o dopalanie lampy muffem- kustom defender dopalony metalmuffem pocket brzmial fajnie i mialem kupowac, ale padlo na L6 bognera.. A moglo byc tak pieknie :P
a czemu tak psioczysz na ten wzmacniacz kurde,tak Cie rozczarował?
nie, ale jednak defender brzmiał lepiej, a ja wolałem być tru i mieć head+paczkę niż grać na kombie 112 ;)

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #22 25 Lut, 2010, 18:40:14 »
Kutfa zrobiłem Fat mod i solo brzmi to fajnie, ale nie polecam tej opcji do dopalania. Buuuuuła jak cholera.

ale ze w czym? w ds1?

aaa sorry. w ts. zalezy od ampa... nihil novi...
jebac master volume.

Offline p0ison

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #23 11 Kwi, 2010, 18:38:37 »
Odkąd dopaliłem po raz pierwszy Duala (małe logo) chodzącego na paczce PPC412 overdrivem TS808 to nie mam słów. Brzmi to zawodowo, wycina ten Mesowy muł. Niestety kostka jest nie moja i muszę ją zwrócić, jednak mam do wyboru jeszcze Maxon OD820 oraz TS9 przerobionym przez Analogmana. Jestem ciekawy, która z tych kostek zabrzmi najfajniej.

Offline SakulK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
Odp: Dopalanie ampa
« Odpowiedź #24 12 Kwi, 2010, 09:26:16 »
a porównywał ktoś dopalanie BEE z DCO? mam BEE i zastanawiam się jak bardzo DCO się od niego różni :P

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
4683 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2010, 18:49:08
wysłana przez Turgon
11 Odpowiedzi
5373 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2012, 22:29:20
wysłana przez Sulphur
32 Odpowiedzi
5892 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lis, 2015, 09:16:59
wysłana przez Człekozębny
5 Odpowiedzi
2423 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2018, 13:52:44
wysłana przez Skibodeptak
3 Odpowiedzi
1764 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2018, 07:33:56
wysłana przez rafalek